Háborús könyvek / regények

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
francia-idegenlegio.blog.hu

"... A blogon nem szoktam a Légión kívüli témákról írni, de most kivételt kell tennem. Megjelent az első magyar műfordításom, Laurent Obertone: Gerilla című regénye. ..."

bookline.hu
ID22-314877.JPG

Fordító: Ofella Balázs

"... A közeljövő sötét Franciaországában egy rendőrségi intézkedés egy párizsi külvárosi negyedben tragédiába torkollik. Az egyik csapdába csalt rendőr elveszti hidegvérét, és válogatás nélkül tüzet nyit.
Az iszlamista gettó lángra lobban, amibe az egész ország beleremeg. Városról városra terjed tovább a tűz, a Köztársaság darabjaira hullik. ...
"
Bármelyik napra várom.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Hát akkor amiken felnőttem:
Sven Hassel minden műve! (Német tankos, fikciós, rejtői figurákkal, ZSENIÁLIS, önéletrajzi vonatkkzásokkal)
Leon Uri: Meghalsz, tengerész! (2. Világháborús, tengerészgyalogos hátterű)
A Sharpe sorozat. (napoleoni háborúk)
Richard Howard Bonaparte sorozata (fikciós de megtörtént elemekkel)
Rommel: Gyalogság! Előre! (Önéletrajzi)
A 2 részes Rommel életrajz.
Walter Lord: Hihetetlen győzelem. (A midway-i csata nagyom jó sztorija. A mostani film ezt dolgozza fel, csak szarul o_O)
Keith Douglas: A Thomas Jefferson (fikció, de jó)
Nicholas Monsarrat: A kegyetlen tenger (tengeralattjárós)
Freyer: Halál a tengereken. (Tengeralattjárós)
Ludovic Kennedy: Óriások csatája (ez a Bismark elsüllyesztéséről szól)
McGowan-Hands: Ne sirass, törzsörmester! (falklandi)
Alapmű:
Asztalos Aladár: Kémek az Első Világháborúban.
(Egy magyar hírszerző, ké.elhárító, valódi élményeinek leírása. Annyira valódi, hogy még az írásakor sem volt minden feloldva a titkosítas alól)
Paul Brickhill: A gátrobbantók
Stb....:)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
A Hidegháború könyve

Csak ha valaki nagyon unatkozna... nyilván 148 oldalon csak egy nagyon felületes áttekintést lehet adni a Hidegháborúról. Azt gondolom, hogy aki ide jár fórumozni, az képben van annyira a Hidegháborúval kapcsolatban, hogy nem fog benne nagy újdonságot találni. :cool:

(A könyv a hivatalos brit történészi álláspontot képviseli, az eseményeket Nagy-Britannia szemszögéből mutatja be.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
En csak leirom az utobbi idoben olvasott konyvek cimet es par szot rolla hatha valakinek kedve tamad hozzajuk.
Marcus Aurelius tanitasok konyve /nem tul bo olvasmany van benne nehany szolaskent alkalmazhato gondolat./ Akit ertekel a sztoizmus gondolatai./
Szintenten Marcus Aurelius elmelkedesek. /a tanitasok konyve kb 1\3 at tartalmazza ennek a konyvnek./
Alexander Giese Marcus Aurelius. /utolso napjait irja le a caszar es az irnoka szemszogebol naprol napra./ nagyon jo konyv.
Robert Graves én Claudius szinten jo konyv szinte palotai armany es intrika az egesz hatalmi gyilkossagokkal teli konyv.
Harmat Endre Hoherok Hegeduvel. A naci titkosszolgalat es azoknak ket vezetoegyenisegenek egyvelege.
Kenneth Roberts észak nyugati atjaro. Rangersek kezdeteirol szolo sztori /eleg hosszu konyv de megeri elolvasni./
Josephus Flavius Zsido Haboruk. Az elejen sokat zsidoznak amiert nem szeretem a zsidos konyveket de szerencsere kesobb ez alabbhagy nagyon jo konyv es ami meg erdekesebbe tszi hogy tenyleg a korban irodott.
Erdody Janos Kereszte Lobogok Alatt a keresztes haboruk osszefoglaloja inkabb politikai mint katonai szemmel nezve.
Lengyel Balazs Torok magyarorszagon. Nem rossz konyv szamos korabeli feljegyzessel levellel mint a sorozat tobbi tagja.
Erody Janos Bockorosok Hadinepe nem rossz konyv sok korabeli feljegyzessel foleg a Monopoliumok es a kamatos kamatok elleni lazadasokra vilagit ra./orok problemakra./
Gyurko Laszlo Arcjepvazlat Tortenelmi hatterrel Kadar Janos Eleterol oneletrajzhoz hasonlo de nem az.
Leo Kessler A Farkasfalka nem rossz konyv /pont egy nemet tengeralattjarokrol es hadviselesukrol szolo konyv olvasasa utan olvastam igy jobban megfogott 2 nap alatt elolvastam / ami hatasara elolvastam sajnos nemtudom a cimet de nem egy Kurt Majer volt...
Szovjet leveltari dokumentumok ez egy nagyobb sorozat 1937 tol olvastam 1945 ig. Tobb gyujtemeny egy egy evre tobb temaba. Nagyon erdekes kony foleg kulugyesek levelezese es titkos targyalasok dokumemtumai. Nem ak szovjet hanem a megszerzett nemet leveltari iratokat is tartalmazza.
Nagyjabol ennyi az utobbi par honap termese.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
En csak leirom az utobbi idoben olvasott konyvek cimet es par szot rolla hatha valakinek kedve tamad hozzajuk.
Marcus Aurelius tanitasok konyve /nem tul bo olvasmany van benne nehany szolaskent alkalmazhato gondolat./ Akit ertekel a sztoizmus gondolatai./
Szintenten Marcus Aurelius elmelkedesek. /a tanitasok konyve kb 1\3 at tartalmazza ennek a konyvnek./
Alexander Giese Marcus Aurelius. /utolso napjait irja le a caszar es az irnoka szemszogebol naprol napra./ nagyon jo konyv.
Robert Graves én Claudius szinten jo konyv szinte palotai armany es intrika az egesz hatalmi gyilkossagokkal teli konyv.
Harmat Endre Hoherok Hegeduvel. A naci titkosszolgalat es azoknak ket vezetoegyenisegenek egyvelege.
Kenneth Roberts észak nyugati atjaro. Rangersek kezdeteirol szolo sztori /eleg hosszu konyv de megeri elolvasni./
Josephus Flavius Zsido Haboruk. Az elejen sokat zsidoznak amiert nem szeretem a zsidos konyveket de szerencsere kesobb ez alabbhagy nagyon jo konyv es ami meg erdekesebbe tszi hogy tenyleg a korban irodott.
Erdody Janos Kereszte Lobogok Alatt a keresztes haboruk osszefoglaloja inkabb politikai mint katonai szemmel nezve.
Lengyel Balazs Torok magyarorszagon. Nem rossz konyv szamos korabeli feljegyzessel levellel mint a sorozat tobbi tagja.
Erody Janos Bockorosok Hadinepe nem rossz konyv sok korabeli feljegyzessel foleg a Monopoliumok es a kamatos kamatok elleni lazadasokra vilagit ra./orok problemakra./
