Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Voltam koronavírusos.
Egyébként vannak, akik nem kaphatnak oltást.
..
Amit többször kifejtettem.
Idős/krónikus betegeket beoltani, aztán kinyitni mindent, padlógáz, és hírzárlat!

Vannak, akik nem kaphatnak, így van. Őket szokta megvédeni a mostanában nagyon sok helyen hangoztatott nyájimmunitás. Ha ez nem alakul ki, akkor kakukk... nincs védelmük. Most mondhatnád, hogy a már megfertőződött embereknek is van immunitása, de ez jellemzően alacsonyabb antitest szintet takar, mintha vakcinázták volna őket. Így egy fertőzött egy idő után relatíve könnyen újrafertőződhet.

Arról olvastál már híreket, hogy korábban egészséges embereket mennyire megviselt a fertőzés? Sajnos ez egy orosz rulett, sosem tudhatod, hogy a Te szervezeted hogyan reagál majd rá. Aztán még nem is beszéltünk a poszt-covid szindrómáról. Meglátásom szerint tartogat ez a vírus éppen elég veszélyt és kockázatot ahhoz, hogy minél több embert beoltsunk. Hosszú távon mind az egészségügy leterheltsége, mind a gazdaság szempontjából az a legcélravezetőbb, ha közel mindenki be van oltva.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Te, ne vicceljünk már... :D
Ez kontraproduktív!
(Gyíkember-konteóról hallottál? Beágyazottság mértéke? Mekkora a népszerűsége az anyakirálynőnek?) :D
Abszolút nem reprezentatív adatok alapján, de ami angol felmérésekről olvastam, azok alapján a királynő Vilmos herceg után a 2. legnépszerűbb tagja az uralkodóháznak. :)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Mert totál más tészta!
Az a program nem egy teljes gazdasági/társadalmi felfordulással fenyegető helyzet, ez meg az. Pláne, ha tízmilliók veszítik majd el az egzisztenciájukat.
Ráadásul ott tudott, hogy a védőoltás valóban véd! Hosszan, tartósan.
És szóba se került bármilyen megbélyegzés és a társadalom kettéosztásának kísérlete.

Ebben tévedsz!
Ha nincs információd valamiről, akkor semmilyen irányú viszonyulás sem alakulhat ki benned!
..
Nagyon naív vagy. Nem így működünk... Teljesen az ellenkezője az igaz.
Annál jobban fragmentálódik és vesz fel árnyalatokat egy vélemény, ahány tudósítás/hír van róla!
Én így működök, sőt.. az ismeretségi köröm kb. ugyanígy működik. Ha valamiről nem jutok információhoz, akkor bizonytalan leszek. Nem tudom mire számíthatok, mi lesz most, stb. Szerintem ez aláássa a közbizalmat és nem az, ha elolvasok X mennyiségű hírt, tudományos publikációt, stb.
akkor már minek?
Úgy néz ki, hogy ez a kis aranyos kórság még egy darabig itt marad velünk. Így sajnos még sokáig szükség lesz védőoltásokra. Az ellátásbiztonság szempontjából pedig az a legjobb, ha egy állami (vagy legalább az ország területén található) cég szállítja a vakcinákat.
6. hullám
+
a mutánsok támadása.
Jó esetben már nem fogunk eljutni a 6. hullámig. A mutánsokat pedig várhatóan jó hatásfokkal megállítják majd a jelenlegi és/vagy a mutánsok ellen feljavított vakcinák.
hacsak ezért nem...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 787
25 339
113
Vannak, akik nem kaphatnak, így van. Őket szokta megvédeni a mostanában nagyon sok helyen hangoztatott nyájimmunitás. Ha ez nem alakul ki, akkor kakukk... nincs védelmük. Most mondhatnád, hogy a már megfertőződött embereknek is van immunitása, de ez jellemzően alacsonyabb antitest szintet takar, mintha vakcinázták volna őket. Így egy fertőzött egy idő után relatíve könnyen újrafertőződhet.

Arról olvastál már híreket, hogy korábban egészséges embereket mennyire megviselt a fertőzés? Sajnos ez egy orosz rulett, sosem tudhatod, hogy a Te szervezeted hogyan reagál majd rá. Aztán még nem is beszéltünk a poszt-covid szindrómáról. Meglátásom szerint tartogat ez a vírus éppen elég veszélyt és kockázatot ahhoz, hogy minél több embert beoltsunk. Hosszú távon mind az egészségügy leterheltsége, mind a gazdaság szempontjából az a legcélravezetőbb, ha közel mindenki be van oltva.
Az Innsbrucki Orvosi Egyetem kutatói meg nem így gondolják.
Ha meg újra fertőződik, akkor hamarabb jön már az immunválasz és könnyebben túljut rajta.
..
A beoltott is ugyan olyan hamar újrafertőződhet. Ez azon múlik pusztán, hogy találkozik-e a vírussal és az bejut-e a szervezetébe.
..
Nem, hogy olvastam, de ismerek is ilyet.
..
Azt értsük meg, hogy ha nem lesz az oltás hatásos, esetleg szezononként kell ismételni, ezt nem fogod tudni kivitelezni.
Pont azért nem, mert megosztott a kérdésben a társadalom, illetve plurális-demokratikus a politikai berendezkedés.
Ezért kell beoltani azt, aki kéri vagy idős/beteg, egyidejűleg hírzárlatot elrendelni és levenni a témát a napirendről, kinyitni, aztán padlógáz!
Azokat akik pedig megbetegszenek a minimális hírverés mellett meggyógyítani, amennyire csak lehet.
..
További lehetőség a társadalmi rend felborulása és a polgárháború, vagy valamilyen totalitárius/diktatórikus berendezkedés felé való elmozdulás.
Kábé ezek a szcenáriók vannak...

"A világjárvány kitörésékor az egyik európai gócpontnak számított tiroli Ischgl település lakóinak körében végzett átfogó kutatás bizonyítja a koronavírus-betegségen átesettek hosszú távú immunitását. Az erre vonatkozó tanulmány eredményeit tárta nyilvánosság elé az Innsbrucki Orvostudományi Egyetem.
..
Mivel az ischgl-i lakosság koronavírus-betegségen - igazoltan vagy vélhetően - átesett részénél már 2020 áprilisában vizsgálták, milyen mértékben termel a szervezetük antitestet, amely a későbbiekben megóvhatja őket egy esetleges további megbetegedéstől, a tiroli tudósoknak alkalmuk volt novemberben újra megvizsgálni az érintett populációt. A 900 emberen végzett kutatás eredménye azt mutatta, hogy a megszerzett immunitás még 7 hónap elmúltával is stabilan jelen van, a felmérésben részt vevők 90 százalékánál még mindig kimutatható volt az antitestek jelenléte.
..
Az áprilisi antitest vizsgálatokban az 1600 lakosú Ischgl település mintegy 80 százaléka, 1473 ember vett részt, és közülük mintegy 45 százalékban mutatták ki akkor az antitestek jelenlétét. Ebből következik, hogy a lakosság közel fele esetleg tünetmentesen, de átesett a betegségen. A novemberi vizsgálat kifejezetten azokra irányult, akik szervezetében már áprilisban is termelődött antitest, illetve olyanok is részt vehettek benne, akiknél ez akkor nem volt kimutatható, illetve az első felmérésben még nem vettek részt.
..
A kutatás célja volt, hogy megtudják, mekkora a lakosság átfertőzöttsége, milyen mértékben és meddig képesek a betegségen átesettek megfelelő immunválaszt kialakítani, és ezáltal hogyan reagálnak a járvány egy következő hullámára. Összehasonlító elemzésekből az is kiderült, hogy a koronavírus-járvány második, novemberi hulláma Ischgl lakosságát sokkal kevésbé érintette, mint Ausztria egészét, náluk elenyésző számban jegyeztek fel új pozitív eseteket, és súlyos lefolyású betegség is kevés volt. Ennek oka, hogy a betegségben korábban nagy számban átesettek megfelelő immunválaszt voltak képesek produkálni fél év elmúltával is.
..
Dorothee van Laer, az egyetem virológus professzora elmondta, a tanulmány eredményeiből az is következik, hogy a lakosság 40-45 százalékos - átoltottsága elegendő lehet ahhoz, hogy a társadalom egésze kellőképpen immunis legyen a koronavírussal szemben. Korábban ezt minimum 60 százalékosnak vélték."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 787
25 339
113
Abszolút nem reprezentatív adatok alapján, de ami angol felmérésekről olvastam, azok alapján a királynő Vilmos herceg után a 2. legnépszerűbb tagja az uralkodóháznak. :)
És az egész uralkodóház hány százalékos támogatottsággal bír? :)
Egyébként azért, mert szimpatikus nekem egy vezető, az nem jelenti azt, hogy minden megnyilvánulása az, és hogy "vakon követem"!
Ne vonjunk le ebből ilyen következtetést, mert félrevezetjük magunkat.
 
