[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A járművek repeszektől védve vannak.
Ez a reklámszöveg. NATO és nyugat már több évtizede csak alacsony intenzítású konfliktusban vett részt, és gondosan kimazsolázta ebbül a neki tetsző következtetéseket. (ld repeszvédő és lövedékálló mellény) De ha egy 152 mm-es HEAT gránát pár méterrel egy Lynx felett fog robbanni, jó esetben lehet menni az üvegesért. Nem hiszem, hogy a modern IFV-kre ne lennének érvényesek a fizika törvényei. Talán anno itt a htka fórumon is linkelte valaki azt az orosz(?) oktatási anyagot, hogy mit tesz a közelben robbanó gránát a harckocsival.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 221
113
Ez a reklámszöveg. NATO és nyugat már több évtizede csak alacsony intenzítású konfliktusban vett részt, és gondosan kimazsolázta ebbül a neki tetsző következtetéseket. (ld repeszvédő és lövedékálló mellény) De ha egy 152 mm-es HEAT gránát pár méterrel egy Lynx felett fog robbanni, jó esetben lehet menni az üvegesért. Nem hiszem, hogy a modern IFV-kre ne lennének érvényesek a fizika törvényei. Talán anno itt a htka fórumon is linkelte valaki azt az orosz(?) oktatási anyagot, hogy mit tesz a közelben robbanó gránát a harckocsival.
Ha egy 152 barmi felett elrobban az nagy gazba van. Sot ha felette robban meg a jobbik eset :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 221
113
152 ellen max valami nagyon sepci betonbunker ved.
Ez ellen vedekezni majdnem olyan elvaras mint a kilohetetlen hk megalkotasa..., /ha valaki ilyen eszkozokkel rendelkezne kb 10 ev alatt meghoditana az egesz vilagot.../
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 698
113
Hát ha még a Leo-k esetén lesz is némi technológiai előny, de a Borsuk esetén nem azonos kategóriáról beszélünk.
Szóval OK, hogy modern meg minden, de azzal az arsenállal, ami létre fog jönni nekik 5-10 éven belül nemcsak mi nem vagyunk egy súlycsoportban, de szerintem az európai NATO tagállamok egyike sem fog velük felérni.
A K9 lengyel verzió jogos. Abszolűt nem képzeltem az azonos súlycsoport dolgot, ezt félreértetted. Azt mondtam, hogy a láncos eszközeink, MBT, IFV, önjáró löveg össszeségében modernebb lesz a lengyel haderőnél, de az egész térség haderőinél is. Számszerűleg persze elmarad sok országtól, de hatalmas minőségi, technikai ugrás lesz, amire majd szépen stressz és kényszer nélkül lehet mennyiséget pakolni.
Ha ez a technikai váltás a közeljövőben megtörténik, a Honvédség és a katonák közvélemény előtti megítélése is sokat fog javulni.
(kis jobbos szektáimba, facebook csoportokban stb., ezt látom. Sztem ez szépen terjedni fog. Pedig még 2 éve is a vélemények többsége az volt, hogy pénzkidobás, háború esetén csak az ellenséget fegyvereznénk fel, mert az operetthadsereg menekülés közben úgyis hátrahagy mindent.)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Az összes tornyot cserélek a saját gyártású ZSSW30 RCWS-re ami a borsukon is látható. De a hitfistre sem a leonardo sem a PGZ nem tudta megoldani a spike integrációt már majd 10 éve.
találtam egy képet, talán ez lehetett a baj: ha jól látom eredeti toronyra applikálva a konténer kilóg a jármű oldalvonalán túlra. Ha meg átfarigcsálták, akkor drága pénzért lett egy mekkelek toronybelső. Talán.
4fea3e136cf2489ce289a3e01c463294.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A K9 lengyel verzió jogos. Abszolűt nem képzeltem az azonos súlycsoport dolgot, ezt félreértetted. Azt mondtam, hogy a láncos eszközeink, MBT, IFV, önjáró löveg össszeségében modernebb lesz a lengyel haderőnél, de az egész térség haderőinél is. Számszerűleg persze elmarad sok országtól, de hatalmas minőségi, technikai ugrás lesz, amire majd szépen stressz és kényszer nélkül lehet mennyiséget pakolni.
Ha ez a technikai váltás a közeljövőben megtörténik, a Honvédség és a katonák közvélemény előtti megítélése is sokat fog javulni.
(kis jobbos szektáimba, facebook csoportokban stb., ezt látom. Sztem ez szépen terjedni fog. Pedig még 2 éve is a vélemények többsége az volt, hogy pénzkidobás, háború esetén csak az ellenséget fegyvereznénk fel, mert az operetthadsereg menekülés közben úgyis hátrahagy mindent

