A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
A kebabos kocsi is ugyanannyira elmaradott a nyugati versenytársakhoz képest?
Sztem nem. Ugye itthon is tesztelték, a szlovák teszteken is helytállt, és a törökök a napi tapasztalatok alapján fejlesztgetik.

De most már egyre egyértelműbb, hogy nem csak ezen múlik, hanem hajlandóak-e egy itthoni üzemet a rendelés mellé villantani. És itt sztem jól jön a törököknek is egy Uniós gyár.

Ők külföldön ugye annyit kalandoznak, hogy bármikor kaphatnak egy szankciót bárhonnan, mi ilyenkor lenyomjuk a szériát, exportáljuk, aztán a zsozsó egy részét leosztjuk oda. Win-win.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
Sztem nem. Ugye itthon is tesztelték, a szlovák teszteken is helytállt, és a törökök a napi tapasztalatok alapján fejlesztgetik.

De most már egyre egyértelműbb, hogy nem csak ezen múlik, hanem hajlandóak-e egy itthoni üzemet a rendelés mellé villantani. És itt sztem jól jön a törököknek is egy Uniós gyár.

Ők külföldön ugye annyit kalandoznak, hogy bármikor kaphatnak egy szankciót bárhonnan, mi ilyenkor lenyomjuk a szériát, exportáljuk, aztán a zsozsó egy részét leosztjuk oda. Win-win.
Szerintem is az itteni gyártáson mehet a huzavona.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Mi ez Mbombe? Milyen vélemenyek vannak róla? Használható eszköz?

Szárazföldi kifli.

Én boxer/patria párti vagyok, egyformán örülnék bármelyiknek.
De, ha NE adj isten ilyen találjuk fel a spanyol viaszt, legyen mbombe döntés születne, akkor potens eszköz tudna lenni a Lynxen használt elektronikával, lance toronnyal, era páncéllal?

Persze, bármiből lehet potens fegyvert csinálni, az nem mind1 milyen áron. :)

Én próbálnám szeretni, főleg a járműcsalád mivolta miatt, de... A Mbombéval nekem a legnagyobb gondom a front kialakítása. Mi az isten nyiláért kellett azt a két hatalmas lőjj ide felíratos, R2D2-őt odabiggyeszteni a kommandernek és a mitfahrernek?! (Pars-al is hasonló problémám van, de ott legalább nincs ember a vision box mögött közvetlenül) Ezek erősen behatárolják a védelmét, level 4 főlé aligha lehetne péncélozni a súlya miatt azokat a búvónyílásokat. Level 4 meg már manapság egy APC-n is meh.
Mért vennénk ezt, mikor kicsit drágábban lehetne olyan járművünk, ami szemből állja a 30mm-es lőszereket. Itt meg faszán levágja a fejed a bejutó lövedék majd vígan végig szambázik a deszanttérben. +az oldalsó lőrésektől is meg kéne szabadulni.

Érdekes, hogy korai grafikákon volt egy olyan orrkialakítású változata is egymás mögött ülő személyzettel, ami úgy nézett ki mint egy AMV XP. Kár, hogy nem az lett a végleges.
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23
H

Hummen23

Guest
Szárazföldi kifli.



Persze, bármiből lehet potens fegyvert csinálni, az nem mind1 milyen áron. :)

Én próbálnám szeretni, főleg a járműcsalád mivolta miatt, de... A Mbombéval nekem a legnagyobb gondom a front kialakítása. Mi az isten nyiláért kellett azt a két hatalmas lőjj ide felíratos, R2D2-őt odabiggyeszteni a kommandernek és a mitfahrernek?! (Pars-al is hasonló problémám van, de ott legalább nincs ember a vision box mögött közvetlenül) Ezek erősen behatárolják a védelmét, level 4 főlé aligha lehetne péncélozni a súlya miatt azokat a búvónyílásokat. Level 4 meg már manapság egy APC-n is meh.
Mért vennénk ezt, mikor kicsit drágábban lehetne olyan járművünk, ami szemből állja a 30mm-es lőszereket. Itt meg faszán levágja a fejed a bejutó lövedék majd vígan végig szambázik a deszanttérben. +az oldalsó lőrésektől is meg kéne szabadulni.

