[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Waffenstation_609M.jpg
Oerlikon_Fieldranger_text_landscape_new.jpg


Qimek.jpg


https://www.rheinmetall-defence.com.../turret_systems_and_weapon_stations/index.php

Akkor valami ilyesmik lehetnek majd később a török tornyok helyett....
Vagy még jobbak.

A masodik, a zold Oerlikon Fieldranger különösen úgy néz ki, mint egy kígyó, támadásra készen, most már értem az elnevezést...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 519
72 518
113
Ez ugye most kaposvár, és rheinmetall/magyar fejlesztés. Ugye nem ez a Maróth által bejelentett valami?

Hirtelen ez a kérdés merült fel bennem is, de visszahallgatva az interjúját Maróthnak teljesen biztos, hogy NEM! :D :D

Kaposváron lesz egy "6x6 vagy 8x8" típus és lesz két 4x4 típus fejlesztése és gyártása? Vagy ti hogy értelmeztétek?
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin and borisz

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 747
113
Szerintem jó ez a Gidrán név és tetszik, ahogy elképzelem, hogy ezzel cirkálnak fel alá a honvédeink :) legyen már Gidrán a topik neve! Hiszen végülis az a neve a jószágnak. A yürök meg szerintem tuti Komondor lesz.. talán még nekik is csurran cseppen valami ebből, így a nevét átadják majd.. Mondjuk én megértem az ellenérzéseket, ez az ötlet nekem sem tetszik igazán. .. Nekem úgy jött le, hogy 300 Gidrán lesz és a Yörük/Komondor - ból is vesznek majd valamikor és nevezik/építik át. Bár nem értem akkor ezt az önellentmondást, hogy a Rheinmetall átáll 1 db 4x4-es gyártására .. akkor a Yörük/Komondor meg el van vetve és csak importálunk belőle változtatás nélkül (vagy csak név változtatással)!?
Kuvasz?:eek:
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Akkor az új név is megvan ;) Szerintem telitalálat, magyar vonatkozású név is, külföldinek is könnyen megjegyezhető kimondható. Vagány hangzása is van, örülök neki. :) Erre fel lehet építeni egy klassz brandet!!!! Nagy sikertörténet lehet belőle meglátjuk, hogy a RM mit fog hozzá fejleszteni, mennyiben lesz más. Az pedig, hogy a saját vonalról letettek és ezt fogják alapul venni, megnyugtató. Megint jól döntöttek Maróthék.

A festése nekem másabbnak tűnik mint ami a leókon van ebben mintha a zöld jóval erőteljesebb lenne.
Egy kérdés, ez a jármű az Oskosh J-LTV kategória?
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
Kaposváron lesz egy "6x6 vagy 8x8" típus és lesz két 4x4 típus fejlesztése és gyártása? Vagy ti hogy értelmeztétek?
Ami biztos az elhangzottak alapján, az az, hogy az rhm-magyar kerekes fejlesztés és ugye a Gidrán is Kaposváron lesz gyártva ( gondolom ha közös alkatrészbázisa van a két 4x4-nek esztelenség lenne máshova vinni az nms gyártását is ).
Az apc az RHM-HUN cég terméke lesz, míg a Gidrán, meg gondolom valami újabb vegyesvállalat RHM-HUN + Nurol terméke lesz