[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 300
74 124
113
Valahol belefutottamn pár napja egy cikkbe, hogy a JLTV-ből 1900 darabot kap 2021-ben az amerikai hadsereg, most ne kérdezzétek USMC-vel együtt vagy se. Ott volt egy link az európai rendelésekről, szlovéniai, montenegrói, 67 darab, 36 millió dollárért, észt 200, litván 500, belga, angol, ami most hirtelen az eszembe jut. Szóval a környéken aligha.

Tudtad hogy ezen a fórumon a JLTV-nek is van saját topikja, ahol szinte minden új információ megtalálható a típusról?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Tudtad hogy ezen a fórumon még a JLTV-nek is van saját topikja, ahol szinte minden új információ megtalálható a típusról?
itt az eseteges exportlehetőségeken morfondíroztam, ugyanis a JLTV személyében van egy, a nagy volumenű gyártás miatt viszonylag olcsóbb vetélytársa, - nem is beszélve a felhasználók számára egyszerűbb logisztika, javítás etc-ről és nem kell tartaniuk a politikai vetülettől .
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Nincs, en nem tudok rola. Sot, inkabb nagyon kozel all a commodore szohoz, ami amugy a dandartabornok megfeleloje a briteknel ill former colonies hadseregekben, valamint az ellentengernagy alatti (kapitany feletti) rendfokozat a navyknel - ez inkabb elonyos egy military jarmunel.



Tekintve, hogy mindenki atnevezi hadrendbe allitaskor, igazabol mindegy a neve. :)



Dehogy ez a Puli, nem egyertelmu? :)

Mivel még a szemét sem látod az igazi Pulinak.. ez találó erre a gépre :D
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and LMzek 2.0

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 300
74 124
113
Alapjaiban azért ez a Leókon megjelent camo,viszont maga a mintázat és a színárnyalatok módosultak,a sárga jóval okkeresebb,a szürke helyett pedig egy feketébb szín jött,igazából pont az változott amit én szerettem volna,ez így sokkal jobban hasonlít arra,ami a Leók számítógépes grafikáin szerepelt. Nekem személy szerint így jobban tetszik,a Gidrán meg bitang jól néz ki ezzel a festéssel.;):D:hadonaszos:

Akkor lehet hogy mégis igaza volt az itt fórumozóknak, hogy a Leopardokon a sárga az túl világos volt?
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Akkor a kebabos kocsi megnevezésnek annyi :( :D

Még jó!!! Amikor megemlíted, hogy kebabos kocsi vagy azt, hogy Gidrán.. jusson eszedbe valami pozitív. Ez a lényeg! Inkább az utóbbi a nyerő ezen a téren. Már csak az hiányzik, hogy a sereg által támogatott filmeket gyártsunk a filmiparban, így sokkal jobb megítélése lesz az eszközöknek, beszerzésnek és úgy általában egy katonának. :D Ilyen amerikai mintára csak jobban és feltöltve egy kis tartalommal.. nálunk van miből töltekezni :D
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
De a Jelcinnek meg Yalcin? Mert maga a modell az Ejder (=NMS), amibol van 6x6 es 4x4, utobbi a Yalcin (=Yoruk), jol ertem?
Hát az Ejder-ből nem tudok 6x6-os verziót. Ejder (magyarul Sárkány) három verzióval van fenn a honlapjukon. EJDER YALÇIN, KUNTER és TOMA utóbbi kettő inkább rendfenntartó, teherautó alapú. A Yörük a török elnevezése a kissebbik verziónak (majdani Komondor) nem a nagyobb Gidránnak amiről a kpéek ma megjelentek.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Akkor lehet hogy mégis igaza volt az itt fórumozóknak, hogy a Leopardokon a sárga az túl világos volt?
Magával a camóval nem volt igazából gondom a Leóknál sem,viszont a grafikákon a színek és a mintázat az sokkal jobban hasonlít arra ami most a Gidránokon megjelent,és élek a gyanúval,hogy az RM-nél úgy voltak vele,hogy gyorsan fújjunk fel valamit a tankra abból ami kéznél van,és nagyjából hajaz arra ami a grafikákon szerepel... Azért a Leókon látványosan nem fordítottak túl nagy hangsúlyt a festés minőségére,rengeteg a festék átfolyás,illetve adott szín nem megfelelően fedi az alatta lévőt.... Ezzel szemben a Gidránon a festés egyszerűen patika. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 300
74 124
113
Viszont a gidrán név nem szerencsés,egy export termék esetén nem kellene bele á betű! De lehet export esetén gidran lesz!?

