[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
A hátsó falon vannak nagy méretű ventillátorok. Hogy ezek kifelé, vagy befelé tolnak, azt nem tudni, de ott vannak. Azt is el tudom képzelni, hogy a légtechnikai berendezéseket majd később fejezik be. De alapvetően a fűtésrendszernek nem kell túl bonyolultnak lennie.
Kicsit fura, én nem látok sem légtechnikát (nem mintha a klima lenne a legfonotsabb), de pl. központi tűzoltó rendszert sem, meg úgy semmi épületgépészeti dolgot. Ez inkább úgy fest, hogy a meglévő tartószerkezetet rendbe rakták és kapott egy modern boritást. A padlózat betonja és a konstrukció az régi, a többi új. A kapuknál az esőelvezetés hiánya is szembetűnő, semmilyen biztonsági felfestés nincs. A fal melletti fehér porsáv is arra tal, hogy ezt biza sebtében gyorsan át kellett adni.
Ettől függetlenül szivmelengető látvány, ahogyan szépen sorakoznak. Kellett már ez nagyon.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Ez a mostakarom!!! A halálom komolyan mondom...

Hát ha neked ennyire borzalmas, hogy érdekel egy minimum négy hónapos csúszás akkor egészségedre. Biztosan mindenki covidos. Valószínű a mostakarom az oka, annak, hogy a következő, meg az azután következő havi szállítmány csúszása érdekel. Biztos most akarom, mert november, meg december...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Hát ha neked ennyire borzalmas, hogy érdekel egy minimum négy hónapos csúszás akkor egészségedre. Biztosan mindenki covidos. Valószínű a mostakarom az oka, annak, hogy a következő, meg az azután következő havi szállítmány csúszása érdekel. Biztos most akarom, mert november, meg december...
Abban igazad van nem jó a csúszás. De nyolccal mar tudnak "játszani", mehet a kiképzés. Nem tragikus.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Abban igazad van nem jó a csúszás. De nyolccal mar tudnak "játszani", mehet a kiképzés. Nem tragikus.

Persze, ez nekem is tiszta, örülök, hogy szépen tartva ott parkolhat a nyolc gép, meg hogy ezen ellehetnek itthon a használói. Nem elsírtam magam, csak hosszú ez az idő, főleg 4 db vasra az eddigi folyékonyan haladó menetrend kétharmadánál. Engem egyszerűen csak az érdekelne, hogy mi lehet az oka. Financiális kérdés? Beszállítói? Újabb egyezkedés valamiről és a visszatartás segíti a pozíciókat? @krisss covidja?
 
T

Törölt tag 467

Guest
Persze, ez nekem is tiszta, örülök, hogy szépen tartva ott parkolhat a nyolc gép, meg hogy ezen ellehetnek itthon a használói. Nem elsírtam magam, csak hosszú ez az idő, főleg 4 db vasra az eddigi folyékonyan haladó menetrend kétharmadánál. Engem egyszerűen csak az érdekelne, hogy mi lehet az oka. Financiális kérdés? Beszállítói? Újabb egyezkedés valamiről és a visszatartás segíti a pozíciókat? @krisss covidja?
Ne aggódjatok már állandóan a financiális kérdéseken. Szerződés van. Ha szerződés van, akkor ott fizetés is van, és kész.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Ne aggódjatok már állandóan a financiális kérdéseken. Szerződés van. Ha szerződés van, akkor ott fizetés is van, és kész.
Én aggódok ezen mindig, mert tök logikus lenne. Sztem lesz ktg.vetési módosító is a nagyobb visszaesés és a lassabb felpattanás miatt, lásd Covid 2. hullám. De talán megússza a HM.

Sztem elengedik a hiányt meg az adósságot 22-ig, az MNB unortodox módon belapátol egy csomó zsét a ktg. vetésve. Ebből lesz vinnyogás, de laxarják. Aztán 2022-től beindul a GDP.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Pogány
T

Törölt tag 467

Guest
Én aggódok ezen mindig, mert tök logikus lenne. Sztem lesz ktg.vetési módosító is a nagyobb visszaesés és a lassabb felpattanás miatt, lásd Covid 2. hullám. De talán megússza a HM.
Mindenki aggódik, nyilván a helyzet minden szempontból rendkívüli. De nem csak nekünk, mindenki másnak is. És Magyarország nem Románia, vagy Ukrajna.
Úgy értem, most már... Mert az "új" rendszerben egyvalami biztosan megszűnt, ami előtte bevett gyakorlat volt. A szerződések pénzügyi nem teljesítésének gyakorlata. Jelzem, hogy a nagy állami építkezéseknél megszűnt az alvállalkozók ki nem fizetésének időszaka. Megszűnt a nemzetközi szerződések össze-vissza halasztásának időszaka.
Hogy most mi lesz, meglátjuk. De még egyszer mondom: láthatóan fontossá vált a honvédelem a kormánynak. Nyilván többet tudnak tudnak, mint az átlagember. Szóval amíg azt nem látod, hogy elkezdik vágni a honvédelmi költségvetést (és erre reméljük nem kerül sor), nyugodtan hátra lehet dőlni.
Az simán elképzelhető, hogy a plusz hozzádobások elmúlt pár évének szokása megszűnik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Persze, ez nekem is tiszta, örülök, hogy szépen tartva ott parkolhat a nyolc gép, meg hogy ezen ellehetnek itthon a használói. Nem elsírtam magam, csak hosszú ez az idő, főleg 4 db vasra az eddigi folyékonyan haladó menetrend kétharmadánál. Engem egyszerűen csak az érdekelne, hogy mi lehet az oka. Financiális kérdés? Beszállítói? Újabb egyezkedés valamiről és a visszatartás segíti a pozíciókat? @krisss covidja?
Am a covidom miatt hivatalosba is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Hát ha neked ennyire borzalmas, hogy érdekel egy minimum négy hónapos csúszás akkor egészségedre. Biztosan mindenki covidos. Valószínű a mostakarom az oka, annak, hogy a következő, meg az azután következő havi szállítmány csúszása érdekel. Biztos most akarom, mert november, meg december...
Nekem sem tetszik a csúszás de kb 10-20 évet vártunk már normális nyugati technikára , ezen a pár hónapon már nem múlik semmi semmilyen téren. Amúgy is van már és lesz is még vszeg csúszás a zrínyi programban de szerintem nem kell aggódni. Nyugalom , lesz minden is ;)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A sátras bohóckodással fixen terveznek vagy azt csak összerakták ameddig rendbe vágják a rendes műhelyt?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Az kettő hetet jelentene. Itt meg minimum egy jó március 1-én érkező csomaggal is négy hónapról beszélünk. Egyéb ötlet? Előre le lett egyeztetve ezek érkezése, le is lett kommunikálva, érkeztek is. Szóval az, hogy nagyjavításon, de akár felújításon esnek át, az azt jelenti, hogy az törénik, ami előre le lett tárgyalva és lett rá ütemezés készítve, és eszerint nekiálltak ahogy hírekben szerepelt is, aztán leszállítják. Ütemezve. Nagyjavítva.
Vagy olyanok az alvázak, mint amik részben a lengyeleknek jutottak, köszönő viszonyba sincsenek a remélttel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány