96К6 Pancir / Pantsir / SA-22 Greyhound (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Itt volt a fórumon egy orosz link amin tárgyalták a problémát , a felderítő radar két szektort figyel ami közban jön azt nem látja , a nagyon kicsi célpontokat a softver kizárta (madárnak nézte?) emiatt nem követte. Azt hiszem erről meszéltek benne és hogy sürgősen módosítást kell eszkőzolni mert nekik is sok van belőle.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Itt volt a fórumon egy orosz link amin tárgyalták a problémát , a felderítő radar két szektort figyel ami közban jön azt nem látja , a nagyon kicsi célpontokat a softver kizárta (madárnak nézte?) emiatt nem követte. Azt hiszem erről meszéltek benne és hogy sürgősen módosítást kell eszkőzolni mert nekik is sok van belőle.

Az eredeti, és export változatok SzOC (felderítő - célmegjelölő) lokátorának négy kutatási módja van helyszögben, egy adott pillanatban csak az egyik kiválasztottat látja:
  • 0°-60°
  • 0°-30°
  • 40°-80°
  • 0°-25°
Sokkal nagyobb gond az, hogy doppler lokátorként 110km/h-nál lassabban repülő célokat egyáltalán nem észlel.
Az észlelési távolsága 2m² (kb. egy MiG-21-es vadászgép) radarkeresztmetszetű cél esetén is csak 36km.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A tor is szektorokat figyel de az hézagmantes videókon lehet látni a monitoron.

Tévedés.
o_O

A TOR-M1 is csak az egyik helyszög szektort figyeli a kiválasztás függvényében...
  • 0°-32°
  • 32°-64°
...persze azért van több jármű egy ütegben, hogy a feladatokat elosszák.

Air-and-Missile-Defense.jpg
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
oroszoknál tort egyesével nem nagyon látni 4 -8 minimum van és van hozzá 2 egyéb lokátoros jármű is
 
S

speziale

Guest
molnibalage

Az IAF is csak messziről eregeti az áldást. Nem repültek be a Pancir HMZ-jébe. Sikló bombákat, Harop-ot meg földi tüzérséget vetettek be ők is a Pancir ellen.
EW-ben jók a zsidók, de az optikai rávezetésről ők is tartanak, szerintem. Nem vállalnak szükségtelen kockázatot.

Na de a Pantsir lényege nem pont az lenne hogy ilyen cuccokat le tudjon szedni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Na de a Pantsir lényege nem pont az lenne hogy ilyen cuccokat le tudjon szedni?

Azt kell megérteni,hogyha van a világ legjobb légvédelmi rendszere ami egyszerre 10 célt képes leküzdeni akkor azt 11 darabbal túl tudod terhelni.A Pantsirt arra találták ki,hogy S300-at meg S400-at védjen nem arra.,hogy egyedül állítson meg egy halom bombát meg CM-et.
 
W

Wilson

Guest
Ez mindegy. Nem a magyarázatot keressük, hanem leszögezzük a tényt, hogy leszerepelt. Ráadásul nem is műanyag drónokkal van bajuk, hanem az elektronikai zavarással.
Ezeknek akkor lenne értelme, ha nem csak az F-16ost lőné le, hanem a HARM rakétát is. Sőt, a buta bombákat is.

Ha bármilyen nyugati légvédelmi eszközt ki.......k volna egymagában a szíriai sivatagban (ahogy a Pancirokat) elhiszed nekem,hogy a pajeszosok azt is ledurrantották volna egyszerűen így alkalmazva nem sok esélye van simán túlterhelik és már reszeltek is a hipiszupi csillogó haditechnikának.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
Ha bármilyen nyugati légvédelmi eszközt ki.......k volna egymagában a szíriai sivatagban (ahogy a Pancirokat) elhiszed nekem,hogy a pajeszosok azt is ledurrantották volna egyszerűen így alkalmazva nem sok esélye van simán túlterhelik és már reszeltek is a hipiszupi csillogó haditechnikának.
Várjál! A Pancirokat nem túlterhelték, hanem szimplán nem vette észre a célpontját.
Én igazság szerint azt nem értem, hogy ha szar a célfelderítő radarja, akkor minek eröltetik? Le kell szerelni a francba, és helyette mellé kell tenni egy különálló radart.
És akkor nem lehet a kezelő haderőkre fogni a dolgot, hogy helytelenül használták.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
W

Wilson

Guest
Várjál! A Pancirokat nem túlterhelték, hanem szimplán nem vette észre a célpontját.
Én igazság szerint azt nem értem, hogy ha szar a célfelderítő radarja, akkor minek eröltetik? Le kell szerelni a francba, és helyette mellé kell tenni egy különálló radart.
És akkor nem lehet a kezelő haderőkre fogni a dolgot, hogy helytelenül használták.

A túlterhelést nem a Pancirokra értettem hanem a legmodernebb nyugati légvédelmi eszközökre:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
A túlterhelést nem a Pancirokra értettem hanem a legmodernebb nyugati légvédelmi eszközökre:)
Ezt én értem, de ne hasonlítsuk azért össze azt a helyzetet, hogy egy légvédelmi eszköz nem látja a támadóját, meg azt, hogy a 4.-5.-6. támadó cirkállórakéta kifog rajta.
Az első konstrukciós hiba, a másik meg inkább taktikai.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Várjál! A Pancirokat nem túlterhelték, hanem szimplán nem vette észre a célpontját.
Én igazság szerint azt nem értem, hogy ha szar a célfelderítő radarja, akkor minek eröltetik? Le kell szerelni a francba, és helyette mellé kell tenni egy különálló radart.
És akkor nem lehet a kezelő haderőkre fogni a dolgot, hogy helytelenül használták.

Nem öngyilkos drónok lőttek szét őket hanem rakéták,azokat meg érzékeli.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Ezt én értem, de ne hasonlítsuk azért össze azt a helyzetet, hogy egy légvédelmi eszköz nem látja a támadóját, meg azt, hogy a 4.-5.-6. támadó cirkállórakéta kifog rajta.
Az első konstrukciós hiba, a másik meg inkább taktikai.

Szóval konstrukciós hiba ha a favágógó fűrésszel nem tudsz fémet vágni?
 
W

Wilson

Guest
Ezt én értem, de ne hasonlítsuk azért össze azt a helyzetet, hogy egy légvédelmi eszköz nem látja a támadóját, meg azt, hogy a 4.-5.-6. támadó cirkállórakéta kifog rajta.
Az első konstrukciós hiba, a másik meg inkább taktikai.

Ebben igazad van de én csak arra próbáltam célozni,hogy nincs olyan légvédelmi eszköz amit ha önmagában egyedül kiállítanak akkor egy olyan ellenfél ellen mint az izraeli légierő meg tudja magát védeni.Amúgy visszatérve a szíriai Pancírokra lőttek azok ki jó pár drónt és ellenséges rakétát amelyeket pedig kilőttek azoknál máig sem tisztázott,hogy pontosan mi volt az oka a kilövésüknek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
A Pancir-Sz/1 a PVO-hoz volt tervezve- Sz-300PM/Sz-400 légvédelmi rendszerek védelmére. Nem a csapatlégvédelemnek. De van már Pancir-SzM, amely a drónokat is letudja lőni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Capslock27

"Ha szerinted nem kell látni a támadóját, meg integráltrendszer, stb, szóval ha nem kéne semmit se látnia, mert ő favágó fűrész, akkor végülis minek pörög a tetején az a nagy propeller?"

Pedig elég érthetően leírták. Adott szögtartományon belül keres repülőgépeket és cirkáló rakétákat. De akkor igazán hatékony ha van mögötte magasabb egység meg AVR. Egyszerűen a saját radarja nem látja kellő távolságból a kis RCS-vel bíró légi célokat, és a jel/zaj szűrés sem elég fejlett. Ami kicsi RCS-vel bír és lassan repül azt eldobja. Állítólag sok hamis jelet ad a rendszer a nagytestű madarakra.
Magyarán, önállóan nagyon nehezen tud kis RCS-vel bíró lassú járműveket megbízhatóan detektálni. De ezt is leírtuk már....

Az oroszok szerint Szíriában a rendszer 54 db nem irányított rakétát, 23 db cirkáló (manőverező) rakétát és 16 db drónt lőttek le.
Eközben 4 db rendszert veszítettek. 2 db-ot Izrael lőtt ki , egyiket Spike NLOS-al, másikat öngyilkos drónnal. 2 db-ot meg a törökök lőttek ki.