M

molnibalage

Guest
Láthatóan igen. Illetve szerintem a hangsúly azon van, hogy azok nem gyorsan változó vírusokat voltak hivatottak legyőzni.
(Influenza esetében pont emiatt nem lett átütő siker, szemben a már legyőzött gyermekbetegségekkel.)

Sajnos jóval többről van már szó mint a szórakoztatóipar...
(Egyébként mi lesz, ha azzal sem? Mekkora lett a "lemorzsolódás", aki már évekig nem merészkedik vissza az étterembe se?)
..
Megint kérdezem, de nem csak tőled!
Izrael kikkel kezdte az oltást? Logikusan ők is az idős és/vagy krónikus betegekkel?
Láthatóan fogalmad nincs még annyira sem, mint nekem, pedig én is csak ugatom a témát.
Nem minden oltás bevezetése volt siker és derültek ki dolgok közben.
Nekem ebből a videóból az jött le, hogy azért volt, amikor nem várt dolgok történtek.

Viszont jelenleg milliós populációkat oltottak be n+1 féle oltóanyaggal.
Csak nem látni azt, hogy mellékhatások tömegesen durvák lennének.
Ahol lehetne olyan, ott ki van zárva az oltóanyag használata.
Ennyi.

A kérdés sokkal inkább az, hogy mennyire hatásosak az oltások és meddig adnak védettséget. Nem az, hogy mi a mellékhatás.

Amúgy minden régi és bevált oltóanyag hosszútávú hatását nem tudták tesztelni. Használták és aztán nézték az adatokat. Mert a hosszútávú hatások kockázata akkor is olyan volt, hogy a tömegese megbetegedések mellett egyszerűen nem volt kockázat. Gyermekbénulás, himlő és az összes többi szarnál.

Azért fontos kérdés a hatásosság, mert benne van a pakliban, hogy rendszeresen kell akár x évente oltani ezekkel. De ez most még nem tudni.
Mert pl. a az oltásellenes barmok miatt is a nevetségesen kis esetszámok után 2010-es években újra megjelent a kanyaró és a szamárköhögés.
Tehát ezek valójában soha nem tűntek el úgy, mint a himlő, csak nevetségesen alacsony esetszámok voltak, kb. az volt a hír, ha valaki beteg lett.

Ez a cél COVID-nál is, ha reálisan gondolkodunk.
A COVID lehet, hogy soha nem fog eltűnni, de az viszont elviselhető, hogy a magas átoltottságnál majd az lesz a hír, ha találnak havi pár esetet. És akit megtalálnak, ott menni fog a kontaktkutatás és karantén. Ilyen fertőzöttség mellett lehet élni. Tehát a történet arról fog szólni, ha még be is lesz oltva az egész világ 95%-a mondjuk, akkor is árgus szemekkel monitorozni kell tovább az egész folyamatot. Hogy felbukkan-e újra és, ha igen, akkor kell-e oltani.

Az én tippem az, hogy bizony az oltás igazolvány az lehet, hogy ezek után kötelező lesz. Nem most rövid időre, hanem mindig. Eddig is, ha egzotikus országba utaztál, akkor kötelező védőoltások voltak. Most lehet, hogy elvárás lesz az antitestek igazolása, ha menni akarsz VAGY x hónapnál nem régebbi oltás. Mert ez a szar lehet, hogy még akkor sem tűnik el, ha 100% lenne a beoltás, 95% a hatékonyság ÉS leállna az egész világ 2 hétre, hogy kihaljon ez a szar. De ez full 2 hét stop fizikai képtelenség. Logisztikailag lehetetlen.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 787
25 339
113
Én így működök, sőt.. az ismeretségi köröm kb. ugyanígy működik. Ha valamiről nem jutok információhoz, akkor bizonytalan leszek. Nem tudom mire számíthatok, mi lesz most, stb. Szerintem ez aláássa a közbizalmat és nem az, ha elolvasok X mennyiségű hírt, tudományos publikációt, stb.
Nem, nem, nem!
Félreértetted akkor.
Ha valamiről nem tudsz, ergo nincs a jelenségről tudomásod, akkor véleménykép sem alakulhat ki benned ilyen-olyan irányultsággal!
Pl. ha teszem azt nem tennék közzé, hogy pl. 10 ezren vannak kórházban, akkor nem tudnál erről kávézás közben eszmét cserélni kollégákkal, hogy ez most sok, kevés, kezelhető a helyzet avagy már kritikus, stb.
..
Érted a lényeget?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Nem, nem, nem!
Félreértetted akkor.
Ha valamiről nem tudsz, ergo nincs a jelenségről tudomásod, akkor véleménykép sem alakulhat ki benned ilyen-olyan irányultsággal!
Pl. ha teszem azt nem tennék közzé, hogy pl. 10 ezren vannak kórházban, akkor nem tudnál erről kávézás közben eszmét cserélni kollégákkal, hogy ez most sok, kevés, kezelhető a helyzet avagy már kritikus, stb.
..
Érted a lényeget?
Ahh, értem. Elbeszéltünk egymás mellett. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
1 az oltás sokkal hatékonyabb a semminél
2 az oltás sokkal veszélytelenebb a betegségnél

ENNYI. Oltható a lakosság.
Cáfold, ha tudod.
Az olyan oltás aminek meg a gyártó sem tudja a hűtési hőfokàt, az olyan oltás amit pacsira engedélyeznek mert valakinek óriási biznisz, az olyan oltás amiről kB azt sem tudják hogy mi ellen véd vagy nem véd és azt is meddig köszi nem kell... De tolasd magadba szépen az összeset hátha valamire jó lesz alapon, neked már úgyse árt....
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az olyan oltás aminek meg a gyártó sem tudja a hűtési hőfokàt, az olyan oltás amit pacsira engedélyeznek mert valakinek óriási biznisz, az olyan oltás amiről kB azt sem tudják hogy mi ellen véd vagy nem véd és azt is meddig köszi nem kell... De tolasd magadba szépen az összeset hátha valamire jó lesz alapon, neked már úgyse árt....
Mi benne a biznisz?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 416
3 699
113

No, ezeket a sportolókat teszt jelleggel beoltottam volna, majd hazajövetel után 2 hét karantén, aztán vizsgálhatjuk, hogy kijön-e valamelyiken a dél-afrikai mutáns, vagy az ellen is véd az oltás. :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Az olyan oltás aminek meg a gyártó sem tudja a hűtési hőfokàt, az olyan oltás amit pacsira engedélyeznek mert valakinek óriási biznisz, az olyan oltás amiről kB azt sem tudják hogy mi ellen véd vagy nem véd és azt is meddig köszi nem kell... De tolasd magadba szépen az összeset hátha valamire jó lesz alapon, neked már úgyse árt....
Megtörtént. Azóta nem használok lépcsőt, mert fel tudok futni a falon. Amúgy ez a szokásos alaptalan oltásbecsmérlés. Milliókat oltottak már be, az egész világ hadserege azon dolgozik, hogy az oltás áldozatait feltűnésmentesen tudják elhamvasztani.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: ogretankHU and zeal

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
No, ezeket a sportolókat teszt jelleggel beoltottam volna, majd hazajövetel után 2 hét karantén, aztán vizsgálhatjuk, hogy kijön-e valamelyiken a dél-afrikai mutáns, vagy az ellen is véd az oltás. :)
2 hét szigorú karantén kb. tönkreteszi az erőnlétüket. Vagy egy uszodába karanténozzák őket edzőkkel.