Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Van egy kb. 10 éves ilyenem.

Most tűnt fel, hogy még közép bass tekerő beállítással is simán hallani a búgást. Ez a kora miatt van? Vagy mitől lehet? Eddig nem tűnt fel...
0-ra lehúzva eltűnik, de hát úgy meg furán szól...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Van egy kb. 10 éves ilyenem.

Most tűnt fel, hogy még közép bass tekerő beállítással is simán hallani a búgást. Ez a kora miatt van? Vagy mitől lehet? Eddig nem tűnt fel...
0-ra lehúzva eltűnik, de hát úgy meg furán szól...

elso tippek hogy vagy szar a kábel vagy ha a PC-ről jön a jel, lehet hogy rengeteg zajt felvesz az integralt audio magában a számítógépből. esetleg tápegység, tápkábelt érdemes meg másra cserélni első körben
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
elso tippek hogy vagy szar a kábel vagy ha a PC-ről jön a jel, lehet hogy rengeteg zajt felvesz az integralt audio magában a számítógépből. esetleg tápegység, tápkábelt érdemes meg másra cserélni első körben
Nincs tápja, simán a konnektorba kell dugni a cuccot. A céges gépen és a sajáton is búg. A cégesbe dugva vettem észre, aminek szinte nincs alapzaja, mert passzív hűtésű.

Teljesen lehúzva a bass-t eltűnik.
Akkor is búg, ha be sincs dugva sehova.

Majd megnézem sajátom, hogy EQ-t állítva lehet-e ezt kompenzálni.
Ugyanabba a kimentbe dugva egy jobb minőségű fejhallgatót nem hallok búgást.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 821
7 255
113
Van egy kb. 10 éves ilyenem.

Most tűnt fel, hogy még közép bass tekerő beállítással is simán hallani a búgást. Ez a kora miatt van? Vagy mitől lehet? Eddig nem tűnt fel...
0-ra lehúzva eltűnik, de hát úgy meg furán szól...
Kor. Idővel kiszárad valamelyik elektrolit kondenzátor és már nem szűr rendesen.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Kor. Idővel kiszárad valamelyik elektrolit kondenzátor és már nem szűr rendesen.
A hálózati tápegység konstrukciójától függően a hálózati 50-vagy-100 Hz-en búg, mert a szűrőkör nem tünteti el és megjelenik a hang-kimeneten/végeredményben.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
A dél-koreai LG Electronics elektronikai és elektromos készülék- és berendezésgyártó konszern július végével felhagy a veszteséges okostelefon-gyártással - jelentette be a cég hétfőn az igazgatótanács egyhangú döntése alapján.
Forrás: https://kuruc.info/r/58/226717/
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A dél-koreai LG Electronics elektronikai és elektromos készülék- és berendezésgyártó konszern július végével felhagy a veszteséges okostelefon-gyártással - jelentette be a cég hétfőn az igazgatótanács egyhangú döntése alapján.
Forrás: https://kuruc.info/r/58/226717/

Januárban is téma volt, sőt, már vagy két éve folyton jönnek a kérdések, hogy meddig marad az LG a mobilpiacon, mivel jó ideje nem versenyképesek sehol, cserébe rohadtul veszteséges a mobil ágazatul.

A felső kategóriában nem nyújtanak semmi extrát jó ideje a konkurenciához képest, a különféle kísérletezős megoldásaik meg nem jönnek össze. Alsóbb kategóriában pedig adott árért a kínai gyártók többet nyújtanak hardware terén, de legalább szoftver terén sem nyújt semmi extrát az LG.

Sajnálom valahol, meg a G széria eleje nem volt rossz, de ami volt elmúlt...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest
Hát gyerekek, ne is haragudjon a világ, de ez Win10 egy rakás szar.
Annyira nem képes a lelkem, hogy egy Adobe Reader fusson rajta.
Simán nem indul el. Semmi hibaüzenet, semmi. Nem indul el és kész...

