[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Mondjuk úgy, hogy én kiicsit jobban el tudom különíteni, hogy a legtöbb topikban mi áll közelebb a valósághoz mint a bő többség és van bőven álmodozás.
Nincs a kritikával semmi baj, sőt.
Lesz itt bőven gond az új eszközök rendszeresítésével. Csúszások, műszaki problémák, szakemberhiány, millió dolog, akkor is, ha a helyzetünk, környezetünk marad ilyen viszonylag stabil geopolitikai szempontból. Ha nem marad akkor meg aztán pláne...
Jelenleg épp hogy elindultunk valamerre, a helyzet a siralmasnál is siralmasabb, de legalább van egy irány. Nem ígéretek, meg elvek, hanem szerződések és csordogáló technika.
Éppen ezért kéne a kritikát az érdemi problémákra koncentrálni, mert lesz bőven az is. Pláne a Lynxxel, mint jelenleg proto szinten lévő eszközzel, hogy a topikhoz is kapcsolódjak.
Az viszont semmit sem használ, ha azt bizonygatja valaki, hogy a Zrínyi úgy szar ahogy van, és most nekünk le kell lepleznie ezt a haderőfejlesztésnek hívott blöfföt.

Beteszek a fórumról néhány random hozzászólást 2017 végéről, csak hogy legyen perspektívája annak, amit mondok. Nem volt az olyan régen.

Az a baj hogy mindannyian tudjuk hogy jó eséllyel nem lesz itt semmiféle használt nyugati HK beszerzés. Az az igazság hogy ezt jó párszor leírtuk. Hogy nagyon úgy fest marad a Currus féle "leosztos/lehúzós" gányolás. Oké hogy elektronikát még tudnánk beszerezni hozzá, de utólagos kiegészítő védelmet ( pl erát) vajon honnét fogunk tudni szerezni rá. Mondjuk egy kis politikai malőrrel ez is megoldható lenne. Továbbá abba se vagyok biztos hogy ezeket a kohószökevényeket megérné e modernizálni. Mert maximum nyernénk vele pár évet és hű de jó hogy támogattuk a magyar hadipart (a zsebeket).

Felejtsétek el,hogy itt bármit is vesznek ami helikopzer a következő ciklusban

Azért ne szálljunk el nagyon. Reális lehetőségünk mire lenne ?
MBT terén szerintem nem ördögtől való az Olasz irány sem. Hangsúlyoznám, anyagi lehetőségeink folytán, nemLeopárd II. vagy Abrams kategóriára gondolok. Viszont annál jobbra sokkal, mint ami nekünk most van.

03.jpg

Hát itt csak a helikoptereket említette, amikben azért igaza van. Már régen leírt helikoptereket(NDK-s MI-24) kapartak elő. Egyébként igen, főleg a T-72-esek, D-20-asok esetében is valószínű a kikonzerválás(előkaparás), felújítás, kisebb korszerűsítés, ami szintén volt szovjet technika. Tekintettel arra, hogy a cseréjük nem mostanában várható, és a tüzérségre szánt 10 milliárdból sem lehet sokat kihozni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Katonai időutazásra hív Zalaegerszeg

,,Mennyire osztottak lapot az önkormányzatnak a Lynx-tárgyalások során?
Akkor kerültünk a tárgyalási folyamatba, amikor a gyár termelésének humán szempontból történő biztosítása jött szóba. Például a volt ZÁÉV munkásszállót több százmilliós beruházással és teljes körű felújítással munkáshotellé építettük át. Alighanem szükség lesz még egy ilyen fejlesztésre, mert az első időszakban várható, hogy nem tudunk minden pozíciót helyi munkaerővel feltölteni. Persze annak örülnénk a legjobban, ha a dolgozók valamennyien zalaiak lennének. A hosszú távú megoldás biztosítására – az óvodától az egyetemig, a lakhatástól a bérlakásprogramig és a kedvezményes telekvásárlásig – az a célunk, hogy a munkavállalók itthon maradjanak vagy jöjjenek haza. És ha már különleges tudásról beszélünk, úgy tudom, 40-50 dolgozót Németországban tanítanak be az első 46 jármű legyártásához, köztük kiemelt hangsúlyt fektetnek a hegesztők képzésére.

Mennyit tudtak a tervezett hadiipari beruházásról?

A konkrét tárgyalások tavasz végén, a Rheinmetall kedvező döntése után indultak meg. Természetesen tudtunk róla, hogy Zalaegerszeg is szerepel a lehetséges helyszínek között, de addig kormányzati szinten zajlottak a megbeszélések.

Hol valósul meg a gyár?

Állami területen épül fel, közvetlenül a tesztpálya mellett, 40 hektáron, emellett egy 20 hektáros katonai offroad tesztpálya is épül: dimbes-dombos, erdős területen.

Lesz lehetőség civilek számára is az offroad pálya kipróbálására?

Nem valószínű, legfeljebb a nyílt napokon, amit május 19-én tartunk. Az első ütem avatására is május 19-én került sor 2019-ben. Ilyenkor be szabad jönni a pályára, meg lehet nézi az önvezető kamionokat, Teslákat és így tovább. Valószínűleg a Hiúz-gyártás 2023-ra tervezett beindulását követően ott is lesz nyílt nap."
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Nincs a kritikával semmi baj, sőt.
Lesz itt bőven gond az új eszközök rendszeresítésével. Csúszások, műszaki problémák, szakemberhiány, millió dolog, akkor is, ha a helyzetünk, környezetünk marad ilyen viszonylag stabil geopolitikai szempontból. Ha nem marad akkor meg aztán pláne...
Jelenleg épp hogy elindultunk valamerre, a helyzet a siralmasnál is siralmasabb, de legalább van egy irány. Nem ígéretek, meg elvek, hanem szerződések és csordogáló technika.
Éppen ezért kéne a kritikát az érdemi problémákra koncentrálni, mert lesz bőven az is. Pláne a Lynxxel, mint jelenleg proto szinten lévő eszközzel, hogy a topikhoz is kapcsolódjak.
Az viszont semmit sem használ, ha azt bizonygatja valaki, hogy a Zrínyi úgy szar ahogy van, és most nekünk le kell lepleznie ezt a haderőfejlesztésnek hívott blöfföt.

Beteszek a fórumról néhány random hozzászólást 2017 végéről, csak hogy legyen perspektívája annak, amit mondok. Nem volt az olyan régen.
17-ben aki tudott valamit az már nem mondhatott semmit ugyanúgy mint most , senki sem olyan hülye hogy kivágassa magát csakmert legalább itt jól megtudja mondani az egyik arcoskodónak... szerintem meg sok kommentet így kell kezelni
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Azért az objektivitás érdekében tegyük hozzá, hogy ilyenkor módodban áll nem írni semmit.
Ez tiszta sor és teljesen jogos de azt is tegyük hozzá, hogy van ám olyan is hogy nagyon mást tud egy debreceni meg egy tatai katona pl mert épp más van nekik mondva ha van egyáltalán bármi is mondva és nem csak folyosói pletyik vannak
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
17-ben aki tudott valamit az már nem mondhatott semmit ugyanúgy mint most , senki sem olyan hülye hogy kivágassa magát csakmert legalább itt jól megtudja mondani az egyik arcoskodónak... szerintem meg sok kommentet így kell kezelni
Nem @krisss nek szánt válasz volt, pláne nem szemrehányás neki, csak általában a témára írtam.
Eszem ágában nincs senkitől elvárni hogy szivárogtasson nekünk és a megélhetését kockára tegye.
Jó lenne persze többet tudni, de én együtt tudok élni ezzel a titkolózással is, fontosabb hogy haladnak a dolgok.
Az idézett kommentekkel csak azt akartam mondani, hogy itt a fórumon néhány éve még ötlet szintjén sem volt szó arról, hogy hamarosan vadiúj csúcstechnikával kezdjük el felszerelni a Honvédséget.
Az hogy mégis ez zajlik a szemünk előtt, egy olyan dolog aminek lehet örülni, lehet rá egy kis optimizmust építeni. A fanyalgást meg a kritikát meg tartalékolni kéne a valódi problémákra.
Remélem így egyértelműbb.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Nem @krisss nek szánt válasz volt, pláne nem szemrehányás neki, csak általában a témára írtam.
Eszem ágában nincs senkitől elvárni hogy szivárogtasson nekünk és a megélhetését kockára tegye.
Jó lenne persze többet tudni, de én együtt tudok élni ezzel a titkolózással is, fontosabb hogy haladnak a dolgok.
Az idézett kommentekkel csak azt akartam mondani, hogy itt a fórumon néhány éve még ötlet szintjén sem volt szó arról, hogy hamarosan vadiúj csúcstechnikával kezdjük el felszerelni a Honvédséget.
Az hogy mégis ez zajlik a szemünk előtt, egy olyan dolog aminek lehet örülni, lehet rá egy kis optimizmust építeni. A fanyalgást meg a kritikát meg tartalékolni kéne a valódi problémákra.
Remélem így egyértelműbb.
Nem csak krisss van bent a fórumozók közül tehát pont úgy értettem hogy neki szánsz szemrehányást hanem úgy alles értettem a dolgot és még véletlenül sem kötözködésnek szántam csak mint megjegyzés
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
oké., előbb egx kérdés? mire lesz elegendő, mekkora ütőereje lesz 2030-35 körül a Honvédségnek szerinted? De tegnap hoztatok egy cikket, hogy eredetileg használt A5(?) leokban gondolkodtak, kb arra volt a tervekben pénz, gondolom,(Veszünk egy használt Audit a csládnak, de nincs a kereskedőnél. Sebaj akkor nullkilométeres Q8. ) A honvédelmi költségvetés x forint. Nagyon durván ökölszabály, harmada lehet beszerzés, harmada a fenntartás, harmada a bérköltség. Saját véleményem: ezekkel a beszerzésekkel az arányokat felrúgták, mint gombászó a gyilkos galócát. Így vagy leállnak a beszerzésekkel, és itt marad alapvető dolgok nélkül a sereg, vagy úgy járnak a beszerzett eszközök mint a huszonkilencesek, vagy kezelhetetlen bérfeszültség lép fel.
kiegészíteném :vagy pedig bevállaljuk, és kommunikáljuk, hogy ezek a dandárok NATO később erőinek képezik, a KÖLCSÖNÖS segítségnyújtás esetére, amikor is ha kell, a NATO megadja a (5.cikkely) a hiényzó képességeket. Na ja, de ehhez be kellene tartani a klub játékszabályait.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 073
113
kiegészíteném :vagy pedig bevállaljuk, és kommunikáljuk, hogy ezek a dandárok NATO később erőinek képezik, a KÖLCSÖNÖS segítségnyújtás esetére, amikor is ha kell, a NATO megadja a (5.cikkely) a hiényzó képességeket. Na ja, de ehhez be kellene tartani a klub játékszabályait.

Milyen szabályokra gondolsz amik nincsenek betartva?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Milyen szabályokra gondolsz amik nincsenek betartva?
politikai- de ze ugye nem kül és belpol fórum. na meg el kellene érni újra, hogy lassan (némi túlzással) ne legyen az időjárásjelentésen kívül kb minden elzárandó a magyarok elől. de ez itt már tényleg off.
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
Ez a reklámszöveg. NATO és nyugat már több évtizede csak alacsony intenzítású konfliktusban vett részt, és gondosan kimazsolázta ebbül a neki tetsző következtetéseket. (ld repeszvédő és lövedékálló mellény) De ha egy 152 mm-es HEAT gránát pár méterrel egy Lynx felett fog robbanni, jó esetben lehet menni az üvegesért. Nem hiszem, hogy a modern IFV-kre ne lennének érvényesek a fizika törvényei. Talán anno itt a htka fórumon is linkelte valaki azt az orosz(?) oktatási anyagot, hogy mit tesz a közelben robbanó gránát a harckocsival.
Én ezt ismerem:
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
politikai- de ze ugye nem kül és belpol fórum. na meg el kellene érni újra, hogy lassan (némi túlzással) ne legyen az időjárásjelentésen kívül kb minden elzárandó a magyarok elől. de ez itt már tényleg off.
Vicces dolog felhozni a szabályokat, amikor a szabályok megalkotó szegik meg saját szabályaikat.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Milyen szabályokra gondolsz amik nincsenek betartva?

Na erre én is kíváncsi lennék. Mert azt tudom, hogy a CREVAL-on szoktunk sunnyogni (vagyis úgy guberáljuk hozzá alkalmanként össze az embereket-felszerelést, de ezt mások is csinálják, főleg a csóró kk-európaiak...), meg ugye a 2% védelmi kiadás sem volt-sincs még meg (mint a fél NATO-nak sem), na de ezen kívül?

Semmi új, fenn van a youtube-on a Pzh 2000 lövészet LEO-1 testre 800 méterről, közvetlen irányzással, mint a fenti cikk kb. (Gondolom már rég linkelte valaki) De köszönöm a linket, nem ismertem.

Uhh, az brutális volt, én még nem láttam, de most rákerestem:

 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Uhh, az brutális volt, én még nem láttam, de most rákerestem:


Ráadásul itt szerintem a céljárműben se üzemanyag, se lőszer nem volt bemálházva...
Oké, a Leo1 nem egy vastag bőrű jószág, pláne nem egy modern típus, de azért várható volt, hogy egy 155mm-es malac csúnya dolgokat művel vele.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 073
113
Na erre én is kíváncsi lennék. Mert azt tudom, hogy a CREVAL-on szoktunk sunnyogni (vagyis úgy guberáljuk hozzá alkalmanként össze az embereket-felszerelést, de ezt mások is csinálják, főleg a csóró kk-európaiak...), meg ugye a 2% védelmi kiadás sem volt-sincs még meg (mint a fél NATO-nak sem), na de ezen kívül?



Uhh, az brutális volt, én még nem láttam, de most rákerestem:



Ráadásul itt szerintem a céljárműben se üzemanyag, se lőszer nem volt bemálházva...
Oké, a Leo1 nem egy vastag bőrű jószág, pláne nem egy modern típus, de azért várható volt, hogy egy 155mm-es malac csúnya dolgokat művel vele.

Tudom, hogy nem könnyű gondolatmenet, de ezért párosítanám a t-72-őt a d-20-al. A 152-es malac is csúnya dolgokat csinál. Na nem offolok tovább.