Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nőjjön köröm a micsodájukra.
Amúgy hiába a 3060 korlátozása, ugyanúgy viszik a bányászok csak octopust bányásznak és azt váltják ethra és btcre. Soha nem lesz így kártyánk. :(
Én elengedtem a gépfejlesztést. Nem is igényli perpill semmi.
  • A Wastland 3 DC (ha lesz...) az úgysem igényli.
  • A CP 2077 majd kb. -70% sale-n fog érdekelni Talán.
  • A Dying Light 2-ről azt sem tudni, hogy kijön-e valaha...

A AAA játékok közül a több éves Detriot az, ami szóba jön majd egyszer meg a Horizon Zero Dawn. Ott lehetnek gondok, de kötök kompromisszumot és csá.
Végülis bakker egy szutyok PS4-re hozták ki. Ha a Witcher III-mal elbírta a gépem és a HZD-t nem, akkor szarjon sünt a kiadó, ha nem optimalizálta.

A videózáshoz ez a gép simán elég.
A retro játékok mennek rajta.

Konkrétan inkább a bajom az, hogy a Jane's F-18 játékot nem tudom futtatni, a végén vehetek majd valami retro gépet csak azért, hogy azzal toljam...
Mert a repszim töri része és anno kimaradt, a TsHV MOD-jával repültem anno pár bevetést, de többet nem. Hiba volt.

De tényleg várom, hogy ez a sok szar bedőljön és bukják sokan a pénzt, amit beletoltak. Szolgáljon örök tanulságul.
Én egyébként simán betiltanám, hogy ez bármilyen oldalon hivatalos fizetőeszköz legyen, ha van ilyen. Aztán a sok hülye cserélgetheti egymással a játékpénzüket.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De tényleg várom, hogy ez a sok szar bedőljön és bukják sokan a pénzt, amit beletoltak. Szolgáljon örök tanulságul.
Én egyébként simán betiltanám, hogy ez bármilyen oldalon hivatalos fizetőeszköz legyen, ha van ilyen. Aztán a sok hülye cserélgetheti egymással a játékpénzüket.

Hogy dőlhetne be vmi ami mögött ott a komplett szervezett bűnözés, akik egyben a legnagyobb haszonélvezői az elszabadult árfolyamnak?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 008

Guest
Konkrétan inkább a bajom az, hogy a Jane's F-18 játékot nem tudom futtatni, a végén vehetek majd valami retro gépet csak azért, hogy azzal toljam...
Dosbox? Virtualbox?
Ha jól látom Pentium II 233 +64MB ram kell neki. Az a baj ezekkel a nagyon régi vasakkal, hogy pl a mai HDDket sem kezeli, szal abból is 20 éves kellene, de ugye a HDDk nem arról híresek, hogy ennyit bírnak.
Ha picit modernebbre raknád meg pont az abaj, hogy 300 MHz fölött a Win98-nak már gondja volt. Nem tudom ezt később megoldották-e.
+ valami régi monitor kell, mert a maiak 800x600ban viccesen néznek ki. akartam diablózni......de gyorsan letettem róla. olyan gáz. Úgy néz ki mint a minecraft.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Dosbox? Virtualbox?
Ha jól látom Pentium II 233 +64MB ram kell neki. Az a baj ezekkel a nagyon régi vasakkal, hogy pl a mai HDDket sem kezeli, szal abból is 20 éves kellene, de ugye a HDDk nem arról híresek, hogy ennyit bírnak.
Ha picit modernebbre raknád meg pont az abaj, hogy 300 MHz fölött a Win98-nak már gondja volt. Nem tudom ezt később megoldották-e.
+ valami régi monitor kell, mert a maiak 800x600ban viccesen néznek ki. akartam diablózni......de gyorsan letettem róla. olyan gáz. Úgy néz ki mint a minecraft.
Konkrétan az installja (!) nem fut le neki sajnos. Ehhez már Win98/XP kell, nem DOS-os játék. A Virtualbox-ot nem ismerem. The lényegében XP-s környezetet kéne emulálni neki.

A felbontás egyébként nem gond neki, a Lock On-t is csak 1280x960-ban tudtam tolni és teljesen jó volt. A képernyő széle fekete volt a képarány miatt, de engem ez nem zavar. Itt is erre számítok, ha menne. De a Mass Effect 1 sem tudja a full HD-t. Totálisan nem érdekelt és nem is zavart.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Dosbox? Virtualbox?
Ha jól látom Pentium II 233 +64MB ram kell neki. Az a baj ezekkel a nagyon régi vasakkal, hogy pl a mai HDDket sem kezeli, szal abból is 20 éves kellene, de ugye a HDDk nem arról híresek, hogy ennyit bírnak.
Ha picit modernebbre raknád meg pont az abaj, hogy 300 MHz fölött a Win98-nak már gondja volt. Nem tudom ezt később megoldották-e.
+ valami régi monitor kell, mert a maiak 800x600ban viccesen néznek ki. akartam diablózni......de gyorsan letettem róla. olyan gáz. Úgy néz ki mint a minecraft.
IDE HDD helyett Compact Flash kártyát kell használni. Az egy kis IDE HDD. Van hozzá átalakító, ami lényegében csak a csatlakozók közti 1:1 leképezés, emiatt olcsó is. Drágább, mint az SD, de csereszabatos. Ipari beágyazott PC-kben régóta azt tesznek a régi HDD-k helyére ahogy azok kidőlnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
A Virtualbox-ot nem ismerem
Oracle ingyenes terméke. Egy viruális gépet csinál a gépeden belül és utána azt installálsz rá amit akarsz. Pl Windows XP-t. Sőt neten vannak direkt előre elkészített virtual box image fileok amit csak betöltesz és kész. Mivel ez egy szabványosított környezet nincs hardver kompatibilitási gond ráadásul sandboxolható, szóval az sincs, hogy ezen keresztül hackelik a géped.

nem bonyolult, kis google/youtube és minden infó megvan. Egyszerűbb mint egy 20 éves vasba életet lehelni ráadásulingyenes.
 
M

molnibalage

Guest
Oracle ingyenes terméke. Egy viruális gépet csinál a gépeden belül és utána azt installálsz rá amit akarsz. Pl Windows XP-t. Sőt neten vannak direkt előre elkészített virtual box image fileok amit csak betöltesz és kész. Mivel ez egy szabványosított környezet nincs hardver kompatibilitási gond ráadásul sandboxolható, szóval az sincs, hogy ezen keresztül hackelik a géped.

nem bonyolult, kis google/youtube és minden infó megvan. Egyszerűbb mint egy 20 éves vasba életet lehelni ráadásulingyenes.
Akkor ezt megpróbálom majd, köszi.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Oracle ingyenes terméke. Egy viruális gépet csinál a gépeden belül és utána azt installálsz rá amit akarsz. Pl Windows XP-t. Sőt neten vannak direkt előre elkészített virtual box image fileok amit csak betöltesz és kész. Mivel ez egy szabványosított környezet nincs hardver kompatibilitási gond ráadásul sandboxolható, szóval az sincs, hogy ezen keresztül hackelik a géped.

nem bonyolult, kis google/youtube és minden infó megvan. Egyszerűbb mint egy 20 éves vasba életet lehelni ráadásulingyenes.
Amire molninak kell arra tökéletes, de hogy ezen keresztül nem fogják meghackelni a géped arra ne számíts, rendszeresek az incidensek, hogy valami kijött a homokozóból, jönnek is miatta patchek rendesen, a kérdés, hogy mit futtatsz benne és mennyire időben patchelsz és mennyire vagy célpont. Ha biztonság kell, akkor qubesOS, az egyetlen linux ami miatt érdemes desktop linuxot használni...
 
M

molnibalage

Guest
Amire molninak kell arra tökéletes, de hogy ezen keresztül nem fogják meghackelni a géped arra ne számíts, rendszeresek az incidensek, hogy valami kijött a homokozóból, jönnek is miatta patchek rendesen, a kérdés, hogy mit futtatsz benne és mennyire időben patchelsz és mennyire vagy célpont. Ha biztonság kell, akkor qubesOS, az egyetlen linux ami miatt érdemes desktop linuxot használni...
Kihúzom a netből a gépet amíg játszok, aztán csá. :)
Eddig minden retro szimet sikerült működésre bírni vagy találni olyan változatot, ahol más megcsinálta. De az, hogy ennél az install se fut le a Janen's szimnél, azért durva. Főleg úgy, hogy ez időben a legközelebbi szimulátor, 3-5 évvel korábbi alkotásokat is tudtam használni, ezt meg nem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Amire molninak kell arra tökéletes, de hogy ezen keresztül nem fogják meghackelni a géped arra ne számíts, rendszeresek az incidensek, hogy valami kijött a homokozóból, jönnek is miatta patchek rendesen, a kérdés, hogy mit futtatsz benne és mennyire időben patchelsz és mennyire vagy célpont. Ha biztonság kell, akkor qubesOS, az egyetlen linux ami miatt érdemes desktop linuxot használni...
Jó, hát ennek kb ugyanannyi az esélye, mint ahogy bármilyen programon keresztül meg lehet hackelni a gépet. Most ha jól tudom a kínaiak valami office exploiton keresztül harvestelik az amcsi adatokat.

Itt arra gondoltam, hogy még ha nem megbízható forrásból is van a játék az valószínűleg nem fog kinyúlni a sandboxból. Amikor meg nem játszik az úgysem megy, szóval lehet próbálkozni. Az egyetlen rezidens része talán a virtuális hálózati híd, de azt is le lehet tiltani.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Jó, hát ennek kb ugyanannyi az esélye, mint ahogy bármilyen programon keresztül meg lehet hackelni a gépet. Most ha jól tudom a kínaiak valami office exploiton keresztül harvestelik az amcsi adatokat.

Itt arra gondoltam, hogy még ha nem megbízható forrásból is van a játék az valószínűleg nem fog kinyúlni a sandboxból. Amikor meg nem játszik az úgysem megy, szóval lehet próbálkozni. Az egyetlen rezidens része talán a virtuális hálózati híd, de azt is le lehet tiltani.
Itt írd be a keresőbe: oracle virtualbox és csemegézz. Ennyire ritka... azaz semennyire, ld itt is a listát. De ha elolvasnák a virtualbox release notejait, csak attól felállhatna a szőr a hátán az embereknek, már ha meggugliznák hoy pontosan milyen biztonsági CVE-ket patcheltek. Csak arról ne álmodjon senki, hogy ez biztonságos. Az amcsiknál egyébként most az MS Exchange on premise levelező szerver a fő hunyó per pill. Egyébként ha megguglizod, a githubon még teljes forráskód is van 2018-as virtualbox 0day exploit guest-to-host escape témában. Ez pont a hálózati adapteren keresztül ment :)

Apropó nem tudom ki hova biztonsági ment. Épp most jött a hír. Idő közben már néhány hazai KKV bejelentette, hogy a szolgáltatásuk ott futott, és bizony minden adat oda.... a csodálatos felhő. Egy mentés nem mentés...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Valamiért ez jutott eszembe.
Lehet virtuális katasztrófaturistáskodni.
Ezúton tájékoztatunk, hogy legfrissebb információink szerint a cPanel NVMe 10GB - xxxxxxxxx.hu tárhelyedet tartalmazó és a biztonsági mentéseinket tároló szerverünk is abban az egységben (SBG1 és SBG2) volt, amely teljesen kiégett, így szinte bizonyosan a tűz martalékává vált.
Ezáltal nem számítunk arra, hogy bármilyen adat is helyreállítható lenne.
Két lehetőséget látunk, ami a továbbiakat illeti. Az egyik, hogy időarányosan visszafizetjük a szolgáltatás lejárati dátumáig eső díjat, vagy megegyező paraméterekkel egy új, üres tárhelyet biztosítunk.
Ismételten szeretnénk kifejezni őszinte sajnálatunkat a kialakult helyzetet illetően, amely bár tőlünk kívül álló, de mégis reméljük, hogy némileg megnyugtatóan sikerül rendeznünk.
Tehát ugrott az ügyfél 10 GB webtárhelye és az arról készített biztonsági mentés is, ouch.....
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Ismételten szeretnénk kifejezni őszinte sajnálatunkat a kialakult helyzetet illetően, amely bár tőlünk kívül álló,....
Van pofájuk? A cloudot egy másik adatközpontba kellett volna menteniük és/vagy offline backupnak kellene lennie.
Ha azt mondják egy napi adat elveszett akkor rendben az lehet nem az ő hibájuk de, hogy egyáltalán nem volt mentés ez az ő trehányságuk, hozzá nem értésük és óccsójánoskodásuk.
Komolytalan cég, nem szabad velük szóba állni.

Amikor webadmin voltam annyira nem bíztam a cégben, hogy hetente a saját gépemre leszedtem az utolsó mentést. 10 GB-ba ne haljon már bele senki.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Van pofájuk? A cloudot egy másik adatközpontba kellett volna menteniük és/vagy offline backupnak kellene lennie.
Ha azt mondják egy napi adat elveszett akkor rendben az lehet nem az ő hibájuk de, hogy egyáltalán nem volt mentés ez az ő trehányságuk, hozzá nem értésük és óccsójánoskodásuk.
Komolytalan cég, nem szabad velük szóba állni.

Amikor webadmin voltam annyira nem bíztam a cégben, hogy hetente a saját gépemre leszedtem az utolsó mentést. 10 GB-ba ne haljon már bele senki.
Nekem szerencsére semmim nincs ott, de néhány szakmabeli látványosan szűköl :)
 
M

molnibalage

Guest
Itt írd be a keresőbe: oracle virtualbox és csemegézz. Ennyire ritka... azaz semennyire, ld itt is a listát. De ha elolvasnák a virtualbox release notejait, csak attól felállhatna a szőr a hátán az embereknek, már ha meggugliznák hoy pontosan milyen biztonsági CVE-ket patcheltek. Csak arról ne álmodjon senki, hogy ez biztonságos. Az amcsiknál egyébként most az MS Exchange on premise levelező szerver a fő hunyó per pill. Egyébként ha megguglizod, a githubon még teljes forráskód is van 2018-as virtualbox 0day exploit guest-to-host escape témában. Ez pont a hálózati adapteren keresztül ment :)

Apropó nem tudom ki hova biztonsági ment. Épp most jött a hír. Idő közben már néhány hazai KKV bejelentette, hogy a szolgáltatásuk ott futott, és bizony minden adat oda.... a csodálatos felhő. Egy mentés nem mentés...
Ezt most azt jelenti, hogy ne merjem használni ezt a cuccot?
Virtual XP-t ajánlották még, de az első körben olyan bonyásnak tűnt, hogy elnapoltam a használatát.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Valamiért ez jutott eszembe.
Lehet virtuális katasztrófaturistáskodni.

Tehát ugrott az ügyfél 10 GB webtárhelye és az arról készített biztonsági mentés is, ouch.....

Már bocs, de hogy a fenébe tudták ugyan azon a helyszínen üzemeltetni a tárhelyet és a biztonsági mentéseket tartalmazó szervereket is? :confused:

Ok, szallagos biztonsági mentést nem várok el egy ilyen szolgáltatónál, de azért a backup legalább legyen már lokálisan egy tök más helyen...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezt most azt jelenti, hogy ne merjem használni ezt a cuccot?
Virtual XP-t ajánlották még, de az első körben olyan bonyásnak tűnt, hogy elnapoltam a használatát.
Használd nyugodtan. Amire neked kell nincs egyszerűbb megoldás. Nagyobb a rizikója annak, hogy egy link rossz oldalra visz és onnan szedsz be valamit, mint hogy ezen keresztül feltörjenek.
Elég sokat használtam tanulásra, tesztelésre sosem volt gond, csak ne 0-24-ben üzemeltess erről linux webszervert. :D
Ha meg annyira nem bízol benne, húzd ki az UTPt amíg játszol.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu