Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
(képek a fenti 2 videóból)

siOV3wD.png


z73mZtT.png


aJF2P8C.png

DmPKQG2.png

JkEvsTe.png

fXZGsvY.png

JxnZQ4Q.png

wmriBw5.png

n9Nlej8.png

qyeX6h8.png
 
M

molnibalage

Guest
a
A Szovjetunió végét meg pontosan érezték az azt alkotó államok.Ide illik az 1988-ban kezdődő hegyi-karabahi háború, ami már a szétesés utáni határokról szólt..
Ezt nekem még soha senki nem tudta elmagyarázni. Jól értem, hogy szovjet tagköztársaságok lőttek egymásra 1988-ban...?
 
M

molnibalage

Guest
Igen, azeriek meg az örmények kezdtek el egymásra lövöldözni akkor amikor a hegyi-karabahi terület úgy döntött, hogy az örményekkel egyesül.
Még most sem értem. Van a Szu. Erősen központosítva. A seregben a politikai tisztek. A KGB mindenki (is) figyel. Erre az ott állomásozó haderők úgy döntenek, hogy egymást kezdik lőni?
Mintha az USA két tagállamában állomásozó Army és vagy NG egységek elkezdenének egymásra lőni és Washington meg nem csinál semmit? Úgy, hogy az USA diktatúra?

Én ezt nem értem...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Még most sem értem. Van a Szu. Erősen központosítva. A seregben a politikai tisztek. A KGB mindenki (is) figyel. Erre az ott állomásozó haderők úgy döntenek, hogy egymást kezdik lőni?
Mintha az USA két tagállamában állomásozó Army és vagy NG egységek elkezdenének egymásra lőni és Washington meg nem csinál semmit? Úgy, hogy az USA diktatúra?

Én ezt nem értem...

https://hu.wikipedia.org/wiki/Hegyi-karabahi_háború
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Még most sem értem. Van a Szu. Erősen központosítva. A seregben a politikai tisztek. A KGB mindenki (is) figyel. Erre az ott állomásozó haderők úgy döntenek, hogy egymást kezdik lőni?
Mintha az USA két tagállamában állomásozó Army és vagy NG egységek elkezdenének egymásra lőni és Washington meg nem csinál semmit? Úgy, hogy az USA diktatúra?

Én ezt nem értem...
Örmények éltek ott (eredetileg azt hiszem pont örmény terület is volt, de a szu amikor létrejött úgy döntött, hogy a terület azerbajdzsánhoz fog tartozni és punktum), a hadsereg is örmény és azeri katonákból állt, előtte volt tüntetés is, gondolom ott kipattant a szikra és nem lehetett megállítani.
Az örmények és a hegyi-karabahi területeken élők többször is kérték Moszkvát, hogy a terület legyen újra örmény amit rendre el is utasítottak.
Az usára pedig: a polgárháborúk is hasonlóan kezdődnek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
Még most sem értem. Van a Szu. Erősen központosítva. A seregben a politikai tisztek. A KGB mindenki (is) figyel. Erre az ott állomásozó haderők úgy döntenek, hogy egymást kezdik lőni?
Mintha az USA két tagállamában állomásozó Army és vagy NG egységek elkezdenének egymásra lőni és Washington meg nem csinál semmit? Úgy, hogy az USA diktatúra?

Én ezt nem értem...

Kezdetben a belügyi erők (ezek nagyrészt azeriekből, illetve örményekből álltak) és irregulárisok akcióztak, utóbbiak kaptak vagy szereztek fegyvert is a belügyi/rendőri erőktől, vagy épp a hadsereg laktanyáiból. A szovjet hadsereg csak akkor mozdult meg, amikor Moszkvából parancsot kapott. 1990 januárjában még szétcsapott Bakuban, ez volt a "fekete január", de ez nem fordította meg a dolgok menetét.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Like a boss! :D
Érdemes a kommentekbe is beleolvasni. :D
Hú ezzel de megjártam legelőször :D Ugyanis Szentpéterváron hagyomány, hogy minden nap délben a Péter-Pál Erőd Névához közelebbi egyik bástyájáról díszlövést adnak le videóban is szereplő D-30-al. Ismertem is ezt a szokást csak megfeledkeztem róla aztán mikor első nap békésen sétálnék az erődben durr a semmiből Grísa meglőtte a napi adagját én meg elsőre azt hittem Abdul akart aknakeresőt játszani élőben vagy a szomszédos tüzérségi múzeumban szállt el valami :D Mindenesetre érdemes megnézni a díszlövést, bár ilyenkor lezárják a mellvédet és rendes látványért csak 3-5 ezer forintnyi rubel kiperkálása után mehetsz fel.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 940
113
Orosz, ja ...

"Saját lakásában találták meg egy népszerű orosz rapper szétdarabolt holttestét, miután az értesülések szerint felesége felaprította, szerveit kimosta és megsózta."
https://noizz.hu/szagos/egyre-tobb-...agban-most-egy-rappert-apritott-fel-a/27htm0c


Az eredeti:
"Ukrainian rapper's wife 'who chopped up her dead husband's corpse and kept it in the fridge of their home' appears in court after denying his murder"
https://www.dailymail.co.uk/news/ar...ears-court.html?ito=social-twitter_mailonline
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Orosz, ja ...

"Saját lakásában találták meg egy népszerű orosz rapper szétdarabolt holttestét, miután az értesülések szerint felesége felaprította, szerveit kimosta és megsózta."
https://noizz.hu/szagos/egyre-tobb-...agban-most-egy-rappert-apritott-fel-a/27htm0c


Az eredeti:
"Ukrainian rapper's wife 'who chopped up her dead husband's corpse and kept it in the fridge of their home' appears in court after denying his murder"
https://www.dailymail.co.uk/news/ar...ears-court.html?ito=social-twitter_mailonline
A magyar cikkben berakták az eredeti twitter üzenetet... Komolyan a firkászok vagy direkt csinálják és már a látszatra sem adnak amikor ferdítenek vagy komplett idióta a haza firkászgárda legalább 80%-a...
8bff0b49402712c78043807a5ea1c9ab.png