[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 030
113

Nem vágyálom volt, felvetés egy értelmes továbbhasználatra. Elmondom harmadszor is, nem fetélenül d-20, de maradjunk annál, mert ebből senki nem tudott kilépni. A fellépő erőhatásokat szerintem vannak akik unalomig ismerik. A tömegét ismerik, a szükséges befogadó méreteket ismerik, a hátrasiklás mértékét ismerik. Nem varázslatról, meg egy új jármű megszüléséről beszélünk, hanem két meglévő(vagy ha nem D-20 egy simert és egy x) eszköz illesztéséről. Nem ugyanaz, mint nulláról felhúzni valamit. Az első az eredeti löveg és töltőrendszer eltávolításával felszabaduló elégségességének a kérdése. Ha nem elég, mennyit kell vágni, milyen irányba bővíteni. ha elegendő akkor amire szükség van az egy befogadó bölcső ami elég pontos hogy az ABV védelem megmaradjon, mellette a felderítő és vezérlő eszközök működni tudjanak, a löveg tölthető legyen, a torny forgásképessége megmaradjon, vertikálisan stabilizálható-e? Felszabadítható e a teknőben egy töltőnek hely, kell-e egy egyszerű töltést segítő csúszka neki, stb... Egyik sem felodhatatlan kérdés. Szutyok 72-es is van amin lehet demózni a gondolatokat, ami ugye nem éles modellezés egyből. Három évük is lenne rá, mire lesz tankunk elég, aztán már kiforrottan lehet belőlük ilyet csinálni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 202
14 047
113
Oke tehat egy szazad kell szerinted 2 t72 hoz. /akkor mi itt a problema?./ az a 6 fo kezszem harcerteket igencsak megdobja a kohoszokeveny 72 par tonna acelja korulottuk./

Szóval szerinted meg a pusztában hirtelen előbukkan 2 72es csak úgy?

Hát ha a gyalogság ellen küldöd őket.:rolleyes:

De akkor 1 gripen 2 maverickel.

1 mi24 2 ub blokkal.
Hátúlról, fölülről kilövi.
30 assal is.

2 db brdm2.

20 db jól elhejezett hak1 (van még)

Egy pontos tüzérségi tűz.
Ne hülyéskedjünk már.

De ok. Szerinted kell a72es.
Nem győzzük meg egymást.;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 259
113
Ha belegondolok ez a kis acel
Szóval szerinted meg a pusztában hirtelen előbukkan 2 72es csak úgy?

Hát ha a gyalogság ellen küldöd őket.:rolleyes:

De akkor 1 gripen 2 maverickel.

1 mi24 2 ub blokkal.
Hátúlról, fölülről kilövi.
30 assal is.

2 db brdm2.

20 db jól elhejezett hak1 (van még)

Egy pontos tüzérségi tűz.
Ne hülyéskedjünk már.

De ok. Szerinted kell a72es.
Nem győzzük meg egymást.;)
A felsoroltak kozul melyik nem teszi ugyan ezt 2 leoval?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 202
14 047
113
Nem vágyálom volt, felvetés egy értelmes továbbhasználatra. Elmondom harmadszor is, nem fetélenül d-20, de maradjunk annál, mert ebből senki nem tudott kilépni. A fellépő erőhatásokat szerintem vannak akik unalomig ismerik. A tömegét ismerik, a szükséges befogadó méreteket ismerik, a hátrasiklás mértékét ismerik. Nem varázslatról, meg egy új jármű megszüléséről beszélünk, hanem két meglévő(vagy ha nem D-20 egy ismert és egy x) eszköz illesztéséről. Nem ugyanaz, mint nulláról felhúzni valamit. Az első az eredeti löveg és töltőrendszer eltávolításával felszabaduló elégségességének a kérdése. Ha nem elég, mennyit kell vágni, milyen irányba bővíteni. ha elegendő akkor amire szükség van az egy befogadó bölcső ami elég pontos hogy az ABV védelem megmaradjon, mellette a felderítő és vezérlő eszközök működni tudjanak, a löveg tölthető legyen, a torny forgásképessége megmaradjon, vertikálisan stabilizálható-e? Felszabadítható e a teknőben egy töltőnek hely, kell-e egy egyszerű töltést segítő csúszka neki, stb... Egyik sem feloldhatatlan kérdés. Szutyok 72-es is van amin lehet demózni a gondolatokat, ami ugye nem éles modellezés egyből. Három évük is lenne rá, mire lesz tankunk elég, aztán már kiforrottan lehet belőlük ilyet csinálni.

