World of Tanks/Warships/Warplanes (Wargaming)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 047
113
World of Tanks: Blitz


wot-blitz.jpg

Ingyenes program könyvkedvelőknek.
Én a Windows Store-ból "vettem" (ingyenes :) ).
Azért óvatosan, függőséget okozhat ;).

Kb. 4-5-os szintig könnyű, utána kell türelem és ügyesség.

Jó játékot :hadonaszos:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 270
113
World of Tanks: Blitz


wot-blitz.jpg

Ingyenes program könyvkedvelőknek.
Én a Windows Store-ból "vettem" (ingyenes :) ).
Azért óvatosan, függőséget okozhat ;).

Kb. 4-5-os szintig könnyű, utána kell türelem és ügyesség.

Jó játékot :hadonaszos:
"nagy" WoT / WoWs accountom eladásán töröm a fejem, ha érdekel valakit PM. Van 1-2 érdekesebb tankom/hajóm, semmi extra. Érdeklődés PM-ben.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha valami akkor a WoT engineje csúcsra optimalizált. Intel GMA-r notebookon is megy folyamatoan, igaz fapad grafikával, és a csuda raytracinges kártyákat is ki tudja hajtani az extra részletekért.

Többször kijelentették, hogy fő piac az orosz ami hardveresen ~5 évvel ezelőtti nyugati átlagot jelent. Már is csoda volt, hogy a hangvezérlés nem azt az egy db magot terheli amit a játék többi része. Ha már kikapcsolni nem lehet, még akkor se ha lenémítod.
Az, hogy beleférceltek nVidia-tól készen kapott kódrészleteket nem sokat jelent az optimalizálásnál, főleg olyan balhék után ahol kinyírt bizonyos típusu videókártyákat ha túl sokáig voltak a garázsban a játékosok, majd jött a duma, hogy ez nem bug hanem feature.

A máz alatt a mai napig egy koreai mmo motor recseg.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 270
113
Többször kijelentették, hogy fő piac az orosz ami hardveresen ~5 évvel ezelőtti nyugati átlagot jelent. Már is csoda volt, hogy a hangvezérlés nem azt az egy db magot terheli amit a játék többi része. Ha már kikapcsolni nem lehet, még akkor se ha lenémítod.
Az, hogy beleférceltek nVidia-tól készen kapott kódrészleteket nem sokat jelent az optimalizálásnál, főleg olyan balhék után ahol kinyírt bizonyos típusu videókártyákat ha túl sokáig voltak a garázsban a játékosok, majd jött a duma, hogy ez nem bug hanem feature.

A máz alatt a mai napig egy koreai mmo motor recseg.
Rég nem játszom vele, régen brutál jól volt optimalizálva. Év elején elindítottam, két csatát mentem, és töröltem. Fogyatékosok voltak a csapattársaim (Tier IX), kezdésnél hátba lőttek kétszer, amiért kilőttem egy lövéssel a kretént, majd bannoltak egy időre :p Nem hiányzik, de az accountom eladó.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
T

Törölt tag 1711

Guest
Rég nem játszom vele, régen brutál jól volt optimalizálva. Év elején elindítottam, két csatát mentem, és töröltem. Fogyatékosok voltak a csapattársaim (Tier IX), kezdésnél hátba lőttek kétszer, amiért kilőttem egy lövéssel a kretént, majd bannoltak egy időre :p Nem hiányzik, de az accountom eladó.

~3 hete felraktam, mert Total War Arena bezárása után oda rakták át az aranyat amit vettem.
Azután töröltem mikor oldalba küldtem egy Pz IV-et szovjet Valentine 45mm-esével majd kiírta "-60 hp".
Egy lövedék telibekúrta a küzdőteret és odabent elpukkant "-60 hp", meg a parancsnoki kupolát eltaláló és a váltóművet rommálövő is...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 270
113
~3 hete felraktam, mert Total War Arena bezárása után oda rakták át az aranyat amit vettem.
Azután töröltem mikor oldalba küldtem egy Pz IV-et szovjet Valentine 45mm-esével majd kiírta "-60 hp".
Egy lövedék telibekúrta a küzdőteret és odabent elpukkant "-60 hp", meg a parancsnoki kupolát eltaláló és a váltóművet rommálövő is...
Sosem volt tökéletes szimuláció, de a régi izgalma csaták helyett csak rengeteg hülye van, prémium tankokkal.
A hajós is elég gyengusz (már az emberanyag miatt), és klános majomsághoz nincs időm (és pénzem), de kb csak úgy élvezhető valamelyest.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 707
28 182
113
Fogyatékosok voltak a csapattársaim (Tier IX), kezdésnél hátba lőttek kétszer, amiért kilőttem egy lövéssel a kretént, majd bannoltak egy időre :p
Anno WOT karrierem során szerintem több időt voltam bannlistán mint játékban, mert az ilyen seggbelövős kreténeket általában hasonlóan instant visszaszórtam a garázsba :D Na és mikor fél vagy egy éves bannal szórt meg az isteni belarusz random szám generátor (RNG) akkor ugrottam át WT-re hátha nincs annyi agyhalott alapon
 
G

Galthran

Guest
Anno WOT karrierem során szerintem több időt voltam bannlistán mint játékban, mert az ilyen seggbelövős kreténeket általában hasonlóan instant visszaszórtam a garázsba :D Na és mikor fél vagy egy éves bannal szórt meg az isteni belarusz random szám generátor (RNG) akkor ugrottam át WT-re hátha nincs annyi agyhalott alapon
egy ideje nem wotozom, de az uccsó egy évben már csak klános játékmóddal toltam, nagy ritkán szakaszoztunk randomban pont az ilyenek miatt
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
G

Galthran

Guest
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 961
19 270
113
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
ex wotosként: keress jobb helet az idődnek és a pénzednek. Mire valamit amit ma jónak mondanak kigringolsz, nerfelik. Túl sokszor futottam ebbe bele.

Ugyanitt Wot WoWs account eladó.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
wotosoktól kérdezem: milyen a lengyel hevi ág, mennyire szenvedős? illetve a svédek érdekelnek, a td ág elég baszónak tűnik
A svéd TD ágról tudok nyilatkozni, kb. fél éve játszottam vele mondjuk. Tier 5-ig elmegy, nem egy német vagy szovjet TD ág, de nem vállalhatatlan. A fő gond, hogy nem egy DPS bombák (mint mondjuk a 10,5cm-es Hetzer), nem túl jó az átütésük, egyáltalán nem jól páncélozottak pláne nem különösebben jó bokorbújók (mint a Hetzer vagy JgdPanzer IV). Tehát nem jók igazából semmiben, játékstílustól függően akár kifejezetten idegesítő is lehet velük játszani.

A Tier 6 elég szenvedős már, a Tier 7 kezd alakulni (bár az alap Udes iszonyú szívás lesz), aztán Tier 8-tól üt már a dolog, jó álcázás, erős ágyú, és aztán lesz Siege mód is. Bokorbújós játékstílushoz ezek nagyon ideálisak.
Csak odáig el is kell jutni...
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11