Gyurko Laszlo Arcjepvazlat Tortenelmi hatterrel Kadar Janos Eleterol oneletrajzhoz hasonlo de nem az.
Leo Kessler A Farkasfalka nem rossz konyv /pont egy nemet tengeralattjarokrol es hadviselesukrol szolo konyv olvasasa utan olvastam igy jobban megfogott 2 nap alatt elolvastam / ami hatasara elolvastam sajnos nemtudom a cimet de nem egy Kurt Majer volt...
Szovjet leveltari dokumentumok ez egy nagyobb sorozat 1937 tol olvastam 1945 ig. Tobb gyujtemeny egy egy evre tobb temaba. Nagyon erdekes kony foleg kulugyesek levelezese es titkos targyalasok dokumemtumai. Nem ak szovjet hanem a megszerzett nemet leveltari iratokat is tartalmazza.
Nagyjabol ennyi az utobbi par honap termese.
Az Én, Claudius baromi jó könyv, azt hiszem beválasztották minden idők legjobb brit könyvei közé. Folytatása, a Claudius, az Isten talán már nem annyira jó, de olvasmányos az is. Ajánlom mindenkinek, mind a két kötetét.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Az Én, Claudius baromi jó könyv, azt hiszem beválasztották minden idők legjobb brit könyvei közé. Folytatása, a Claudius, az Isten talán már nem annyira jó, de olvasmányos az is. Ajánlom mindenkinek, mind a két kötetét.
Claudius az Istent nem olvastam de tervben van. /igen nekem is tetszett sok mocsok van benne de az a kor marcsak ilyen volt... Egyebkent felbehagyhatatlan nem az a konyv amit az ember letesz hogy majd egyszer folytatja :D kb a 40 edik oldal utan mar rajottem /kicsit nehezen indul de amikor beindul... Annyi hogy egy nevjegyzek hiamyzik belolle mert tobbszor visszakellett lapoznom a sok latin nev miatt hogy ez most ki is vagy kinek a kije :)/
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Claudius az Istent nem olvastam de tervben van. /igen nekem is tetszett sok mocsok van benne de az a kor marcsak ilyen volt... Egyebkent felbehagyhatatlan nem az a konyv amit az ember letesz hogy majd egyszer folytatja :D kb a 40 edik oldal utan mar rajottem /kicsit nehezen indul de amikor beindul... Annyi hogy egy nevjegyzek hiamyzik belolle mert tobbszor visszakellett lapoznom a sok latin nev miatt hogy ez most ki is vagy kinek a kije :)/
Néha kicsit tényleg sok volt a Drusus vagy az Agrippa, Caligula is ugye csak egy becenév, valójában Gaius Julius Drusus Gemanicus stb Caesar. Maga Claudius is hát elég sok nevű. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Jelenleg Anthoni Shmith Testunk Titkait olvasom. Nem rossz kony ez sem mar a vege fele jarok. Bizonyos reszek igen erdekesek benne nemelyiket meg banom hogy nem ugrottam at /mikozbe gondoltam hogy at kellene./ egyszer olvashato a genetikai reszt valoszinuleg meg valamikor fel fogom csapni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Néha kicsit tényleg sok volt a Drusus vagy az Agrippa, Caligula is ugye csak egy becenév, valójában Gaius Julius Drusus Gemanicus stb Caesar. Maga Claudius is hát elég sok nevű. :)
Meg a sok szenator aki a kozepen feltunik majd a vegefele ujra nincs ra utalas hogy mar emlitett szemely de az embernek remlik de nem biztos benne ezert visszakell keresni a hazassagos reszhez meg a gyerekkori iskolashoz komyvjelzot kellett tennem /ki kinek a ferje felesege kik a gyerekeik kik a nagyszuleik a dedszuleik ki milyen viszonyba all egymssal /mivel tobb agrol is rokonok eleg kusza volt plane a fogadott gyerekek mostohaszulok :) hat nem volt tul egyszeru.../vegulis a nagyon bonyolult csaladi kapcsolatokkal rendelkezokrol nem sok szo esik eleg hamar elteszik vagy eltetetik oket labalol nagyreszet foleg a venasszony... Mondjuk siman lehetett volna Livia armanyai es annak kovetkezmenyei a konyv cime :D
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Meg a sok szenator aki a kozepen feltunik majd a vegefele ujra nincs ra utalas hogy mar emlitett szemely de az embernek remlik de nem biztos benne ezert visszakell keresni a hazassagos reszhez meg a gyerekkori iskolashoz komyvjelzot kellett tennem /ki kinek a ferje felesege kik a gyerekeik kik a nagyszuleik a dedszuleik ki milyen viszonyba all egymssal /mivel tobb agrol is rokonok eleg kusza volt plane a fogadott gyerekek mostohaszulok :) hat nem volt tul egyszeru.../vegulis a nagyon bonyolult csaladi kapcsolatokkal rendelkezokrol nem sok szo esik eleg hamar elteszik vagy eltetetik oket labalol nagyreszet foleg a venasszony... Mondjuk siman lehetett volna Livia armanyai es annak kovetkezmenyei a konyv cime :D
Még magában a könyvben is próbálja elmagyarázni Claudiusként, hogy ki kicsoda, de tényleg nem egyszerű követni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Titus Liviustol akarom meg elolvasni a Romai Nep tortenetet a Varos alapitasatolt meg valami reszletresebb korabeli szerzotol a hadszervezetekrol egy osszegzest /meg nem talaltam amit keresek de szerintem fent kellett maradnia vagy egy osszegzesnek a korabeli feljegyzesekkel /nem csak utalva ra./ foleg az auxiliak szervezete erdekelne melyik legional hogy is volt /hol volt hangsulyosabb a lovassag hol a konnyu hol a nehez hol a gyalogsak konnyu nehez ees a tavolsagi fegyveresekrol hol mi./ ha valaki tud valamit azt szivesen fogadnam... Aztan kicsit hanyagolnam is a romai akat :) egy idore Fonicia/karhago atmenet erdekelne de arrol szinte semmi korabelit nem talaltam csak nehany regebben olvasott konyvben utalasokat es elszort reszleteket.../
Bevallom a regenyekrol mar leszoktam az utobbi idobe tertem csak vissza azok olvasasara... A szaraz tenyek leveltari forrasok szaraz anyagok jobban erdekelnek mar mint mas fantaziaja akrmilyen alapos is.../nem is olyan reg csak azert vettrm a kezembe tortenelmi regenyt hogy megnezzem milyen forrasokbol dolgozott a szerzo es azokat kertem ki a konyvtarbol ha volt./
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Titus Liviustol akarom meg elolvasni a Romai Nep tortenetet a Varos alapitasatolt meg valami reszletresebb korabeli szerzotol a hadszervezetekrol egy osszegzest /meg nem talaltam amit keresek de szerintem fent kellett maradnia vagy egy osszegzesnek a korabeli feljegyzesekkel /nem csak utalva ra./ foleg az auxiliak szervezete erdekelne melyik legional hogy is volt /hol volt hangsulyosabb a lovassag hol a konnyu hol a nehez hol a gyalogsak konnyu nehez ees a tavolsagi fegyveresekrol hol mi./ ha valaki tud valamit azt szivesen fogadnam... Aztan kicsit hanyagolnam is a romai akat :) egy idore Fonicia/karhago atmenet erdekelne de arrol szinte semmi korabelit nem talaltam csak nehany regebben olvasott konyvben utalasokat es elszort reszleteket.../
Bevallom a regenyekrol mar leszoktam az utobbi idobe tertem csak vissza azok olvasasara... A szaraz tenyek leveltari forrasok szaraz anyagok jobban erdekelnek mar mint mas fantaziaja akrmilyen alapos is.../nem is olyan reg csak azert vettrm a kezembe tortenelmi regenyt hogy megnezzem milyen forrasokbol dolgozott a szerzo es azokat kertem ki a konyvtarbol ha volt./
Warmington Karthágó című könyve elég alapos. A kezdetektől a végig, nekem nagyon tetszett, amikor először olvastam, azt sem tudtam kik a punok igazából. Na ott aztán mindenki Hannibál, Hamilcar vagy Hanno. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Warmington Karthágó című könyve elég alapos. A kezdetektől a végig, nekem nagyon tetszett, amikor először olvastam, azt sem tudtam kik a punok igazából. Na ott aztán mindenki Hannibál, Hamilcar vagy Hanno. :)
Koszonom jovoheten azthiszem kiveszem valamelyik konyvtarba boztos meg lessz. /egy falusiba es ket varosiba jarok./
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer