A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
A torok kebabosok alapara is kb annyi es mi szazaval rendeltuk, szoval meg lennek lepodve, ha fegyverestul-mindenestul ne allnanak meg egymillio alatt - ami kifejezetten jo ar lenne.
Ahogy @kamm is írta az alap modell olyan fél millió körül mozog. De ennél lejjebb kell legyen, ha nagy tételben rendeled. Ezt a fél milliós árat több helyen is láttam feltüntetve.
Az 150-180 millió Ft. Meseszerű. Forrás van esetleg? Ki mennyiert vette?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Mivel szeretek a nyugat kukájában turkászni, a következő ami érdekel személy szerint az az MAX 10 RCR amit meg lehetne fontolni. Elég jól meg lettek fejlesztve ahhoz, hogy elavult szaroknak ne lehessen tekinteni őket. Nem fiatal az tény, de egy jó konstrukció. Mivel a frankok úgyis cserélik őket, ezt meg lehetne venni talán rézdrót/üveggyolyó szinten.

Én ezt inkább tenném egy gumikerekes nagy mozgékonyságú egységbe mint mondjuk a T72-t. Itt is kérdés, hogy hosszú távon jobban megérné-e ez mint mondjuk 27 MGS a kerekesekkel megegyező alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Én ezt inkább tenném egy gumikerekes nagy mozgékonyságú egységbe mint mondjuk a T72-t. Itt is kérdés, hogy hosszú távon jobban megérné-e ez mint mondjuk 27 MGS a kerekesekkel megegyező alapon.

Egy platformon levő eszközöknél valószínű megérné a saját logisztikával üzemeltetés miatt az egyezés. Ezekkel inkább azért szemezek, mert komoly szintű elektronikával is meg lettek dobva, és ha akár két zlj-vel rendszeresítenénk, pofátlanul megtehetnénk vele, hogy nem hk állományba számítjuk, hanem felderítőnek mindenféle sivalkodás ellenére. :D És az azért elég sok nagymozgékonyságú ágyú lenne. :D ! km-ig lát éjjel, az elég szép, hálóba köthető. Nem rossz gépecske és bár nem egy tank, de tud vadászni rájuk. Nem kell bele baszom motor, 280 lóval szépen elgurul 85-tel, egy tankkal 800 km-t.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 466
46 369
113
Hm...., izé....
Csak remélem, hogy igazatok van.
Sokkal drágábban nem igazán lenne esélye. Tekintve, hogy a JLTV is olyan 500.000 körül van.
Mondjuk a JLTV-vel a NMS van egy méret kategóriában.
Ebből kalkulálva, szerintem a reális ár valahol ilyesmi lehet egy 250db-os csomagban:
NMS: 350-430e USD
Jelcin: 450-500e USD
És ahogy hallottuk, NMS-ből több is lesz.
Ha az alap modellek ennél drágábbak lennének, akkor nem venné meg senki.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 088
13 490
113
Ha az alap modellek ennél drágábbak lennének, akkor nem venné meg senki.
Vásárolt tán belole valaki a torok érdek/befolyásszférán kívul szabad szemmel látható darabszámot? o_O
Az ára titkosítva van! Lehet nyugodt szívvel elmondani, hogy Mo. kedvezo ára miat választotta?
(pláne ha az uzletet lebolonyíto cég társtulajdonosa jachtján nyaral a kulugyminiszter :rolleyes:)