Én mivel elolvastam a többi írásod is nem is említettem a d20 ast.

Leírod mit kell csinálni.
Legyen.
Még mindíg nincs tapasztalat.
Sem tudás.
Sem gyártókapacitás.
Tálan pénz lenne.

Azért soroltam föl pár példát, arra mire vagyunk mostanában sajnos képesek. :(

Úgyhogy amiket felsoroltál valóban nem megoldhatatlan kérdések, de ennél jóval egyszerűbbeket sem tudtak mostanában megoldani. :(
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 259
113
Tudni kell alkalmazni a technikat es az embert is.

Tartalekosok ellenlokes eseten epp ugy bevethetoek.
Vedelembe szinten alkalmazhatoak pl panceltorok melle.
2 od 3 ad vonal biztositasara.

Mind mind tehermentesiti az allando sereget.

Tamadasnal az elfoglalt terulet megszallasara is alkalmasak megtisztitani nem az o dolguk de felderiteni lefogni azokat esetleg menekulesre kenyszeriteni megfelelnek...
Addig se aprozodik el tulsagosan az elorre toro egyseg.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 202
14 047
113
Ha belegondolok ez a kis acel

A felsoroltak kozul melyik nem teszi ugyan ezt 2 leoval?


Azért írtam, hogy 2 hk egymagában bandukol?
Mint ahogy 1 lövész szakasz?

Ez a harchelyzet nekem nem reális.
Így szerintem értelmezhetetlen a kérdésed.
Bocsi mára mennem kell.


Az hogy hak1 van az kérdés volt. Tudja valaki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 259
113
Ha a BTR nem akar beleesni, akkor T-72-vel lökjük a kohóba
Azért írtam, hogy 2 hk egymagában bandukol?
Mint ahogy 1 lövész szakasz?

Ez a harchelyzet nekem nem reális.
Így szerintem értelmezhetetlen a kérdésed.
Bocsi mára mennem kell.


Az hogy hak1 van az kérdés volt. Tudja valaki.

?

Pedig egy ellorrenyomulas kontra ellenlokes talalkozoharcnal tok realis szitu.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 788
113
Szóval szerinted meg a pusztában hirtelen előbukkan 2 72es csak úgy?

Hát ha a gyalogság ellen küldöd őket.:rolleyes:

De akkor 1 gripen 2 maverickel.

1 mi24 2 ub blokkal.
Hátúlról, fölülről kilövi.
30 assal is.

2 db brdm2.

20 db jól elhejezett hak1 (van még)

Egy pontos tüzérségi tűz.
Ne hülyéskedjünk már.

De ok. Szerinted kell a72es.
Nem győzzük meg egymást.;)
images

Ez egy ősöreg Type59,D változat.Kinaiaknak eszük ágában nincs őket tankcsatába küldeni.Pontosan arra használják őket,némileg modernizálva,amire nekünk a T72eket kéne.A gyalogság támogatására.Kvázi kisérőlöveg,rohamlöveg szerepkör.Kb ezért nincs modern rohamlöveggyártás.Mert erre használják a már elavult,a csataharckocsi szerepkörből kiöregedett tankokat.És mig ezek a vén csontok elcsörömpölnek a gyalogsági kisérő szerepben,a modern gépek egyben tarthatók és bevethetők manőverező hk erőként.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 259
113
images

Ez egy ősöreg Type59,D változat.Kinaiaknak eszük ágában nincs őket tankcsatába küldeni.Pontosan arra használják őket,némileg modernizálva,amire nekünk a T72eket kéne.A gyalogság támogatására.Kvázi kisérőlöveg,rohamlöveg szerepkör.Kb ezért nincs modern rohamlöveggyártás.Mert erre használják a már elavult,a csataharckocsi szerepkörből kiöregedett tankokat.És mig ezek a vén csontok elcsörömpölnek a gyalogsági kisérő szerepben,a modern gépek egyben tarthatók és bevethetők manőverező hk erőként.
Igy van ezt nem ertik meg sokan. Egy seggel nem lehet megulni ket lovat... /en sem vagyok a leopardok ellen./ az ellen vagyok hogy egy alegyseg aljon rendelkezesre... Az sem lenne megoldas ha az 1 szd a4 est zl re fejlesztenenk mert meg mindig keves :) nem a szinvonal egyszeruen egy valami nem lehet ket helyen ket valami nem lehet 3 helyen. /2 a minimum ami hasznalhato de igen korlatozottan./ 3 hkz mar kielegito 4 mar okes lenne... Nem valoszinu hogy 4 hkznk lenne a jovobe leobol... Es ezert fontos a tartalekos rendszer mert aktiv allomamyba sem valoszinu a 3 hkz se... /2 hkz leszereloi mar kiadnak akkora embertomeget x ev alatt hogy egy jo tartalekos ajanlattal kiadja a 3. Tartalek hkz t./ jelenleg kikepzett ember harckocsira csak 72 esre es 55 osre van. Aki hasznalhato meg az zomebe 72 re kapott kikepzest. Azokat 72 re be lehetne fogni viszonylag rovid ido alatt...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 202
14 047
113
images

Ez egy ősöreg Type59,D változat.Kinaiaknak eszük ágában nincs őket tankcsatába küldeni.Pontosan arra használják őket,némileg modernizálva,amire nekünk a T72eket kéne.A gyalogság támogatására.Kvázi kisérőlöveg,rohamlöveg szerepkör.Kb ezért nincs modern rohamlöveggyártás.Mert erre használják a már elavult,a csataharckocsi szerepkörből kiöregedett tankokat.És mig ezek a vén csontok elcsörömpölnek a gyalogsági kisérő szerepben,a modern gépek egyben tarthatók és bevethetők manőverező hk erőként.

A kínai hadsereget hasonlítod a magyarhoz?
:eek:
Nemár.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 030
113
Én mivel elolvastam a többi írásod is nem is említettem a d20 ast.

Leírod mit kell csinálni.
Legyen.
Még mindíg nincs tapasztalat.
Sem tudás.
Sem gyártókapacitás.
Tálan pénz lenne.

Azért soroltam föl pár példát, arra mire vagyunk mostanában sajnos képesek. :(

Úgyhogy amiket felsoroltál valóban nem megoldhatatlan kérdések, de ennél jóval egyszerűbbeket sem tudtak mostanában megoldani. :(

Még a füstelszívás lényeges kérdés, más szerintem nincs. Mivel pénz van hogy egy nem eltúlzott, de értelmes keretből megvalósítható legyen, még talán a hazai szellemi irányvonal is képes lenne rá
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 676
6 435
113
Igy van ezt nem ertik meg sokan. Egy seggel nem lehet megulni ket lovat... /en sem vagyok a leopardok ellen./ az ellen vagyok hogy egy alegyseg aljon rendelkezesre... Az sem lenne megoldas ha az 1 szd a4 est zl re fejlesztenenk mert meg mindig keves :) nem a szinvonal egyszeruen egy valami nem lehet ket helyen ket valami nem lehet 3 helyen. /2 a minimum ami hasznalhato de igen korlatozottan./ 3 hkz mar kielegito 4 mar okes lenne... Nem valoszinu hogy 4 hkznk lenne a jovobe leobol... Es ezert fontos a tartalekos rendszer mert aktiv allomamyba sem valoszinu a 3 hkz se... /2 hkz leszereloi mar kiadnak akkora embertomeget x ev alatt hogy egy jo tartalekos ajanlattal kiadja a 3. Tartalek hkz t./ jelenleg kikepzett ember harckocsira csak 72 esre es 55 osre van. Aki hasznalhato meg az zomebe 72 re kapott kikepzest. Azokat 72 re be lehetne fogni viszonylag rovid ido alatt...
Kinai haderot hasonlitani a magyarhoz... van baj
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 788
113
Igy van ezt nem ertik meg sokan. Egy seggel nem lehet megulni ket lovat... /en sem vagyok a leopardok ellen./ az ellen vagyok hogy egy alegyseg aljon rendelkezesre... Az sem lenne megoldas ha az 1 szd a4 est zl re fejlesztenenk mert meg mindig keves :) nem a szinvonal egyszeruen egy valami nem lehet ket helyen ket valami nem lehet 3 helyen. /2 a minimum ami hasznalhato de igen korlatozottan./ 3 hkz mar kielegito 4 mar okes lenne... Nem valoszinu hogy 4 hkznk lenne a jovobe leobol... Es ezert fontos a tartalekos rendszer mert aktiv allomamyba sem valoszinu a 3 hkz se... /2 hkz leszereloi mar kiadnak akkora embertomeget x ev alatt hogy egy jo tartalekos ajanlattal kiadja a 3. Tartalek hkz t./ jelenleg kikepzett ember harckocsira csak 72 esre es 55 osre van. Aki hasznalhato meg az zomebe 72 re kapott kikepzest. Azokat 72 re be lehetne fogni viszonylag rovid ido alatt...
Hát szerintem itt a többségnek elég fals elképzelése van a páncélos hadviselésröl.A "nehéz" dd,az csak egy gépesitett dd.Az egy hk zl csak arra van benne,hogy felosszák őket a gépesitett zl-harccsoportok megerősitésére.Semmiféle hk manőverező erő nem marad.Egy valódi hk dd képességeitől meg messze elmarad.Semmiféle klasszikus manőverező hk hadviselésre ez a karcsú gépesitett dd nem lesz alkalmas.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 259
113
Találkozó harc?
Kik között?
1 szakasz lövész 2 hk ellen?

Vagy most mi van?

Ha te egy szakasszal felvenned a harcot 2 hk val. Akkor nyugottan. En biztos nem vivnak talalkozoharcot ez esetben.

Meg kitero manoverrel se mernek probalkozni egyszeruen elszakadnak...

Egy szazaddal mar lehet probalkozni talalkozo harcot vivni 2 hk val. De meg ott is igen rizikos. /na ennyit er a kohoszokeveny 72./
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 788
113
A kínai hadsereget hasonlítod a magyarhoz?
:eek:
Nemár.
Miért,az nem hadsereg?.Nagyobb.Ennyi.De ugyan azok a hadműveleti elvek,szabályszerűségek érvényesek rájuk is,mint bárkire.Miránk is ugyanúgy ezek a hadművészeti elvek érvényesek.A számok mások.Náluk nem max 1 zl-nyi mennyiségről van szó,max 2 dd támogatására.Ők gyalogos hadtestekben számolnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 202
14 047
113
Igy van ezt nem ertik meg sokan. Egy seggel nem lehet megulni ket lovat... /en sem vagyok a leopardok ellen./ az ellen vagyok hogy egy alegyseg aljon rendelkezesre... Az sem lenne megoldas ha az 1 szd a4 est zl re fejlesztenenk mert meg mindig keves :) nem a szinvonal egyszeruen egy valami nem lehet ket helyen ket valami nem lehet 3 helyen. /2 a minimum ami hasznalhato de igen korlatozottan./ 3 hkz mar kielegito 4 mar okes lenne... Nem valoszinu hogy 4 hkznk lenne a jovobe leobol... Es ezert fontos a tartalekos rendszer mert aktiv allomamyba sem valoszinu a 3 hkz se... /2 hkz leszereloi mar kiadnak akkora embertomeget x ev alatt hogy egy jo tartalekos ajanlattal kiadja a 3. Tartalek hkz t./ jelenleg kikepzett ember harckocsira csak 72 esre es 55 osre van. Aki hasznalhato meg az zomebe 72 re kapott kikepzest. Azokat 72 re be lehetne fogni viszonylag rovid ido alatt...


Kicsit arról beszélsz ha az éh és szomjhalál szélén állnék, és te adnál egy üveg sört meg egy penészes kenyeret, kinyit ám e foggal az üveg sört, hogy megigyam, és megenném e a penészes kenyeret.

Igen kinyitnám, megenném.
Csak lehet közben letörne a fogam, a penésztől meg kihánynám a sört.
Így lobban legyengülnék, kiszáradnék mint elötte.

40 éves technikát akartok modernizálni/átalakítani/máshogy bevetni miközben reménytelenül elavult.
És még hány évig használni?
20/30
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 030
113
Kinai haderot hasonlitani a magyarhoz... van baj

Gondolom a kínai haderő sem úgy szerezte a képességeit hogy nem csinált semmit, nem próbált ki semmit. Szóval miért ne hasonlítsa? Ugyanúgy tisztában van a dolgokkal mint ti, méret, költségvetés, nyersanyag tekintetében, ahogy azzal is, hogy nekünk sokkal kisebb léptékben kell megvalósítani a dolgokat. De ha a naaagy kínai haderőnek jó a hatvan éves szutyok gyalogságot támogatni, akkor nekünk a lehetőségeinkkel ugyanez miért is lenne szar?

Hát szerintem itt a többségnek elég fals elképzelése van a páncélos hadviselésröl.A "nehéz" dd,az csak egy gépesitett dd.Az egy hk zl csak arra van benne,hogy felosszák őket a gépesitett zl-harccsoportok megerősitésére.Semmiféle hk manőverező erő nem marad.Egy valódi hk dd képességeitől meg messze elmarad.Semmiféle klasszikus manőverező hk hadviselésre ez a karcsú gépesitett dd nem lesz alkalmas.

Ezért került fel bennem ez az egész amiről ma itt vitázunk. Azért fegyverezném csak át őket közvetlen irányzású tüzérségire mert a gyalogság szempontjából használhatóbb eszköz lenne mint hk ágyúval.