[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Kivéve a karabahi örmény lakosságot, szerinted azok meddig fognak "boldogan élni" ha bevonulnak az azeriek?!!
Honnan veszed, hogy lesz bármi bajuk. A két ország közötti konfliktusnak mi az alapja? Vallási vagy etnikai különbségek? Lehet, hogy ezek is, de tartok tőle, hogy minden baj okozója hegyi karabah. Ne felejtkezzünk el attól, hogy karabah Azerbajdzsán része. És a jelenlegi konfliktus előtt már volt egy komolyabb amikor a területről több száz ezer azeri menekült el az etnikai tisztogatások elől. Ettől függetlenül a területet mindig is többségben lakták az örmények. De ettől még miért kellene Örmányországhoz csatolni?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
volt már tipp arra h hány fáin kis rakettát pukkantottak el? és ez hány mrd petroldollár...?
Bizosan nem milliárd $ nagyságrend.
Csak egy gyors fejszámolás hogy látszódjanak a nagyságrendek...
Kb 20. napja háborúznak. Ha minden nap 100 TB2 drón bevetés volt (ennél bizonyosan bőven kevesebb volt...) és minden bevetésen ledobtak 4 MAM-L meg C tipusú LGB-t (bizonyosan kevesebbet...) akkor is legfeljebb 8000 db ilyen bombàcskát használtak el eddig.
Egy ilyen bombácska erősen túlbecsülve sem kerül többe mint $50 ezer.
Ez alapján a felhasznált muníció költsége bizonyosan nem került többe mint $400 millió (de inkább ennek a fele, harmada)

A teljes képhez szerintem még hozzátartozik 100 nál kevesebb Harop drón, meg néhány lelőtt balesetben megsemmisült TB2 drón, de még ezekkel is bőven 1 milliárd alatt vannak.

Potom ár azért hogy nyerésre állnak...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Bizosan nem milliárd $ nagyságrend.
Csak egy gyors fejszámolás hogy látszódjanak a nagyságrendek...
Kb 20. napja háborúznak. Ha minden nap 100 TB2 drón bevetés volt (ennél bizonyosan bőven kevesebb volt...) és minden bevetésen ledobtak 4 MAM-L meg C tipusú LGB-t (bizonyosan kevesebbet...) akkor is legfeljebb 8000 db ilyen bombàcskát használtak el eddig.
Egy ilyen bombácska erősen túlbecsülve sem kerül többe mint $50 ezer.
Ez alapján a felhasznált muníció költsége bizonyosan nem került többe mint $400 millió (de inkább ennek a fele, harmada)

A teljes képhez szerintem még hozzátartozik 100 nál kevesebb Harop drón, meg néhány lelőtt balesetben megsemmisült TB2 drón, de még ezekkel is bőven 1 milliárd alatt vannak.

Potom ár azért hogy nyerésre állnak...
Ha nyolcezret használtak volna el eddig, akkor nem lenne élő örmény Karabahban! Én inkább úgy becsülném, hogy száz körül +félszáznál kevesebb cirkálódrón (loitering munition).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Bizosan nem milliárd $ nagyságrend.
Csak egy gyors fejszámolás hogy látszódjanak a nagyságrendek...
Kb 20. napja háborúznak. Ha minden nap 100 TB2 drón bevetés volt (ennél bizonyosan bőven kevesebb volt...) és minden bevetésen ledobtak 4 MAM-L meg C tipusú LGB-t (bizonyosan kevesebbet...) akkor is legfeljebb 8000 db ilyen bombàcskát használtak el eddig.
Egy ilyen bombácska erősen túlbecsülve sem kerül többe mint $50 ezer.
Ez alapján a felhasznált muníció költsége bizonyosan nem került többe mint $400 millió (de inkább ennek a fele, harmada)

A teljes képhez szerintem még hozzátartozik 100 nál kevesebb Harop drón, meg néhány lelőtt balesetben megsemmisült TB2 drón, de még ezekkel is bőven 1 milliárd alatt vannak.

Potom ár azért hogy nyerésre állnak...
Jól kiszámoltad ezt a kb. 400milliót, de a Harop az mennyibe is kerül? Én olvastam mindenféle számot, DE olyat is ahol egy db-ra írtak 10 misit. Na most akkor 100 ilyen rögtön 1 milliárd. Dollár. Sokban van anyagilag is ez a győzelemre állás az azerieknek, s vannak azért élőerős veszteségeik nekik is, bőven. Még vége sincs...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Azeri források szerint a felderítő drónok adatai alapján csak ma 622 örmény katona halt meg. (mai videók)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Jól kiszámoltad ezt a kb. 400milliót, de a Harop az mennyibe is kerül? Én olvastam mindenféle számot, DE olyat is ahol egy db-ra írtak 10 misit. Na most akkor 100 ilyen rögtön 1 milliárd. Dollár. Sokban van anyagilag is ez a győzelemre állás az azerieknek, s vannak azért élőerős veszteségeik nekik is, bőven. Még vége sincs...
Nem csak azer finanszírozza ezt a bulit. Törökökön kívül még talán mások is benne lehetnek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Szergej Lavrov ma ismét tárgyalt az örmény és azeri KM-el. Ma éjféltől 0.00h (bakui idő szerint) ideiglenes (humanitárius) tüzszünet lép érvénybe.
 
W

Wilson

Guest
Sztem ez már múlt idő. Most fészkelik be magukat és az oroszok nem tesznek semmit. Megegyezés vagy tehetetlenség mind1.

Biztos vagyok benne,hogy az oroszok nem fogják hagyni,hogy a törökök befészkeljék magukat a Dél Kaukázusba,egyszerűen ezt nem engedhetik meg,bármennyire is nem fűlik hozzá a foguk de egy bizonyos ponton lépniük kell.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Én olvastam mindenféle számot, DE olyat is ahol egy db-ra írtak 10 misit.
$10 millió / db...:)
Ez v.színű onnan jön hogy az Indiaiak szerződésében volt olyan hogy 10 db,meg $100 millió, csak ez nem azt jelenti hogy 1 db Harop = $10 millió.
Az Idiaiak szerződésében voltak más tételek is. (R&D, földi berendezések, stb..)
Mások szerint a Harop ára $855 ezer
https://aminoapps.com/c/warfare-roleplay/page/item/iai-harop/zXkN_E2twIBeeBRwlEElvJ0wzvGrdvv1gJ
Ez is sok de ez már v.színű közelebb áll a valósághoz.
 
W

Wilson

Guest
Úgy látszik az örmények változatlanul mellőzik az álcázást és ha mégis csinálnak valamilyen álcázást azt nagyon amatőr módon csinálják,ebben a videóban ez jól látható a "kedvencem" az amikor egy kopár nyilt területen leveles ágakkal próbálják álcázni a harceszközt ami így elég feltűnő pláne úgy,hogy jó pár keréknyom vezet a "bokorba",most komolyan az örmény hadvezetés még egy minimális gyorstalpaló képzésben sem részesítette a katonáit az eszem megáll:(.Ez főleg annak a fényében szomorú,hogy már idestova két hete aprítják őket felülről az azeri drónok az egyszerű sorozott illetve önkéntes örmény talpasok pedig hullanak mint a legyek.


1602956379_karabah2.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ja, biztos lépniük kell, egyet hátra. Azért ne felejtsük el:
arm01.jpg

arm02.jpg


arm03.jpg

Orosz megszállókra nincs szükségük, Putyinra nemet mondtak és elképzelték Örményországot szabadnak. Az azeriek is felszabadítottnak! Hol itt a probléma orosz szemszögből?
Megkapták.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Úgy látszik az örmények változatlanul mellőzik az álcázást és ha mégis csinálnak valamilyen álcázást azt nagyon amatőr módon csinálják,ebben a videóban ez jól látható a "kedvencem" az amikor egy kopár nyilt területen leveles ágakkal próbálják álcázni a harceszközt ami így elég feltűnő pláne úgy,hogy jó pár keréknyom vezet a "bokorba",most komolyan az örmény hadvezetés még egy minimális gyorstalpaló képzésben sem részesítette a katonáit az eszem megáll:(.Ez főleg annak a fényében szomorú,hogy már idestova két hete aprítják őket felülről az azeri drónok az egyszerű sorozott illetve önkéntes örmény talpasok pedig hullanak mint a legyek.


1602956379_karabah2.jpg



Gyakorló céllövészet,az Örmény vezérkart lámpavasra lehetne húzni!
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
W

Wilson

Guest
Gyakorló céllövészet,az Örmény vezérkart lámpavasra lehetne húzni!

Igen,bár nem vagyok örmény de valahol dühít,hogy szerencsétleneket ilyen védtelenül küldték ki a frontra és mint jól látható gyakorlatilag még minimális kiképzést sem kaptak,ez pedig,ahogy te is megjegyezted az örmény hadvezetés súlyos mulasztása ami sok örmény katona életébe kerül:(.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Igen,bár nem vagyok örmény de valahol dühít,hogy szerencsétleneket ilyen védtelenül küldték ki a frontra és mint jól látható gyakorlatilag még minimális kiképzést sem kaptak,ez pedig,ahogy te is megjegyezted az örmény hadvezetés súlyos mulasztása ami sok örmény katona életébe kerül:(.




Igen,én is semleges vagyok,szerintem tárgyaló aztalnál kellene rendezni a területi vitát,kb lóf@szt sem ér az a föld,nem sok ezer életet.
 
W

Wilson

Guest
Igen,én is semleges vagyok,szerintem tárgyaló aztalnál kellene rendezni a területi vitát,kb lóf@szt sem ér az a föld,nem sok ezer életet.

Bizony tárgyalóasztal mellett kellene rendezni ezt a konfliktust,de mint látható az emberi természet az évezredek alatt semmit sem változott csak az eszközök cserélődtek folyamatosan egyre modernebbekre,annak érdekében,hogy még hatékonyabban ölhessük egymást.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Igen,én is semleges vagyok,szerintem tárgyaló aztalnál kellene rendezni a területi vitát,kb lóf@szt sem ér az a föld,nem sok ezer életet.

Hát innen nézve lehet hogy semmit nem ér az a föld (nekünk), de nekik fontosabb mindennél. Erdély is nyugatról nézve egy elmaradott alacsony iparodottságú erdőség volt vámpírokkal és vérfarkasokkal, de nekünk...