Nagyobb problémának tűnik hogy az elején G betűt hogyan ejtik... de bárki rendszeresíti, úgy is ad neki majd saját nevet.
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 200
10 975
113
Hónapok óta pletyka, hogy ez a várt szállítmány nem jön, egyszer meg is írtam, csak leoltottak, aztán hagytam a fenébe a dolgot. Nem akarom feltétlenül mindig az igazamat bizonygatni..

Csókoltatom a forrásodat. ;)

Én is azt néztem, hogy nagyon hasonló a minta, de a fehéregyensúly vagy valami nagyon el van rontva a gyári képen, túl sok a képben a zöld, ezért minden szín másnak tűnik.

A sárga mg gb.PG sárga.

Nem erted. Ha "megveszik" a nevet a Gammatol, azzal kb megteritik nekik az erolkodesuket az o Komondorukkal - ez korrekt gesztus, ugyanakkor a kuvasz eleve nagyobb, mint a komondor, szerintem az jobban passzolna a leendo uj 8x8-hoz.

Töki, kérlek nézzél már körül falun! :D
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Magával a camóval nem volt igazából gondom a Leóknál sem,viszont a grafikákon a színek és a mintázat az sokkal jobban hasonlít arra ami most a Gidránokon megjelent,és élek a gyanúval,hogy az RM-nél úgy voltak vele,hogy gyorsan fújjunk fel valamit a tankra abból ami kéznél van,és nagyjából hajaz arra ami a grafikákon szerepel... Azért a Leókon látványosan nem fordítottak túl nagy hangsúlyt a festés minőségére,rengeteg a festék átfolyás,illetve adott szín nem megfelelően fedi az alatta lévőt.... Ezzel szemben a Gidránon a festés egyszerűen patika. ;)
Bocsánat,mármint a KMW-nél... :rolleyes:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 695
55 549
113
Speciel a komondor a Rheinmetall Mission Master járművének kellene a neve legyen, míg a Yürököt kellene Kuvasznak nevezni!

Komondor:
UGV_Rheinmetall_Mission_Master_Cargo.jpg


Kuvasz:
EmCzP42XEAMtrXp

Csak tudnâm, hogy a harci jármüveknèl miért követik a civil gèpkocsiknâl uralkodó idióta dizájnt, hogy az oldalvonal hâtrafelé emelkedik, hogy minèl rosszabb legyen a kilátâs. Az a 3. oldalablak egy vicc, funkciónâlisan semmire nem jó. Ez a dizâjn gyözelme a funkció felett. :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 622
77 565
113
Csak tudnâm, hogy a harci jármüveknèl miért követik a civil gèpkocsiknâl uralkodó idióta dizájnt, hogy az oldalvonal hâtrafelé emelkedik, hogy minèl rosszabb legyen a kilátâs. Az a 3. oldalablak egy vicc, funkciónâlisan semmire nem jó. Ez a dizâjn gyözelme a funkció felett. :(

Pont azért amiért a civil autóknál:biztonság.
 
K

kamm

Guest
Ezen nem fogunk összeveszni:) de hidd el nekem a komondor magasabb nagyobb tömegű most is itt fekszik előttem egy az ajtó előtt ez a kedvenc fekvőhelye:).Volt a családban kuvasz van összehasonlítási alapom,de persze ez egyedfuggő:).

:)
Egyszer regen keresgeltem, mert az egyik rettenetesen bika, uj workstationjeinknek ($12k/darab volt) nevet akartunk adni es abbol lett kuvasz. A kuvasz a magasabb, de nem sokkal - viszont joval dinamikusabb. :)
 
K

kamm

Guest
Mivel még a szemét sem látod az igazi Pulinak.. ez találó erre a gépre :D

Pontosan. :) Amugy mar akkor eszembe jutott, amikor eloszor meglattam a nemet videojat kb ev elejen vagy mikor, hogy ha magyar lenne Puli lenne a neve, az tuti, majd amikor a magyar kuldottseg a nemzeti szinnel felmatricazott UGV korul acsorgott, akkor egybol ez ugrott be, hogy nalunk Puli neven kellene rendszeresiteni, ha lesz belole valami. :cool: