[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 872
12 397
113
Ez a toronyemelkedés központi téma a cseheknél. Erre arcoskodott egy RM vezér, hogy ne bohóckodjunk gyerekek. Ha 60°-os kell, olyan lesz, egy 2 milliard euros buli nem ezen múlik.
Lényegében azt mondta olyan tornyot kapnak a Hiuzhoz, amilyet kérnek. Ez sztem ránk is érvényes.

Dronok elleni vedelemre jo lesz a Pzh is :p:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
A cseheknél érdekes módon szempont az, hogy az IFV -kkel is (APC is) kiegészítő csapatlégvédelmi funkciót betöltsenek. Akár "drónvadászat" -ot is. Namost ezt nem jó kedvükben tennék. Ők is baromira rossznak tartják az ötletet - csak "kényszerpálya". Miért is? Mert a S-10M2D kivonják - a Kub -ok nélkül pedig a lánctalpas csapatlégvédelem ugrik. A helyére tervezett RBS 70NG -vel meg két "baj" van: teherautós platformon lesz (azaz nem tudja olyan hatékonysággal követni a csapatokat) meg, hogy elégtelen mennyiséggel terveznek (lehet utánrendelnek még, de pénztelenség miatt az nagyon nem mostanában lesz). Így hát jön ez a "kényszerpálya" ...
Az RBS70NG-nek a Mistralhoz hasonlóan van már automata tornyos indítója is. Ez akarat kérdése csupán.

(csak érdekességképpen: RM Oerlikon 35 mm: -15° - +85° és ez tud akár 1000 RPM -et - míg az előbbiek max. 200 RPM)
Egy légvédelmi gépágyút szerintem ne keverjünk ide, mert értelmetlen.

- egyedül az Ascod 42 felelne meg ebből a szempontból igazán Nekik.

együk észre, hogy eme fontos szempontrendszer mellett is beáldoznának minimum 10 fok emelkedést meg az közös logisztikát is az APC tornyával, csak, hogy az ember nélküli toronyról az emberesre válthassanak (!!) ... Ez azt hiszem sokat elmond a csehek gyakorlati tapasztalatairól az ember nélküli toronyról ...
Próbáld meg egy kicsit más szemmel nézni a cseh tendert. Asszem minden megvilágosul, ha ezt teszed.
A cseh vezetés ASCOD-ot akar. Kiiírták ezt a tendert, de mivel az ASCOD nem nyerhetne pusztán a képességei alapján, ezért folyamatosan olyan követelményi változásokat támasztanak, ami kizárja, vagy ellehetetleníti a versenytársakat.
Kezdve az automata tornyok kizárásával (ami ugye a PUMA-t golyózta ki), folytatva a integrált C4-es rendszer feltételének mellőzését. (Mindenkinek saját rendszere lett volna, de az ASCOD-ét cseh cég csinálta volna, csak gondolom még nincs kész), és végül a legújabb dolog, hogy elkezdtek arról suttogó kampányt csinálni, hogy fontos szempont lesz a nagy emelkedési szög. Erre mondta az RM-es figura, hogy ne csesszenek már ki vele, hogy ezen bukjanak, mert akkor ha van rá + idejük, akkor leszállítják 60 fokos emelkedésű toronnyal. Persze ez csak nyomásgyakorlás, de végül a Lynx ezzel simán elutasítható lesz.
A maradék versenyző a CV90, amit ha egyformán teljesítenek, akkor az árával biztosan megver az ASCOD.
Minden eddigi követelmény, és változtatás, enyhítés az ASCOD helyzetbehozásáról szólt. Így végül még g az EU sem kifogásolhatja a dolgot, hiszen tenderen győzött az ASCOD, de tulajdonképpen ez csak kutyakomédia.
Elképesztően nagy meglepetés lesz nekem az, ha nem az ASCOD lesz a befutó.

- a magyar is katari szerintem ugyanazt kapja majd, de nem tudjuk biztosra,
A RM sajtóanyagában egyértelmű volt, hogy a 30-as Mauser lesz a megfejtés itthonra. A torony probléma nélkül fogja fogadni a Wotan-t és az MK-30/2- t is.
Ha a második batch idejére elkészül a WOTAN 35 Lance 2.0-ba való integrálása, akkor szerintem lazán válthatunk. HA AKARUNK!!! (Vagy ahogy @Szittya is írta, utánrendelhetünk)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
1. milyen megoldásra? Szolnok nem fog nehéz technikát kapni. Debrecen meg igen. Nincs megválaszolatlan kérdés.
2 jönnek. Nincs megválaszolatlan kérdés. (itt van nagyon kevés nyitott kérdés)
3. A Mi-24-esek legkésőbb '24-ben távoznak. Nincs megválaszolatlan kérdés.
4. Mi lenne? A Gripenek ugye maradnak. Majd csak a karbantartást kell fizetni. Nincs megválaszolatlan kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Én azt gondolnám, hogy nem az IFV dolga drónokra vadászni. Arra dedikált légvédelem való. Az IFV gépágyújának van elég feladata a harctéren. A gyalogság minden percben számít a gá. támogatására.
Vagy amikor éppen drónra vadászik, akkor szól, hogy mindenki ácsi, fedezékbe, most nem tudok támogatást nyújtani? A gyalogság meg előre begyakorolja ezt a szitut?
Van egy gondosan összerakott rendszer, aminek kivesszük az egyik legfontosabb elemét, véletlenszerűen, meghatározatlan időre. Elég problémásnak tűnik.
 
S

speziale

Guest
Próbáld meg egy kicsit más szemmel nézni a cseh tendert. Asszem minden megvilágosul, ha ezt teszed.
A cseh vezetés ASCOD-ot akar. Kiiírták ezt a tendert, de mivel az ASCOD nem nyerhetne pusztán a képességei alapján, ezért folyamatosan olyan követelményi változásokat támasztanak, ami kizárja, vagy ellehetetleníti a versenytársakat.
Kezdve az automata tornyok kizárásával (ami ugye a PUMA-t golyózta ki), folytatva a integrált C4-es rendszer feltételének mellőzését. (Mindenkinek saját rendszere lett volna, de az ASCOD-ét cseh cég csinálta volna, csak gondolom még nincs kész), és végül a legújabb dolog, hogy elkezdtek arról suttogó kampányt csinálni, hogy fontos szempont lesz a nagy emelkedési szög. Erre mondta az RM-es figura, hogy ne csesszenek már ki vele, hogy ezen bukjanak, mert akkor ha van rá + idejük, akkor leszállítják 60 fokos emelkedésű toronnyal. Persze ez csak nyomásgyakorlás, de végül a Lynx ezzel simán elutasítható lesz.
A maradék versenyző a CV90, amit ha egyformán teljesítenek, akkor az árával biztosan megver az ASCOD.
Minden eddigi követelmény, és változtatás, enyhítés az ASCOD helyzetbehozásáról szólt. Így végül még g az EU sem kifogásolhatja a dolgot, hiszen tenderen győzött az ASCOD, de tulajdonképpen ez csak kutyakomédia.
Elképesztően nagy meglepetés lesz nekem az, ha nem az ASCOD lesz a befutó.

Ez pontosan így van...ezért tartok értelmetlennek mindenféle cseh nyilatkozat bemásolgatását, mert ők már csak a bizonyítványukat magyarázzák

A RM sajtóanyagában egyértelmű volt, hogy a 30-as Mauser lesz a megfejtés itthonra. A torony probléma nélkül fogja fogadni a Wotan-t és az MK-30/2- t is.
Ha a második batch idejére elkészül a WOTAN 35 Lance 2.0-ba való integrálása, akkor szerintem lazán válthatunk. HA AKARUNK!!! (Vagy ahogy @Szittya is írta, utánrendelhetünk)

Figyelj, a Lance 1 és 2 toronyból is létező példány csak MK-30-assal van. Pont...minden más marketing duma

itt jegyezném meg ha már tegnap előjött, hogy a lynx miért szerepelt annyival rosszabbul a lövészeti teszteken: a Lance 1 torony 2008 óta a piacon van....
 
S

speziale

Guest
Próbáld meg egy kicsit más szemmel nézni a cseh tendert. Asszem minden megvilágosul, ha ezt teszed.
A cseh vezetés ASCOD-ot akar. Kiiírták ezt a tendert, de mivel az ASCOD nem nyerhetne pusztán a képességei alapján, ezért folyamatosan olyan követelményi változásokat támasztanak, ami kizárja, vagy ellehetetleníti a versenytársakat.
Kezdve az automata tornyok kizárásával (ami ugye a PUMA-t golyózta ki), folytatva a integrált C4-es rendszer feltételének mellőzését. (Mindenkinek saját rendszere lett volna, de az ASCOD-ét cseh cég csinálta volna, csak gondolom még nincs kész), és végül a legújabb dolog, hogy elkezdtek arról suttogó kampányt csinálni, hogy fontos szempont lesz a nagy emelkedési szög. Erre mondta az RM-es figura, hogy ne csesszenek már ki vele, hogy ezen bukjanak, mert akkor ha van rá + idejük, akkor leszállítják 60 fokos emelkedésű toronnyal. Persze ez csak nyomásgyakorlás, de végül a Lynx ezzel simán elutasítható lesz.
A maradék versenyző a CV90, amit ha egyformán teljesítenek, akkor az árával biztosan megver az ASCOD.
Minden eddigi követelmény, és változtatás, enyhítés az ASCOD helyzetbehozásáról szólt. Így végül még g az EU sem kifogásolhatja a dolgot, hiszen tenderen győzött az ASCOD, de tulajdonképpen ez csak kutyakomédia.
Elképesztően nagy meglepetés lesz nekem az, ha nem az ASCOD lesz a befutó.

ehhez még csak annyit, hogy ez számunkra nagyon rossz hír...ugyanis akkor már csak az aussik-ban bízhatunk, hogy ne maradjon csak a mi nyakunkon a lynx fejlesztése
 
S

speziale

Guest
Ami jól néz ki egy bemutatón, az nem biztos hogy a gyakorlatban is beválik. Az eszközök kopnak, belemegy a por, hiányos a karbantartás stb. Ha akadály van, akkor nem mindegy hogy csak odanyúlsz az emberes toronyban, vagy kiugrasz a gépből egy csavarhúzóval. :D

ad1) ez nem bemutató volt, hanem összehasonlító teszt
ad2) gondoltam szólok, hogy az oroszok már 50 éve ember nélküli toronnyal csinálják a hk-ikat is...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Ez a toronyemelkedés központi téma a cseheknél. Erre arcoskodott egy RM vezér, hogy ne bohóckodjunk gyerekek. Ha 60°-os kell, olyan lesz, egy 2 milliard euros buli nem ezen múlik.
Lényegében azt mondta olyan tornyot kapnak a Hiuzhoz, amilyet kérnek. Ez sztem ránk is érvényes.
Nincsen a kritériumok között kikötve a 60 fok. Lehetne, hogy most még az utolsó pillanatban még egyszer segget csinálnak a szájukból, de akkor már csak annak nem esik le a hátszél, aki szándékosan nem akarja, hogy leesen neki. :rolleyes:
Ez elegendő lesz, ha majd az eredményhirdetésnél az indoklásnál elmondani hogy sajnos a Lynxnél sokkal jobb volt az ASCOD csőemelkedése. És akkor még nem is reklamálhatnak a RM-nél, mert a határidőre leadott gép tényleg nem tudott 45 foknál nagyobbat.
 
S

speziale

Guest
Ez a toronyemelkedés központi téma a cseheknél. Erre arcoskodott egy RM vezér, hogy ne bohóckodjunk gyerekek. Ha 60°-os kell, olyan lesz, egy 2 milliard euros buli nem ezen múlik.
Lényegében azt mondta olyan tornyot kapnak a Hiuzhoz, amilyet kérnek. Ez sztem ránk is érvényes.

Azért ez nem egészen így működik...az Mk-30-as ágyú a Puma-ban is 45 fokot tud...nem meglepő módon...ahhoz, hogy 60 fokig emelkedjen, ahhoz már komolyabb áttervezés szükséges...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 872
12 397
113
Azért ez nem egészen így működik...az Mk-30-as ágyú a Puma-ban is 45 fokot tud...nem meglepő módon...ahhoz, hogy 60 fokig emelkedjen, ahhoz már komolyabb áttervezés szükséges...

Szerintem ezzel a strategia ugyanaz mint a 8 fos desszant a Puma eseteben, ki akarjak provokalni hogy az RM vezetes azt mondja hogy "b.sszatok meg, ezt meg miattatok se csinaljuk meg" es johet az Ascod.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Figyelj, a Lance 1 és 2 toronyból is létező példány csak MK-30-assal van. Pont...minden más marketing duma

itt jegyezném meg ha már tegnap előjött, hogy a lynx miért szerepelt annyival rosszabbul a lövészeti teszteken: a Lance 1 torony 2008 óta a piacon van....
Ebben a két sorban meg is adtad a probléma válaszát. Attól, hogy a "piacon van", még semmire sem integrálták.
Pedig ez egy elég fontos dolog. Nézd meg pont a cseh Pandurok "tornyát". Egy kipróbált nagy múltú ágyúból sikerült egy selejtet csinálni egy hülye integrációval.

ehhez még csak annyit, hogy ez számunkra nagyon rossz hír...ugyanis akkor már csak az aussik-ban bízhatunk, hogy ne maradjon csak a mi nyakunkon a lynx fejlesztése
Ezen már nem kell aggódni. A fejlesztést nem mi álljuk. Mi "csak" a gyárat álljuk. DE a fejlesztés és a gyártás beindítása a RM feladata. Ha nem jön neki össze - gondolom nagyon pontos előre lefektetett menetrend szerint -, akkor először kötbér, majd szerződésbontás. (Ezt inkább ne is emlegessük!)
A RM-nek ez viszont presztizs/mérföldkő üzlet. Ha ez nem jön nekik össze, akkor örökre megmaradnak a KMW fegyverbeszállítójának, és mindenki elkönyveli őket önálló jármű fejlesztésére alkalmatlannak lúzereknek. (OK, ott a MAN, de az egy tök más szegmens, meg nem kimondottan a RM érdeme)
Az igazság az, hogy még Ausztráliában sem nyertek, és a Hanwha nagyon durván odatette magát a Redback-kel. Nekik is presztizsmeccs az, mivel a K2-vel, de főleg a K9-cel már letették a névjegyüket. Gyalogsági járművők között viszont még nem volt exportsikerük.
(halkan, és zárójelben írom csak, de ha nekem kellene döntenem a 2 jármű alapján így távolról, akkor nem a Lynx nyerne... de ugye már a Boxerrel bent van a RM sarka az ajtónyílásban, a Lynx-szel akarják szélesre rúgni.)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az RBS70NG-nek a Mistralhoz hasonlóan van már automata tornyos indítója is. Ez akarat kérdése csupán.

Az "akarat" szinonimája jelenleg a cseheknél: a "pénz". Az meg nincs Náluk. Egyfelől pont eme történelmük legkomolyabb szárazföldi beszerzésük miatt, de lehetne a T-72 -t emlegetni, ami téma Náluk még a 2027 -ben ('29 -ig kitolható) Gripen lízing lejárta, a sokminden más mellett még a COVID-19 -t egyebeket.

Továbbá ugye nemcsak az alapplatform a gond, hanem a mennyiség e mellett ...

Egy légvédelmi gépágyút szerintem ne keverjünk ide, mert értelmetlen.

Mivel a posztom azon részén a "csapadlégvédelemről" volt szó - így gondolom "elfért" ...


Próbáld meg egy kicsit más szemmel nézni a cseh tendert. Asszem minden megvilágosul, ha ezt teszed.
A cseh vezetés ASCOD-ot akar. Kiiírták ezt a tendert, de mivel az ASCOD nem nyerhetne pusztán a képességei alapján, ezért folyamatosan olyan követelményi változásokat támasztanak, ami kizárja, vagy ellehetetleníti a versenytársakat.
Kezdve az automata tornyok kizárásával (ami ugye a PUMA-t golyózta ki), folytatva a integrált C4-es rendszer feltételének mellőzését. (Mindenkinek saját rendszere lett volna, de az ASCOD-ét cseh cég csinálta volna, csak gondolom még nincs kész), és végül a legújabb dolog, hogy elkezdtek arról suttogó kampányt csinálni, hogy fontos szempont lesz a nagy emelkedési szög. Erre mondta az RM-es figura, hogy ne csesszenek már ki vele, hogy ezen bukjanak, mert akkor ha van rá + idejük, akkor leszállítják 60 fokos emelkedésű toronnyal. Persze ez csak nyomásgyakorlás, de végül a Lynx ezzel simán elutasítható lesz.
A maradék versenyző a CV90, amit ha egyformán teljesítenek, akkor az árával biztosan megver az ASCOD.
Minden eddigi követelmény, és változtatás, enyhítés az ASCOD helyzetbehozásáról szólt. Így végül még g az EU sem kifogásolhatja a dolgot, hiszen tenderen győzött az ASCOD, de tulajdonképpen ez csak kutyakomédia.
Elképesztően nagy meglepetés lesz nekem az, ha nem az ASCOD lesz a befutó.


Igen, ezzel tisztában voltam. A Pandur II miatt kb. egyértelműnek gondoltam. Illetve azon folyamatok miatt amiket leírtál. Mindazonáltal írtam olyan dolgokat is melyek nem ilyen "toronyemelkedés" (azaz a versenytársak "ellehetetlenítése" csak) meg hasonlók kategóriája. Én is őszintén meglepődnék, ha nem az Ascod 42 nyerne ...


A RM sajtóanyagában egyértelmű volt, hogy a 30-as Mauser lesz a megfejtés itthonra. A torony probléma nélkül fogja fogadni a Wotan-t és az MK-30/2- t is.
Ha a második batch idejére elkészül a WOTAN 35 Lance 2.0-ba való integrálása, akkor szerintem lazán válthatunk. HA AKARUNK!!! (Vagy ahogy @Szittya is írta, utánrendelhetünk)

Igen, mivel én is kb. majdnem minden hsz -emben hivatkozok erre a 30 mm -es MK-30/2 ABM -re. Ugyanakkor nemcsak a cseheknek van "suttogó propagandájuk". Szép lassan "változik a net" - apró részinformációk itt meg ott. Az ausztrál oldalakat böngészve az utóbbi időben a magyar Lynx projektel kapcsolatban is "30-35 mm autocannon" -t emlegetnek. Miért? Ők mint Boxer CRV üzemeltetők, meg ahol még a Lynx KF41 is "versenyt fut" még ...

A Rheinmetall Lynx web oldalt (https://www.rheinmetall-defence.com...tems/armoured_tracked_vehicles/lynx/index.php) hoztam. A Lynx -nél egyszerűen kikerült a 30 mm -es MK-30/2 ABM, mint opció.

A Rheinmetall gépágyús web oldalán meg (https://www.rheinmetall-defence.com...munition/direct_fire/medium_calibre/index.php) a 30 mm -es MK-30/2 ABM mellől került ki a Lynx KF41 (!!). Már csak a Puma IFV van ott feltüntetve Lance toronnyal ...

Szóval érzékeltem egy ilyen "elmozdulást" a net -es világban és kicsit tágabb kontextusban (cseheket és ausztrálokat is "belekeverve") leírtam. Ennyiről van szó mindössze ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Én azt gondolnám, hogy nem az IFV dolga drónokra vadászni.
Mindennek IS ez a dolga! A kis és közepes méretű felderítő drónok előnyei pontosan azok, hogy bárhol feltünhetnek, és rohad sok van belőlük, mert relative olcsók. (Egy közepes quadcopter egyszerűen nem tétel a hadiipar árai mellett.)
Tekints rá úgy, mint a postagalambokra. Amikor még azokkal dolgoztak a "vezetésbiztosítók, hiradó katonák" :rolleyes: akkor mindenki jutalmat kapott 1-1 lelőtt ellenséges postagalambbért.
A drónt a felfedezést követően minél hamarabb ártalmatlanítani kell - DE LEGINKÁBB AZONNAL!
Nincs olyan, hogy:
- Főnök, van itt egy drón mit csináljak vele?
- Várjál küldöm a légvédelmis Bélát, majd megnézi! Gyerekek jól vannak?
 
  • Tetszik
Reactions: endre
S

speziale

Guest
Ebben a két sorban meg is adtad a probléma válaszát. Attól, hogy a "piacon van", még semmire sem integrálták.
Pedig ez egy elég fontos dolog. Nézd meg pont a cseh Pandurok "tornyát". Egy kipróbált nagy múltú ágyúból sikerült egy selejtet csinálni egy hülye integrációval.

nem tudom kezded-e végre érteni mi a bajom azzal, hogy az RM mindent is megígér, de ezekből semmi sincs a piacon...

Ezen már nem kell aggódni. A fejlesztést nem mi álljuk. Mi "csak" a gyárat álljuk. DE a fejlesztés és a gyártás beindítása a RM feladata. Ha nem jön neki össze - gondolom nagyon pontos előre lefektetett menetrend szerint -, akkor először kötbér, majd szerződésbontás. (Ezt inkább ne is emlegessük!)
A RM-nek ez viszont presztizs/mérföldkő üzlet. Ha ez nem jön nekik össze, akkor örökre megmaradnak a KMW fegyverbeszállítójának, és mindenki elkönyveli őket önálló jármű fejlesztésére alkalmatlannak lúzereknek. (OK, ott a MAN, de az egy tök más szegmens, meg nem kimondottan a RM érdeme)
Az igazság az, hogy még Ausztráliában sem nyertek, és a Hanwha nagyon durván odatette magát a Redback-kel. Nekik is presztizsmeccs az, mivel a K2-vel, de főleg a K9-cel már letették a névjegyüket. Gyalogsági járművők között viszont még nem volt exportsikerük.
(halkan, és zárójelben írom csak, de ha nekem kellene döntenem a 2 jármű alapján így távolról, akkor nem a Lynx nyerne... de ugye már a Boxerrel bent van a RM sarka az ajtónyílásban, a Lynx-szel akarják szélesre rúgni.)

dehogynem..nagyon is kell aggódni...a lynx távolról sincs készen...az esetleges jövőbeli képesség fejlesztésekről meg már nem is beszélek...
apropó pl. APS sincs jelenleg rajta...és a VJTF-be menő leo2-re is azért nem az RM féle APS került, mert még az sincs kész...
viszont ha sokat tökölnek, akkor a hensoldt is beelőzi őket a Muss 2.0-val, ami a következő széria Pumákra kerül...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Torony problémákkal küszködök! Ha kérhetném valaki rakjon már fel egy képet hogy még is melyik toronnyal vettük meg! Köszi
Nem tudom, hogy milyen toronnyal vesszük, de ez a 30 mm-es gépágyús, idén tavasszal már tesztelt, ezért szerintem gyorsan elérhető torony. Én ezen a képen láttam először a demó alvázra téve.
Annyira korszerű és kényelmes, hogy a kezszem öltönyben is használhatja, mint ahogy azt láthatjuk is. :D
A magas úriember nagyon gyorsan futott a fényképezéshez, ezért fékezéskor vastag nyomot karistolt a fűbe. Nagyon gyors a magyar védelmi beszerzések szervezése, nem lehet piszmogni.:)

06honvedelemfotoKormanybiztosiTitkarsag.jpg
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
Nem tudom, hogy milyen toronnyal vesszük, de ez a 30 mm-es gépágyús, idén tavasszal már tesztelt, ezért szerintem gyorsan elérhető torony. Én ezen a képen láttam először a demó alvázra téve.
Annyira korszerű és kényelmes, hogy a kezszem öltönyben is használhatja, mint ahogy azt láthatjuk is. :D
A magas úriember nagyon gyorsan futott a fényképezéshez, ezért fékezéskor vastag nyomot karistolt a fűbe. Nagyon gyors a magyar védelmi beszerzések szervezése, nem lehet piszmogni.:)

06honvedelemfotoKormanybiztosiTitkarsag.jpg
Lehet csak rosszban sántikál és végighúzta a lábát a talajon ezért az a nyom!:D
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül
S

speziale

Guest
Nem tudom, hogy milyen toronnyal vesszük, de ez a 30 mm-es gépágyús, idén tavasszal már tesztelt, ezért szerintem gyorsan elérhető torony. Én ezen a képen láttam először a demó alvázra téve.
Annyira korszerű és kényelmes, hogy a kezszem öltönyben is használhatja, mint ahogy azt láthatjuk is. :D
A magas úriember nagyon gyorsan futott a fényképezéshez, ezért fékezéskor vastag nyomot karistolt a fűbe. Nagyon gyors a magyar védelmi beszerzések szervezése, nem lehet piszmogni.:)

06honvedelemfotoKormanybiztosiTitkarsag.jpg

kicsit olyan seggnehéznek tűnik ez a lynx
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Nem tudom, hogy milyen toronnyal vesszük, de ez a 30 mm-es gépágyús, idén tavasszal már tesztelt, ezért szerintem gyorsan elérhető torony. Én ezen a képen láttam először a demó alvázra téve.
Annyira korszerű és kényelmes, hogy a kezszem öltönyben is használhatja, mint ahogy azt láthatjuk is. :D
A magas úriember nagyon gyorsan futott a fényképezéshez, ezért fékezéskor vastag nyomot karistolt a fűbe. Nagyon gyors a magyar védelmi beszerzések szervezése, nem lehet piszmogni.:)

06honvedelemfotoKormanybiztosiTitkarsag.jpg

Ez csak egy proto Lance 1 -el, ha jól látom. Legalább, KF41 elé sikerült odaállni - ez már "félsiker". Hirtelen kellett egy "zőőd színű" járgány ami elé odaállhattak az urak - és csak ez volt kéznél éppen akkor és ott ... Gondolták "TAAAANNKK" -nak (újságíróknak) jó lesz ez is ...

Na pont ebből semmilyen következtetést ne vonjunk le ... :)
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto and L.O.B