• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 393
120 655
113
Az A4-eket pedig support járművé sem alakítják át (több fajtát írt, hídvető, műszaki, műszaki mentő) mert nincs rá pénz, hanem a spanyolban gyárttottakat fogják moderznizálni mert arra van pénz és azt egészítik ki egy ASCOD alvázon tartózkodó MGS-el.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 513
113
huszár Ti mi a tökömről beszéltek?? a cikk meg sem említi az A6-ot akármilyen téren, sőt, egyetlen egy bekezdés szól összesen a régi harckocsikról, na és abban mi van?
Az hogy a régi spanyolban gyártott Leok, amiket a cikk is A5-ként definiál annyi upgradet fognak kapni hogy:
-megkapják az új BMS-t
-vszeg új fajta lőszer
-esetlegesen egy távirányítású önvédelmi torony
-NG APS
-városi harcra specializált extra/új páncél
paff, ennyi, és hogy ez mind addig lesz bent tartva amíg a saját vadonatúj 50 tonnánál nem nehezebb MBT-jük meg nem jön és ennyi, semmi olyat nem bizonyít továbbra sem ami beleillik a kis rögeszméjébe mert ezek nem lerohadt spanyol vasak hanem amik alapból bent vannak ,E variánsok, emiatt újra beindítani a szargyárat csak mert a spanyolok upgradelik a legmodernebb vasakat, amíg nem jön meg az új vas, akkora f****g hogy elképesztő, megint...
Olvasd el az eredeti hozzászólást!
Azt szerette volna sugallni, hogy bezzeg a Spanyolok upgradelik a hulladék A4-eseiket, mi meg rohadékok nem vagyunk képesek upgradelni a T-72-eseinket.
Mert hogy biza a spanyolok is csinálnak másodvonalasat.
Én meg felvilágosítottam, hogy a cikkben arról van szó, hogy az E-ket upgradelik. Csak valami miatt a cikk az E-kre A5+-ként hivatkozik.
Spanyolországban az A6-ból származtatható E-ket gyártották. Innen jön a kavarás.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 136
113
Valamit itt nagyon félreértettél.
A cikkben az Leopard 2E-ket hívja 2A5+-nak (meg is jegyzi, amiket otthon gyartottak), amik valójában azok is, mert gyengébb a páncélzatuk,mint az A6-nak, aminek a terveit használták.
A 2A4-ekről azt írja, hogy azoknak a jövője a support járművé válás (ugyebár azok a németektől jöttek, és nem otthon gyártották őket!). De hogy nem az összes, az is biztos!
A midlife-upgradet pedig a 2E-kre írja.
Azaz, a jelenlegi felállás marad (2E), csak terveznek ASCOD alapon light tank jellegű megoldást is.
Ráadásul az egész jelenleg még csak spekuláció. A spanyolok sokkal jobban meg fogják szívni ezt a Covid "bulit"... :(

Te ezt milyen nyelven olvastad el amúgy?

Elnézést, erre - mármint a gyengébb páncélra - rosszul emlékeztem. Nekem az maradt meg, hogy az A6 tornyát kaptak, csak felkönnyített páncéllal.

A problémás rész:
spanyolul:
la modernizacion de media vida de los Leopardo fabricados en Espana
angolra fordítózva:
the mid-life modernization of the Leopardo manufactured in Spain
magyarra:
a Spanyolországban gyártott Leopardo életkorának középkorú modernizációja

Nekem ez mindkét nyelven (angol, magyar) azt mondja, hogy a mid-life modernizáció a Spanyolországban gyártott tankokra vonatkozik.
Márpedig azok csak az E-k lehetnek!

huszár Ti mi a tökömről beszéltek?? a cikk meg sem említi az A6-ot akármilyen téren, sőt, egyetlen egy bekezdés szól összesen a régi harckocsikról, na és abban mi van?
Az hogy a régi spanyolban gyártott Leok, amiket a cikk is A5-ként definiál annyi upgradet fognak kapni hogy:
-megkapják az új BMS-t
-vszeg új fajta lőszer
-esetlegesen egy távirányítású önvédelmi torony
-NG APS
-városi harcra specializált extra/új páncél
paff, ennyi, és hogy ez mind addig lesz bent tartva amíg a saját vadonatúj 50 tonnánál nem nehezebb MBT-jük meg nem jön és ennyi, semmi olyat nem bizonyít továbbra sem ami beleillik a kis rögeszméjébe mert ezek nem lerohadt spanyol vasak hanem amik alapból bent vannak ,E variánsok, emiatt újra beindítani a szargyárat csak mert a spanyolok upgradelik a legmodernebb vasakat, amíg nem jön meg az új vas, akkora f****g hogy elképesztő, megint...

Az A4-eket pedig support járművé sem alakítják át (több fajtát írt, hídvető, műszaki, műszaki mentő) mert nincs rá pénz, hanem a spanyolban gyárttottakat fogják moderznizálni mert arra van pénz és azt egészítik ki egy ASCOD alvázon tartózkodó MGS-el.

Olvasd el az eredeti hozzászólást!
Azt szerette volna sugallni, hogy bezzeg a Spanyolok upgradelik a hulladék A4-eseiket, mi meg rohadékok nem vagyunk képesek upgradelni a T-72-eseinket.
Mert hogy biza a spanyolok is csinálnak másodvonalasat.
Én meg felvilágosítottam, hogy a cikkben arról van szó, hogy az E-ket upgradelik. Csak valami miatt a cikk az E-kre A5+-ként hivatkozik.
Spanyolországban az A6-ból származtatható E-ket gyártották. Innen jön a kavarás.
Lehet csak a 'rögeszmém'. Miért definiálják a Leo 2 a6ex- re épülő E verziót, ami nemhogy könnyített, hanem nehezebb és erősebb páncélzatú mint egy A6, önmagánál gyengébbé? Ennek csak akkor van értelme, ha az A4-ek használható darabjaira vonatkozik. Annak a fele parkol, ami meg nem, annak lehetnek az élettartama felénél, ahol egy ilyen upgrade fejlesztő dolog lehetne. A Spanyolországban gyártott vasak a Leo 2E- K, ez igaz, de azokra még ismert az upgrade program, nem ilyen dolgokat érint, mint amit itt felsoroltak. Vagy úgy gondoljátok, hogy a 108 a4-et mindet átalakítják műszakinak? :rolleyes:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 513
113
Lehet csak a 'rögeszmém'. Miért definiálják a Leo 2 a6ex- re épülő E verziót, ami nemhogy könnyített, hanem nehezebb és erősebb páncélzatú mint egy A6, önmagánál gyengébbé? Ennek csak akkor van értelme, ha az A4-ek használható darabjaira vonatkozik. Annak a fele parkol, ami meg nem, annak lehetnek az élettartama felénél, ahol egy ilyen upgrade fejlesztő dolog lehetne. A Spanyolországban gyártott vasak a Leo 2E- K, ez igaz, de azokra még ismert az upgrade program, nem ilyen dolgokat érint, mint amit itt felsoroltak. Vagy úgy gondoljátok, hogy a 108 a4-et mindet átalakítják műszakinak? :rolleyes:
nem, nem az A4-ekre vonatkozik, ez az amit keversz, ezért mondom hogy alapból hülyeség már az első kommented amivel megint rákezdtél erre, még a cikk is úgy hivatkozik hogy azokat érinti amiket spanyolban gyártottak és kb A5+ szinten vannak, senki sem beszél megint az A4-ről csak Te
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 136
113
nem, nem az A4-ekre vonatkozik, ez az amit keversz, ezért mondom hogy alapból hülyeség már az első kommented amivel megint rákezdtél erre, még a cikk is úgy hivatkozik hogy azokat érinti amiket spanyolban gyártottak és kb A5+ szinten vannak, senki sem beszél megint az A4-ről csak Te
Persze, mellényúltam a félreértéssel, de azért a cikkíró is retardált volt. (kevéssé sérül az önérzetem? :rolleyes: )
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 251
73 925
113
Lengyelek a hóban...

Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri

Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri

Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri


148424259_1507931786070847_576022152415512004_o.jpg

Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri




 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 251
73 925
113
" 2. Regionalna Baza Logistyczna from Warsaw is conducting the procedure for the supply of equipment for servicing the Leopard 2A5 MBTs.

The procedure has been conducted since the end of January in the form of a tender pursuant to Art. 701 of the Civil Code, without applying the provisions of the Public Procurement Law. It concerns the supply of materials for the service of the Leopard 2A5 MBTs in service with the Polish Armed Forces and is divided into two tasks (with additional options).

The first task concerns the supply of 7 sets (and another 7 as options) of the F3 maintenance kits for the Leopard 2A5 chassis, and the second task is for 18 sets of F3 maintenance kits (and another 18 as an option) for the Leopard 2A5 turret (armament). The contractor may submit an offer for both or any selected lot.

According to the assumptions of the Leopard 2A5 tank operation support system, maintenance levels up to F3 / F4 can be carried out in units, while at a higher level, they are carried out in appropriate plants. On the part of the industry in Poland, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne SA from Poznań, owned by PGZ, is responsible for supporting the operation of Leopard 2A5s with maintenance up to the F6 level, as well as repairs and modifications as well as possible modernization. For this purpose, the company has a comprehensive base at the Service and Logistics Center for Leopard 2A5 tanks. He also conducts trainings, including the preparation of soldiers to perform maintenance to the F3 / F4 level, then carried out in units. Designs and manufactures specialized equipment (instruments, tools, molds, stands, etc.) necessary to service Leopards."
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 136
113
Hová mashova rakják?
Inkább oldalra raktam volna a helyükben a ködgránátvetők helyére azokat meg kivezettem volna máshova. Ez így egy-két 30 milis skuló= mínusz 1 millió euró.

Sorry most láttam az oldalról képeket. Háááááát, így már gázabb a dolog, én sem tudom hová máshova.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 504
77 301
113
Inkább oldalra raktam volna a helyükben a ködgránátvetők helyére azokat meg kivezettem volna máshova. Ez így egy-két 30 milis skuló= mínusz 1 millió euró.

Sorry most láttam az oldalról képeket. Háááááát, így már gázabb a dolog, én sem tudom hová máshova.
Ott is szar helyen van.Azért nincs a torony oldalán + páncél,hogy felferjen a Trophy úgy hogy nem lóg ki a teknő oldalának síkjából.Nem akarták azt amit az amerikaiak csináltak az Abramsel.

Azt kell látni,hogy ez is és a legújabb Trophy-s Abrams is kiváló példa arra,hogy milyen az amikor egy konstrukciót a fejleszthetőségén túl próbálsz fejleszteni.