[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Töki, kérlek nézzél már körül falun! :D

Ja, hat szerencsere ezek a dolgok mar 10+ eve nem empirikusan dolnek el, csak szolok, hanem szabalyosan, van szakirodalom.stb (meg a wiki is ugyanannyira irja a ket fajta magassagat.) Amugy volt a csaladban mindketto, a kuvasz aggresszivabb altalaban, azert is lenne jobb a kerekes 8x8 nevenek szerintem...

Az első feleségemnek mikor udvaroltam nekik kuvaszuk volt,akkora volt vazze mint egy medve..! :D:D

OFF valahol van egy fényképem kutyám legjobb barátnőjéről 75 + kilo a kuvaszlány:)

Jaja, magassagra hasonloak, de a kuvasz szerintem nagyobb darab ugy egeszeben...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
OFF valahol van egy fényképem kutyám legjobb barátnőjéről 75 + kilo a kuvaszlány:)
Hozzáteszem, ha találkozunk fél órát kell maszíroznom, DE nagyon finoman, mert akkor elsőbálos kislányként viselkedik... Viszont pár éve megpróbáltak betörni a szembeszomszédhoz- a szomszédot is kedveli - akkor majdnem kitépte a kaput. Egyébkén kb húsz évig volt nekem is kuvaszaim, komondorjaim, soha nem volt semmi baj velük. Kivéve egyszer, amikor unokahúgom leesett a fárol, én meg máig se tudom hogyan elkaptam röptében. . Ijedtében bügött, mint a sakál, a két komondor meg azt hitte én bántottam. na akkor volt egy kis halálfélelmem ON
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ja, hat szerencsere ezek a dolgok mar 10+ eve nem empirikusan dolnek el, csak szolok, hanem szabalyosan, van szakirodalom.stb (meg a wiki is ugyanannyira irja a ket fajta magassagat.) Amugy volt a csaladban mindketto, a kuvasz aggresszivabb altalaban, azert is lenne jobb a kerekes 8x8 nevenek szerintem...





Jaja, magassagra hasonloak, de a kuvasz szerintem nagyobb darab ugy egeszeben...
igazából vérvonal kérdése, most hálistennek javult, de láttam kiállításokat olyan példányokat is mindkettőből - hogy én eldugtam volna szégyenemben:)
 
H

Hummen23

Guest
Kicsit ostoba/drága dolog volt lefesteni a leokat, ha most mégsem az az új magyar camo. Én ennek a színnek örülök, de ez egy nagyon nagy elbaszás volt.
Az első leo képek után ezt írtam, és itt a legtöbben lehordtak miatta. + váltig állította mindenki, hogy jobb lesz azzal megbarátkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 309
74 139
113
Újabb negyven páncélozott jármű szállításáról írt alá szerződést a Magyar Honvédség...

https://honvedelem.hu/hirek/ujabb-n...ol-irt-ala-szerzodest-a-magyar-honvedseg.html

x5fe0fdc6b7639989274806.jpg.pagespeed.ic.J019IX67kq.webp


5fe0fdc8028f1725188018.jpg


5fe0fdc7d0103321256544.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 424
113
Azt azért én sem értem, hogy miért 17:30kor kell valamit "bejelenteni"...

Túlóra. :)
Kicsit ostoba/drága dolog volt lefesteni a leokat, ha most mégsem az az új magyar camo. Én ennek a színnek örülök, de ez egy nagyon nagy elbaszás volt.
Az első leo képek után ezt írtam, és itt a legtöbben lehordtak miatta. + váltig állította mindenki, hogy jobb lesz azzal megbarátkozni.

Az szakmailag is nagy baki, az esztétika meg szubjektív. Sokan csak annyit látnak, hogy foltos, jobb, mint a "sima ződ"
A rendes álcázófestéseket számítógéppel tervezik, arányos a foltok mérete és van valami oka a formáknak, töréseknek. A színeket meg illik a legjellemzőbb környezetből venni, különben világítani fog szerencsétlen jármű. A kókány munkát hamar fel lehet ismerni.... :rolleyes:. Csak nehéz bevallani ....,
Úgyhogy nem vagy egyedül, én is azt gondolom, hogy nagy hiba, ha nem szakmai szempontok szerint dől el egy álcázófestés. Ha egy hadsereg minden járműve más-más színű, az meg védhetetlen, az már bűn. Az az igénytelenség és inkompetencia jele. :eek:
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Változtattak az ajtók belső burkolatán is ,Budaörsön sokkal egyszerűbb volt!Az a hátsó szerszámos is jó lett!
 
  • Tetszik
Reactions: éber

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 638
77 585
113
Túlóra. :)


Az szakmailag is nagy baki, az esztétika meg szubjektív. Sokan csak annyit látnak, hogy foltos, jobb, mint a "sima ződ"
A rendes álcázófestéseket számítógéppel tervezik, arányos a foltok mérete és van valami oka a formáknak, töréseknek. A színeket meg illik a legjellemzőbb környezetből venni, különben világítani fog szerencsétlen jármű. A kókány munkát hamar fel lehet ismerni.... :rolleyes:. Csak nehéz bevallani ....,
Úgyhogy nem vagy egyedül, én is azt gondolom, hogy nagy hiba, ha nem szakmai szempontok szerint dől el egy álcázófestés. Ha egy hadsereg minden járműve más-más színű, az meg védhetetlen, az már bűn. Az az igénytelenség és inkompetencia jele. :eek:

Szólj már a vh-s német hadseregnek...
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra
W

Wilson

Guest
:)
Egyszer regen keresgeltem, mert az egyik rettenetesen bika, uj workstationjeinknek ($12k/darab volt) nevet akartunk adni es abbol lett kuvasz. A kuvasz a magasabb, de nem sokkal - viszont joval dinamikusabb. :)

Akkor pár sor erejéig offolok:)

A Wikipédián láttad:)Amúgy ott is azt írják,hogy a komondor kan marmagassága min 70 cm átlagban 72-78 cm,az igaz,hogy a Kuvasz lobbanékonyabb inkább egy emberes kutya a komondor nyugodtabb természetű,sok helyen írják,hogy a kuvasz dinamikusabb és ez bizonyos szempontból igaz,de ha támadásról van szó akkor a komondor nagyon is robbanékony és dinamikus,napközben egy olyan helyen pihen ahonnan mindent szemmel tud tartani éjszaka pedig folyamatosan őrjáratokat tart sokszor megfigyeltem ahogy végigjárják a területet.Amúgy a komondor mint fajta elég rossz helyzetben az ősi komondorra jellemző jegyeket már csak nagyon kevés egyed hordozza magában a kuvasznál a komondorhoz képest jobb egy kicsit a helyzet de ott sem sok egyed hordozza az ősi fajtajegyeket, lenne rá megoldás mivel Erdélyben Európa legnagyobb egyedsűrűségű nagyragadozó populációja mellett folyik a pásztorkodás oda kellene magyar kuvasz és komondor kutyákat kihelyezni és az ott kiszelektált egyedeket bevonni a magyar tenyésztésbe.Volt ilyen program de idővel megszűnt remélem az állami illetve az egyetemi szerepvállalás ezt a vonalat újra megerősíti.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 742
113
Akkor pár sor erejéig offolok:)

A Wikipédián láttad:)Amúgy ott is azt írják,hogy a komondor kan marmagassága min 70 cm átlagban 72-78 cm,az igaz,hogy a Kuvasz lobbanékonyabb inkább egy emberes kutya a komondor nyugodtabb természetű,sok helyen írják,hogy a kuvasz dinamikusabb és ez bizonyos szempontból igaz,de ha támadásról van szó akkor a komondor nagyon is robbanékony és dinamikus,napközben egy olyan helyen pihen ahonnan mindent szemmel tud tartani éjszaka pedig folyamatosan őrjáratokat tart sokszor megfigyeltem ahogy végigjárják a területet.Amúgy a komondor mint fajta elég rossz helyzetben az ősi komondorra jellemző jegyeket már csak nagyon kevés egyed hordozza magában a kuvasznál a komondorhoz képest jobb egy kicsit a helyzet de ott sem sok egyed hordozza az ősi fajtajegyeket, lenne rá megoldás mivel Erdélyben Európa legnagyobb egyedsűrűségű nagyragadozó populációja mellett folyik a pásztorkodás oda kellene magyar kuvasz és komondor kutyákat kihelyezni és az ott kiszelektált egyedeket bevonni a magyar tenyésztésbe.Volt ilyen program de idővel megszűnt remélem az állami illetve az egyetemi szerepvállalás ezt a vonalat újra megerősíti.
A kuvasznak, pitbullnak, rotweilernek es hasonlo fajtaknak ma mar leteznie sem volna szabad. A komondor mas teszta, az nem egy gyilokkutya.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Az a lényeg hogy rohadt jól néznek ki, látszik rajtuk hogy foglalkoztak velük a Magyarok a rendelés során,több módosítás van rajtuk a Budaörsihez képes.és szerintem jó iránybat!Azt kell mondanom hogy gratula!