Felmegyek az oldalra, hogy szedjek le akkor újat. Közli, hogy a Win10-eshez szükségesnél újabb readerem van.
Ok. Leszedem, felrakom újra. Felteszi. Indítanám, kakukk. Semmi. Ott van a process-ek között a taksbarban, de nem megy.

LOL

Lehet itt mindenféle magasztos dolgokkal jönni, amihez nem értek, hogy micsoda csodálatos dolgokra képes a Win 10.
Csak ez engem kurvára nem érdekel.
Én gyök2 user vagyok.

Nekem 2 dologra kell egy OS.

  1. Parancsikonokra kattintani, hogy elinduljon egy szoftver.
  2. Úgy nézzen ki a felülete, hogy én akarom.

Ennyi, kész passz.
Ezekből a szuper nehézségű dolgokból az egyik mai alapvető szoftverrel kettőből semmi...
És nem fejen állva bukfencet kérek tőle.

Kibaszott
Alap
Funkciókat.


Még jó hogy ingyen volt ez fos Win7-ről updatelve.
Most komolyan, a szutyok edge-t kell használom majd pdf-hez...?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Nekem megy az adobe reader, igaz helyette önszántamból a szutyok edget hasznàlom pdf olvasásra. Az adobenál szarabbul optimalizàlt program ugyanis nincs szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 008

Guest
Na a VGA és PSU hiány után jöhet a jó drága HDD és SSD a kriptoköcsögök miatt :(

 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Na a VGA és PSU hiány után jöhet a jó drága HDD és SSD a kriptoköcsögök miatt :(


Fasza, pár hete olvastam, hogy a kínaiak azzal számolnak, hogy 2030-ban fog tetőzni ez a cryptoőrület, utána kezd el csökkenni az általa okozott környezetszennyezés is...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Na a VGA és PSU hiány után jöhet a jó drága HDD és SSD a kriptoköcsögök miatt :(

Azt látni kell, hogy ez nem más, mint a kisembereknek egy lehetőség, hogy részesüljenek a haszonból, ami eddig az adatközpontos cégek privilégiuma volt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azt látni kell, hogy ez nem más, mint a kisembereknek egy lehetőség, hogy részesüljenek a haszonból, ami eddig az adatközpontos cégek privilégiuma volt.
Kisemberek?

Aha, aki 4,5 millio ft-ot le tud szurkolni egy miner rigért az nem kisember.
Ellenben, ha kisember szeretne egy PCt amin játszana akkor egy használt autó árát kell ottthagyni a boltban.
Én valahogy nem látom ebbe bele a kommunista vagyon újraelosztást. :p
Viszont 3x áron vehetek VGAt, nem kapni normális CPUt és majd ha lecseng az egész megvehetem tőlük a garázsban tartott nem dohányzó VGA-t.
Jelenleg 3 ismerősöm van, aki nem tud pct venni vagy upgradelni és tehetetlenül néz az árlistákra, hogy már egy belépő szintű nem játékra való VGA (RX550, GF 1030) is 60 000+ ft !!!!!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Kisemberek?

Aha, aki 4,5 millio ft-ot le tud szurkolni egy miner rigért az nem kisember.
Ellenben, ha kisember szeretne egy PCt amin játszana akkor egy használt autó árát kell ottthagyni a boltban.
Én valahogy nem látom ebbe bele a kommunista vagyon újraelosztást. :p
Viszont 3x áron vehetek VGAt, nem kapni normális CPUt és majd ha lecseng az egész megvehetem tőlük a garázsban tartott nem dohányzó VGA-t.
Jelenleg 3 ismerősöm van, aki nem tud pct venni vagy upgradelni és tehetetlenül néz az árlistákra, hogy már egy belépő szintű nem játékra való VGA (RX550, GF 1030) is 60 000+ ft !!!!!
Van eladó RX480-am, végigjátszottam a GTA V-öt sok év után.