[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
"A valóságban olyan fizetés emelések voltak, hogy 2021-re már a garantált bérminimumot sem éri el a tűzoltófizetés."
Mivel kezdőként felvesznek érettségi és szakma nélkül, ezért ilyenkor nem kapod meg a szakmunkásoknak járó bérminimumot. Ezt is leírhatták volna, csak akkor nem lehetne hergelni vele a jó népet. :oops:
Miért nem, ha már ilyen súlyú dolgod van? :)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Miért nem, ha már ilyen súlyú dolgod van? :)
Pl. az eü-be is el lehet menni 8 általánossal dolgozni. Lehet takarítani, vagy segédápolónak, műtősfiúnak lenni, majd betanítják és idővel beiskolázzák őket. Persze addig kevesebbet keresnek, mint a szakik, de nem is bíznak rájuk komolyabb munkákat. Gondolom a túloltóknál is hasonló lehet a helyzet.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Miért nem, ha már ilyen súlyú dolgod van? :)
Óvnak mint a hímes tojást, visznek kiképezni, továbbtanulni, egy valag pénzt elnyomnak a képzésedre mire valós tűzhöz úgy jutsz, hogy önállóan dolgozz.
Mikor megkaptad a "szakmát" kapsz szakmai fizut, addig kisegítő.
Szerk.: nagybátyám tűzoltó százados jelenleg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
"A valóságban olyan fizetés emelések voltak, hogy 2021-re már a garantált bérminimumot sem éri el a tűzoltófizetés."
Mivel kezdőként felvesznek érettségi és szakma nélkül, ezért ilyenkor nem kapod meg a szakmunkásoknak járó bérminimumot. Ezt is leírhatták volna, csak akkor nem lehetne hergelni vele a jó népet. :oops:
Ne magyarázd már meg baszki, hogy éhbért (se) adnak a tűzoltóknak meg a rendőröknek....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ne magyarázd már meg baszki, hogy éhbért (se) adnak a tűzoltóknak meg a rendőröknek....
Igen, én pont azt mondtam, hogy szerintem túl vannak fizetve a rendőrök és a tűzoltók. Végre valaki megértette, hogy mit akartam mondani. Szerintem a fele pénz is sok lenne nekik, mert az emberekért dolgoznak és egyébként is esküt tettek! Az ilyeneknek családtámogatás sem kell, mert a gyerekek csak elveszik az idejüket a társadalom szolgálatától. Lakhatási támogatás is csak pénzkidobás. Inkább dolgozzanak és ne aludjanak annyit. Száraz kenyéren és vízen simán ellennének. Stb, stb. :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:


...
Nem ezt mondtam. Ha kevés a pénz, mondják azt és el tudom fogadni. Ebben nincs vita, sőt. De azt ne mondják, hogy "vannak akik még a garantált bérminimumot se kapják meg", mert ez így egy aljas csúsztatás. Mindenki megkapja, aki legalább egy szakmunkás végzettséggel rendelkezik. Inkább örüljünk, hogy vannak olyan munkahelyek, akik felkarolják a 8 általánossal végzetteket és beiskolázzák őket.
Ha az alacsony bérek ellen akar valaki érvelni, akkor nem kell hazugsággal érvelnie, mert azzal csak saját magát és a célját szabotálja.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Valamennyi településen biztosítaná a kormány a napi fogyasztású élelmiszerek, mindennapos alapcikkek helyi beszerzését a Magyar falu programban nemrég meghirdetett, 45 milliárd forintos pályázat támogatásaiból. Az új és a meglévő üzleteket szolgáltató központokká alakítanák át postával, patikával - vázolta a terveket a Magyar Nemzetnek az Áfeosz-Coop Szövetség elnöke."
https://www.portfolio.hu/uzlet/2021...ny-azokban-a-falvakban-ahol-most-nincs-468602
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
Igen, én pont azt mondtam, hogy szerintem túl vannak fizetve a rendőrök és a tűzoltók. Végre valaki megértette, hogy mit akartam mondani. Szerintem a fele pénz is sok lenne nekik, mert az emberekért dolgoznak és egyébként is esküt tettek! Az ilyeneknek családtámogatás sem kell, mert a gyerekek csak elveszik az idejüket a társadalom szolgálatától. Lakhatási támogatás is csak pénzkidobás. Inkább dolgozzanak és ne aludjanak annyit. Száraz kenyéren és vízen simán ellennének. Stb, stb. :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:


...
Nem ezt mondtam. Ha kevés a pénz, mondják azt és el tudom fogadni. Ebben nincs vita, sőt. De azt ne mondják, hogy "vannak akik még a garantált bérminimumot se kapják meg", mert ez így egy aljas csúsztatás. Mindenki megkapja, aki legalább egy szakmunkás végzettséggel rendelkezik. Inkább örüljünk, hogy vannak olyan munkahelyek, akik felkarolják a 8 általánossal végzetteket és beiskolázzák őket.
Ha az alacsony bérek ellen akar valaki érvelni, akkor nem kell hazugsággal érvelnie, mert azzal csak saját magát és a célját szabotálja.
Botrány nélkül nem lehet célt elérni mert elsikálnak mindent ezt a határon megtanultuk, amikor egy index cikknek kellett megjelennie, hogy 2 év után fedett beállókat meg sátrakat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 439
113
Botrány nélkül nem lehet célt elérni mert elsikálnak mindent ezt a határon megtanultuk, amikor egy index cikknek kellett megjelennie, hogy 2 év után fedett beállókat meg sátrakat.
Én ezt sosem értem , miért nem elég egy valóság talaján álló kritika, tiltakozás. Ilyenkor attól félnek, hogy a valóság nem elég szörnyű, ezért dobjunk bele egy kis csúsztatást. Pont ezzel hiteltelenítik, és többen mondják rá hogy lapozzunk.
Persze a kemény mag jót hörög, de változás nem lesz. Mondjuk az ilyen cikkeknek nem is ez a célja.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
"A valóságban olyan fizetés emelések voltak, hogy 2021-re már a garantált bérminimumot sem éri el a tűzoltófizetés."
Mivel kezdőként felvesznek érettségi és szakma nélkül, ezért ilyenkor nem kapod meg a szakmunkásoknak járó bérminimumot. Ezt is leírhatták volna, csak akkor nem lehetne hergelni vele a jó népet. :oops:
Nem tudom, hogy most mennyi az annyi, de ha jól számolom 17 éve haverom érettségi után lett tűzoltó, akkor megkapta kb a minimálbért, (mint apám 35 év munkaviszonnyal...) de akkor még se veszélyességi pótlék, se hétvége, ünnepnap meg mittudom én milyen pluszok. Aztán meglett a kiképzés, nőtt a fizu. Megcsinálta a diplomát, plusz pénz, nyelvvizsga is meg lett előbb-utóbb, megint plusz. Telt az idő, megint plusz... és ami valahol röhej, hogy olyan diplomákra és nyelvvizsgákra kaptak plusz pénzt, aminek szakmájában haszna sincs, pl.: himi-humi kisegyházas teológia; meg lovári nyelvvizsga.
A fizetés és a munka mennyisége meg nyilván olyan, mint máshol; hogy honnan nézzük, hol van a szolgálati hely. Meg persze épp milyen a gazdaság helyzete.

A Fővárosi Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a honlapján nettó 170 ezres kezdő fizetést ír. Plusz évi 200 ezer cafetéria, ruhapénz, stb.
Egyébként érettségi a követelmény.

Nem irígylem tőlük(se); legyen dupla ekkora bér, rövidebb szolgálati idő... csak azért teljesen valótlanságot sem kell írni, meg a plusz juttatásokat is oda kellene számolni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
Én ezt sosem értem , miért nem elég egy valóság talaján álló kritika, tiltakozás. Ilyenkor attól félnek, hogy a valóság nem elég szörnyű, ezért dobjunk bele egy kis csúsztatást. Pont ezzel hiteltelenítik, és többen mondják rá hogy lapozzunk.
Persze a kemény mag jót hörög, de változás nem lesz. Mondjuk az ilyen cikkeknek nem is ez a célja.
Mert akkor pénzt kéne kiadni az emberre, pedig lehet, hogy még hasznos is lenne.... Csakhát az a helyzet, hogy:
RUdPyQPh.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
Nem tudom, hogy most mennyi az annyi, de ha jól számolom 17 éve haverom érettségi után lett tűzoltó, akkor megkapta kb a minimálbért, (mint apám 35 év munkaviszonnyal...) de akkor még se veszélyességi pótlék, se hétvége, ünnepnap meg mittudom én milyen pluszok. Aztán meglett a kiképzés, nőtt a fizu. Megcsinálta a diplomát, plusz pénz, nyelvvizsga is meg lett előbb-utóbb, megint plusz. Telt az idő, megint plusz... és ami valahol röhej, hogy olyan diplomákra és nyelvvizsgákra kaptak plusz pénzt, aminek szakmájában haszna sincs, pl.: himi-humi kisegyházas teológia; meg lovári nyelvvizsga.
A fizetés és a munka mennyisége meg nyilván olyan, mint máshol; hogy honnan nézzük, hol van a szolgálati hely. Meg persze épp milyen a gazdaság helyzete.

A Fővárosi Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a honlapján nettó 170 ezres kezdő fizetést ír. Plusz évi 200 ezer cafetéria, ruhapénz, stb.
Egyébként érettségi a követelmény.

Nem irígylem tőlük(se); legyen dupla ekkora bér, rövidebb szolgálati idő... csak azért teljesen valótlanságot sem kell írni, meg a plusz juttatásokat is oda kellene számolni.
A ruhapénzből egyenruhát vehetsz magadnak az ruházati boltból.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Botrány nélkül nem lehet célt elérni mert elsikálnak mindent ezt a határon megtanultuk, amikor egy index cikknek kellett megjelennie, hogy 2 év után fedett beállókat meg sátrakat.
Oké, kell noszogatni a kormányt, de én nem vagyok híve a drámának. Pár napja mondta Ovi, hogy terveik szerint a következő években a kispénzű emberek bére fog jobban emelkedni. Remélem komolyan gondolta. Szvsz. amíg nem lehet szépen megélni a kisebb bérekből is, addig nem érjük utol az idealizált nyugatot.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
Oké, kell noszogatni a kormányt, de én nem vagyok híve a drámának. Pár napja mondta Ovi, hogy terveik szerint a következő években a kispénzű emberek bére fog jobban emelkedni. Remélem komolyan gondolta. Szvsz. amíg nem lehet szépen megélni a kisebb bérekből is, addig nem érjük utol az idealizált nyugatot.
Hát csak a közszféránál elmentünk a falig. Ha nem fizeted meg az itt dolgozókat akkor nem fogsz jó minőségű emberanyaghoz jutni. És baromi magas elvándorlás lesz az eredménye. Na a covid ebben még kicsit segített mert a civil szféra egy része kicsit megtorpant és így nem olyan könnyű elhelyezkedni.

De nekem úgymond a közszféra nemlétező HR hozzáállása kurva nagy szálka a szememben. Aztán csodálkoznak ha nem hatékony az államgépezet....
És én egész elégedett vagyok a bérezésemmel szóval nem magam miatt panaszkodom. De a rendőrségnél amint feloldják a leszerelési moratóriumot ott kurva nagy bajok lesznek....
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
kb igen.

most konzumálunk...

aztán ha elbszodik a helyzet, akkor a Nép miatt... ha nem, akkor az Ő sik
Nekem ilyenkor mindig az a kérdésem:
Elmenne egy tűzoltó +50 nettóért heti 40 órába dolgozni?
Persze félve kérdem, mert megkaptam már a magamét... :(
nem is egyszer....

Akiket ismerek, mind maszekol, jól elvannak, köszönik... Van hogy bevetés van és életet kell menteni, halottat kivágni, vagy égő házba bemenni, de ez olyan mint vízirendőr barátom vizihullás szlogenje. Ha vki irigykedik, akkor életmentés viharban, vizihulla kiemelés a leszerelő szöveg és mindenki be is kussol, röstelkedve. Az első után rémálom, a tizediknél meg a biztosítás közben megette a szendvicsét. Tűzoltó barátomnál 4 hónap volt a csúcs hogy nem volt riasztásuk. Jól jött ki a beosztás.

Nem lebecsülés, relativizálás, vagy bagatelizálás a célom. Csak ne hasonlítsuk már egy heti 7 nap 3 műszakos betanított munkásos melóhoz folyton. Ugyanis az valóban szopás...

Tudok ilyen állást ajánlani, még toborzó díjat is kapnék.... kit érdekel???
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 982
82 888
113
"A valóságban olyan fizetés emelések voltak, hogy 2021-re már a garantált bérminimumot sem éri el a tűzoltófizetés."
Mivel kezdőként felvesznek érettségi és szakma nélkül, ezért ilyenkor nem kapod meg a szakmunkásoknak járó bérminimumot. Ezt is leírhatták volna, csak akkor nem lehetne hergelni vele a jó népet. :oops:
  • Hogy lehet felismerni a kezdő tűzoltót?
  • ???
  • ELÉG könnyen...
 
Status
Not open for further replies.