[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Egyrészt, másrészt az összesben ugyan azok a képsorok vannak valamelyikbe 3x ismételve ha mondjuk már 10 perces a videó!:D De amúgy viríthatnának már valami újat is mondjuk a vezetőfülkéről stb, stb....
OFF: Azért 10 perc, mert 8 perctől 2 reklámot tesz bele a YT így többet hoz. YT színvonal óriásit esett az elmúlt 2 évben.

ON: Én is pont arra gondoltam amit @SilvioD is írt, hogy most egy könnyen beszerezhető olcsó tornyot választottunk, de mi van, ha 5 év múlva amikor kiforr a 35-ös RC ezeket átrakjuk a Boxereinkre?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Torony problémákkal küszködök! Ha kérhetném valaki rakjon már fel egy képet hogy még is melyik toronnyal vettük meg! Köszi
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 811
113
Az tény,hogy csökkentették a darabszámokat de ők úgy gondolják,hogy legalább még 15 évig elég lesz a 30 mm gépágyú a Pumákon.Velük szemben mi egy olyan IFV rendszeresítettünk amibe bármikor bele lehet rakni a 35-t és a toronyban sokkal több fejlesztési tartalék van mint a Pumáéban.

Ja, + 2 milló Euro/db áron...
 

Harci fecske

Active Member
2020. augusztus 18.
57
121
33
Elvileg ez egy Lance 2.0 a modern külső borítás nélkül.
A kép eredeti címe: LANCE 2.0 MK30-2 on acceleration and simulation test rack in the Rheinmetall plant Unterluess (Photo: Horst)
Lance-2.0-mit-MK30-2-e1585481350444.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hát, kicsit én is csalódott vagyok, mind a 30 mm-es miatt (ez még a kisebbik baj, mert a fegyvert elvileg simán lehet cserélni nagyobbra is ha kell), de főleg az emberes torony miatt. Persze a körkörös Stanag Level 6 emberes toronnyal is meglesz minden bizonnyal (mint ahogy a Redback-nél is megvan papíron), de attól még marad a nagyobb célfelület a személyzetre nézve ezzel a toronnyal.

Szerintem amúgy LANCE 2.0 toronnyal fog jönni, csak a "2.0"-át nem tartják fontosnak feltüntetni. Ha mégis a "régi" LANCE-szel jönne, az elég gáz lenne.

A többinek viszont kifejezetten örülök. Az itthoni gyártásnak és az eddig bejelentett mennyiségnek is. Ez már azért tisztességes csomag.


Tudja valaki milyen párhuzamosított géppuska van benne? A maketteken mindig egy drilling kandikál ki a helyéről.

RMG7.62
Ez egy háromcsövű, 7.62x51-es lőszert használó, a Rheinmetall által gyártott géppuska.

Lynx-Turm-e1585481295425.jpg


Nem gatling-rendszerű, tehát nem forognak folyamatosan a csövek, hanem ha az épp tüzelő cső kezdene túlmelegedni, csak akkor vált át egy másik csőre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ja, + 2 milló Euro/db áron...
Nem gondolom, hogy cserélnénk.
De ha a torony alapvetően fel van készítve a másik fegyverre, akkor elegendő pusztán a fegyvert cserélni.
Szerintem szimplán annyi a helyzet, hogy szerintem a WOTAN még mindig nincs rendesen integrálva.
Ha esetleg van arról valakinek esetleg másik képe, amelyiken nem a Mauser van a toronyban, tegyétek már be!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
H

Hummen23

Guest
Hát, kicsit én is csalódott vagyok, mind a 30 mm-es miatt (ez még a kisebbik baj, mert a fegyvert elvileg simán lehet cserélni nagyobbra is ha kell), de főleg az emberes torony miatt. Persze a körkörös Stanag Level 6 emberes toronnyal is meglesz minden bizonnyal (mint ahogy a Redback-nél is megvan papíron), de attól még marad a nagyobb célfelület a személyzetre nézve ezzel a toronnyal.

Szerintem amúgy LANCE 2.0 toronnyal fog jönni, csak a "2.0"-át nem tartják fontosnak feltüntetni. Ha mégis a "régi" LANCE-szel jönne, az elég gáz lenne.

A többinek viszont kifejezetten örülök. Az itthoni gyártásnak és az eddig bejelentett mennyiségnek is. Ez már azért tisztességes csomag.




RMG7.62
Ez egy háromcsövű, 7.62x51-es lőszert használó, a Rheinmetall által gyártott géppuska.

Lynx-Turm-e1585481295425.jpg


Nem gatling-rendszerű, tehát nem forognak folyamatosan a csövek, hanem ha az épp tüzelő cső kezdene túlmelegedni, csak akkor vált át egy másik csőre.


Köszönöm!
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and 12delta

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Mekkora lehet a valószínűsége annak, hogy amit Benkő apó mondott lynx variánsok (tüzérfelderítő, páncéltörő, aknavető stb..) ezeket a modulokat mind itthon fogják majd fejleszteni hozzá?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Elvileg ez egy Lance 2.0 a modern külső borítás nélkül.
A kép eredeti címe: LANCE 2.0 MK30-2 on acceleration and simulation test rack in the Rheinmetall plant Unterluess (Photo: Horst)
Lance-2.0-mit-MK30-2-e1585481350444.jpg
Szerintem itt rossz a képaláírás.
Ugye a Boxer CRV Lance 1-et kapott:
boxer-8x8-armoured-with-lance-turret-rheinmetall-infantry-system-demonstration-unterluss-germany.jpg

Ezen már rajta van a moduláris páncélzat, ami ugyan úgy van rögzítve, mint az általad betett képen.
Itt van egy mozgóképes bemutató a Boxer CRV-ről.

Lance 2.0 valahogy így néz ki felülről:
ESMxfFQW4AA0mfe

A Lynx elvileg már ezt kapja meg. Jól látható, hogy sokkal nagyobbak a moduláris páncélzat elemei, és máshogy is van rögzítve.
Az általad berakott képen jól látszik, hogy az ATGM konténereket kivülről lehet csatlakoztatni doboz szerűen. A Lance 2.0 viszont integrált, oldalra nyitható tárolókat kapott.
 

Harci fecske

Active Member
2020. augusztus 18.
57
121
33
Szerintem itt rossz a képaláírás.
Ugye a Boxer CRV Lance 1-et kapott:
boxer-8x8-armoured-with-lance-turret-rheinmetall-infantry-system-demonstration-unterluss-germany.jpg

Ezen már rajta van a moduláris páncélzat, ami ugyan úgy van rögzítve, mint az általad betett képen.
Itt van egy mozgóképes bemutató a Boxer CRV-ről.

Lance 2.0 valahogy így néz ki felülről:
ESMxfFQW4AA0mfe

A Lynx elvileg már ezt kapja meg. Jól látható, hogy sokkal nagyobbak a moduláris páncélzat elemei, és máshogy is van rögzítve.
Az általad berakott képen jól látszik, hogy az ATGM konténereket kivülről lehet csatlakoztatni doboz szerűen. A Lance 2.0 viszont integrált, oldalra nyitható tárolókat kapott.

Szerintem meg a Boxer CRV torony a magja a Lynx Kf 41 tornyának. Nem gondolom, hogy 0-ról fejlesztenének egy újat, egyszerűen ráhelyeztek néhány további eszközt és becsomagolták még további péncélzattal.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerintem meg a Boxer CRV torony a magja a Lynx Kf 41 tornyának. Nem gondolom, hogy 0-ról fejlesztenének egy újat, egyszerűen ráhelyeztek néhány további eszközt és becsomagolták még további péncélzattal.
Biztos, hogy azt fejlesztették tovább, de pl. az integrált körkörös kamera rendszer is tök más elhelyezésű.
 

Harci fecske

Active Member
2020. augusztus 18.
57
121
33
Biztos, hogy azt fejlesztették tovább, de pl. az integrált körkörös kamera rendszer is tök más elhelyezésű.
Igen, azt áthelyezték, nem mesze, egy kicsit lejjebb és a kiegészítő péncél hozzá igazították. Én mindennel együtt úgy gondolom, hogy a Lance 2.0 totnnyal kapjuk a Lynx-eket. A Lance CRV torony megölné a futurisztikus külsőt és a LYNX KF41 imidzsét.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Igen, azt áthelyezték, nem mesze, egy kicsit lejjebb és a kiegészítő péncél hozzá igazították. Én mindennel együtt úgy gondolom, hogy a Lance 2.0 totnnyal kapjuk a Lynx-eket. A Lance CRV torony megölné a futurisztikus külsőt és a LYNX KF41 imidzsét.
Szerintem nem az imidzsen múlik hanem a lóvén!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Igen, azt áthelyezték, nem mesze, egy kicsit lejjebb és a kiegészítő péncél hozzá igazították. Én mindennel együtt úgy gondolom, hogy a Lance 2.0 totnnyal kapjuk a Lynx-eket. A Lance CRV torony megölné a futurisztikus külsőt és a LYNX KF41 imidzsét.
A képességek ugyan úgy benne vannak a Lance 1-ben (illetve, rajta) is, ugyanakkor a Lance 2 design-ja nem csak amiatt más hogy jobban nézzen ki (Piha :)), de a funkciók burkolatba rejtése is nagyon fontos.
Egy tüzérségi csapás, esetleg egy gépágyú sorozat nem fogja így teljesen leborotválni, és teljesen megvakítani.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 811
113
Igen de biztos meg volt a pontos oka,hogy miért a 30mm választottuk.
Dehogy minden elégedetlenkedőt megnyugtassak berakom ide a Rheinmetall egy rövid közleményét a magyar Lynx-e kerülő toronyról.Feketével kiemeltem a lényeges részt.:)

"A torony fő fegyvere az MK30-2 / ABM automata ágyú, amelyet a Rheinmetall fejlesztett és épített. Ennek az ágyúnak a használata számos előnnyel jár a jármű személyzete számára. A torony 200 db két különböző lőszert tartalmaz a fő fegyver számára. Ez azt jelenti, hogy a fegyver újratölthető lőszerrel anélkül, hogy a katonáknak el kellene hagyniuk a jármű védett belsejét. A torony lehetővé teszi a mozgó célok pontos és hatékony leküzdését még akkor is, amikor maga a jármű mozog. Természetesen más, különféle kaliberű vagy más beszállítók fegyverei is integrálhatók a LANCE toronnyal. Ebben a tekintetben is a teljes rugalmasság biztosított.

Legyen igazad.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson