World of Tanks/Warships/Warplanes (Wargaming)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Ha valami akkor a WoT engineje csúcsra optimalizált. Intel GMA-r notebookon is megy folyamatoan, igaz fapad grafikával, és a csuda raytracinges kártyákat is ki tudja hajtani az extra részletekért.

Többször kijelentették, hogy fő piac az orosz ami hardveresen ~5 évvel ezelőtti nyugati átlagot jelent. Már is csoda volt, hogy a hangvezérlés nem azt az egy db magot terheli amit a játék többi része. Ha már kikapcsolni nem lehet, még akkor se ha lenémítod.
Az, hogy beleférceltek nVidia-tól készen kapott kódrészleteket nem sokat jelent az optimalizálásnál, főleg olyan balhék után ahol kinyírt bizonyos típusu videókártyákat ha túl sokáig voltak a garázsban a játékosok, majd jött a duma, hogy ez nem bug hanem feature.

A máz alatt a mai napig egy koreai mmo motor recseg.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 922
19 154
113
Többször kijelentették, hogy fő piac az orosz ami hardveresen ~5 évvel ezelőtti nyugati átlagot jelent. Már is csoda volt, hogy a hangvezérlés nem azt az egy db magot terheli amit a játék többi része. Ha már kikapcsolni nem lehet, még akkor se ha lenémítod.
Az, hogy beleférceltek nVidia-tól készen kapott kódrészleteket nem sokat jelent az optimalizálásnál, főleg olyan balhék után ahol kinyírt bizonyos típusu videókártyákat ha túl sokáig voltak a garázsban a játékosok, majd jött a duma, hogy ez nem bug hanem feature.

A máz alatt a mai napig egy koreai mmo motor recseg.
Rég nem játszom vele, régen brutál jól volt optimalizálva. Év elején elindítottam, két csatát mentem, és töröltem. Fogyatékosok voltak a csapattársaim (Tier IX), kezdésnél hátba lőttek kétszer, amiért kilőttem egy lövéssel a kretént, majd bannoltak egy időre :p Nem hiányzik, de az accountom eladó.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
T

Törölt tag 1711

Guest
Rég nem játszom vele, régen brutál jól volt optimalizálva. Év elején elindítottam, két csatát mentem, és töröltem. Fogyatékosok voltak a csapattársaim (Tier IX), kezdésnél hátba lőttek kétszer, amiért kilőttem egy lövéssel a kretént, majd bannoltak egy időre :p Nem hiányzik, de az accountom eladó.

~3 hete felraktam, mert Total War Arena bezárása után oda rakták át az aranyat amit vettem.
Azután töröltem mikor oldalba küldtem egy Pz IV-et szovjet Valentine 45mm-esével majd kiírta "-60 hp".
Egy lövedék telibekúrta a küzdőteret és odabent elpukkant "-60 hp", meg a parancsnoki kupolát eltaláló és a váltóművet rommálövő is...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 922
19 154
113
~3 hete felraktam, mert Total War Arena bezárása után oda rakták át az aranyat amit vettem.
Azután töröltem mikor oldalba küldtem egy Pz IV-et szovjet Valentine 45mm-esével majd kiírta "-60 hp".
Egy lövedék telibekúrta a küzdőteret és odabent elpukkant "-60 hp", meg a parancsnoki kupolát eltaláló és a váltóművet rommálövő is...
Sosem volt tökéletes szimuláció, de a régi izgalma csaták helyett csak rengeteg hülye van, prémium tankokkal.
A hajós is elég gyengusz (már az emberanyag miatt), és klános majomsághoz nincs időm (és pénzem), de kb csak úgy élvezhető valamelyest.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 695
28 064
113
Fogyatékosok voltak a csapattársaim (Tier IX), kezdésnél hátba lőttek kétszer, amiért kilőttem egy lövéssel a kretént, majd bannoltak egy időre :p
Anno WOT karrierem során szerintem több időt voltam bannlistán mint játékban, mert az ilyen seggbelövős kreténeket általában hasonlóan instant visszaszórtam a garázsba :D Na és mikor fél vagy egy éves bannal szórt meg az isteni belarusz random szám generátor (RNG) akkor ugrottam át WT-re hátha nincs annyi agyhalott alapon
 
G

Galthran

Guest
Anno WOT karrierem során szerintem több időt voltam bannlistán mint játékban, mert az ilyen seggbelövős kreténeket általában hasonlóan instant visszaszórtam a garázsba :D Na és mikor fél vagy egy éves bannal szórt meg az isteni belarusz random szám generátor (RNG) akkor ugrottam át WT-re hátha nincs annyi agyhalott alapon
egy ideje nem wotozom, de az uccsó egy évben már csak klános játékmóddal toltam, nagy ritkán szakaszoztunk randomban pont az ilyenek miatt
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
G

Galthran

Guest
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 922
19 154
113
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
ex wotosként: keress jobb helet az idődnek és a pénzednek. Mire valamit amit ma jónak mondanak kigringolsz, nerfelik. Túl sokszor futottam ebbe bele.

Ugyanitt Wot WoWs account eladó.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
A svéd TD ágról tudok nyilatkozni, kb. fél éve játszottam vele mondjuk. Tier 5-ig elmegy, nem egy német vagy szovjet TD ág, de nem vállalhatatlan. A fő gond, hogy nem egy DPS bombák (mint mondjuk a 10,5cm-es Hetzer), nem túl jó az átütésük, egyáltalán nem jól páncélozottak pláne nem különösebben jó bokorbújók (mint a Hetzer vagy JgdPanzer IV). Tehát nem jók igazából semmiben, játékstílustól függően akár kifejezetten idegesítő is lehet velük játszani.

A Tier 6 elég szenvedős már, a Tier 7 kezd alakulni (bár az alap Udes iszonyú szívás lesz), aztán Tier 8-tól üt már a dolog, jó álcázás, erős ágyú, és aztán lesz Siege mód is. Bokorbújós játékstílushoz ezek nagyon ideálisak.
Csak odáig el is kell jutni...
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 882
13 823
113
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik

ex wotosként: keress jobb helet az idődnek és a pénzednek. Mire valamit amit ma jónak mondanak kigringolsz, nerfelik. Túl sokszor futottam ebbe bele.

Ugyanitt Wot WoWs account eladó.



"Pay to win" üzleti stratégiájú játékok közé tartozik, a játékszenvedély kialakítása után a szervereinek a mesterséges intelligenciája úgy állítja össze az egymás ellen küzdő csapatokat, hogy akik pénzért vásárolnak (pémium eszközök, státuszok, ...), azok aránytalanul jobban járnak, "kicsit" csökkenti a játék örömét.

Megvásárolod a sikeres játékos illúzióját.
Mint a valós (eltorzuló) életben.

Egy ex-játékos ismerős 42 meccsből 6-ot nyert úgy, hogy a meccsek 85%-ában a csapata ranglistájának első harmadában volt(vagyis jó játékos). Elmondása szerint, ha belép a meccsbe, de nem is játszik, statisztikailag akkor is többet kelett volna nyernie. Közgázt végzett (statisztika, IT, egyebek...) Kiszállt.

Sokszor azért veszítettek, mert nem aktív játékost adott a szerver a csapatába. Az is lehet, hogy az nem valódi játékos volt, hanem "bot") a szerver-számítógép által létrehozott nem valódi(élő) játékos, aki nem játszik, vagy rosszul, vagy jól játszik, ezzel torzítva a csapatok valódi teljesítményét.

WoT Blitz "fórum-legendák" szerint a lepattanó/mellément lövések arányát is tudják meccsenként/csapatonként/akár játékosonként beállítani.

Kb egy éve új befektető menedzsment jött, azóta durva ez a dolog. Kell a gyors megtérülés! :(
Elnézést, ha illúziót romboltam.

Vannak ebből a szempontból korrek (szintén ingyenes) játékok:
régebben játszottam, jók, meg is nézem újra.

Havi pár tízezerből a WoT-ot(Blitz) is lehet(elmondása szerint) élvezni, csak az idealista "köreim-belit" zavarta a "hülyének-nézlek, jól lehúzlak" mai világban teljesen hétköznapi szemlélet.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
A lengyel heavykat T7-ig próbáltam, de iszonyú szenvedés volt, abba is hagytam.
A svéd TD vonalat Cifu jól leírta. Papír, tudni kell bujkálni nagyon és a legjobb ágyú rengeteget számít. T6 Ikv 65 nekem bejött, utána a T7 kicsit szenvedős volt, rá kell érezni.
T8 UDES az egyik kedvencem, brutális camo, pontos és nagyot üt. Nem is szántam rá még magam, hogy tovább menjek :) A siege mód sztem könnyen megszokható, de a játékstílust gyakorolni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran
T

Törölt tag 008

Guest
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
A svéd TD-ág UDEStől különleges játékstílust igényel.
Az a lényeg, hogy a minimapon látsz 3 kört. Van egy nagyon nagy sárga és egy kissebb zöld/fehér ami jó esetben fedi egymást. Az a fontos, hogy az ellenfél mindig a sárga és a fehér kör között legyen. Ha felspotolódsz azonnal gyere ki siege módból és teljes sebességgel hátra, utána új bokor. Nincs várakozás, hogy még egy utolsót lövök, mert az S tankok elsődleges célpontok és amikor villan a lámpád már szűkül rád az arty!!!
Átütése gold nélkül is nagyon jó!
Ha már nincs hova bújni akkor "hull down" domb mögött és siege mód. Szemből minden lepattan. A T10-nek ráadásul grill rácsa van elől, hogy a HEAT se üsse meg. UDESnél ez még nem működik, mert 20 mm a teteje azt minden beüti. Van az a túlütés kalkuláció vagy mi, hogy ha a kaliber a páncél háromszorosa, akkor már nincs pattanás meg átütés csak beszakít. Na most tier 8 csatában nem sokan vannak 60 mm alatti ágyúval.

