[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Ismerem ezt a videót, volt rá egy valasz Torockaitól, az számomra hitelesebb volt. Az ilyen személyes ellentéteken alapuló vitákat erős kritikával kezelem.

Nem gondolom, hogy jót tenne az országnak, ha a Mi Hazánk kormányra kerülne, sőt valószínűleg nagyon visszaütne. De a parlamenti és választási matek megkívánja, hogy átvigyék az 5%-ot. Ez önerőből egyenlőre bizonytalan. Taktikai szavazás kell a Fidesztől oda listára és vissza a Mi Hazánktól egyéniben a Fideszre. A jelenlegi közvéleménykutatások erre utalnak. Jobb ezt időben felismerni, mint utólag csodálkozni, mind a 2 oldalon. Persze sok minden valtizhat még 22-ig.
Én nem gondolom, hogy ez a párt bármiben is jó lenne az országnak. Nagyrészt a víz kiver tőlük, mert csak a régi Jobbikot látom, abból is csak a rosszabbik fajtát, de ez már csak az én bajom... Volt velük dolgom, ezért mondom.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 867
4 885
113
Ha írsz időpontot, típust, darabszámot és egy linket ahol ezt megírták, akkor beírom ezeket is a táblázatomba. Én csak T-55 és PSZH eladásokat találtam az ő időszakában. Minden más, amit emlegetni szoktak, az 2006 után lett eladva.
A pécsi tüzérdandár felszámolása pl. az ő nevéhez fűződik. Ettől nagyobb kárt még ha akart sem tudott volna okozni. Jelenleg pont a dedikált tüzéralakulat hiányzik a legjobban. Ha jól emlékszem az ő nevéhez is fűződik egy rosszemlékű "haderőreformnak" csúfolt leépítés, akkor éppen 35 ezerre csökkentették a létszámot. Azt már nem is említem, hogy az ő regnálása alatt szünt meg (hivatalosan felfüggesztve) a sorkatonai szolgálat, bár ez nyilván politikai döntés volt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 938
91 639
113
Ha mi, lengyelek, olaszok kilépünk, akkor a Néppárt nem lesz többségben.Emlékeim szerint a Zöldekkel sem. Esküt nem teszek rá.
Ne is tegyél! ;)
Én már az új EP, 2024-es, választásra gondoltam. Most gond nélkül többségük van a Fidesz nélkül is.

Bár nem lehet ilyen egyszerűen sablonokat az erőviszonyokra ráhúzni, több a kiszavazás a frakciókból, de a lengyel kormánypárt ellenzékben van. A Konzervatív kepviselőccsoport, ahova tartozik nem része az EP többségnek. Van egy masik lengyel párt, Tusk volt a vezetője, nah ők a Néppárt része, éppen igyekeznek onnan kizáratni a Fideszt.

Az olaszoknál Berlusconi, Forza Italia, adja a Néppárti képviselőcsoportot, de nagyon kevesen vannak. Ők akár még Orbánnál együtt ki is léphetnek. A 2 nagy olasz jobboldali párt Néppárton kivüli. Salvini, Liga, Le Pennékkel közös frakcióban, és Meloni, Olasz Testvérek, a Konzervativ lengyel frakcióban. Ez a három párt az olasz választásokon általában közösen indul. Böki is a néppárti libsik csőrét.

Ha "jókor" lépünk ki, és nincs idő levezényelni, hogy összeseperjék a szemetet maguknak a Néppártosok, akkor jók vagyunk.
Nem tudom pl, hogy egy ilyen hármas-fogatot a másik oldal meg tud-e "fizetni", ha esetenként "elqrvulunk".
"...csak mert ilyen a pop-szakma!"

De ez akár egy jövendőbeli --valóban jobb-közép-- csoport/frakció magja is lehet, amilyen jelenleg nincs, most is csak egy laza, kaotikus, lenyúló-horda kihasznált, folyamatosan nyomás alatt tartott, "kényszerpályás" tagja vagyunk, gyakorlatilag mozgástér nélkül!
Ezt az olasz (Salvini-Meloni-Berlusconi) - lengyel kormánypárt - Fidesz frakciót évek óta probálják összegyúrni. Anno 2 éve reális esély volt, hogy megalakuljon még az osztrák Szabadságpárttal együtt. Akkor mind a 4 alakulat kormányon volt. Ez adott volna nekik politikai súlyt. De Merkel a német titkisszolgálattal becsapdázta Strachet, Ibiza videó, és szetverte az osztrak Szabadságpartot, ellenzékbe kerültek.

Ehhez a jelenlegi olasz-lengyel- magyar triohoz csatlakoznának most is sokan, de hiányzik belőle még egy erős oszlop! Egy nagy nyugati párt. Ezek lehettek volna a brit Konzervatívok, de sajnos kiléptek az EU-ból. A francia volt kormánypárt, nem Le Pen, hanem Sárközi,-Chirac párt, jelenlegi vezetése ebben az irányban meglepően nyitott. Én ezt a vonalat kaparnám. Vagy a spanyolok. Ott a Néppárt koalícióban van több önkormányzatban a VOX-al. A VOX kb. a régi Jobbikos irányt viszik, ha magyar analógia kell. A VOX a lengyel frakcióban ül. Tehát megvan a kapcsolat.

De hiányzik még a közös cél, siker, ami ennyi pártot segítene összekovácsolni. Nem is látom mi lehet az, mert esélyük nincs rövid távon megakadályozni egy néppárti- szoci-libsi-zöld többségét. Ehhez ketté kelkene szakitani a Néppártot. Ahhoz a magyar, olasz, szlovén kilépés kevés. Ha a franciák vagy a spanyolok is jönnek az középpártá sorolná vissza a Néppártot, komoly csapás lenne. Csak azt nem látom a franciáknak vagy a spanyoloknak, miért érné meg kilépni. Vmi német CDU-val szembeni alternatívára lehet bazírozni. Hogy duplacsavar legyen. Ez nekünk gazdaságilag pont nem érdekünk, ahogy a németeknek sem. Ezért is van a 2 éves patthelyzet, felfüggesztés. Nen is a németek erőltetik a kizárást, pont azt akadályozták. De ez a Néppárti kizárási, kilépési folyamat rövid távon nagyon balra tolná az EU-t, a Zöldek hatalomra kerülésével.

Elég bonyolult, nemtom mennyire voltam követhető. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 938
91 639
113
Én nem gondolom, hogy ez a párt bármiben is jó lenne az országnak. Nagyrészt a víz kiver tőlük, mert csak a régi Jobbikot látom, abból is csak a rosszabbik fajtát, de ez már csak az én bajom... Volt velük dolgom, ezért mondom.
Én sem gondolom, hogy ha kormányra kerülnének előrébb lépnénk. Nem is arról beszélek!! Valasztási matek. A Fidesz a szivarványkoalícióval szemben ikszre áll. Egyéniben a MiHazanknak nincs esélye. Ezért egy átszavazás a Fideszre, pont megadhatná azt a 2-3%-ot, ami az egyéni képviselői győzelemhez kell.

Forditva saját zsíron az 5% necces. 2-3%-nyi Fideszes listán átszavazó voks többet ér a MiHazanknak listán, mint a Fideszén. Több képviselői helyet hoz listán 6%MiHazank és 45% Fidesz, mint 4%MiHazank és 47% Fidesz.

Ez megakadályozhatja a Gyurcsány család hatalomba visszatérését, aminél károsabbat nem tudok az országnak elképzelni. Erről beszélek, nem arról, hogy Torockai kormánytényező legyen.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 980
14 067
113
Ne is tegyél! ;)
Én már az új EP, 2024-es, választásra gondoltam. Most gond nélkül többségük van a Fidesz nélkül is.

Bár nem lehet ilyen egyszerűen sablonokat az erőviszonyokra ráhúzni, több a kiszavazás a frakciókból, de a lengyel kormánypárt ellenzékben van. A Konzervatív kepviselőccsoport, ahova tartozik nem része az EP többségnek. Van egy masik lengyel párt, Tusk volt a vezetője, nah ők a Néppárt része, éppen igyekeznek onnan kizáratni a Fideszt.

Az olaszoknál Berlusconi, Forza Italia, adja a Néppárti képviselőcsoportot, de nagyon kevesen vannak. Ők akár még Orbánnál együtt ki is léphetnek. A 2 nagy olasz jobboldali párt Néppárton kivüli. Salvini, Liga, Le Pennékkel közös frakcióban, és Meloni, Olasz Testvérek, a Konzervativ lengyel frakcióban. Ez a három párt az olasz választásokon általában közösen indul. Böki is a néppárti libsik csőrét.


Ezt az olasz (Salvini-Meloni-Berlusconi) - lengyel kormánypárt - Fidesz frakciót évek óta probálják összegyúrni. Anno 2 éve reális esély volt, hogy megalakuljon még az osztrák Szabadságpárttal együtt. Akkor mind a 4 alakulat kormányon volt. Ez adott volna nekik politikai súlyt. De Merkel a német titkisszolgálattal becsapdázta Strachet, Ibiza videó, és szetverte az osztrak Szabadságpartot, ellenzékbe kerültek.

Ehhez a jelenlegi olasz-lengyel- magyar triohoz csatlakoznának most is sokan, de hiányzik belőle még egy erős oszlop! Egy nagy nyugati párt. Ezek lehettek volna a brit Konzervatívok, de sajnos kiléptek az EU-ból. A francia volt kormánypárt, nem Le Pen, hanem Sárközi,-Chirac párt, jelenlegi vezetése ebben az irányban meglepően nyitott. Én ezt a vonalat kaparnám. Vagy a spanyolok. Ott a Néppárt koalícióban van több önkormányzatban a VOX-al. A VOX kb. a régi Jobbikos irányt viszik, ha magyar analógia kell. A VOX a lengyel frakcióban ül. Tehát megvan a kapcsolat.

De hiányzik még a közös cél, siker, ami ennyi pártot segítene összekovácsolni. Nem is látom mi lehet az, mert esélyük nincs rövid távon megakadályozni egy néppárti- szoci-libsi-zöld többségét. Ehhez ketté kelkene szakitani a Néppártot. Ahhoz a magyar, olasz, szlovén kilépés kevés. Ha a franciák vagy a spanyolok is jönnek az középpártá sorolná vissza a Néppártot, komoly csapás lenne. Csak azt nem látom a franciáknak vagy a spanyoloknak, miért érné meg kilépni. Vmi német CDU-val szembeni alternatívára lehet bazírozni. Hogy duplacsavar legyen. Ez nekünk gazdaságilag pont nem érdekünk, ahogy a németeknek sem. Ezért is van a 2 éves patthelyzet, felfüggesztés. Nem is a németek erőltetik a kizárást, pont azt akadályozták. De ez a Néppárti kizárási, kilépési folyamat rövid távon nagyon balra tolná az EU-t, a Zöldek hatalomra kerülésével.

Elég bonyolult, nemtom mennyire voltam követhető. :)

Kb. megvan "értődve". :)

A britek: egyik bal/lib-abb, a másiknál! :(
Belpolitikában egymásra ígérnek.
Külpolitikában meg az 52. USA állam. :(
Amennyire én emléxem, a Brexit után kezdtek alánk lovat adni főleg: "Kibicnek... "

A spanyolok: velük hosszútávon nem lehetne együttműxeni, mert a nemzetiségi jogok nekünk alapvető, azt pedig Ők a Katalónia, Baszkföld önállósodási vitáik miatt nem hagynák érvényesíteni.
Le-Pen-ékkel lehetne, hallgatólagosan --külső támogatói formában--, hogy szalonképesebbek maradjunk, "fű alatt" együttműködni.
+ a szlovákiai-romániai magyar-nemzetiségű Eu-sok, bár nincsenek sokan(Mennyi? ...nem emléxem fejből.), de rájuk is lehetne számítani: 2-3-4 plusz.
A mérleg nyelve pozíció kell, nem egy nagy frakció.
yk.gif
yk.gif
yk.gif


A német keresztény-demokratánál voltak kemény hangok, ötletek tavaly.
Ez a keverő-banya/Stasi-ügynök-Erika "megoldotta"?


U.i: Az Eu-s átlag fejlettségi szint elérése után meg majd jönnének, hogy "be kell fizetni", ezért lassan lehet szerintem egy Brexit utáni mintájú, vagy --norvég-- kapcsolatot elemezni, mint a jövőbeni, --tisztán gazdasági-- együttműködés formája.
...eredetileg az volt a fő ígéret. :rolleyes:

.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 883
113
Sztem vmit itt félreértettél. Életszínvonalban Ausztria a példa, de NATO tagként senmilyen semlegességi politika nem reális. Ahogy a kilépés is fals stratégia lenne. Mondjuk nem is engednék. Ilyet OV sztem nem mondott.


Szenes Gyurcsány alatt leadta a szerelést. Politikailag a baloldal embere, de próbálja tartani a szakmai kritikát. Sztem ő nem engedné szétverni a Zrinyi programot. Bár anno alatta küldtünk ingyen Iraknak 77 T-72-est, de valszeg megtévesztette a politikai vezetés, cserében modernizációt remélt. Erre esély sem volt az állandóan szűkülő HM büdzséből, amikor erre rájött lemondott.
Szerintem meg annyi tortent hogy senki sem szokta megtartani az elozo sleppet ha hatalomba kerul. Ez pedig vegiggyuruzik az egesz szervezeteken mar vagy huszonot, harminc eve. Az uj miniszterelnok hozza a sajat belugyminiszteret, az a sajat forendoret, fokatonajat, azok a sajat haverjaikbol csinalnak tabornokokat, ezredeseket hogy megyei kapitanyok legyenek, azok pedig a sajat csapatukbol neveznek ki varosi kapitanyokat. Ez igy megy. Aztan a levaltottak mennek tanitani iskolakba, vagy szakertok lesznek, netan egyeb bujtatott allasokba kerulnek pl mint ez a Szenes. Ugy gondolom az igazan szerencsesek azok akik nem torekednek nagyon felfele es meghuzodva a hatterben kihuznak adott helyeken evtizedeket.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Terminator

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
SilvioD, szinte mindenben egyet szoktam veled érteni. Ebben nem, persze semmi közöm hozzá. De hidd el LaciBohóc nem az aminek mutatja magát.
Tomcat, aki a videót készítete sem egy egyszerű fazon, de az egyik leghitelesebb abból az időből. Mesélhetnék még az akkori jobbikról, mondjuk 2009-böl, hogyan akadályoztak más nemzeti szerveződéseket a politikai pozíciók megtartása érdekében. A Mi Hazánk ennek az örököse. LaciBohóc pedig egy igazi karrierista.
Az a zöld zászló mi a falán?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
SilvioD, szinte mindenben egyet szoktam veled érteni. Ebben nem, persze semmi közöm hozzá. De hidd el LaciBohóc nem az aminek mutatja magát.
Tomcat, aki a videót készítete sem egy egyszerű fazon, de az egyik leghitelesebb abból az időből. Mesélhetnék még az akkori jobbikról, mondjuk 2009-böl, hogyan akadályoztak más nemzeti szerveződéseket a politikai pozíciók megtartása érdekében. A Mi Hazánk ennek az örököse. LaciBohóc pedig egy igazi karrierista.
Jól látod!
Emellett könnyen lehet, hogy megbízást teljesít, mint hálózati ember.
(Az egész ember láthatóan "felépített". Mesterkélt, tanított, nem természetes még a gesztikulációja is. Meg hát ugye 2016. november 8., azok az emberek ott vannak most a Mi Hazánkban...)
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Én sem gondolom, hogy ha kormányra kerülnének előrébb lépnénk. Nem is arról beszélek!! Valasztási matek. A Fidesz a szivarványkoalícióval szemben ikszre áll. Egyéniben a MiHazanknak nincs esélye. Ezért egy átszavazás a Fideszre, pont megadhatná azt a 2-3%-ot, ami az egyéni képviselői győzelemhez kell.

Forditva saját zsíron az 5% necces. 2-3%-nyi Fideszes listán átszavazó voks többet ér a MiHazanknak listán, mint a Fideszén. Több képviselői helyet hoz listán 6%MiHazank és 45% Fidesz, mint 4%MiHazank és 47% Fidesz.

Ez megakadályozhatja a Gyurcsány család hatalomba visszatérését, aminél károsabbat nem tudok az országnak elképzelni. Erről beszélek, nem arról, hogy Torockai kormánytényező legyen.
Ennyire szar lenne a helyzet? Remélem nem...
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 206
20 249
113
Jól látod!
Emellett könnyen lehet, hogy megbízást teljesít, mint hálózati ember.
(Az egész ember láthatóan "felépített". Mesterkélt, tanított, nem természetes még a gesztikulációja is. Meg hát ugye 2016. november 8., azok az emberek ott vannak most a Mi Hazánkban...)
Van aki csinálja, és van aki beszél róla.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Az olaszoktól jönne nagy párt oké, de kellene a francia vagy a spanyol Néppárt is.
A spanyoloknál a Vox lassan "néppárt", portugálok is okosodnak, és folyamatosan polarizálódik a paletta mindenhol.
Idő kérdése a szakítás...
Szt. Patrik napján holland választás, szerintem Mark Rutte nem fog domborítani, a Szabadság Párt és a kisebb konzervatív formációk viszont igen!