[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Remélem, hogy a döntéshozóknak több eszük van. Mióta a NATO szigorúan veszi a képességfejlesztést, szerintem pont figyelmen kívül hagyhatjuk a szomszédok érzékenységét ( minket nem érinthet érzékenyen a szomszédok hadereje?), mert a szövetség felé könnyen meg lehet magyarázni szinte bármilyen beszerzést, és ez szerintem igaz a komolyabb csapásmérő képességre is (lásd a román HIMARS beszerzést.)
Tulajdonképpen atomfegyvereken kívül bármilyen beszerzést meg lehet magyarázni a NATO-ban erre számtalan példa volt a közelmúltban. Le kell tojni, a sipítozó szomszédokat, 1-2 hét max 1 hónap és úgyis elhallgatnak lesz más hír a választóik felé. Rakétás tüzérségből, ballisztikus rakétákból, drónokból igenis be kell tankolni nagyon bőségesen. Legalább annyi kell, hogy egy időben a román és a szlovák légierőt és nagy hatótávolságú eszközöket ki tudjuk vonni a forgalomból ha úgy adódna.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 022
53 981
113
Tulajdonképpen atomfegyvereken kívül bármilyen beszerzést meg lehet magyarázni a NATO-ban erre számtalan példa volt a közelmúltban. Le kell tojni, a sipítozó szomszédokat, 1-2 hét max 1 hónap és úgyis elhallgatnak lesz más hír a választóik felé. Rakétás tüzérségből, ballisztikus rakétákból, drónokból igenis be kell tankolni nagyon bőségesen. Legalább annyi kell, hogy egy időben a román és a szlovák légierőt és nagy hatótávolságú eszközöket ki tudjuk vonni a forgalomból ha úgy adódna.


OK.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 051
92 107
113
"Akinek van egy kalapácsa, előbb-utóbb mindent szegnek lát..."

Nem ő találta ki hogy Ausztria a követendő példa, hanem a miniszterelnök mondta többször is, főleg a hasonló semlegesség elérését hangsúlyozva, mint végső cél.

A dokumentumban leírtakról beszélgetnek a nyilvánosan elérhető információk alapján... nálunk láttad már bárhol hivatalosan említve pl. a rakétatüzérséget?
Sztem vmit itt félreértettél. Életszínvonalban Ausztria a példa, de NATO tagként senmilyen semlegességi politika nem reális. Ahogy a kilépés is fals stratégia lenne. Mondjuk nem is engednék. Ilyet OV sztem nem mondott.

Reméljük úgy lesz, csak a videóra reflektálva mondtam amit, mert ott konkrétan azt mondták, hogy nem akarunk semmilyen csúnya támadó fegyvereket....
Szenes Gyurcsány alatt leadta a szerelést. Politikailag a baloldal embere, de próbálja tartani a szakmai kritikát. Sztem ő nem engedné szétverni a Zrinyi programot. Bár anno alatta küldtünk ingyen Iraknak 77 T-72-est, de valszeg megtévesztette a politikai vezetés, cserében modernizációt remélt. Erre esély sem volt az állandóan szűkülő HM büdzséből, amikor erre rájött lemondott.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 886
4 933
113
Sztem vmit itt félreértettél. Életszínvonalban Ausztria a példa, de NATO tagként senmilyen semlegességi politika nem reális. Ahogy a kilépés is fals stratégia lenne. Mondjuk nem is engednék. Ilyet OV sztem nem mondott.