Lengyel heavy tier 8 nekem nagyon IS-3as feelingem van vele. Tetszik. A többit még nem próbáltam.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 453
23 885
113
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
Lengyel: Ha jársz cw kampányra akkor oda kell a 10-es, speckó konfigban ami random csatákra alkalmatlan. Amíg randomban játszottam vele, tetszett, de ráuntam, mert a lövege enyhén szólva pontatlan nagyon, viszont a páncélja érdekes. Az ágról röviden: szenvedés, egyedül a 8-as használható meg a 10-es, a többi ótvar.

A svédeket a 8-as udes-nél abbahagytam, nem az én stílusom.
 
G

Galthran

Guest
ex wotosként: keress jobb helet az idődnek és a pénzednek.
csak néhány egyszerűbb(legtöbbje ingyenes) játékkal tolom, szal időm épp vna rá, pénzt meg talán 8 vagy 10ezret tettem bele a kezdetekkor, mindig cw vagy egyéb jutalomként meg twitch donateként szereztem aranyat, szóval fedezve vannak a kiadásaim
Mire valamit amit ma jónak mondanak kigringolsz, nerfelik. Túl sokszor futottam ebbe bele.
jah de mást meg szarrá buffolnak... :D szal vna hogy jól jssz ki belőle. ez a legnagyobb baja(a community meleltt..) a wotnak, nincs normálisan balanszolva
Tier 8-tól üt már a dolog, jó álcázás, erős ágyú, és aztán lesz Siege mód is. Bokorbújós játékstílushoz ezek nagyon ideálisak.
Csak odáig el is kell jutni...
ez a lényeg nekem, alacsonyabb tierben van már csomó más, fun tankom. 8-tól kezd komoly lenni a játék igazából
Elnézést, ha illúziót romboltam.
én sosem hittem benne hogy manipulálva lenne ilyen módon a game :D nekem is volt hogy 20 meccsből kijött 30% winrate, meg olyan is hogy 70-80... sztem nem kell drámázni, mindig az volt a lényeg hogy az adott játékban a saját hpm-nál többet sebezzek, öljek párat meg legyen vmennyi spot sebzésem.
a random ilyen, érdemesebb szakaszban menni és akkor van 1 vagy 2 társad aki nem retard teljesen.. az valóban csapatjáték.
egyébként meg stronghold/cw, minden mennyiségben
A lengyel heavykat T7-ig próbáltam, de iszonyú szenvedés volt, abba is hagytam.
haver szerint meg 1-2 fórumos hsz szerint 8-tól indul be az az ág, szóval kitartás :) vagy free xp! :D
Lengyel: Ha jársz cw kampányra akkor oda kell a 10-es,
4 év után kezdtem újra, szal egyelőre nincsen klánom ,majd kialakul mennyire veszem komolyan a visszatérésem :)))
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 453
23 885
113
Mi ez a config ? (ha nem titkos) :D
A lényege beton kempet törni és beton kempet létrehozni.
Mielőtt bejöttek az új modulok, ha védő oldalon voltál akkor pályafüggő volt, de az esetek 90%-ban kempeltél így Szellőzés, töltésgyorsító és repeszpáncél kellett +szellőzés direktíva, emellett 13 HEAT és 17 HE lövedék, ugyan ez elegendő volt kempet törni is.

Új modulokkal már másabb a helyzet, ha védekezel akkor szellőzés helyett azt a modult rakod be ami magyar kliensben a fejlesztett edzés nevet viseli.
A szellőzés mivel kiesett a +5% így direktívához beraksz egy töltésgyorsítót extrának.
Ez:
f7794cf6aa241cf2858c8a9f9b33b20e.jpg

Amúgy a felszerelést általában taxos válogatja, így folyamatos csere van a kívánságnak megfelelően.
Pótkaja opcionális, általában tűzoltó készülék helyett, de ekkor direktívákhoz a tűzoltó skill-t rakod.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
G

Galthran

Guest
A lényege beton kempet törni és beton kempet létrehozni.
Mielőtt bejöttek az új modulok, ha védő oldalon voltál akkor pályafüggő volt, de az esetek 90%-ban kempeltél így Szellőzés, töltésgyorsító és repeszpáncél kellett +szellőzés direktíva, emellett 13 HEAT és 17 HE lövedék, ugyan ez elegendő volt kempet törni is.

Új modulokkal már másabb a helyzet, ha védekezel akkor szellőzés helyett azt a modult rakod be ami magyar kliensben a fejlesztett edzés nevet viseli.
A szellőzés mivel kiesett a +5% így direktívához beraksz egy töltésgyorsítót extrának.
Ez:
f7794cf6aa241cf2858c8a9f9b33b20e.jpg

Amúgy a felszerelést általában taxos válogatja, így folyamatos csere van a kívánságnak megfelelően.
Pótkaja opcionális, általában tűzoltó készülék helyett, de ekkor direktívákhoz a tűzoltó skill-t rakod.
nem takartad ki a neved! ha ez gondot okoz neked, csak megemlítem
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 008

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 453
23 885
113
nem takartad ki a neved! ha ez gondot okoz neked, csak megemlítem
Nekem soha nem okozott gondot, manapság már nem vagyok aktív játékos (heti 1-2 kör max) így főleg nem érdekel, az accomat öcsém játssza Chuck Norris-ért, nekem már nincs türelmem hozzá.