[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Kazahsztán a kazahoké. Úgy látom sokaknál a nacionalizmus addig tart amíg annak az oroszok a nyertesei. Szép lehet Szentpétervár kora ősszel.

Magyarország meg a magyaroké - mi? Aham - kb. a frászt. :)

Ezt nem tudom honnan sikerült leszűrni, hogy bármilyen "nacionalizmus" volt a hsz -emben? Meg ez hogy jött volna ehhez a témakörhöz? Avagy lenne valami érdemi hozzáfűznivaló is ahhoz amit írtam? Most csak nagyon kivonatosan - ugye két témakörhöz:

1.

Amennyiben az ukránok "bedurvulnának" keleten - akár városokat/falvakat bombáznának szét, az oroszajkú/nemzetiségű civil hullák hegyekbe feküdnének mindenfelé (mert ez olyan "demokratikus"), akkor azért ahhoz már Putykónak is lehetne egy-két szava? Vagy mégsem? Erre írtam lehetséges forgatókönyvként, hogy már lehet direktben avatkoznának be ebben az esetben ...

2.

Az volt a felvetésed, hogy a kazahok majd jól kivágják a szláv (orosz) lakosságot. Nem tudom - ez a "kényszertelepítgetős dolog" is ilyen "demokratikus" érték? Mármint szigorúan magasról tojva a lakosságra? Avagy aki nem így gondolkodik az "nacionalista" vagy "orosz ügynök"? Itt mi volt a gondod azzal, hogy nagyon óvatosan utaltam arra (oroszokra vagy semmi hasonlóra sem), hogy nem igazán a legjobb megoldás lenne a részükről (nem az oroszok miatt)?

Igen, Szentpétervár gyönyörű ilyenkor kora ősszel ... ;)
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 130
2 465
113
Asszem Orosz alkotmányban benne van hogy megvédhetik állampolgáraikat? És nagyon sokaknak van ott orosz állampolgárságuk.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Tiltakozom a magyar nemzet russzifikációja miatt és azért is hogy ebben te szimpátiát találsz. Hazánk egy büszke ezer éves állam, semmi szükség hogy a félig iszlamizálódott Putyini rendszertől tanuljunk nacionalizmust és társadalmi erkölcsöt.

Ugyan nem nekem írtad, hanem Littlejohn-nak,
de üzenem neked,
hogy minket nem kell russzifikálni,
mert Oroszország mi vagyunk.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Imádom a Ladagrant-féle idiótákat, akiknek a nemzeti reálpolitika egyenlő a ruszifikációval. Ha valaki tényként tudomásul veszi, hogy Oroszország létezik, hogy itt van nem messze, akkor reálisan számol vele. Bármilyen gyengesége ellenére katonai nagyhatalom. Bármilyen szegénysége ellenére gazdasági nagyhatalom. Bármit teszel, Ladagrant, akkor is itt lesz, ha te gyűlölöd. Az én hazámmal sok rosszat tett az orosz cár, a szovjet komcsi, mégsem gyűlölöm őket. TANULTAM A MÚLTBÓL, ahogy a Te fajtád soha semmiből nem tanul.
Az én hazám a NATO és az EU tagja. Ez nálam azt jelenti, hogy tartozom valahová katonailag, gazdaságilag. De attól még, hogy keresztény vagyok, nem hülye. Nekem ott van a hátam mögött a hazám. A Te hátad mögött ki van? Ideje lenne tisztázni az őszinte beszéd miatt...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 919
113
Imádom a Ladagrant-féle idiótákat, akiknek a nemzeti reálpolitika egyenlő a ruszifikációval. Ha valaki tényként tudomásul veszi, hogy Oroszország létezik, hogy itt van nem messze, akkor reálisan számol vele. Bármilyen gyengesége ellenére katonai nagyhatalom. Bármilyen szegénysége ellenére gazdasági nagyhatalom. Bármit teszel, Ladagrant, akkor is itt lesz, ha te gyűlölöd. Az én hazámmal sok rosszat tett az orosz cár, a szovjet komcsi, mégsem gyűlölöm őket. TANULTAM A MÚLTBÓL, ahogy a Te fajtád soha semmiből nem tanul.
Az én hazám a NATO és az EU tagja. Ez nálam azt jelenti, hogy tartozom valahová katonailag, gazdaságilag. De attól még, hogy keresztény vagyok, nem hülye. Nekem ott van a hátam mögött a hazám. A Te hátad mögött ki van? Ideje lenne tisztázni az őszinte beszéd miatt...
Ráadásul folyamatos hülyeségeket próbált beemelni oda, ahol ez nincs. Ez is nyilván csak az oroszok miatt történt. Egy ruszkipárti NATO ország általában sok ilyet produkál:

A világsajtó top hírei között szerepel a magyar haderőfejlesztés
https://pestisracok.hu/a-vilagsajto-top-hirei-kozott-szerepel-a-magyar-haderofejlesztes/
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Tudom, érzem, lassan olyan leszek, mint Marcus Porcius Cato elhíresült mondatával Karthágóról, de én egyedül a V4 tovább fejlesztésében, integrációjában látom az egyetlen esélyt az európai és világháború elkerülésére. Ha végre lengyel testvéreink rájönnek, hogy az USA sem fog nekik érdemben segíteni és valódi érdekszövetségeseikre támaszkodnak, akkor megkezdődhetne egy olyan V4 építése, mely minden nagyhatalmi érdeknek gátja tudna lenni. Tíz- tizenöt év és a magyar haderő felzárkózik, talán a szlovák és a cseh is. Együtt, egy integrált erőként már a V4 lenne a magja Európának.
Azt is tudom - még mielőtt leszedi rólam a keresztvizet valaki -, hogy ez még csak álom, de szerintem a LEHETSÉGES álmok legjobbika. Az összes többi arról szól, hogy a Közép-Kelet Európai kis országok ismét a sötét gyalog szerepét választják.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 416
4 472
113
Ráadásul folyamatos hülyeségeket próbált beemelni oda, ahol ez nincs. Ez is nyilván csak az oroszok miatt történt. Egy ruszkipárti NATO ország általában sok ilyet produkál:

A világsajtó top hírei között szerepel a magyar haderőfejlesztés
https://pestisracok.hu/a-vilagsajto-top-hirei-kozott-szerepel-a-magyar-haderofejlesztes/
A rezsim napjai meg vannak számlálva, de a nemzetközi törvényeket be kell tartani ezt sose rovom fel nekik.

A déli Schengeni határ megerősített védelmére szükség volt, mert megkövetelte a Schengeni csatlakozási szerződés. Az már kultúrabeli hiányosság hogy hogy bántunk az arra rászorulókkal.

A magyar haderő fejlesztésre szükség van és telik is rá, minthogy a NATO szerződés megköveteli a nemzeti jövedelem 2%-os ráfordítását, illetve erre ösztönöz a keleti imperializmus fenyegető közelsége. Trump kérte, mi megtettük.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
A rezsim napjai meg vannak számlálva, de a nemzetközi törvényeket be kell tartani ezt sose rovom fel nekik.

A déli Schengeni határ megerősített védelmére szükség volt, mert megkövetelte a Schengeni csatlakozási szerződés. Az már kultúrabeli hiányosság hogy hogy bántunk az arra rászorulókkal.

A magyar haderő fejlesztésre szükség van és telik is rá, minthogy a NATO megköveteli a nemzeti jövedelem 2%-os ráfordítását, illetve erre ösztönöz a keleti imperializmus fenyegető közelsége. Trump kérte, mi megtettük.
Keleti imperializmus? Ezek szerint a nyugati kommunizmus fog megvédeni?:D Öcsém, ilyen nyíltan utoljára Thürmer vallotta be, hogy kommunista. (De benne legalább van hazaszeretet.) Csak kibújt a szög a zsákból te kicsi ÁVÓ-s.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
"...meg a "leégett"(hová-is-lett: eltűnt) Mikro-Elektronika Vállalat (MEV) gyártó-sorai, "

Na várjál, az még azóta sem derült ki, hogy pontosan mi lett a MEV-vel. A szovjeteknek állt a legkevésbé érdekében a MEV felgyújtása, hiszen nekik termelt alkatrészeket, többek között rakétákba. Az amerikaiak már annál érdekeltebbek voltak ebben, hiszen a MEV másolta az Intel chip-eket (tokozás lecsiszolása után elektronmikroszkóppal reverse-engineering-elték őket) ill. az USA-nak állt érdekében a szovjet-blokk gyengítése. Ráadásul az amerikaiak lopták el a MEV által feltalált FPGA technológiát és utána jelent meg a Xilinx nevű cég egy ilyen termékkel, amely a volt MEV dolgozók szerint annak pontos másolata, amit ők fejlesztettek a MEV-nél. A harmadik jelölt a tettesi pozícióra Izrael titkosszolgálata, mivel a MEV által gyártott chip-ek SCUD rakétákba kerültek beépítésre, amelyet gyakran ellenük alkalmaztak - úgyhogy még ők a harmadik jelölt. De mondom, soha nem derült ki, hogy pontosan mi történt, és hogy ki tette. Úgyhogy légyszives ne kezeld tényként, hogy a szovjetek lettek volna.
Na várjunk!
1. A MEV-ben, az akkor már jócskán elavultnak számító 8080-as processzort fejtették vissza, miközben már volt 16 és 32 bites bőven (nem csak Intel, hanem Zilog, Motorola, HP, stb)
2. Az FPGA-t azt engedd el, nem magyarok találták fel, és a Xilinx (meg a Zilog) korábbi cég volt, mint a MEV.
3. Túl bonyolult áramköröket azért nem állítottak elő. Nem volt valami hatalmas volumenű a gyártás.
4. A szovjeteknek biztos nem volt érdekük, hogy leégjen a gyártósor. (Bár akkoriban az a szóbeszéd járta, hogy hosszútávon így jártunk jól - de ezt nem kell komolyan venni...) A gyártástechnológia elég szgorú volt, nos az emberi tényező volt a kulcs a katasztrófához.
5. Volt kolléganőm ott kezdett fiatal mérnökként, egyszer hosszan beszélgettünk az ott töltött (rövid) időről. Szóval az urbánus legendák nem igazán hoznak lázba.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na várjunk!
1. A MEV-ben, az akkor már jócskán elavultnak számító 8080-as processzort fejtették vissza, miközben már volt 16 és 32 bites bőven (nem csak Intel, hanem Zilog, Motorola, HP, stb)
2. Az FPGA-t azt engedd el, nem magyarok találták fel, és a Xilinx (meg a Zilog) korábbi cég volt, mint a MEV.
3. Túl bonyolult áramköröket azért nem állítottak elő. Nem volt valami hatalmas volumenű a gyártás.
4. A szovjeteknek biztos nem volt érdekük, hogy leégjen a gyártósor. (Bár akkoriban az a szóbeszéd járta, hogy hosszútávon így jártunk jól - de ezt nem kell komolyan venni...) A gyártástechnológia elég szgorú volt, nos az emberi tényező volt a kulcs a katasztrófához.
5. Volt kolléganőm ott kezdett fiatal mérnökként, egyszer hosszan beszélgettünk az ott töltött (rövid) időről. Szóval az urbánus legendák nem igazán hoznak lázba.

1. A 8080-t még a HIKI fejtette vissza 1975-ben (1 évvel a megjelenése után!), nem a MEV
2. A Xilinx-et 1984-ben alapították, a MEV-et 1982-ben, tehát a MEV a korábbi 2 évvel
3. Még nem indult be a gyártás, leégett mielőtt beindulhatott volna, 1988-1990-re tervezték felfuttatni a gyártást
4. Bizony nem. Érdekesek a dátumok is: Csernobil 1986. április 26., MEV 1986. május 26. - mindkettő a szovjet birodalmat gyengítette, és a dátum egyezés akár még üzenet is lehetett.
5. Többen furcsa halált haltak a MEV korábbi kutatómérnökei közül (várhatlan betegség, autóbaleset). Volt aki a magyar mikroelektronika történetét akarta megírni a 2000-es években, beleértve a MEV történetét is, ehhez verbulált társszerzőket, aztán baleset hirtelenséggel halálozott el 2009-ben. Veszélyes téma ez, szerintem hagyjuk is abba.

A tettes egyébként ki fog derülni. Szíjjártó nemrég tárgyalt Kínában magyarországi számítógép-gyár beindításáról, amely talán az 1980-as években tervezett magyar mikroelektronikai ipar újraélesztése lenne, a MEV egyfajta reinkarnációjaként. Aki a MEV kínai reinkarnációját megkísérli majd megmerényelni, az ugyanaz lesz, mint akinek a szovjet-magyar MEV az útjában állt. Innen majd kitudódik a korábbi tettes is. Mert aki nem akarta, hogy a 80-as években Magyarországon mikroelektronikai ipar jöjjön létre, az most sem fogja hagyni.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
1. A 8080-t még a HIKI fejtette vissza 1975-ben (1 évvel a megjelenése után!), nem a MEV
2. A Xilinx-et 1984-ben alapították, a MEV-et 1982-ben, tehát a MEV a korábbi 2 évvel
3. Még nem indult be a gyártás, leégett mielőtt beindulhatott volna, 1988-1990-re tervezték felfuttatni a gyártást
4. Bizony nem. Érdekesek a dátumok is: Csernobil 1986. április 26., MEV 1986. május 26. - mindkettő a szovjet birodalmat gyengítette, és a dátum egyezés akár még üzenet is lehetett.
5. Többen furcsa halált haltak a MEV korábbi kutatómérnökei közül (várhatlan betegség, autóbaleset). Volt aki a magyar mikroelektronika történetét akarta megírni a 2000-es években, beleértve a MEV történetét is, ehhez verbulált társszerzőket, aztán baleset hirtelenséggel halálozott el 2009-ben. Veszélyes téma ez, szerintem hagyjuk is abba.

A tettes egyébként ki fog derülni. Szíjjártó nemrég tárgyalt Kínában magyarországi számítógép-gyár beindításáról, amely talán az 1980-as években tervezett magyar mikroelektronikai ipar újraélesztése lenne, a MEV egyfajta reinkarnációjaként. Aki a MEV kínai reinkarnációját megkísérli majd megmerényelni, az ugyanaz lesz, mint akinek a szovjet-magyar MEV az útjában állt. Innen majd kitudódik a korábbi tettes is. Mert aki nem akarta, hogy a 80-as években Magyarországon mikroelektronikai ipar jöjjön létre, az most sem fogja hagyni.
1. Nekem nem tűnik életszerűnek. Mindenhol Z-80 volt a sztár.
2. "1983-ban egy úgynevezett 3000-es (titkos) minisztériumi határozattal létrehozták a Mikroelektronikai Vállalatot (MEV)."
3. Gyártottak TTL áramköröket (mi is használtuk őket), nem túl bonyolultakat. Ahogy te is írod, a termelés alig indult be.
4. Ez a dátum "egybeesősdi" azért ne okozzon álmatlan éjszakákat.
5. A halálesetekhez nem tudok hozzászólni, de halt meg nagytudású híradástechnikai mérnök kollégám a hegyekben. Szívrohamban, és szívbeteg is volt. Mégsem gondolta senki, hogy idegen kéz által - pedig katonai projekteken is dolgozott. A másik, hogy egy rendes (értsd igazán top modern) félvezetőgyár megépítése ma kg. 10-20 Mrd USD között mozog. Szerinted ilyen lesz nálunk? Az meg pláne játszik, hogy 40 évvel az események után vagyunk, és más a szövetségi rendszer, amihez tartozunk.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
1. Nekem nem tűnik életszerűnek. Mindenhol Z-80 volt a sztár.
2. "1983-ban egy úgynevezett 3000-es (titkos) minisztériumi határozattal létrehozták a Mikroelektronikai Vállalatot (MEV)."
3. Gyártottak TTL áramköröket (mi is használtuk őket), nem túl bonyolultakat. Ahogy te is írod, a termelés alig indult be.
4. Ez a dátum "egybeesősdi" azért ne okozzon álmatlan éjszakákat.
5. A halálesetekhez nem tudok hozzászólni, de halt meg nagytudású híradástechnikai mérnök kollégám a hegyekben. Szívrohamban, és szívbeteg is volt. Mégsem gondolta senki, hogy idegen kéz által - pedig katonai projekteken is dolgozott. A másik, hogy egy rendes (értsd igazán top modern) félvezetőgyár megépítése ma kg. 10-20 Mrd USD között mozog. Szerinted ilyen lesz nálunk? Az meg pláne játszik, hogy 40 évvel az események után vagyunk, és más a szövetségi rendszer, amihez tartozunk.

2. Az 1983 is még mindig 1 évvel korábbi, mint a Xilinx.
5. Változik a világ, sokminden szétesőben, összeomlóban van. Eljöhet még az a pillanat, hogy szükség lesz magyarországi mikroelektronikai iparra.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
Persze... a cikk maga is bizonyíték arra, hogy kellett találni egy magyarázatot a két egymás utáni eseményre, de ez még mindig nem magyarázza meg azt, hogy Csernobil miatt miért pont 26-án égett le a MEV.
Viszont - ha egy kicsit is konyítasz a mikroelektronikához - a magyarázat hihető. Azt, hogy miért 26-án, csak az öreg kaporszakállas tudná megmondani. Az emberi mulasztás (ahogy korábban írtam), nem zárható ki.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
Tudom, érzem, lassan olyan leszek, mint Marcus Porcius Cato elhíresült mondatával Karthágóról, de én egyedül a V4 tovább fejlesztésében, integrációjában látom az egyetlen esélyt az európai és világháború elkerülésére. Ha végre lengyel testvéreink rájönnek, hogy az USA sem fog nekik érdemben segíteni és valódi érdekszövetségeseikre támaszkodnak, akkor megkezdődhetne egy olyan V4 építése, mely minden nagyhatalmi érdeknek gátja tudna lenni. Tíz- tizenöt év és a magyar haderő felzárkózik, talán a szlovák és a cseh is. Együtt, egy integrált erőként már a V4 lenne a magja Európának.
Azt is tudom - még mielőtt leszedi rólam a keresztvizet valaki -, hogy ez még csak álom, de szerintem a LEHETSÉGES álmok legjobbika. Az összes többi arról szól, hogy a Közép-Kelet Európai kis országok ismét a sötét gyalog szerepét választják.
Ez a V4 nagyon beakadt nektek, pedig négyen négyfelé húzunk a legtöbb kérdésben. Európában egyedül Lengyelország igazán tényező, de ők saját érdek mentén politizálnak. Abban sem ért egyet a 4 ország, hogy milyen fegyverzetet szerezzen be közösen (e szerintem még hőmérőt sem tudnánk). A lengyelek utálják a cseheket, a szlovákokat, az utóbbi kettő minket és mi is őket. Miről fantáziálsz te itt kormánypropaganda hatásra?
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ez a V4 nagyon beakadt nektek, pedig négyen négyfelé húzunk a legtöbb kérdésben. Európában egyedül Lengyelország igazán tényező, de ők saját érdek mentén politizálnak. Abban sem ért egyet a 4 ország, hogy milyen fegyverzetet szerezzen be közösen (e szerintem még hőmérőt sem tudnánk). A lengyelek utálják a cseheket, a szlovákokat, az utóbbi kettő minket és mi is őket. Miről fantáziálsz te itt kormánypropaganda hatásra?

Azért demonizálni sem kell ... Arra pont jó amire szánták - annak megfelel. Persze túl sokat sem kell bele képzelni.

Az EU hányfelé is húz? Már csak 27 felé, mert a UK konkrétan "elhúzott" ... :) Aztán? Így is komolyabb az EU nagyságrendekkel, mint a V4 vagy bármi hasonló EU -n belüli társulás.

A V4 haladgat a maga útján - szépen lassan. Pont az egyik igazi előnye, hogy sehol semmit nem akar a másikra kényszeríteni illetve nem vállalja túl magát. Ugyanakkor egyre több kérdésben zár össze (nemcsak EU politika). Ez a lényege és nem az, hogy hány területen szaladnak még négyfelé a tagok. Ugyanakkor valószínűleg pont a V4 miatt is tudja artikulálni magát egy pl. Szlovákia EU -n belül illetve több szava van ott, mint a Balti államoknak együtt kb. ...

Ugye a hadi fejlesztések is tipikusan ilyen széthúzós témák. Hárman saját hadiiparukkal görcsöltek mindig is - mi meg konkrétan csak a masszív leépítésekkel ... Ugyanakkor felsejlenek apró együttműködések itt-ott már a tagok között. Tény, hogy van még potenciál bőven ...

A "kormánypropagandát" meg hagyjuk már békén - legalább pár hsz. erejéig. Ennek pont semmi köze a V4 -hez meg a topikhoz sem ...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Ez a V4 nagyon beakadt nektek, pedig négyen négyfelé húzunk a legtöbb kérdésben. Európában egyedül Lengyelország igazán tényező, de ők saját érdek mentén politizálnak. Abban sem ért egyet a 4 ország, hogy milyen fegyverzetet szerezzen be közösen (e szerintem még hőmérőt sem tudnánk). A lengyelek utálják a cseheket, a szlovákokat, az utóbbi kettő minket és mi is őket. Miről fantáziálsz te itt kormánypropaganda hatásra?

Kedves Masztiff!
Ha jól gondolom, én Téged soha nem minősítettelek. Egy 1846-os kossuthi álmot szeretnék megvalósulni látni. Miért van az, ha valami jót vizionálunk, akkor megszólalnak a fanfárok, hogy kormánypropaganda. Ha vennéd a fáradtságot, hogy visszaolvasol a kommentjeimben néhány évre visszamenőleg, akkor milyen alapon állítod, hogy kormánypropagandát tolok? Ha pedig nem jársz utána, akkor milyen jogon minősítesz? Igen, keresztény gondolkodású vagyok. 60 éves, diplomás. Részt vettem 2 háborúban, ahol magyarokat védtünk. Meg még sok másban. Letettem az asztalra ezt-azt. TE mit tettél le eddig? VAN miért kereszténynek és jobboldalinak lennem, mert ami mocskot láttam életemben, azt mind olyanok tették, akik most a kormányt ekézik. Ez nem érdekel, mert nem vagyok Fideszfan. Hiszek Mária Országában!
Benned, bennetek hol ez a hit? Ki meri megvallani identitását? Nicknevek mögött nick gondolatok, nick életek.
Azért írtam erről az álomról, mert nagyon aktuális lenne. Miért? Mert felülírná a kisantant-mentalitást. Mert felülírná Hazám Trianon-traumáját. Békét hozna e népek között.
Nem, nem kell mindenben azonos fegyverzet. Nem kell mindenben egyetérteni. Viszont fel kell ismerni azt, hogy évszázadokon keresztül e népeket eszközként használták a másik ellen és szolgaként saját gazdagodásuk érdekében. Fel kell ismerni, hogy Közép-Európának semmi köze a Nyugat válságához, se a Kelet válságához. Fel kell ismerniük, hogy együtt van szavuk a jövőjük alakításában.
Nagyon-nagyon az elején vagyunk ennek. De a fa csak akkor nő, ha táptalajra kerül. Erről szól a V4, nem pedig egy liberálfasiszta masszáról. Mert hiszem, hogy az igazi baloldalon is vannak bölcs emberek, akik látják ezt.
Ha pedig ez a kormány valamit jól csinál, akkor azt is meg kell mondani, mert a parttalan, céltalan, elvtelen kvázi-kritika visszaüt. Főleg azoktól, akik - hatalmon levőként - lekörözték a mostaniakat.
Üdv.