Érdekes, hogy korai grafikákon volt egy olyan orrkialakítású változata is egymás mögött ülő személyzettel, ami úgy nézett ki mint egy AMV XP. Kár, hogy nem az lett a végleges.

Ezektől megszabadulni nem igényel túl nagy áttervezést. De persze ne ez legyen beszerezve.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Vitán felül elvetem.Pátria XP,saját igényeinkhez igazitva.
A próféta szóljon belőled, mert ezzel csak egyetérteni tudok! Mármint a Pátriával.
De ahogy figyelem az északiak lehet elvi kérdést csinálnak vagy csinálnának a velünk kötendő fegyver bizniszekből.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Én boxer/patria párti vagyok, egyformán örülnék bármelyiknek.
De, ha NE adj isten ilyen találjuk fel a spanyol viaszt, legyen mbombe döntés születne, akkor potens eszköz tudna lenni a Lynxen használt elektronikával, lance toronnyal, era páncéllal?
Potens eszköz lenne az a hozzá kifejlesztett Ansar toronnyal is.Csak az orosz 30milist ki kell cserélni benne MK30-2re.Meg Spike rakétákat integrálni hozzá.
Valójában a dél afrikaiak egyáltalán nem rossz konstrukciókkal jönnek elő.Ráadásul nem csilliárdos dolgokat csinálnak.Ez a régi Dél Afrika hozománya,mikor igencsak korlátozott erőforrásokkal kellet hosszú ideig háborút vivniuk.Ami egyáltalán nem merült ki bozotnéger kergetésben.(Hpaps most dolgozik az angolai háború légi történetén).Az összes MRAP dél afrikai terveken alapul.Az összes mai élvonalbeli ifv/apc Dél Afrikában kidolgozott aknavédelmet kapott,a Pátria XP és a Boxer is.
Szóval nem kell lebecsülni őket-még ha maga az ország manapság erősen csúszik is lefele a lejtőn
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
A próféta szóljon belőled, mert ezzel csak egyetérteni tudok! Mármint a Pátriával.
De ahogy figyelem az északiak lehet elvi kérdést csinálnak vagy csinálnának a velünk kötendő fegyver bizniszekből.
Ez ugyanannyira rajtunk is múlik. A légvédelmi döntésnél hamarosan megtudjuk. Ha nincsenek benne a norvégok, akkor ezzel a szemponttal a jövőben is kalkulálni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Csak a hozzászólások miatt raktam ki, vagyis az egyik miatt mert ezt írta.

Pal Gabriel14 órája
Van egy pasas aki katonai szakértő és szaktanácsadó a magyar honvédségnek egy hivatalos szakértője, aki amerikai kormányzati tisztviselőkkel meg ilyen "kiskaliberű" emberekkel kommunikál. És azt mondta: "Törökország az orosz légvédelmi ütegek megvásárlásával és elhidegült magatartásával kiesett az F35 vásárlás lehetőségéből. Azt viszont kevesen tudják, hogy az európai NATO szövetségesek gyorsabb logisztikai ellátása miatt az F35ösökhöz egy karbantartási alkatrészgyártási központ is épült volna részben az európai konkurensekkel való (eurofighter, rafale, grippen stb.) versenyképesség megőrzése miatt. Én azért lobbizom és dolgozom az amerikai és magyar kormányzati tisztségviselőknél, hogy ezt a képességet/lehetőséget, mint csomagot magyarország kapja meg."
...

Hmm..
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
A próféta szóljon belőled, mert ezzel csak egyetérteni tudok! Mármint a Pátriával.
De ahogy figyelem az északiak lehet elvi kérdést csinálnak vagy csinálnának a velünk kötendő fegyver bizniszekből.
azt az elvet még nem találták fel amit meg ne hágnának ezek az erkölcsös északiak ha zsozsóról van szó.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Szerintem is az lesz, én ennek drukkolok.
Egységes fegyverzetet, haditechnikát szeretnék, néhány jelentős és minőségi gyártótól, nem pedig katyvaszt.
A Boxer kézenfekvőnek tűnik, a litván beszerzés lehet iránymutató az ár vonatkozásában. Én olyan 4,8 m EUR/db-ra emlékszem, igaz más toronnyal.
Ha keveset rendelünk, akkor nem éri meg a hazai összeszerelés, viszont egy saját magyar modul felépítmény Lance toronnyal már adhatna valami hazai hozzáadott értéket is. Akkor is ha az a német másolata lenne, apró eltérésekkel.
A modul cserélhetőséget mi igazából csak a vezető kiképző és a sebesült szállító esetében tudnánk kihasználni, én így látom. Az egyikre kifejezetten békében, a másikra meg inkább válsághelyzetben van szükség. EZ zászlóaljanként egy harcjármű alváz megspórolását, dandáronként 3-5-öt jelentene.

207663-large.jpg


033g.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
Csak a hozzászólások miatt raktam ki, vagyis az egyik miatt mert ezt írta.

Pal Gabriel14 órája
Van egy pasas aki katonai szakértő és szaktanácsadó a magyar honvédségnek egy hivatalos szakértője, aki amerikai kormányzati tisztviselőkkel meg ilyen "kiskaliberű" emberekkel kommunikál. És azt mondta: "Törökország az orosz légvédelmi ütegek megvásárlásával és elhidegült magatartásával kiesett az F35 vásárlás lehetőségéből. Azt viszont kevesen tudják, hogy az európai NATO szövetségesek gyorsabb logisztikai ellátása miatt az F35ösökhöz egy karbantartási alkatrészgyártási központ is épült volna részben az európai konkurensekkel való (eurofighter, rafale, grippen stb.) versenyképesség megőrzése miatt. Én azért lobbizom és dolgozom az amerikai és magyar kormányzati tisztségviselőknél, hogy ezt a képességet/lehetőséget, mint csomagot magyarország kapja meg."
...

Hmm..
Wow.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
A Boxer kézenfekvőnek tűnik, a litván beszerzés lehet iránymutató az ár vonatkozásában. Én olyan 4,8 m EUR/db-ra emlékszem, igaz más toronnyal.
Ha keveset rendelünk, akkor nem éri meg a hazai összeszerelés, viszont egy saját magyar modul felépítmény Lance toronnyal már adhatna valami hazai hozzáadott értéket is. Akkor is ha az a német másolata lenne, apró eltérésekkel.
A modul cserélhetőséget mi igazából csak a vezető kiképző és a sebesült szállító esetében tudnánk kihasználni, én így látom. Az egyikre kifejezetten békében, a másikra meg inkább válsághelyzetben van szükség. EZ zászlóaljanként egy harcjármű alváz megspórolását, dandáronként 3-5-öt jelentene.

207663-large.jpg


033g.jpg
Jó lenne ez nagyon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Csak a hozzászólások miatt raktam ki, vagyis az egyik miatt mert ezt írta.

Pal Gabriel14 órája
Van egy pasas aki katonai szakértő és szaktanácsadó a magyar honvédségnek egy hivatalos szakértője, aki amerikai kormányzati tisztviselőkkel meg ilyen "kiskaliberű" emberekkel kommunikál. És azt mondta: "Törökország az orosz légvédelmi ütegek megvásárlásával és elhidegült magatartásával kiesett az F35 vásárlás lehetőségéből. Azt viszont kevesen tudják, hogy az európai NATO szövetségesek gyorsabb logisztikai ellátása miatt az F35ösökhöz egy karbantartási alkatrészgyártási központ is épült volna részben az európai konkurensekkel való (eurofighter, rafale, grippen stb.) versenyképesség megőrzése miatt. Én azért lobbizom és dolgozom az amerikai és magyar kormányzati tisztségviselőknél, hogy ezt a képességet/lehetőséget, mint csomagot magyarország kapja meg."
...

Hmm..
Honnan van ez a nyilatkozat? Elég gyanús. Nem vall a magyar beszerzésekre, hogy suttyomban ilyeneket kipofázunk. Max. utána egy hónappal, ha megkötöttük de akkor sem tuti. Kamu szaga van....