A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

Ruby de Puteaux

Guest
Ez kísérlet volt, vagy a légvédelem használta ezt?
A Pak 43 páncéltörő ágyú volt, többek között a Jagdpantherbe építették de volt vontatott változata is.
Légvédelmi ágyúknál csak egy kísérleti töltőre emlékszem amit az extrém nehéz 15cm-es flakhoz csináltak.

https://weaponsandwarfare.com/15-cm-flak-50-55-60-60f/
Ha megkérlek, elküldöd ezeket a képeket a Wargamingnek? :rolleyes::D
Tudnak róla. :)
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
M3A3 Lee

EjGNnf-XsAMOPUk


EjGNqeQXYAcPaSx


EjGNq92XgAAWSjz


EjGNreSWoAEWpt6
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Amit az emberek gondolnak a 2. vh.-ról - és ahogy történt.
aK7Q35N_700bwp.webp

aL9LMAB4_700wp_0.webp
Viccnek jó a kép, de a valósághoz semmi köze.
A jenki és angol haderő is hatalmas volt. A difi annyi, hogy ők nem hullottak úgy, mint a szovjetek.

Ezt már megint túllihegted! :D

Többször olvastam, hogy más volt a véleményed - néha.

Mondjuk ehhez könnyebbséget jelentett nekik, hogy nem az ő országaikon belül zajlott a háború.

A német haderőnek a java egyértelműen keleten harcolt,

ott is veszett el a kiképzett és fanatikus / alapból hűek voltak a durván semmiért/ altiszti és tiszti létszám, akik vezették a hadseregüket. /Nyugaton kóborolt 1-2 jobb alakulat feltöltésre. Meg a vége felé a vadászgépeik jobb része, mert tudták, hogy keleten felmorzsodnak az egyre javuló szovjetekkel szemben. Meg hátha kiköthetnek külön békeszerződést az angolokkal.

Az angolszászok erre alapozták a stratégiájukat, mert akkor adták oda azt a felszerelés tömeget a kölcsönbérleti szerződés keretében, amikor kellet / kicsit később, mert nem tudták, hogy mi a jó nekik, meg akkor ért oda/. Tuti, hogy sok olyan felszerelés ment, amely nem a tömeghányad mutatja meg a segítséget.
De ez volt a céljuk, hogy csökkentség a szovjetek végső kapacitást.
Bár Patton mást akart, de ő ekkor már nem volt aktuális.

A szovjetek úgy is előbb-utóbb legyűrtek volna a németeket, de úgy gondolták, hogy ha segítenek a győzelemben, akkor beleszólhatnak Európa sorsába.

Amit a szovjetek a keleti hadszintér után Mandzsúriában japánok ellen tettek, gondolom aggodalommal töltötték el yenkiket. :)
Ez volt a VH, rengeteg szenvedés árán.

Még a farkasokkal is meggyűlt a bajuk, amikor a szovjet és a német haderő összefogott. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ezt már megint túllihegted! :D

Többször olvastam, hogy más volt a véleményed - néha.



A német haderőnek a java egyértelműen keleten harcolt,

ott is veszett el a kiképzett és fanatikus / alapból hűek voltak a durván semmiért/ altiszti és tiszti létszám, akik vezették a hadseregüket. /Nyugaton kóborolt 1-2 jobb alakulat feltöltésre. Meg a vége felé a vadászgépeik jobb része, mert tudták, hogy keleten felmorzsodnak az egyre javuló szovjetekkel szemben. Meg hátha kiköthetnek külön békeszerződést az angolokkal.

Az angolszászok erre alapozták a stratégiájukat, mert akkor adták oda azt a felszerelés tömeget a kölcsönbérleti szerződés keretében, amikor kellet / kicsit később, mert nem tudták, hogy mi a jó nekik, meg akkor ért oda/. Tuti, hogy sok olyan felszerelés ment, amely nem a tömeghányad mutatja meg a segítséget.
De ez volt a céljuk, hogy csökkentség a szovjetek végső kapacitást.
Bár Patton mást akart, de ő ekkor már nem volt aktuális.

A szovjetek úgy is előbb-utóbb legyűrtek volna a németeket, de úgy gondolták, hogy ha segítenek a győzelemben, akkor beleszólhatnak Európa sorsába.

Amit a szovjetek a keleti hadszintér után Mandzsúriában japánok ellen tettek, gondolom aggodalommal töltötték el yenkiket. :)
Ez volt a VH, rengeteg szenvedés árán.

Még a farkasokkal is meggyűlt a bajuk, amikor a szovjet és a német haderő összefogott. :)

Ez szép meg jó a baj csak az,hogy a Wehrmacht és az SS a háború legvégéig megtartották a taktikai fölényüket.Mi vokt ennek az oka?A vezetőnek képzett altiszti állomány,a lényegesen nagyobb tűzerő kisalegység szinten, az egész elképzelesük a vezetésről(auftragstaktik),a nagyobb harcászati tapasztalat,a korat megelőző harcaszati eljárasok és strategiák.No meg azt se felejtsük el,hogy alapvetően 43 második felétől védekeztek és a védekező fél előnyben van a támadóval szemben.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Ez szép meg jó a baj csak az,hogy a Wehrmacht és az SS a háború legvégéig megtartották a taktikai fölényüket.Mi vokt ennek az oka?A vezetőnek képzett altiszti állomány,a lényegesen nagyobb tűzerő kisalegység szinten, az egész elképzelesük a vezetésről(auftragstaktik),a nagyobb harcászati tapasztalat,a korat megelőző harcaszati eljárasok és strategiák.No meg azt se felejtsük el,hogy alapvetően 43 második felétől védekeztek és a védekező fél előnyben van a támadóval szemben.
Kiküldték őket meghalni és ott maradtak, mert nem oda valóak voltak. Minek is mendtek ki?
Nem értem, hogy miért is véded őket?

Le akarták őket ölni keleten és mindenkit, csak nem volt elég töltényük a szörnyeknek, ki akartak írtani mindenkit, a nőket és a gyermekeket is és a fiúkat is, mint pl. TE vagy. Ezért mentek oda! Nem élnél, ha más történik!

Nem érdekel, a te nálad bejövő vélt, katonáskodás. Ezen gondolatok, hogy másokat legyepálunk, azok HÚZZANAK EL!

Ha védjük a hazát, az teljesen más, rögtön mennék. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Kiküldték őket meghalni és ott maradtak, mert nem oda valóak voltak. Minek is mendtek ki?
Nem értem, hogy miért is véded őket?

Le akarták őket ölni keleten és mindenkit, csak nem volt elég töltényük a szörnyeknek, ki akartak írtani mindenkit, a nőket és a gyermekeket is és a fiúkat is, mint pl. TE vagy. Ezért mentek oda! Nem élnél, ha más történik!

Nem érdekel, a te nálad bejövő vélt, katonáskodás. Ezen gondolatok, hogy másokat legyepálunk, azok HÚZZANAK EL!

Ha védjük a hazát, az teljesen más, rögtön mennék. :)

Te most miről beszélsz?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Te most miről beszélsz?
Viszont kérdezem.
Kérlek, hogy mondatról mondatra próbáld elemezni, igazából nem neked személyen. Valójában nem veled van gondom, lehet, hogy elsiklottunk egymás mellett. Vagy nem.
A nézd, a németek oda mentek meghalni egy döglött eszméért, emire rávették őket és akik ott voltak ellen, azok védték a hazájukat, még ha nem is tudták.

Mit is nem értel?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Viszont kérdezem.
Kérlek, hogy mondatról mondatra próbáld elemezni, igazából nem neked személyen. Valójában nem veled van gondom, lehet, hogy elsiklottunk egymás mellett. Vagy nem.
A nézet, hogy oda mentek meghalni egy döglött eszméért, emire rávették őket és akik ott voltak, azok védték a hazájukat, még ha nem is tudták.

Engem nem érdekel a morális része a dolognak,én objektíven technikai és harcászati oldalról érdeklődök a II.vh. iránt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and enzo

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Engem nem érdekel a morális része a dolognak,én objektíven technikai és harcászati oldalról érdeklődök a II.vh. iránt.
Próbálom megérteni, a dolgaidat, bár a morális indentitásod nagyon, de nagyon furcsa. Most olvasom elsőre ezt tőled.
Tudod, mit, baj van. :(

Hú, ezt most olvasom elsőre, kicsit kiakadtam tőld, ettől többet vártam.

Pia? :D


De akkor is odavitték magukat és így kellet hogy járniuk, különben már Te se élnél.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Próbálom megérteni, a dolgaidat, bár a morális indentitásod nagyon, de nagyon furcsa. Most olvasom elsőre ezt tőled.
Tudod, mit, baj van. :(

Hú, ezt most olvasom elsőre, kicsit kiakadtam tőld, ettől többet vártam.

Pia? :D


De akkor is odavitték magukat és így kellet hogy járniuk, különben már Te se élnél.

Tudom,hogy van morális része,csak engem az nem érdekel,nem én fogok igazságot tenni Hitler vagy Sztálin diktatúrája közt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre