[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Egyébként szerintem is gondok vannak a bérekkel. Ha pontosítani akarok,akkor azt mondom hogy az adóztatással. Be kéne már végre ismerni a PM-nek hogy ez az egykulcsos adórendszer kurvára igazságtalan. A minimálbéreket szigorúan adómentessé kellene tenni,ekkora kreténséget hogy ilyen picsányi fizuból még szocho és szja-it vonnak. Ezt a kettőt nagyon gyorsan kukázni kellene. Csak ezzel a húzással 30%-os növekedést lehetne produkálni.
Ha háromra nem is,de igenis szükség van a kétkulcsos adóra,szerintem...
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Egyébként szerintem is gondok vannak a bérekkel. Ha pontosítani akarok,akkor azt mondom hogy az adóztatással. Be kéne már végre ismerni a PM-nek hogy ez az egykulcsos adórendszer kurvára igazságtalan. A minimálbéreket szigorúan adómentessé kellene tenni,ekkora kreténséget hogy ilyen picsányi fizuból még szocho és szja-it vonnak. Ezt a kettőt nagyon gyorsan kukázni kellene. Csak ezzel a húzással 30%-os növekedést lehetne produkálni.
Ha háromra nem is,de igenis szükség van a kétkulcsos adóra,szerintem...
Nem az egy kulccsal van gond, hanem az alacsony fizetésekkel!
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Egyébként szerintem is gondok vannak a bérekkel. Ha pontosítani akarok,akkor azt mondom hogy az adóztatással. Be kéne már végre ismerni a PM-nek hogy ez az egykulcsos adórendszer kurvára igazságtalan. A minimálbéreket szigorúan adómentessé kellene tenni,ekkora kreténséget hogy ilyen picsányi fizuból még szocho és szja-it vonnak. Ezt a kettőt nagyon gyorsan kukázni kellene. Csak ezzel a húzással 30%-os növekedést lehetne produkálni.
Ha háromra nem is,de igenis szükség van a kétkulcsos adóra,szerintem...
Miért kreténség, hogy százalékos arányban ugyanannyit fizet az is aki 150, 300, 450 stb. a bruttója? Aki minimálbért kap az ne fizessen adót? És aki pont kicsivel fölötte van az meg igen? Ez csak újra a fekete foglalkoztatást növelné, mindenkit bejelentenének minimálbérre, a többit meg kapná zsebbe.

Mennyi lenne az adó első kulcsban és a második kulcsban és hol húznád meg a határt? Második kulccsal kapcsolatban, ez olyan ,mint amikor a portfolio arról cikkezik, hogy magyarok százezrei vannak a milliomosklubban, mert 400-ret keres. Akkor ő már milliomos, mehet rá a 30-40% szja? https://www.portfolio.hu/bank/20210...00-ezres-fizetessel-te-is-bekerulhetsz-467778
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Egyébként szerintem is gondok vannak a bérekkel. Ha pontosítani akarok,akkor azt mondom hogy az adóztatással. Be kéne már végre ismerni a PM-nek hogy ez az egykulcsos adórendszer kurvára igazságtalan. A minimálbéreket szigorúan adómentessé kellene tenni,ekkora kreténséget hogy ilyen picsányi fizuból még szocho és szja-it vonnak. Ezt a kettőt nagyon gyorsan kukázni kellene. Csak ezzel a húzással 30%-os növekedést lehetne produkálni.
Ha háromra nem is,de igenis szükség van a kétkulcsos adóra,szerintem...
Lóf**t! Már bocsánat!
Ilyen volt már 2002 és 2010 között.

Adóelkerülés, csalás, feszültség volt belőle...
Jön a fekete bér, stb, míg a másik oldala 36%+4%+szuperbruttó volt!
A bért emelni kell, ahogy teszik is. Az előbbre jutáshoz a képzéseket támogatni, az adót pedig vmihez kötve kedvezményekkel támogatni.
A járulékokért pedig kapsz valamit. Hogy gondolod, hogy ingyen adod a tb-t? Ingyen kap majd nyugdíjat? Mindenki fizeti igazságosan. Aki 2x többet keres, az 2x többet, aki 5x az 5x többet fizet.
Aki annyira szegény, azt segélyezni kell!
Végre mindenki fizet, ezt még el lehet fogadni... annak is aki többet tesz be a rendszerbe!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Hirtelen elbizonytalanodtam, hogy a humorba vagy ide, végül ide jön.
Nemrég jött ez, és most meg ez. El lehet morzsolni pár könnyet hőn szeretett Internetünkért.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Miért kreténség, hogy százalékos arányban ugyanannyit fizet az is aki 150, 300, 450 stb. a bruttója? Aki minimálbért kap az ne fizessen adót? És aki pont kicsivel fölötte van az meg igen? Ez csak újra a fekete foglalkoztatást növelné, mindenkit bejelentenének minimálbérre, a többit meg kapná zsebbe.

Mennyi lenne az adó első kulcsban és a második kulcsban és hol húznád meg a határt? Második kulccsal kapcsolatban, ez olyan ,mint amikor a portfolio arról cikkezik, hogy magyarok százezrei vannak a milliomosklubban, mert 400-ret keres. Akkor ő már milliomos, mehet rá a 30-40% szja? https://www.portfolio.hu/bank/20210...00-ezres-fizetessel-te-is-bekerulhetsz-467778
350 bruttóból 180-at sem lehetett hazavinni 2003-ban. Ha kaptál bónuszt, az már különadó alá esett 2006 után. De ha minimálbérre jelentettek be, azt 200-at kerestél az adómentes volt.
Ez egy balos narratíva! A másik imádott ötletük az egyszeri 10%~os vagyonadó.
Mert ha jó helyen laksz, vagy egyedül maradtál özvegység, válás, gyerek felnövés végett egy nagy házban, akkor nyilván rögtön eladod az otthonod, vagy van több milliód adót fizetned azután, hogy nem elb****ad a kereseted, hanem valami értéket teremtettél.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Lóf**t! Már bocsánat!
Ilyen volt már 2002 és 2010 között.

Adóelkerülés, csalás, feszültség volt belőle...
Jön a fekete bér, stb, míg a másik oldala 36%+4%+szuperbruttó volt!
A bért emelni kell, ahogy teszik is. Az előbbre jutáshoz a képzéseket támogatni, az adót pedig vmihez kötve kedvezményekkel támogatni.
A járulékokért pedig kapsz valamit. Hogy gondolod, hogy ingyen adod a tb-t? Ingyen kap majd nyugdíjat? Mindenki fizeti igazságosan. Aki 2x többet keres, az 2x többet, aki 5x az 5x többet fizet.
Aki annyira szegény, azt segélyezni kell!
Végre mindenki fizet, ezt még el lehet fogadni... annak is aki többet tesz be a rendszerbe!
Nem tudtad értelmezni amit írtam. Azért írtam ezt a két adónemet : SZJA és SZOCHO,mert ez tipikusan az a két adónem amiket a kisebb jövedelműeknek nem kellene fizetni. Kérlek járj utána a rövidítések mit takarnak!!
Te kevered a szezont a fazonnal!
A TB-t és a Nyugdíjat,azt "társadalombiztosítási járulék" néven és formájában összevontan vonják,és fizeti minden dolgozó. Én nem ezekről beszéltem. Egyébként ez 18% összesen.
Továbbra is azt mondom,hogy nem jó az egykulcsos adó. Kettő kellene!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Nem tudtad értelmezni amit írtam. Azért írtam ezt a két adónemet : SZJA és SZOCHO,mert ez tipikusan az a két adónem amiket a kisebb jövedelműeknek nem kellene fizetni. Kérlek járj utána a rövidítések mit takarnak!!
Te kevered a szezont a fazonnal!
A TB-t és a Nyugdíjat,azt "társadalombiztosítási járulék" néven és formájában összevontan vonják,és fizeti minden dolgozó. Én nem ezekről beszéltem. Egyébként ez 18% összesen.
Továbbra is azt mondom,hogy nem jó az egykulcsos adó. Kettő kellene!
Valóban ezt írtad megnevezésként, és azt hogy “csak ezzel 30%os béremelést lehetne elérni”...

Mivel is? A 18%-os csökkentéssel?:rolleyes:
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Nem tudtad értelmezni amit írtam. Azért írtam ezt a két adónemet : SZJA és SZOCHO,mert ez tipikusan az a két adónem amiket a kisebb jövedelműeknek nem kellene fizetni. Kérlek járj utána a rövidítések mit takarnak!!
Te kevered a szezont a fazonnal!
A TB-t és a Nyugdíjat,azt "társadalombiztosítási járulék" néven és formájában összevontan vonják,és fizeti minden dolgozó. Én nem ezekről beszéltem. Egyébként ez 18% összesen.
Továbbra is azt mondom,hogy nem jó az egykulcsos adó. Kettő kellene!
Gondolom akkor a nulla és a 15% lesz a kettő kulcs, ugye?:rolleyes:
Vagy akkor 3 kulcsost akarsz? Mi lenne a 3. mekkora bértől? Fedezni tudja a tömeges 15% elengedést?
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
De rendben,lehet rosszul fogalmazok,akkor nem kellene két kulcsos adó,de a minimálbéreseknek a fentebb említett két adónemet TÖRÖLNI kellene,mert GUSZTUSTALAN.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Gondolom akkor a nulla és a 15% lesz a kettő kulcs, ugye?:rolleyes:
Vagy akkor 3 kulcsost akarsz? Mi lenne a 3. mekkora bértől? Fedezni tudja a tömeges 15% elengedést?
Neked tényleg fogalmad sincs miről beszélsz!
A SZOCHO 2020-ban 15,5%-volt az SZJA 15%! Erről beszéltem... Ezek meg így ugye 30.5%!!! Nem bonyolult...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 139
113
148126862_2868600750062629_4312429208450038872_o.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 432
113
Sztem a szolgálati időn kellene változtatni. A 24 /48 órás munkarend miatt nem emelnek bért. Egy hónapba 10, 11 munkanap van. Heti 2-3 munkanap. Egy nap szabival ötöt lehetsz otthon.

Ez sokaknak vonzó, a tűzoltófizetés nem a fő megélhetésük, de cserében van fizetett TB.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 139
113
Sztem a szolgálati időn kellene változtatni. A 24 /48 órás munkarend miatt nem emelnek bért. Egy hónapba 10, 11 munkanap van. Heti 2-3 munkanap. Egy nap szabival ötöt lehetsz otthon.

Ez sokaknak vonzó, a tűzoltófizetés nem a fő megélhetésük, de cserében van fizetett TB.
Csak az emberhiány miatt a tűzoltóállomások jó részén nem jön ki a 24/48.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 979
82 870
113
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Javaslom mi is pereljünk be mindenkit, szép sorban:
Mongóliát Muhiért, Törökországot Mohácsért és a 150 évért, Ausztriát a Habsburg megszállásért, Franciaországot Trianonért, Németországot a megszállásért és a háborús bűneiért Oroszországot szinten, az USA-t a bombázásokért és mert ‘56-ban cserben hagytak bennünket és a sort lehetne a végtelenségig folytatni

https://magyarnemzet.hu/kulfold/ez-csodbe-vinne-magyarorszagot-9341558/
 
T

Törölt tag 008

Guest
Javaslom mi is pereljünk be mindenkit, szép sorban:
Mongóliát Muhiért, Törökországot Mohácsért és a 150 évért, Ausztriát a Habsburg megszállásért, Franciaországot Trianonért, Németországot a megszállásért és a háborús bűneiért Oroszországot szinten, az USA-t a bombázásokért és mert ‘56-ban cserben hagytak bennünket és a sort lehetne a végtelenségig folytatni

https://magyarnemzet.hu/kulfold/ez-csodbe-vinne-magyarorszagot-9341558/
És a legszebb, hogy valami 2000-ig 11x kárpótolták a magyar zsidóságot!
Amúgy instant kellene visszadobni, hogy ha nincs trianon, nem kell belépnünk, hiszen akkor nincs miért. Így sem nagyon akartunk, csak a revizió miatt kényszerültünk bele.
Szóval az egész oka franciaország és anglia lehet oda menni sírni. Ha nincs trianon, a Magyar Királyság területén több millió zsidó vészelhette volna át biztonságban a II VH-t.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 007
113
És a legszebb, hogy valami 2000-ig 11x kárpótolták a magyar zsidóságot!
Amúgy instant kellene visszadobni, hogy ha nincs trianon, nem kell belépnünk, hiszen akkor nincs miért. Így sem nagyon akartunk, csak a revizió miatt kényszerültünk bele.
Szóval az egész oka franciaország és anglia lehet oda menni sírni. Ha nincs trianon, a Magyar Királyság területén több millió zsidó vészelhette volna át biztonságban a II VH-t.
Én nekem se tetszik, és röhej, hogy elképzelhető, hogy az USA bíróság dönt majd egy szuverén ország ügyében. Ez itt a felháborító!

De! A te érvelésed is röhejes, ezzel "ha nincs trianon" dumával.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
És a legszebb, hogy valami 2000-ig 11x kárpótolták a magyar zsidóságot!
Amúgy instant kellene visszadobni, hogy ha nincs trianon, nem kell belépnünk, hiszen akkor nincs miért. Így sem nagyon akartunk, csak a revizió miatt kényszerültünk bele.
Szóval az egész oka franciaország és anglia lehet oda menni sírni. Ha nincs trianon, a Magyar Királyság területén több millió zsidó vészelhette volna át biztonságban a II VH-t.
Ne toldd fullba... Trianon egy nemzetközi békeszerződés volt. Semmi záradékkal hogy vallási csoportok, etnikumok kisebbségek ellen hozzon törvényt.

Azokat a törvényeket a magyar állam hozta, és a magyar állam hajtotta végre.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
Azokat a törvényeket a magyar állam hozta, és a magyar állam hajtotta végre.
Szerintem ne felejtsük el, hogy konkrét deportálás a német megszállás előtt nem volt (ez jogilag sem mindegy), ellentétben mondjuk a románokkal, akik még a megszállt szovjet területekről is előszeretettel deportálták táborokba a zsidókat '41-től, puszta önszorgalomból. Nálunk ilyesmi egészen a német megszállásig nem volt.
 
Status
Not open for further replies.