Ez azért mégis csak mesze nem anyira sikeres (és akár politikamentes) árúcikk, mint mondjuk az Otokar Cobra ... :cool:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
Vásárolt tán belole valaki a torok érdek/befolyásszférán kívul szabad szemmel látható darabszámot?
persze, üzbégek vettek több mint ezret, qatar 900 és ez csak a yalcin
Az ára titkosítva van! Lehet nyugodt szívvel elmondani, hogy Mo. kedvezo ára miat választotta?
igen is meg nem is
Ez azért mégis csak mesze nem anyira sikeres (és akár politikamentes) árúcikk, mint mondjuk az Otokar Cobra ...
szerintem ezt nem mondta senki, én sem gondolom így, tipikus török cucc és igen, messze nem politikamentes döntés volt, de még mindig azt mondom hogy jöhettünk volna ki szarabbul is a szultános bizniszből
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 466
46 369
113
Vásárolt tán belole valaki a torok érdek/befolyásszférán kívul szabad szemmel látható darabszámot? o_O
Az ára titkosítva van! Lehet nyugodt szívvel elmondani, hogy Mo. kedvezo ára miat választotta?
(pláne ha az uzletet lebolonyíto cég társtulajdonosa jachtján nyaral a kulugyminiszter :rolleyes:)
Ez azért mégis csak mesze nem anyira sikeres (és akár politikamentes) árúcikk, mint mondjuk az Otokar Cobra ... :cool:
Már bocsánat! A hírek szerint Szlovákiában megnyerte a teszteket. Hallottunk azóta szlovák Jelcin vagy NMS megrendelésről?
Tessék mondani, akkor ez most politika vagy micsoda?
Amennyiben tényleg 250 darab kerül beszerzésre, akkor azt kell hogy mondjam, hogy beszélsz össze vissza.
De gondold csak végig! Szerinted miért nincs még rendszeresítve a Rosomak, vagy bármi más a lengyelektől? Mert ha elsősorban politikai alapon menne a beszerzés, akkor már könyékig állnánk a lengyel dolgokban...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Már bocsánat! A hírek szerint Szlovákiában megnyerte a teszteket. Hallottunk azóta szlovák Jelcin vagy NMS megrendelésről?
Tessék mondani, akkor ez most politika vagy micsoda?
Amennyiben tényleg 250 darab kerül beszerzésre, akkor azt kell hogy mondjam, hogy beszélsz össze vissza.
De gondold csak végig! Szerinted miért nincs még rendszeresítve a Rosomak, vagy bármi más a lengyelektől? Mert ha elsősorban politikai alapon menne a beszerzés, akkor már könyékig állnánk a lengyel dolgokban...
Mert a lengyelek nem ajánlottak gyártást.
A kebabos itteni gyártást is mondták, jut eszembe.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
persze, üzbégek vettek több mint ezret, qatar 900 és ez csak a yalcin

igen is meg nem is

szerintem ezt nem mondta senki, én sem gondolom így, tipikus török cucc és igen, messze nem politikamentes döntés volt, de még mindig azt mondom hogy jöhettünk volna ki szarabbul is a szultános bizniszből
Elég új gép mind a kettő, nem is volt ideje elterjedni, de sztem látni fogjuk még a Balkánon is.
Viszont a Yörük a törökökön kívül fut még valahol, az még újabb fejlesztés?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Mert a lengyelek nem ajánlottak gyártást.
A kebabos itteni gyártást is mondták, jut eszembe.
Az nem tuti, de vmit pedzegettek. 250 gép azért hamarabb legurul ebből a kategóriából, mint a Hiúzból. Nem tudom a törököknél mennyi az éves kapa. Ezt vki tudja?
Ha elhoznák, az csak politikai okból lenne. Valszeg a török gyártás olcsóbb, bár az EU-s piac vonzó lehet...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 429
113
Már bocsánat! A hírek szerint Szlovákiában megnyerte a teszteket. Hallottunk azóta szlovák Jelcin vagy NMS megrendelésről?
Tessék mondani, akkor ez most politika vagy micsoda?
Amennyiben tényleg 250 darab kerül beszerzésre, akkor azt kell hogy mondjam, hogy beszélsz össze vissza.
De gondold csak végig! Szerinted miért nincs még rendszeresítve a Rosomak, vagy bármi más a lengyelektől? Mert ha elsősorban politikai alapon menne a beszerzés, akkor már könyékig állnánk a lengyel dolgokban...

Szerintem o inkabb a torok befolyas novekedesetol tart a regioban ami

https://www.banskastiavnica.travel/...ek-es-muemlekek/kastelyszallo-torokok-elleni/

innen nezve ertheto is.

Mondjuk szerintem a mindenkori magyar vezetes jobban utalja a torokoket mint a szlovak, csakhat hogy is mondta Nogradi, az ulespont hatarozza meg az allaspontot, el kell jatszani veluk hogy haverok vagyunk - amire ez a 250 darabos szinjatek remeljuk eleg lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Szerintem o inkabb a torok befolyas novekedesetol tart a regioban ami

https://www.banskastiavnica.travel/...ek-es-muemlekek/kastelyszallo-torokok-elleni/

innen nezve ertheto is.

Mondjuk szerintem a mindenkori magyar vezetes jobban utalja a torokoket mint a szlovak, csakhat hogy is mondta Nogradi, az ulespont hatarozza meg az allaspontot, el kell jatszani veluk hogy haverok vagyunk - amire ez a 250 darabos szinjatek remeljuk eleg lesz.
Sztem ez nem színjáték, hanem figyelembe vesszük a realitásokat. Itt nem is ez a két dzsip az érdekes, hanem az Aselsannak vannak érdekes távirányítású fegyverrendszerei, illetve a Bayraktar drónprokjektbe is bedolgoznak. Ez a cég érdekesebb, mint a Nurol. És ők is a török csomagban vannak.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
Elég új gép mind a kettő, nem is volt ideje elterjedni, de sztem látni fogjuk még a Balkánon is.
Viszont a Yörük a törökökön kívül fut még valahol, az még újabb fejlesztés?
qatarban szerintem, és biztos lehetsz benne hogy óó fogjuk még őket látni még a balkánon