Szenes Gyurcsány alatt leadta a szerelést. Politikailag a baloldal embere, de próbálja tartani a szakmai kritikát. Sztem ő nem engedné szétverni a Zrinyi programot. Bár anno alatta küldtünk ingyen Iraknak 77 T-72-est, de valszeg megtévesztette a politikai vezetés, cserében modernizációt remélt. Erre esély sem volt az állandóan szűkülő HM büdzséből, amikor erre rájött lemondott.
Szenes konkrétan egész fegyvernemeket szüntetett meg. Legalább akkora felelőssége van a MH leépítésében, mint az akkor regnáló Juhásznak meg az utódjának annak az alkoholista Szekeresnek, mert a 2 dilettáns szocinak lövése se volt a haderőről, a szakmai irányítás Szenes kezében volt, ő adta a "fantasztikus" szakmai tanácsokat. Szenes mostanában próbálja magyarázni a magyarázhatatlant, mondván: a Nato elvárása volt a nehéztechnika leépítése és kizárólag missziós feladatokra felkészülés. Akkor már csak az a kérdés, hogy a szomszédos Nato államok pl. a kedvenc szomszédunk miért is nem építette le a nehéztechnikát ha egyszer ez volt a Nato elvárás? Az már csak hab a tortán, hogy ez a "hadtudományi lángelme" most a Hadtudományi Társaság elnöke. Ha az utcáról behívnak valakit aki volt sorkatona az is jobban el tudná látni ezt az elnöki feladatot. Annak legalább van anyi esze, hogy nem leépíti hanem fejleszti a saját haderőt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 558
74 542
113
Szenes konkrétan egész fegyvernemeket szüntetett meg. Legalább akkora felelőssége van a MH leépítésében, mint az akkor regnáló Juhásznak meg az utódjának annak az alkoholista Szekeresnek, mert a 2 dilettáns szocinak lövése se volt a haderőről, a szakmai irányítás Szenes kezében volt, ő adta a "fantasztikus" szakmai tanácsokat. Szenes mostanában próbálja magyarázni a magyarázhatatlant, mondván: a Nato elvárása volt a nehéztechnika leépítése és kizárólag missziós feladatokra felkészülés. Akkor már csak az a kérdés, hogy a szomszédos Nato államok pl. a kedvenc szomszédunk miért is nem építette le a nehéztechnikát ha egyszer ez volt a Nato elvárás? Az már csak hab a tortán, hogy ez a "hadtudományi lángelme" most a Hadtudományi Társaság elnöke. Ha az utcáról behívnak valakit aki volt sorkatona az is jobban el tudná látni ezt az elnöki feladatot. Annak legalább van anyi esze, hogy nem leépíti hanem fejleszti a saját haderőt.

Ha írsz időpontot, típust, darabszámot és egy linket ahol ezt megírták, akkor beírom ezeket is a táblázatomba. Én csak T-55 és PSZH eladásokat találtam az ő időszakában. Minden más, amit emlegetni szoktak, az 2006 után lett eladva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 051
92 107
113
Ha írsz időpontot, típust, darabszámot és egy linket ahol ezt megírták, akkor beírom ezeket is a táblázatomba. Én csak T-55 és PSZH eladásokat találtam az ő időszakában. Minden más, amit emlegetni szoktak, az 2006 után lett eladva.
A T-72-eseket is ő alatta passzoltuk el Iraknak.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 007
14 086
113
A nemzetközi helyzet fokozódik. Küszöbön a kilépés a Néppártból. Ezzel egy konteo is lezárulna. A haditechnikai beszerzésekkel vásároltuk meg a németektől a Néppárti tagságot.


Remélem Viktor "bepöccen", mert akkor lesz egy új frakció az Eu-Parlamentben ! ;)

Mutti (remélem):
wb.gif


Itthoni ellenzék:
yk.gif
yk.gif
yk.gif
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 051
92 107
113
Remélem Viktor "bepöccen", mert akkor lesz egy új frakció az Eu-Parlamentben ! ;)

Mutti (remélem):
wb.gif


Itthoni ellenzék:
yk.gif
yk.gif
yk.gif
Hát ebben az ügyben nem vagyok optimista. A kilépés is vereség lesz. Ahogy a Brexit is az volt. Mennyivel jobb EU-t lehetne csinálni a brittekkel. Nem állították volna minket a lengyelekkel a szőnyeg szélére, hisz a brit kormánypárt a lengyelek pártcsaládjában volt. Oda simán kiléphettünk volna. Az zsarolási potenciál lett volna a németekkel szemben, ez a mostani taktikai visszavonulás.

Nem lehet domináns pártot a Néppárt mellé építeni, ahhoz minimum 1-2 nagy ország jobboldali mainstream pártját hozni kell. Az olaszoktól jönne nagy párt oké, de kellene a francia vagy a spanyol Néppárt is. Nem Le Pen, hanem Sárközy pártja. És a német AFD tabu, velük max informális kapcsolat lehet.

Egyébként az EU által félrekezelt Cocud, a botrányos vakcinabeszerzésük, azért esély erre az útra, de nagyin göröngyös
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 007
14 086
113
Hát ebben az ügyben nem vagyok optimista. A kilépés is vereség lesz. Ahogy a Brexit is az volt. Mennyivel jobb EU-t lehetne csinálni a brittekkel. Nem állították volna minket a lengyelekkel a szőnyeg szélére, hisz a brit kormánypárt a lengyelek pártcsaládjában volt. Oda simán kiléphettünk volna. Az zsarolási potenciál lett volna a németekkel szemben, ez a mostani taktikai visszavonulás.

Nem lehet domináns pártot a Néppárt mellé építeni, ahhoz minimum 1-2 nagy ország jobboldali mainstream pártját hozni kell. Az olaszoktól jönne nagy párt oké, de kellene a francia vagy a spanyol Néppárt is. Nem Le Pen, hanem Sárközy pártja. És a német AFD tabu, velük max informális kapcsolat lehet.

Egyébként az EU által félrekezelt Cocud, a botrányos vakcinabeszerzésük, azért esély erre az útra, de nagyin göröngyös

Mérleg nyelve méretű frakció az Eu-Parlamentben? ;)
Olasz-lengyel-magyar-...
Jól fizetik ezt a pozíciót! :)

U.i: Kicsit olyan helyzet lenne mint a közmondásos gyönyörű nő: Könnyebb megszerezni(megszervezni), mint megtartani(egybetartani)...

A jelenlegi beláthatalan végű/egyenlegű bizonytalanságba tartásnál szinte mindent jobbnak tartok, mert egy tervezhető helyzetből jobban lehet kijönni, mint a folyamatos bizonytalanságból...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 051
92 107
113
Mérleg nyelve méretű frakció az Eu-Parlamentben? ;)
Olasz-lengyel-magyar-...
Jól fizetik ezt a pozíciót! :)

U.i: Kicsit olyan helyzet lenne mint a közmondásos gyönyörű nő: Könnyebb megszerezni(megszervezni), mint megtartani(egybetartani)...

A jelenlegi beláthatalan végű/egyenlegű bizonytalanságba tartásnál szinte mindent jobbnak tartok, mert egy tervezhető helyzetből jobban lehet kijönni, mint a folyamatos bizonytalanságból...
Nagyon messze van a mérleg nyelvétől az EU parlamentben. Jó eséllyel nem lesz 50%-os többsége az új EP-ben a Néppárt - Szocik-Libsik koalának, de a megoldás a Zöldek bevétele lesz. Nah, ez újabb kegyelemdöfés lesz az Uniónak. Meg nem vagyunk a gödör alján 8-10 év még lefelé vezet európai szinten, a kérdés utána lesz-e visszaút Egy trendfordulót csak vmi katasztrófális gazdasági összeomlás gyorsíthat, azt meg inkább ne kívánjuk, annál jobb a lassú züllés is.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 558
74 542
113
Sztem vmit itt félreértettél. Életszínvonalban Ausztria a példa, de NATO tagként senmilyen semlegességi politika nem reális. Ahogy a kilépés is fals stratégia lenne. Mondjuk nem is engednék. Ilyet OV sztem nem mondott.

2018 körül volt az a visszatérő retorika, hogy minden nemzetközi szervezet rossz és mindenki ellenünk van. Ha jól emlékszem, akkor vagy Tusványoson mondott valamit vagy David Corsteinnek.

Szenes Gyurcsány alatt leadta a szerelést. Politikailag a baloldal embere, de próbálja tartani a szakmai kritikát. Sztem ő nem engedné szétverni a Zrinyi programot. Bár anno alatta küldtünk ingyen Iraknak 77 T-72-est,

Az 1978 és 1985 között rendszeresített, elhasználódás után kivont és Kalocsán szabad ég alatt tárolt T-72-esekből hozott üzemképes állapotba 2005-ben 77 db-ot a Currus, amiért az amerikaiak kb. 650 millió Ft-ot fizettek. Dudi vagy Krisss írt róla a múltkor, hogy milyen "jól" sikerült a rendbehozásuk.

de valszeg megtévesztette a politikai vezetés, cserében modernizációt remélt. Erre esély sem volt az állandóan szűkülő HM büdzséből, amikor erre rájött lemondott.

