Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 442
25 112
113
Két nagyon fontos oldal:


Nem ment rendesen az első link, talán most.


" www.facebook.com/virologiapecs "
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Egyelőre még nem tudni róla semmit, ezt az egy soros infót dobra be frissen a TASzSz, de én pár tíz-százezres mennyiséget tippelek elsőre. A nagyobb országok, akik légi úton kapták a Szputnyikot (Argentína, Algéria) 250-500 ezres adagokban szállítottak. Szerintem a szerbeket kell figyelni, ők nemrég 250 ezres pakkot kaptak, valszeg hasonló jön hozzánk is elsőre. Lehet a külügyes Airbust érdemes lenne szalajtani Moszkvába.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Egyelőre még nem tudni róla semmit, ezt az egy soros infót dobra be frissen a TASzSz, de én pár tíz-százezres mennyiséget tippelek elsőre. A nagyobb országok, akik légi úton kapták a Szputnyikot (Argentína, Algéria) 250-500 ezres adagokban szállítottak. Szerintem a szerbeket kell figyelni, ők nemrég 250 ezres pakkot kaptak, valszeg hasonló jön hozzánk is elsőre. Lehet a külügyes Airbust érdemes lenne szalajtani Moszkvába.
МОСКВА, 21 января. /ТАСС/. Россия вскоре начнет поставки вакцины "Спутник V" в Венгрию, сообщил гендиректор Российского фонда прямых инвестиций (РФПИ) Кирилл Дмитриев.

"Мы начнем поставки вакцины в Венгрию уже совсем скоро", - сказал он. В РФПИ уточнили, что поставки могут начаться в феврале.
Az RFPI főigazgatójának, Kirill Dmitrijevnek a nyilatkozata szerint Oroszország hamarosan megkezdi a Szputnyik V szállítását Magyarországra.
"Nagyon hamar megkezdjük a vakcinák szállítását Magyarországra" -mondta. Az RFPI kiemelte, hogy már februárban megkezdheti a szállításokat.

Szerintem egyelőre ennyivel kell beérjük, Grísa nem fogja a holnapi külügyes csúcs előtt ellőni az infókat, de már biztosan megállapodtak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 358
113
Angela Merkel német kancellár felajánlotta Vlagyimir Putyin orosz elnöknek a német szabályozó támogatását az orosz Szputnyik V vakcinának az Európai Orvosi Ügynökségnél (EMA) történő regisztrációs eljárásában.
„Oroszország most az EMA-hoz fordult. Azt javasoltam, hogy Paul Ehrlich Intézetünk, amely a mi intézetünk, támogassa Oroszországot ebben az eljárásban az EMA-nál ”- mondta a kancellár.
Amint azt Carlos Sala gyógyszerrekkel foglalkozó nemzetközi tudományos szakértői tanács szakértője megjegyezte, a Sputnik V koronavírus vakcina jobb eredményeket mutat, mint más, egy vektort használó gyógyszerek.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Angela Merkel német kancellár felajánlotta Vlagyimir Putyin orosz elnöknek a német szabályozó támogatását az orosz Szputnyik V vakcinának az Európai Orvosi Ügynökségnél (EMA) történő regisztrációs eljárásában.
„Oroszország most az EMA-hoz fordult. Azt javasoltam, hogy Paul Ehrlich Intézetünk, amely a mi intézetünk, támogassa Oroszországot ebben az eljárásban az EMA-nál ”- mondta a kancellár.
Amint azt Carlos Sala gyógyszerrekkel foglalkozó nemzetközi tudományos szakértői tanács szakértője megjegyezte, a Sputnik V koronavírus vakcina jobb eredményeket mutat, mint más, egy vektort használó gyógyszerek.

Most keressem elő Merkel emberének, Leyen-nek "cirkuszait" az EU-ban, hogy "csakzérsemveszünkoroszvakcinát" ??? :hadonaszos: :hadonaszos: :D:D:D:D:D:D:D Ne is haragudjatok, de most nagyon erőltet a harsány "térdcsapkodós röhögés". Nem vicc persze ez a járvány, de most pillanatnyilag csak harsányan röhögni tudok, bocs... :D:D:D

Jobb lenne ha ezek a kocapolitikusok is megtanulnának egy fontos dolgot, hogy "SOHA NE MOND KI HOGY SOHA". Az élet a legdurvább büntetésre is képes, amikor a saját korábbi szavuknak kell ellentmondaniuk, ráadásul nyilvánosan... :D :D:hadonaszos:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Érdekes, ezt az index is lehozta, bár nem tudom ki vette át kitől. Mindenesetre relatív összeszedett véleménycikknek tűnik. Próbáltam megkeresni facebookon mit szól hozzá az internet népe, de hamarabb fogyott el a türelmem, mint meglett volna.

Külön kiemelném azt a részt, amit a pandémiával kapcsolatba hoznak, de valahol független tőle. Hogy a korábbi gazdasági/jóléti rendszer a fenntarthatatlansága miatt becslések szerint nem tér vissza és ezt máshol is olvastam már.
Lényeges megállapítás:
..
"A vakcinapárti–vakcinaellenes törésvonal mélyebben és élesebben osztja meg a társadalmat, mint a hagyományos bal-jobb pártpolitikai szembenállás, amivel nincs fedésben, de egyre inkább felül fogja írni, ami súlyosbodó politikai válságot vetít előre. A bal-jobb ideológiai ellentét elvontabb a mostani vakcina-szembenállásnál, mely a háborúkra jellemző „vagy ők vagy mi” éles túlélési konfrontációt képez, ami sajnos nem kompatibilis a békés egymás mellett éléssel."
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Most keressem elő Merkel emberének, Leyen-nek "cirkuszait" az EU-ban, hogy "csakzérsemveszünkoroszvakcinát" ??? :hadonaszos: :hadonaszos: :D:D:D:D:D:D:D Ne is haragudjatok, de most nagyon erőltet a harsány "térdcsapkodós röhögés". Nem vicc persze ez a járvány, de most pillanatnyilag csak harsányan röhögni tudok, bocs... :D:D:D

Jobb lenne ha ezek a kocapolitikusok is megtanulnának egy fontos dolgot, hogy "SOHA NE MOND KI HOGY SOHA". Az élet a legdurvább büntetésre is képes, amikor a saját korábbi szavuknak kell ellentmondaniuk, ráadásul nyilvánosan... :D :D:hadonaszos:
Na igen, amit a drága kollegina leművelt a Bundeswehr esetében miniszterként eléggé előre vetítette hogyan is fog muzsikálni a Bizottság élén. Azért pár hónap alatt szépet fordult a világ, avagy míg korábban acélbetétes teli talppal ugortak bele a Szputnyikba, most, hogy nincs elég kapacitás máris megváltozott a leányzó fekvése és az oroszok hirtelen kívánatosabbak lettek. Mondjuk valszeg amilyen vastag arcbőr kell ehhez a munkához nemigen fogja őket megérinteni mit is mondtak korábban
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Na igen, amit a drága kollegina leművelt a Bundeswehr esetében miniszterként eléggé előre vetítette hogyan is fog muzsikálni a Bizottság élén. Azért pár hónap alatt szépet fordult a világ, avagy míg korábban acélbetétes teli talppal ugortak bele a Szputnyikba, most, hogy nincs elég kapacitás máris megváltozott a leányzó fekvése és az oroszok hirtelen kívánatosabbak lettek. Mondjuk valszeg amilyen vastag arcbőr kell ehhez a munkához nemigen fogja őket megérinteni mit is mondtak korábban
B+, hogy megint Orbánnak lett igaza nem semmi:D. Megint utána kullog az európai kontinens. Mióta nyomatja, hogy kell a Szputnyik V vakcina, és minden nyugati balos/libsi észlény lehurrogta, hogy ne máááá, csak az amerókai oltás a jó oltás:hadonaszos:. Aztán, hogy kezd kiderülni, hogy azzal is vannak gondok (pl. Angliai és Norvég esetek) hirtelen kell a németnek is az orosz oltás:oops:. Nem furcsa? Csak hogy nem sűl le a képükről a bőr? Tudom politikusok. Na de ennyire nincs (ön)kritikai érzékük? Majd akkor lesz érdekes, ha az orosz oltás okán esni fog nálunk az esetek száma, míg a dacos nyugaton mRNS oltás mellett emelkedni fog (lásd pl. Izrael).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 358
113
Indexnél milliós nagyságrendben ciripelnek az orosz szállításokról, meglátjuk mit jelentenek majd be holnap pontosan
Majd meglátjuk holnap, de az oroszok első körben kis mennyiségről beszélnek...

Россия планирует начать небольшие поставки российской вакцины от коронавируса «Спутник V» в Венгрию уже в феврале, заявил глава РФПИ Кирилл Дмитриев.

«Мы сумеем уже в феврале начать сначала не очень большие поставки, но начать сотрудничать с Венгрией», – сказал он в эфире телеканала «Россия-24».
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Majd meglátjuk holnap, de az oroszok első körben kis mennyiségről beszélnek...

Россия планирует начать небольшие поставки российской вакцины от коронавируса «Спутник V» в Венгрию уже в феврале, заявил глава РФПИ Кирилл Дмитриев.

«Мы сумеем уже в феврале начать сначала не очень большие поставки, но начать сотрудничать с Венгрией», – сказал он в эфире телеканала «Россия-24».
Szerintem is ütemesen fognak érkezni az adagok, azért is említettem feljebb a szerb példát, őket kell figyelni. Valszeg elsőre február elején-közepén a mostani raktárkészletből kapunk pár tízezres kontingenst, utána jönnek majd a nagyobb adagok.
 
W

Wilson

Guest
B+, hogy megint Orbánnak lett igaza nem semmi:D. Megint utána kullog az európai kontinens. Mióta nyomatja, hogy kell a Szputnyik V vakcina, és minden nyugati balos/libsi észlény lehurrogta, hogy ne máááá, csak az amerókai oltás a jó oltás:hadonaszos:. Aztán, hogy kezd kiderülni, hogy azzal is vannak gondok (pl. Angliai és Norvég esetek) hirtelen kell a németnek is az orosz oltás:oops:. Nem furcsa? Csak hogy nem sűl le a képükről a bőr? Tudom politikusok. Na de ennyire nincs (ön)kritikai érzékük? Majd akkor lesz érdekes, ha az orosz oltás okán esni fog nálunk az esetek száma, míg a dacos nyugaton mRNS oltás mellett emelkedni fog (lásd pl. Izrael).
A németek nem azért fordultak az orosz oltás felé mert az amerikai oltással gond lenne a németeknek az a problémája az amerikai oltással, hogy nem tudnak belőle eleget szállítani így a lakosság átoltása nagyon elhúzódna, ezért kell nekik az orosz vakcina.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Majd meglátjuk holnap, de az oroszok első körben kis mennyiségről beszélnek...

Россия планирует начать небольшие поставки российской вакцины от коронавируса «Спутник V» в Венгрию уже в феврале, заявил глава РФПИ Кирилл Дмитриев.

«Мы сумеем уже в феврале начать сначала не очень большие поставки, но начать сотрудничать с Венгрией», – сказал он в эфире телеканала «Россия-24».
Putyin mondta, hogy jelentősen emelkedni fog a vakcina termelés, és egy ilyen kaliberű témában nem fogja lejáratni magát, nem fog viccelni vagy túlozni. Úgy néz ki NAGYON JÓK lettek az orosz vakcinák (nem csak a Sputnik V), ezért emelni kell az otthoni gyártókapacitásokon is, nem elég a lízinges külföldi gyártás az igényekre, amelyek többsége egyébként is csak most épül ki, tehát jelenleg inaktívak késztermék szinten, és ha aktívvá is válnak, elsődleges ellátást csak a lízingben gyártó országnak termel. Csak később lép be a világpiacra. Ilyen pld. Brazília vagy Argentína ? Annyira nem figyeltem ezeket az üzleteket, de azt hiszem Dutertéék is ilyent kötöttek az oroszokkal a Fülöp-szigeteken.

Jah most milyen jó lenne, ha mi is kötöttünk volna egy ilyen előzetes szerződést magyar gyártatással is... de sajnos nem. Én mindenesetre felvetettem a nyáron hogy pedig sürgősen kéne kötni egy ilyen előszerződést.
A németek nem azért fordultak az orosz oltás felé mert az amerikai oltással gond lenne a németeknek az a problémája az amerikai oltással, hogy nem tudnak belőle eleget szállítani így a lakosság átoltása nagyon elhúzódna, ezért kell nekik az orosz vakcina.
Ez is igaz, de állítólag a VEKTOR vakcinája úgy fel van pakolva vírus infoval, hogy jobb a védelme bármelyik másik vakcinánál. Ez persze most nem teljesen alátámasztott info, de lehet hogy a németek ezt szimatolták meg. Minden esetre a verebek ezt csiripeilik. Ehhez azért nem árt tudni, hogy "csak úgy" nem pakolhatják fel így infoval a nyugati vakcinákat, mert akkor újra kell menniük egy teljes kört az engedélyezésen, az meg 1 év + idő !!!!! Az orosz meg (a VEKTOR) így felpakolva vitte végig a teszteken, így ezzel jelentős előnyt szereztek. Én erre tippelek a magam részéről, persze ez csak az én tippem, nem biztos hogy stimmelni fog. Mint ti is tudjátok, nem szoktak dobálózni az ilyen infokkal, verseny van ! ;) :D
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A németek nem azért fordultak az orosz oltás felé mert az amerikai oltással gond lenne a németeknek az a problémája az amerikai oltással, hogy nem tudnak belőle eleget szállítani így a lakosság átoltása nagyon elhúzódna, ezért kell nekik az orosz vakcina.
Hát azért amerikai ide, amerikai oda, elégé megugrottak a két legjobban - oltásban - haladó országban az esetszámok (Anglia, Izrael). Hogy ennek lehet számtalan oka, azt elismerem, de hogy pont most lett rekordszámú beteg, az kételyeket ébreszt. Maradjunk abban, hogy az mRNS típusú oltás egy
új oltás amit eddig még nem alkalmaztak emberen. Lehet, hogy ez a jövő, de én azért várnék vele. Ha lehet választani, akkor inkább az Oroszt választom, vagy más vektor alapú oltást.
 
W

Wilson

Guest
Hát azért amerikai ide, amerikai oda, elégé megugrottak a két legjobban - oltásban - haladó országban az esetszámok (Anglia, Izrael). Hogy ennek lehet számtalan oka, azt elismerem, de hogy pont most lett rekordszámú beteg, az kételyeket ébreszt. Maradjunk abban, hogy az mRNS típusú oltás egy
új oltás amit eddig még nem alkalmaztak emberen. Lehet, hogy ez a jövő, de én azért várnék vele. Ha lehet választani, akkor inkább az Oroszt választom, vagy más vektor alapú oltást.
Semmi baj az MRNS alapú oltással egy baj van vele, hogy jelenleg nem tudnak belőle eleget gyártani. Az MRNS vakcina a technológiából adódóan a legártalmatlanabb a mellékhatások tekintetében, visszatérve Angliára ők a gyártó előírásai ellenére elakarják húzni a második vakcina beadásának időpontját, hogy minél több embert tudjanak beoltani a rendelkezésükre álló vakcina mennyiségből.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 467
113
A vakcinahívők szóig olvastam el. A tudomány nem hit.
Az külön vicces, hogy az ostoba emberek véleményét relativizálja a szakemberek tudásával szemben.
Ezek szerint 2 kőműves és 1 agysebész esetén, akkor 2 kőműves majd eldönti, hogy hogyan kell műteni....?

A kurucnifó is eltakarodhat a francba. Faszok voltak, faszok maradtak.

Ezt a cikket a szélsőbalos Kardos Gábor filozófus írta, az indexről kopipésztelték. Mondjuk a kurucinfó kommentelői között van bőven vírustagadó, a legbutább fajtából is... a portál azért nem áll nyíltan az oldalukra, gondolom mert Novák Előd egyik testvére Novák Hunor orvos (bár nem politizál, de úgy látszik ebben a témában hatása van a testvérére). A Mi Hazánk viszont már pengeti a lezárásokat fel kellene oldani mantrát.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Semmi baj az MRNS alapú oltással egy baj van vele, hogy jelenleg nem tudnak belőle eleget gyártani. Az MRNS vakcina a technológiából adódóan a legártalmatlanabb a mellékhatások tekintetében, visszatérve Angliára ők a gyártó előírásai ellenére elakarják húzni a második vakcina beadásának időpontját, hogy minél több embert tudjanak beoltani a rendelkezésükre álló vakcina mennyiségből.
Ok. Nem akarok senkit lebeszélni róla, de én magamnak nem kérem. Vagy kötelező lesz? Semmi sem ártalmas, de aztán az azbesztről is kiderül, hogy nagyon rákkeltő. A DDT is ok. Lehet kanállal enni (ahogy a háború után reklámozták). Aztán kiderült, hogy komoly módosulásokat idéz elő az élőlények genomjában.
Persze felelős egyik esetben sincs. Én kivárnék ezzel a típusú oltással, ha lehet.