khmm… nem tudom fejből a pontos adatokat, de úgy rémlik az amerikai 155 mm spg tervezett lőszerfelhasználása "valódi" harcnapon - most ne menjünk bele hogy ez mit jelent- két és fél háromszoros lószerjavadalmazás. Ehhez van méretezve a logisztika, etc. Na jó nem ezt akartam mondani, hanem páldául: x lövés az ágyúcső élettartama. Éles konfliktusban ezt mennyi idő alatt használja el? Hova kerülnek vissza javításra, lesz-e elég tartalék, etc?[ update, ez Pzh 2000be ment volna, de itt is megáll
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
Az összes tornyot cserélek a saját gyártású ZSSW30 RCWS-re ami a borsukon is látható. De a hitfistre sem a leonardo sem a PGZ nem tudta megoldani a spike integrációt már majd 10 éve.
Akorm most vagy nem volt rá elég pénz vagy mégsem igaz az, hogy bármire bármit rá lehet rakni ha akarjuk és bírjuk pénzzel.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Az összes tornyot cserélek a saját gyártású ZSSW30 RCWS-re ami a borsukon is látható. De a hitfistre sem a leonardo sem a PGZ nem tudta megoldani a spike integrációt már majd 10 éve.

Olaszból angolra fordítva.

The Spike system integration on Hitfist 25 Plus turrets was commissioned by the Italian Ministry of Defense. The contract included full integration of the system with the fire control system used in the Hitfist turret. According to Oto Melara, the contract assumed the possibility of using the development also in Hitfist 30P turrets for Poland, which in the end was not used due to the unacceptably high cost of the possible program signaled by the Polish side .

The integration was carried out in 2007 and 2008 as part of the collaboration of the engineers Oto Melara and Rafael. The solutions were verified on test stands in Israel and then in Italy. The tests were originally scheduled for July 2008. The official presentation of the new solution is scheduled for June 10, 2009.

The factory tests included the firing of two training missiles to verify the correct installation of the launcher (one on both sides of the turret). In the next phase, 2 Spike MR missiles were fired in Fire and Forget mode , and then 2 more Spike LR missiles in Fire and Watch mode . The targets were 2,000 and 3,000 meters away. Direct hits were taken, according to Oto Melara.

Szerintem itt rohadtul az volt, hogy a lengyelek nem akartak belelocsolni egy csomó pénzt a Hitfist tornyokba, mert már akkor tudták, hogy saját távirányított tornyot akarnak. Ami logikus, hiszen így teljesen meg fog egyezni a Rozsomak meg a Borsuk tornya, bónusznak meg még otthon is gyártják.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
Olaszból angolra fordítva.

The Spike system integration on Hitfist 25 Plus turrets was commissioned by the Italian Ministry of Defense. The contract included full integration of the system with the fire control system used in the Hitfist turret. According to Oto Melara, the contract assumed the possibility of using the development also in Hitfist 30P turrets for Poland, which in the end was not used due to the unacceptably high cost of the possible program signaled by the Polish side .

The integration was carried out in 2007 and 2008 as part of the collaboration of the engineers Oto Melara and Rafael. The solutions were verified on test stands in Israel and then in Italy. The tests were originally scheduled for July 2008. The official presentation of the new solution is scheduled for June 10, 2009.

The factory tests included the firing of two training missiles to verify the correct installation of the launcher (one on both sides of the turret). In the next phase, 2 Spike MR missiles were fired in Fire and Forget mode , and then 2 more Spike LR missiles in Fire and Watch mode . The targets were 2,000 and 3,000 meters away. Direct hits were taken, according to Oto Melara.

Szerintem itt rohadtul az volt, hogy a lengyelek nem akartak belelocsolni egy csomó pénzt a Hitfist tornyokba, mert már akkor tudták, hogy saját távirányított tornyot akarnak. Ami logikus, hiszen így teljesen meg fog egyezni a Rozsomak meg a Borsuk tornya, bónusznak meg még otthon is gyártják.
A hitfistet is gyártják otthon és éveken keresztül várta a lengyel hadsereg az intergálást, ami folyamatosan csúszott, majd megunták és hagyták a hitfistet a csába.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 760
113
Én arra vagyok kíváncsi végre, hogy is fog kinézni a 218 db Lynx mennyiségi megoszlása, meg a kivitelezések. Mennyi lesz IFV? Mennyi lesz az említett páncéltörő, ez ATGM hordozó, vagy kimondottan MGS lesz-e? HA MGS lesz, akkor 105, vagy 120 mm fegyverrel, milyen toronnyal, védelmi szinttel? Mennyi aknavető, milyen kivitelben? Kinyitós, vagy tornyos? Mennyi felderítő, ez miben fog eltérni az alapváltozattól?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én arra vagyok kíváncsi végre, hogy is fog kinézni a 218 db Lynx mennyiségi megoszlása, meg a kivitelezések. Mennyi lesz IFV? Mennyi lesz az említett páncéltörő, ez ATGM hordozó, vagy kimondottan MGS lesz-e? HA MGS lesz, akkor 105, vagy 120 mm fegyverrel, milyen toronnyal, védelmi szinttel? Mennyi aknavető, milyen kivitelben? Kinyitós, vagy tornyos? Mennyi felderítő, ez miben fog eltérni az alapváltozattól?

Szerintem speciális felépítménnyel akkor lesz, ha lesz rá a nemzetközi piacon vevő. Ha pedig nem, akkor kifejleszteti a magyar fél magának horroráron, pár példányos szériában (NEM) Vagy a Currus összedob valamit kazánlemezből, vagy mellécsapják mondjuk a kebabos kocsit vontatott aknavetővel, és mindenki felveszi az évvégi jutalmat. (Esetleg jó erősen ráhegeszthetnénk egy T-72 tornyot, és bejelentjük, hogy újra megalakult a magyar rohamlöveg fegyvernem)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 760
113
Szerintem speciális felépítménnyel akkor lesz, ha lesz rá a nemzetközi piacon vevő. Ha pedig nem, akkor kifejleszteti a magyar fél magának horroráron, pár példányos szériában (NEM) Vagy a Currus összedob valamit kazánlemezből, vagy mellécsapják mondjuk a kebabos kocsit vontatott aknavetővel, és mindenki felveszi az évvégi jutalmat. (Esetleg jó erősen ráhegeszthetnénk egy T-72 tornyot, és bejelentjük, hogy újra megalakult a magyar rohamlöveg fegyvernem)

Miből ered a negatív szemléleted? Benkő közölte a páncéltörő verziót is, így ez alapján számolok vele. HA MGS lesz, erre tornyok és lövegek jelentős állnak rendelkezésre amit rá lehet applikálni, nem lesz az olyan horror, mint amire számítasz.

Én is tettem fel kérdéseket amiket nem szeret a pusztán örülő közönség, de szem előtt tartva az akaratát az államnak a jelen helyzetben arra, hogy modern eszközökkel egy erőt képviselő haderőt hozzon létre. De nem trollkodtam szét a beszerzéseket valami keserű elnyomottsággal. Orbán monnyon le, vagy mi az indokod?
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and L.O.B

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Én arra vagyok kíváncsi végre, hogy is fog kinézni a 218 db Lynx mennyiségi megoszlása, meg a kivitelezések. Mennyi lesz IFV? Mennyi lesz az említett páncéltörő, ez ATGM hordozó, vagy kimondottan MGS lesz-e? HA MGS lesz, akkor 105, vagy 120 mm fegyverrel, milyen toronnyal, védelmi szinttel? Mennyi aknavető, milyen kivitelben? Kinyitós, vagy tornyos? Mennyi felderítő, ez miben fog eltérni az alapváltozattól?
Erre még vagy 2-4 évet biztosan kell várnod! :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 531
79 658
113
Ez a reklámszöveg. NATO és nyugat már több évtizede csak alacsony intenzítású konfliktusban vett részt, és gondosan kimazsolázta ebbül a neki tetsző következtetéseket. (ld repeszvédő és lövedékálló mellény) De ha egy 152 mm-es HEAT gránát pár méterrel egy Lynx felett fog robbanni, jó esetben lehet menni az üvegesért. Nem hiszem, hogy a modern IFV-kre ne lennének érvényesek a fizika törvényei. Talán anno itt a htka fórumon is linkelte valaki azt az orosz(?) oktatási anyagot, hogy mit tesz a közelben robbanó gránát a harckocsival.

A HEAT nem repesz.Egyébként az a nyugat aki ezeket a konvencionális fenyegetéseket leszarja rakta tele a Puma tetejét azzal a tüskés réteggel ami pont az általad emlitett kazettás HEAT lőszerek ellen készült(barmire ra lehet rakni,egyszerű mint a facsipesz).

Letép sok dolgot egy modern harcjarműről a HE gránát az biztos,de ha nem telitalálat akkor a jármű harcképes marad.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 531
79 658
113
khmm… nem tudom fejből a pontos adatokat, de úgy rémlik az amerikai 155 mm spg tervezett lőszerfelhasználása "valódi" harcnapon - most ne menjünk bele hogy ez mit jelent- két és fél háromszoros lószerjavadalmazás. Ehhez van méretezve a logisztika, etc. Na jó nem ezt akartam mondani, hanem páldául: x lövés az ágyúcső élettartama. Éles konfliktusban ezt mennyi idő alatt használja el? Hova kerülnek vissza javításra, lesz-e elég tartalék, etc?[ update, ez Pzh 2000be ment volna, de itt is megáll

Nagyjából a logisztikai szallítókapacitás 70% tüzérsegi lőszer.Ez mutatja,hogy marha sokat lőnek és a cső is kopik,de azért nem olyan gyorsan,hogy ez probléma legyen.Ha mégis cserelni kell akkor cserélik mintahogy cserélik a harckocsi ágyút meg a géppuska csövét is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Miből ered a negatív szemléleted? Benkő közölte a páncéltörő verziót is, így ez alapján számolok vele. HA MGS lesz, erre tornyok és lövegek jelentős állnak rendelkezésre amit rá lehet applikálni, nem lesz az olyan horror, mint amire számítasz.

Én is tettem fel kérdéseket amiket nem szeret a pusztán örülő közönség, de szem előtt tartva az akaratát az államnak a jelen helyzetben arra, hogy modern eszközökkel egy erőt képviselő haderőt hozzon létre. De nem trollkodtam szét a beszerzéseket valami keserű elnyomottsággal. Orbán monnyon le, vagy mi az indokod?


oké., előbb egx kérdés? mire lesz elegendő, mekkora ütőereje lesz 2030-35 körül a Honvédségnek szerinted? De tegnap hoztatok egy cikket, hogy eredetileg használt A5(?) leokban gondolkodtak, kb arra volt a tervekben pénz, gondolom,(Veszünk egy használt Audit a csládnak, de nincs a kereskedőnél. Sebaj akkor nullkilométeres Q8. ) A honvédelmi költségvetés x forint. Nagyon durván ökölszabály, harmada lehet beszerzés, harmada a fenntartás, harmada a bérköltség. Saját véleményem: ezekkel a beszerzésekkel az arányokat felrúgták, mint gombászó a gyilkos galócát. Így vagy leállnak a beszerzésekkel, és itt marad alapvető dolgok nélkül a sereg, vagy úgy járnak a beszerzett eszközök mint a huszonkilencesek, vagy kezelhetetlen bérfeszültség lép fel.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
A hitfistet is gyártják otthon és éveken keresztül várta a lengyel hadsereg az intergálást, ami folyamatosan csúszott, majd megunták és hagyták a hitfistet a csába.

Na segítséget kértem a szokásos lengyel cimborától.
Ezt a linket küldte, azt mondja ebből mindent megtudunk. Végigolvasva azért itt jól beszopatták magukat a lengyelek azzal, hogy nem volt meg a bizalom a ZSSW fejlesztés irányába.
@pöcshuszár viszont jó irányba gondolkodott a tömeggel. Nagyából az volt az egyik legnagyobb kerékkötője a dolognak, a számos kisebb, de költséges technikai probléma mellett.

https://zbiam.pl/artykuly/rosomak-i-spike-niekonczaca-sie-historia-cz-2/