A T-72-eseket is ő alatta passzoltuk el Iraknak.
Jó észrevétel! 2004.12.11-én jelentették be hogy tankokat adunk Iraknak. Szenes 2005. január 31-ig volt vezérkari főnök. 2005 novemberében adták át a tankokat.
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
10/10
Ha sok ilyen lesz felezem a szavazatom, a lista a tiétek lesz, Laci!!!
SilvioD, szinte mindenben egyet szoktam veled érteni. Ebben nem, persze semmi közöm hozzá. De hidd el LaciBohóc nem az aminek mutatja magát.
Tomcat, aki a videót készítete sem egy egyszerű fazon, de az egyik leghitelesebb abból az időből. Mesélhetnék még az akkori jobbikról, mondjuk 2009-böl, hogyan akadályoztak más nemzeti szerveződéseket a politikai pozíciók megtartása érdekében. A Mi Hazánk ennek az örököse. LaciBohóc pedig egy igazi karrierista.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 366
28 121
113
SilvioD, szinte mindenben egyet szoktam veled érteni. Ebben nem, persze semmi közöm hozzá. De hidd el LaciBohóc nem az aminek mutatja magát.
Tomcat, aki a videót készítete sem egy egyszerű fazon, de az egyik leghitelesebb abból az időből. Mesélhetnék még az akkori jobbikról, mondjuk 2009-böl, hogyan akadályoztak más nemzeti szerveződéseket a politikai pozíciók megtartása érdekében. A Mi Hazánk ennek az örököse. LaciBohóc pedig egy igazi karrierista.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 051
92 107
113
SilvioD, szinte mindenben egyet szoktam veled érteni. Ebben nem, persze semmi közöm hozzá. De hidd el LaciBohóc nem az aminek mutatja magát.
Tomcat, aki a videót készítete sem egy egyszerű fazon, de az egyik leghitelesebb abból az időből. Mesélhetnék még az akkori jobbikról, mondjuk 2009-böl, hogyan akadályoztak más nemzeti szerveződéseket a politikai pozíciók megtartása érdekében. A Mi Hazánk ennek az örököse. LaciBohóc pedig egy igazi karrierista.
Ismerem ezt a videót, volt rá egy valasz Torockaitól, az számomra hitelesebb volt. Az ilyen személyes ellentéteken alapuló vitákat erős kritikával kezelem.

Nem gondolom, hogy jót tenne az országnak, ha a Mi Hazánk kormányra kerülne, sőt valószínűleg nagyon visszaütne. De a parlamenti és választási matek megkívánja, hogy átvigyék az 5%-ot. Ez önerőből egyenlőre bizonytalan. Taktikai szavazás kell a Fidesztől oda listára és vissza a Mi Hazánktól egyéniben a Fideszre. A jelenlegi közvéleménykutatások erre utalnak. Jobb ezt időben felismerni, mint utólag csodálkozni, mind a 2 oldalon. Persze sok minden valtizhat még 22-ig.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 471
24 107
113
SilvioD, szinte mindenben egyet szoktam veled érteni. Ebben nem, persze semmi közöm hozzá. De hidd el LaciBohóc nem az aminek mutatja magát.
Tomcat, aki a videót készítete sem egy egyszerű fazon, de az egyik leghitelesebb abból az időből. Mesélhetnék még az akkori jobbikról, mondjuk 2009-böl, hogyan akadályoztak más nemzeti szerveződéseket a politikai pozíciók megtartása érdekében. A Mi Hazánk ennek az örököse. LaciBohóc pedig egy igazi karrierista.
Tomcattal is az a bajom, hogy amint kilépet kanadába egyből szarozott itthon mindent és mindenkit, hdl-en, redditen, 4chan-en tolta a hülyeséget.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 051
92 107
113
2018 körül volt az a visszatérő retorika, hogy minden nemzetközi szervezet rossz és mindenki ellenünk van. Ha jól emlékszem, akkor vagy Tusványoson mondott valamit vagy David Corsteinnek.
Sztem itt vmit félreértettél vagy a tálalás, amin keresztül olvastad torzított. Persze adjunk esélyt arra is, hogy rosszul emlekszek. ;)

Az 1978 és 1985 között rendszeresített, elhasználódás után kivont és Kalocsán szabad ég alatt tárolt T-72-esekből hozott üzemképes állapotba 2005-ben 77 db-ot a Currus, amiért az amerikaiak kb. 650 millió Ft-ot fizettek. Dudi vagy Krisss írt róla a múltkor, hogy milyen "jól" sikerült a rendbehozásuk.




Jó észrevétel! 2004.12.11-én jelentették be hogy tankokat adunk Iraknak. Szenes 2005. január 31-ig volt vezérkari főnök. 2005 novemberében adták át a tankokat.
Köszi! :)
Megvárta az új költségvetést, hiányoztak belőle a beígért számok, lépett.
Ezért is gondolon, hogy egy kormányváltásnál ő tartaná a Zrinyi progit. Kérdés, hogy a kormány is igy gondolná-e....
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 007
14 086
113
Hát ebben az ügyben nem vagyok optimista. A kilépés is vereség lesz. Ahogy a Brexit is az volt. Mennyivel jobb EU-t lehetne csinálni a brittekkel. Nem állították volna minket a lengyelekkel a szőnyeg szélére, hisz a brit kormánypárt a lengyelek pártcsaládjában volt. Oda simán kiléphettünk volna. Az zsarolási potenciál lett volna a németekkel szemben, ez a mostani taktikai visszavonulás.

Nem lehet domináns pártot a Néppárt mellé építeni, ahhoz minimum 1-2 nagy ország jobboldali mainstream pártját hozni kell. Az olaszoktól jönne nagy párt oké, de kellene a francia vagy a spanyol Néppárt is. Nem Le Pen, hanem Sárközy pártja. És a német AFD tabu, velük max informális kapcsolat lehet.

Egyébként az EU által félrekezelt Cocud, a botrányos vakcinabeszerzésük, azért esély erre az útra, de nagyin göröngyös

Mérleg nyelve méretű frakció az Eu-Parlamentben? ;)
Olasz-lengyel-magyar-...
Jól fizetik ezt a pozíciót! :)

U.i: Kicsit olyan helyzet lenne mint a közmondásos gyönyörű nő: Könnyebb megszerezni(megszervezni), mint megtartani(egybetartani)...

A jelenlegi beláthatatlan végű/egyenlegű bizonytalanságba tartásnál szinte mindent jobbnak tartok, mert egy tervezhető helyzetből jobban lehet kijönni, mint a folyamatos bizonytalanságból...


Nagyon messze van a mérleg nyelvétől az EU parlamentben. Jó eséllyel nem lesz 50%-os többsége az új EP-ben a Néppárt - Szocik-Libsik koalának, de a megoldás a Zöldek bevétele lesz. Nah, ez újabb kegyelemdöfés lesz az Uniónak. Meg nem vagyunk a gödör alján 8-10 év még lefelé vezet európai szinten, a kérdés utána lesz-e visszaút Egy trendfordulót csak vmi katasztrófális gazdasági összeomlás gyorsíthat, azt meg inkább ne kívánjuk, annál jobb a lassú züllés is.

Ha mi, lengyelek, olaszok kilépünk, akkor a Néppárt nem lesz többségben.
Emlékeim szerint a Zöldekkel sem. Esküt nem teszek rá.

Ha "jókor" lépünk ki, és nincs idő levezényelni, hogy összeseperjék a szemetet maguknak a Néppártosok, akkor jók vagyunk.
Nem tudom pl, hogy egy ilyen hármas-fogatot a másik oldal meg tud-e "fizetni", ha esetenként "elqrvulunk".
"...csak mert ilyen a pop-szakma!"

De ez akár egy jövendőbeli --valóban jobb-közép-- csoport/frakció magja is lehet, amilyen jelenleg nincs, most is csak egy laza, kaotikus, lenyúló-horda kihasznált, folyamatosan nyomás alatt tartott, "kényszerpályás" tagja vagyunk, gyakorlatilag mozgástér nélkül!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 366
28 121
113
Ismerem ezt a videót, volt rá egy valasz Torockaitól, az számomra hitelesebb volt. Az ilyen személyes ellentéteken alapuló vitákat erős kritikával kezelem.

Nem gondolom, hogy jót tenne az országnak, ha a Mi Hazánk kormányra kerülne, sőt valószínűleg nagyon visszaütne. De a parlamenti és választási matek megkívánja, hogy átvigyék az 5%-ot. Ez önerőből egyenlőre bizonytalan. Taktikai szavazás kell a Fidesztől oda listára és vissza a Mi Hazánktól egyéniben a Fideszre. A jelenlegi közvéleménykutatások erre utalnak. Jobb ezt időben felismerni, mint utólag csodálkozni, mind a 2 oldalon. Persze sok minden valtizhat még 22-ig.
A mi hazánknak már ökörmányzati választáson is megvolt az 5% asszem.
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Tomcattal is az a bajom, hogy amint kilépet kanadába egyből szarozott itthon mindent és mindenkit, hdl-en, redditen, 4chan-en tolta a hülyeséget.
Ebben légyen igazad. Azt az időszakát már nem figyeltem annyira. Összességében tartom hitelesnek a tevékenységét, így inkább neki hiszek ezzel kapcsolatban.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez