[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Azért ez a torony dolog lehangoló, ha így lesz. Fő harci elektronika, fegyverzet nem a mi kezünkben lesz, hanem függünk majd a csehektől? Közben meg megy a reklám az egyedülálló gyárunkról? Wtf?

Szerintem nem kell előre temetni a dolgokat még nem tudni semmit a dödölle földre tervezett Lynx gyárról:).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 452
113
Azért ez a torony dolog lehangoló, ha így lesz. Fő harci elektronika, fegyverzet nem a mi kezünkben lesz, hanem függünk majd a csehektől? Közben meg megy a reklám az egyedülálló gyárunkról? Wtf?
Ne kezd te is a Negan féle őrületet!
Miért a meghajtás kinek a kezében lesz?
A fegyverek kitől érkeznek?
A védelmi rendszer kitől jön?
Miért azt gondoltad, hogy 220db gépágyúért, meg ugyan ennyi géppuskáért majd külön részleget nyit a RM?
A mi részünk a test lesz, a futómű, a tartályok, az elektronikai elemek, a hidraulikus és pneumatikus részek egyes elemei, meg a műanyagok.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ne kezd te is a Negan féle őrületet!
Miért a meghajtás kinek a kezében lesz?
A fegyverek kitől érkeznek?
A védelmi rendszer kitől jön?
Miért azt gondoltad, hogy 220db gépágyúért, meg ugyan ennyi géppuskáért majd külön részleget nyit a RM?
A mi részünk a test lesz, a futómű, a tartályok, az elektronikai elemek, a hidraulikus és pneumatikus részek egyes elemei, meg a műanyagok.

Így van, ha a létező mindent magunk gyártanánk licenszbe, akkor is függnénk a licenszbeadótól.

Avagy a másik analógia - a győri Audi gyár is a németé. A technológia is - meg minden is. Az attól, hogy helyileg itt van - még nem a mienk ... Azaz semmi sincs a kezünkben ebben az esetben is @Pogány szavajárásával élve. Azaz nem értem én sem az aggályát ilyenformán.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Azért ez a torony dolog lehangoló, ha így lesz. Fő harci elektronika, fegyverzet nem a mi kezünkben lesz, hanem függünk majd a csehektől? Közben meg megy a reklám az egyedülálló gyárunkról? Wtf?
Sztem épp elég lesz összeraknunk első körben a testet, akkor leszünk xarban, ha mindent itt kell csinálni.

Szar lenne a sajtóban összeszereló üzemnek hívni, pedig az.
@Negan-t helyettesíted? "Rendes vagy!!! ;)
2 tesztpálya, K+F az meg smafu.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Szar lenne a sajtóban összeszereló üzemnek hívni, pedig az.
1 biteseknek összeszerelő uzem a valóságban ipar 4.0! :cool:

A Rheinmetall és a magyar állam által alapított vegyesvállalat közös harcjárműgyára a legkorszerűbb ilyen üzem lesz a világon, számos magas fokon digitalizált, automatizált és mesterséges intelligencián alapuló technológiát alkalmaznak majd a Lynxek gyártásához.
 
W

Wilson

Guest
1 biteseknek összeszerelő uzem a valóságban ipar 4.0! :cool:

A Rheinmetall és a magyar állam által alapított vegyesvállalat közös harcjárműgyára a legkorszerűbb ilyen üzem lesz a világon, számos magas fokon digitalizált, automatizált és mesterséges intelligencián alapuló technológiát alkalmaznak majd a Lynxek gyártásához.

Egy régi történet jut eszembe erről amikor egyszer régebben egy munka kapcsán egy magyar tulajdonú cég környékére keveredtem akkor az illetékes "elvtárs"kb ilyen kifejezésekkel mutatta be az uzemet,a magasfokon automatizáltságot Józsi,Béla és még jó pár hasonszőrú társuk jelentette a mesterséges inteligenciát pedig az a jó pár rekesz ures kőbányais üveg amivel tele volt az öltöző:).Természetesen a Rheinmetall az más univerzum de nekem ilyen kifejezések hallatán elsőre mindig ennek a magyar "high-tech"üzemnek képe ugrik be:).
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ne kezd te is a Negan féle őrületet!
Miért a meghajtás kinek a kezében lesz?
A fegyverek kitől érkeznek?
A védelmi rendszer kitől jön?
Miért azt gondoltad, hogy 220db gépágyúért, meg ugyan ennyi géppuskáért majd külön részleget nyit a RM?
A mi részünk a test lesz, a futómű, a tartályok, az elektronikai elemek, a hidraulikus és pneumatikus részek egyes elemei, meg a műanyagok.

Ez alapján, ha Lynx lesz náluk is, akkor a cshektől jön, hiába rm szellemi termék. És akkor, ha épp az lesz az úniós Magyarországot vissza kell terelni a liberális demokrácia aklába fegyvere, hogy kicsit akadozik a beszállítás, hoppá, itt egy hiba, ott egy fos hegesztési varrat, az kellemetlen tud lenni. Vagy az, hogy a csehek először a saját igényüket elégítik ki, mert 'úgy ütemeznek'.

Persze lehet szőni a rózsaszín ködös álmaitokat örömből, de ez így jóval kiszolgáltatottabb, mintha ez is nálunk lenne. Ha nagyon bele akarnék az üzleti zsarolási potenciálba menni, még elszomorítóbbnak látom, de még nem teszem, hogy tele lehessetek endorfinnal a nehéz autólegó üzem miatt. Mert kezd kiszaglani a politikai anyag alól az újabb autóösszeszerelő üzem képe, csak ez lánctalpas lesz.

"Miért azt gondoltad, hogy 220db gépágyúért, meg ugyan ennyi géppuskáért majd külön részleget nyit a RM?"

Ennek a mondatodnak semmi értelme. Ha nem lesz cseh Lynx, akkor nálunk nyit külön részleget rá, talán, ha nem talál más zsarolópotenciálú országot inkább, ha meg lesz, akkor náluk nyit rá.

Így van, ha a létező mindent magunk gyártanánk licenszbe, akkor is függnénk a licenszbeadótól.

Avagy a másik analógia - a győri Audi gyár is a németé. A technológia is - meg minden is. Az attól, hogy helyileg itt van - még nem a mienk ... Azaz semmi sincs a kezünkben ebben az esetben is @Pogány szavajárásával élve. Azaz nem értem én sem az aggályát ilyenformán.

Tisztában vagyok a licenszek működésével, de így pont a fegyverzetgyártás(öhh, beszerelés) mikéntje, a torony kialakítása lesz az a pont, amiről minimális tudásunk lesz. Mert ha ennyire keményen fogjuk egy vegyesvállalat kisebbségi tagjaként az isteni K+F keretében is Hans fog minden titkok tudója lenni, a mi mérnökeink meg majd csavardesignokat fognak meetingeken bemutatni a pzh kerekekhez. Probléma esetén, már geopolitikai probléma, ahogy bármelyik állam, mi is akkora anyagot vennénk el saját kezelésbe mielőtt meglépnének vele a külföldiek, amekkorát csak tudunk. Na hát így majd alvázhegesztőüzemünk lesz, annak minden anyagával, vagy csak egy részével.

Sztem épp elég lesz összeraknunk első körben a testet, akkor leszünk xarban, ha mindent itt kell csinálni.


@Negan-t helyettesíted? "Rendes vagy!!! ;)
2 tesztpálya, K+F az meg smafu.

Vász? 2 tesztpályát biztosítunk a mire is? Hogy az újszülött IFV alvázaink tudjanak pörögni az ismeretlen gyermekbetegségeik kiderítésére, amit aztán a K+F (nevű hibajavító részleg) feltár és orvosol.

Tudom, hogy van bennem némely cinizmus, talán nem örülök eléggé, de ez egyre szarabbul néz ki így. Egyedülálló gyár. :D
 
  • Tetszik
Reactions: bel

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 367
113
Ez alapján, ha Lynx lesz náluk is, akkor a cshektől jön, hiába rm szellemi termék. És akkor, ha épp az lesz az úniós Magyarországot vissza kell terelni a liberális demokrácia aklába fegyvere, hogy kicsit akadozik a beszállítás, hoppá, itt egy hiba, ott egy fos hegesztési varrat, az kellemetlen tud lenni. Vagy az, hogy a csehek először a saját igényüket elégítik ki, mert 'úgy ütemeznek'.

Mivan?
Ez nem így működik. Ha odakinn egyszer ráütötték a pecsétet a kész termékte (repülésben pl. ez a CoA), akkor az onnan egy makulátlan termék kell legyen - mert ha a bejövő cucc megbukik a random minőségellenőrzésen (NDT vagy akármi), olyan kötbér repül a gyártónak, hogy a fél üzemet kifizeti neked.

A törököket kivágták az F-35 programból, de azóta is kifogástalan termékeket szálltíanak a repülőgépre, hiszen a beszállítói lánc részei, és még nincsenek teljesen kiváltva (és igazából ezért sem törik össze magukat a kiváltással). Az ok pedig ugyan ez - ez üzlet, szerződések szabályozzák. Mondhatják politikai alapon, hogy akkor nem jön - de szabotázs célzattal szart küldeni - egyrészt lebukik kurva hamar, másrészt a következő ötven évben kutya nem áll szóba az iparukkal. Senki.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 814
113
Szerintem a külügyminiszter már simán beírta a noteszébe "Lynx-et árulni".
És szintén szerintem már a V4-ek között is meg van, volt említve, hogy valahogy, valamilyen szinten, a jövőben hangoljuk össze a hadi beszerzéses dolgainkat. Az más kérdés, hogy az ilyesmit minden ország óvatosan kezeli, hogy erről szinte semmi nem jut a felszínre, de hogy a téma már meg lett említve a V4-ben az tuti.
...
Az aggályoskodóknak, hogy a Csehek majd így, a Csehek majd amúgy, egy szövetségi rendszerben vagyunk több szinten is betagozódva, és nincsen rá semmi de semmi okuk, hogy nekünk keresztbe tegyenek. És ami fő, ez ukmukfukk nem is fog megváltozni.
...
Minden perccel, órával, nappal... amit itt tölt egy Lynx gyár, gyártósor, pláne teszt és fejlesztés, csak gazdagodunk minden téren, mert ilyen kapacitásunk 0 azaz nulla volt, és ebből ha értelmesen kezeljük, márpedig úgy néz ki, hogy igen, akkor csak tanulni lehet a jövőre nézve.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Minden tiszteletem mellett tessék már lehiggadni!
Olyan nincsen ebben a műfajban, amit itt egyesek GYÁR-nak tekintenek. Az égvilágon olyan nincs, hogy egy helyen készül a test, a motor, a fegyverzet, az elektronika, a futómű, a stb.
Mondom, sehol, a németeknél sincs. Ne szívjátok már a saját véreteket, komolyan.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
Egy régi történet jut eszembe erről amikor egyszer régebben egy munka kapcsán egy magyar tulajdonú cég környékére keveredtem akkor az illetékes "elvtárs"kb ilyen kifejezésekkel mutatta be az uzemet,a magasfokon automatizáltságot Józsi,Béla és még jó pár hasonszőrú társuk jelentette a mesterséges inteligenciát pedig az a jó pár rekesz ures kőbányais üveg amivel tele volt az öltöző:).Természetesen a Rheinmetall az más univerzum de nekem ilyen kifejezések hallatán elsőre mindig ennek a magyar "high-tech"üzemnek képe ugrik be:).

Nekem erröl a hires magyar gyártású 10C zipusú markoló ugrik be.
10 cigány âsóval, talicskâval.
De ez már regen volt. Már a ciganyok sem azok, amik voltak.
A nyaralóm környékén a Mercedes mögött kis utánfutón jön a Bobcat meg a kis markoló. Megbizható târsasâg.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Minden perccel, órával, nappal... amit itt tölt egy Lynx gyár, gyártósor, pláne teszt és fejlesztés, csak gazdagodunk minden téren, mert ilyen kapacitásunk 0, azaz nulla volt, és ebből ha értelmesen kezeljük, márpedig úgy néz ki, hogy igen, akkor csak tanulni lehet a jövőre nézve.
Ha engem kérdezel, szerintem lesz itt török licensz-gyártás is....
A legroszabb ami lehet, hogy mások elveihez (érdekeihez) próbálunk igazodni, nem a sajátunkhoz.
Ami a cseheket illeti, egyenlőre a V4-en belül megbizhatóbbak mint bárki más..., és ez nem csak azon fog múlni, hogy Lynxet vesznek vagy sem (szerintem Ascod lesz). Ugyanakkor abban biztos vagyok, hogy ez a zalai gyár gondolata nem csak azért született, hogy magunknak legyártsunk párszáz páncélost,...megvannak itt már "nyálazva a szálak" a jövőbeni külföldi rendelésekre...
Maróth világosan megmondta, hogy nem maga a jármű a lényeg az egészben, hanem az, hogy bele tudtunk tenni valami olyat a magyar ipar vérkeringésébe ami még eddig nem volt. És az Airbuson kivül is még lesz ilyen...,ennek csak örülni lehet szerintem,
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
1 biteseknek összeszerelő uzem a valóságban ipar 4.0! :cool:

A Rheinmetall és a magyar állam által alapított vegyesvállalat közös harcjárműgyára a legkorszerűbb ilyen üzem lesz a világon, számos magas fokon digitalizált, automatizált és mesterséges intelligencián alapuló technológiát alkalmaznak majd a Lynxek gyártásához.
Veled ellentétben én realista vagyok ;)
Azért bátornak tartom, leállsz pont engem oltani ezzel főleg, hogy tudod nagyátlagban a legtöbb itteni vitát el tudnám dönteni 2 hozzászólással. A K+F része olyan szinten homályos még, hogy számításba sem veszem. Egyelőre legyen az első 46 leszállítva.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 452
113
Ennek a mondatodnak semmi értelme. Ha nem lesz cseh Lynx, akkor nálunk nyit külön részleget rá, talán, ha nem talál más zsarolópotenciálú országot inkább, ha meg lesz, akkor náluk nyit rá.
Még egyszer megkérdezem!
Szerinted a Mauser MK30-2/ABM-et majd idehaza fogja a Rheinmetall legyártani??? 200db-os példányszámban?
Mer' szerintem rohadtul nem!
Ha be akarnának fenyíteni, az lesz az első, amit leszankcióznának.
Anélkül meg mire mész a "világ legmodernebb gyalogsági harcjárműjével"?
Vagy bármilyen elektro-optikát szerinted itt fogjá gyártatni? És nem a Hensoldtnál - A Faterlandban?
De még egyszer:
A motort, hajtóművet és annak karbantartási fogyócikkeit kitől fogjuk beszerezni?
Tehát a "világ legmodernebb harcjárműve"- okoskodás esetén - nem fog tudni lőni (hja gépágyúlövedéket sem gyárt itthon senki!!!), nem lehet majd kilátni belőle, hja meg nem fog tudni elindulni (Bocs áram sem lesz benne!).
Vagy úgy érzed, hogy 2 év alatt a magyar hadiipar saját erőből, halottaiból feltámad, és főnixmadárként, SOS-ben felállít egy modern páncél minőségű acélművet. Az alapanyagból elkészíti a vázat. Új motort fejlesztenek, teljes hajtóművel. Ezalatt összehoznak egy 57mm-es ágyút - mert itt manapság már senki nem tud kisebbet elképzelni. Igazság szerint már láttam múltkor egy 30mm-es 80A-t depressziójában lekonyult csővel, mert ő itt már labdába se rúg.
Gyorsan lefejlesztünk egy fedélzeti informatikai, és híradó rendszert megfelelő zavarvédettséggel. "Megszobrunk" egy szexi, ugyanakkor ősmagyar elemeket magán hordozó - lehetőleg turulra emlékeztető - tornyot. Minderre szűken, de elégnek kell lennie a fent említett 2 évnek. Akarom mondani addigra már működő gyártásnak kel lennie, mert "Mi lesz velünk!"

Pontosan ez a naivitás az, ami miatt itt heteken keresztül húzattad a T-72-es átalakítási ötleteidet, meg ahhoz hasonló madmax stílusú kendács fejlesztéseket találsz ki.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
2 tesztpálya, K+F az meg smafu.

Az hogy a Zala zone mellé települtek, az nekem nagyon autóipar gyanús... az önvezető járművek fejlesztéséhez ideális hely lehet az RM-nek.
Egyébként a Zala zone nem egy egyedülálló valami, mert pl. a Continentalnak több mint 10 éve van egy hasonló saját tesztpályálya Veszprém és Hajmáskér között...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
Most harcjarmugyartasrol van szo vagy fegyvertorony gyartasrol. Mert ha joltudom harcjarmuvet fogunk gyartani. A fegyvertorony az teljesen mas termek. /ez olyan hogy autot gyartunk de utanfutot hozza nem vagy traktort gyartunk de eket nem nem egy termek./
 
S

speziale

Guest
Ez a butaság úgy hangzik mintha 50-50% lenne az esély a sikerre vagy a bukásra, pedig nem így van. Veszek egy lottót és vagy nyerek vagy nem? Az életben minden lépésben van kockázat, de az a halálom, amikor a mennyiségi követelményeket keverik a minőségivel... o_O
A jelentős részben ismert elemekből összelegózott gép a valóságban nem sok mérnöki kockázatot jelenthet, a piacot ismerik, illetve a maradék minimális kockázat is kivédhető a szerződésben. Fölösleges ilyen manipulatívan fikázni ezt az üzletet.

És figyelj már ez a liebherr motor amit egyébként bányagéphez terveztek nem harcjárműhöz volt már összeépítve ezzel a Renk váltóval ami meg egy olyan váltó módosítása amit Max 45 tonnára terveztek? Eddig 1 darab proto példány létezett ebből. Szerinted mégis mennyire van az egész koncepció letesztelve?
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Ez alapján, ha Lynx lesz náluk is, akkor a cshektől jön, hiába rm szellemi termék. És akkor, ha épp az lesz az úniós Magyarországot vissza kell terelni a liberális demokrácia aklába fegyvere, hogy kicsit akadozik a beszállítás, hoppá, itt egy hiba, ott egy fos hegesztési varrat, az kellemetlen tud lenni. Vagy az, hogy a csehek először a saját igényüket elégítik ki, mert 'úgy ütemeznek'.

Persze lehet szőni a rózsaszín ködös álmaitokat örömből, de ez így jóval kiszolgáltatottabb, mintha ez is nálunk lenne. Ha nagyon bele akarnék az üzleti zsarolási potenciálba menni, még elszomorítóbbnak látom, de még nem teszem, hogy tele lehessetek endorfinnal a nehéz autólegó üzem miatt. Mert kezd kiszaglani a politikai anyag alól az újabb autóösszeszerelő üzem képe, csak ez lánctalpas lesz.

"Miért azt gondoltad, hogy 220db gépágyúért, meg ugyan ennyi géppuskáért majd külön részleget nyit a RM?"

Ennek a mondatodnak semmi értelme. Ha nem lesz cseh Lynx, akkor nálunk nyit külön részleget rá, talán, ha nem talál más zsarolópotenciálú országot inkább, ha meg lesz, akkor náluk nyit rá.



Tisztában vagyok a licenszek működésével, de így pont a fegyverzetgyártás(öhh, beszerelés) mikéntje, a torony kialakítása lesz az a pont, amiről minimális tudásunk lesz. Mert ha ennyire keményen fogjuk egy vegyesvállalat kisebbségi tagjaként az isteni K+F keretében is Hans fog minden titkok tudója lenni, a mi mérnökeink meg majd csavardesignokat fognak meetingeken bemutatni a pzh kerekekhez. Probléma esetén, már geopolitikai probléma, ahogy bármelyik állam, mi is akkora anyagot vennénk el saját kezelésbe mielőtt meglépnének vele a külföldiek, amekkorát csak tudunk. Na hát így majd alvázhegesztőüzemünk lesz, annak minden anyagával, vagy csak egy részével.



Vász? 2 tesztpályát biztosítunk a mire is? Hogy az újszülött IFV alvázaink tudjanak pörögni az ismeretlen gyermekbetegségeik kiderítésére, amit aztán a K+F (nevű hibajavító részleg) feltár és orvosol.

Tudom, hogy van bennem némely cinizmus, talán nem örülök eléggé, de ez egyre szarabbul néz ki így. Egyedülálló gyár. :D

Nem csak a hadipar számára lesz ott gyártás, hanem a civil szférának is; továbbá a lenti cikkben az is olvasható, hogy más rheinmetall gyárak részére is fogunk beszállítani.
Magyarán nem csak lynx központú lesz a gyár.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...-magyarorszagon-kiderultek-a-reszletek-448168
Egyébként a semmiből indulunk, így az "összeszerelő üzemé" degradált gyár is bőven elég...

Másoknál felvetődött az éves gyártási mennyiség, 45 darabról szól most a fáma, ami nem kevés. A legtöbb fórumozó 25-30 darabot tippelt, s azt hiszem csak ketten 40-et,tehát még a legoptimistább várakozásokat is felülmúlta ez a szám, erre ma azt olvasni, hogy ez egyfajta "bágátel" mennyiség...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Még egyszer megkérdezem!
Szerinted a Mauser MK30-2/ABM-et majd idehaza fogja a Rheinmetall legyártani??? 200db-os példányszámban?
Mer' szerintem rohadtul nem!
Ha be akarnának fenyíteni, az lesz az első, amit leszankcióznának.
Anélkül meg mire mész a "világ legmodernebb gyalogsági harcjárműjével"?
Vagy bármilyen elektro-optikát szerinted itt fogjá gyártatni? És nem a Hensoldtnál - A Faterlandban?
De még egyszer:
A motort, hajtóművet és annak karbantartási fogyócikkeit kitől fogjuk beszerezni?
Tehát a "világ legmodernebb harcjárműve"- okoskodás esetén - nem fog tudni lőni (hja gépágyúlövedéket sem gyárt itthon senki!!!), nem lehet majd kilátni belőle, hja meg nem fog tudni elindulni (Bocs áram sem lesz benne!).
Vagy úgy érzed, hogy 2 év alatt a magyar hadiipar saját erőből, halottaiból feltámad, és főnixmadárként, SOS-ben felállít egy modern páncél minőségű acélművet. Az alapanyagból elkészíti a vázat. Új motort fejlesztenek, teljes hajtóművel. Ezalatt összehoznak egy 57mm-es ágyút - mert itt manapság már senki nem tud kisebbet elképzelni. Igazság szerint már láttam múltkor egy 30mm-es 80A-t depressziójában lekonyult csővel, mert ő itt már labdába se rúg.
Gyorsan lefejlesztünk egy fedélzeti informatikai, és híradó rendszert megfelelő zavarvédettséggel. "Megszobrunk" egy szexi, ugyanakkor ősmagyar elemeket magán hordozó - lehetőleg turulra emlékeztető - tornyot. Minderre szűken, de elégnek kell lennie a fent említett 2 évnek. Akarom mondani addigra már működő gyártásnak kel lennie, mert "Mi lesz velünk!"

Pontosan ez a naivitás az, ami miatt itt heteken keresztül húzattad a T-72-es átalakítási ötleteidet, meg ahhoz hasonló madmax stílusú kendács fejlesztéseket találsz ki.

Ezt a naivitást te szeretnéd szokásodhoz híven az én mondanivalómba tömködni, de megint elbasztad ahogy mindig. Kurvára nem a gyártásról beszéltem, hanem az összeszerelésről. Összeszerelőüzem. erről beszéltünk most pár hozzászóláson keresztül, amire te most ahogy minden esetben a T-72 vita esetében, létrehoztál egy valótlan mondanivalót és aztán tálaltad dicsőn, mint az enyémet. Vagy megtanulsz szöveget értelmezni, vagy inkább ne kommunikáljunk, mert ezzel ŐSZINTÉN TELE VAN A FASZOM, HOGY CSAK HAZUGSÁGGAL TUDSZ ILYEN SZINTEN ÉRVÉNYESÜLNI, A SAJÁT HAZUGSÁGAIDAT A SZÁMBA ADVA!!!!!! Fejezd ezt be légyszíves, mert undorító.

Szóval összeszerelőüzem. Ha gyár lenne, akkor itt is gyárthatná, miért ne gyárthatná itt a gépágyút? Jó eséllyel mert nem szeretné a technológia titkait kiadni, esélyt sem adni erre.

A világ legmodernebb harcjárműve mikor is lesz a világ legmodernebb harcjárműve? Istenítenem kellene pár prototípust mielőtt tömeggyártásban(összeszerelésben) bizonyított volna? Ez kicsit emlékeztet engem arra ahogy Obama megelőlegezve Nobel-Békedíjat kapott. Remélem a Lynx legalább legalább nem cáfol rá majd, ahogy Obama tette.

Az6 a vicces, hogy mindig lassú fejlődésről beszélsz te is, ami így lesz valóban, de ha vitázni kell, akkor egy óvodás szintjére süllyesztesz aki két év alatt iparról álmodik. Viccesnek is tarthatnám, de ahogy fent írtam, undorít. Ekkora összegből csak amúgy mellékesen, ha egy Lynx gyár(összeszerelőüzem) K+F-fel kijön, akkor bezony akármennyire is fájna neked a magyar hadiipar, mi is nekiláthatnánk felépíteni egy korszerű acélüzemet, egy korszerű alumíniumfeldolgozó ipart, a tudósaink tudhatnának, a mérnökeink mérhetnének.

Persze ha a következő két évben valami sufni csapat elsőre csak vett anyagból összehoz egy fasza (legyen) 57 mm löveget, akkor mivel az nem RM K+F akkor te hányni fogsz tőle igaz? Egyfajta retardációt érzek azért abban, hogy baszottul látod a magyar hadiipar felfejlődését a jövőre nézve miután beleborogatnak egy hordónyi pénzt és nem érzed, hogy a saját azért nem tolt ki még egy nehéz IFV protót, mert zsákkal sem kaptak. Mégha fődarabokat ők is az MTU-tól, meg az RM-től ennének elsőre.

Tudom, hogy az RM-nek van rutinja, képes fejleszteni, fegyverzettechnológiában élvonalas, de te alapból valami emelkedett lázálmot társítasz emellé, mintha más nem lenne a földön. Ami legalább olyan jó. El sem tudsz képzelni valamit, ami hazai, és jó. Pedig csak ekkora hordó pénzt kellene abba is önetni, vagy fele akkorát,.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
És figyelj már ez a liebherr motor amit egyébként bányagéphez terveztek nem harcjárműhöz volt már összeépítve ezzel a Renk váltóval ami meg egy olyan váltó módosítása amit Max 45 tonnára terveztek? Eddig 1 darab proto példány létezett ebből. Szerinted mégis mennyire van az egész koncepció letesztelve?
Hát,... az a része fifty-fifty. :p:)