Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Kisemberek?

Aha, aki 4,5 millio ft-ot le tud szurkolni egy miner rigért az nem kisember.
Ellenben, ha kisember szeretne egy PCt amin játszana akkor egy használt autó árát kell ottthagyni a boltban.
Én valahogy nem látom ebbe bele a kommunista vagyon újraelosztást. :p
Viszont 3x áron vehetek VGAt, nem kapni normális CPUt és majd ha lecseng az egész megvehetem tőlük a garázsban tartott nem dohányzó VGA-t.
Jelenleg 3 ismerősöm van, aki nem tud pct venni vagy upgradelni és tehetetlenül néz az árlistákra, hogy már egy belépő szintű nem játékra való VGA (RX550, GF 1030) is 60 000+ ft !!!!!


Szemezgethetnek fele áron VGA-t a Aliexpress-en kb. 80$ (+ÁFA ? ): ASUS Video Card Original GTX 750 2GB 128Bit GDDR5 Graphics Cards for nVIDIA VGA Cards Geforce GTX750 Hdmi Dvi Used On Sale...
 
M

molnibalage

Guest
Meg az a kártya tényleg szarra sem jó ma már.
Also hangon 2015-16 körüli VGA az, amivel ma lehet bármit játszani.
Nekem ez van most.

Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz

  • Ezzel érdekes módon a Horizon Zero Dawn full HD-ban teljesen jól fut, nem maxra, de ahhoz közelire húzva.
    Mondjuk be is szarnék, ha egy 2017-es PS4-re kiadott játékkal nem bírna.
  • Witcher III simán jó vele.
  • A 2016-os Rise of the Tomb Raider is kicsit lentebb állítva ment.
Kb. 15%-kal van húzva ma a VGA, de 2015/16-ban nem volt semennyire.
Nem a világ teteje, de amúgy hülyeségnek tartom ennél többre beruházni perpill.
A használt piac viszont sajnos nagy kockázatú.
Emiatt 2008 óta csak új hardvert vettem.
Előtte mondjuk semmi gondom nem volt, de az lehet, hogy csak szerencse volt. Meg csak attól vettem, akivel személyesen találkozhattam, de ez sem garancia semmire.

Az én használt gépemet is mindig rokon / barát kapta meg. A 2012-es vasam még mindig fut a havernál.
Ami mondjuk a tervezett elavulás és egyebek fényében vicces, mert a 90-es és 2000-es években gyártott alkatrészek régen meghaltak fele ennyi idő használat után is. 1998-2008 között kb. 3 HDD-m halt meg. 2008 óta összesen egy és az is jelezte előre, ezért még arról is le tudtam menteni mindent. Volt, hogy VGA és alaplap is elfüstölt egyszerre, sanszosan táp miatt. Ez sem történt meg azóta.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Most ez a "poén" érdekel arról a környékről:
  1. Atermiter X79 Dual CPU Motherboard Set
  2. With 2 × Xeon E5 2620
  3. 4 × 4GB = 16GB 1333MHz PC3 10600 DDR3 ECC REG Memory RAM


A RAM-on gondolkozok, 32GB jobb lenne, ha 2x4 RAM-hely lenne, és abban a 4x4GB (vagy a 4x8GB) RAM, az pedig még jobb, a későbbi bővíthetőség szempontjából.
150$ körüli árért "szakma-közeliként" nem tartom kockázatosnak a használt CPU-RAM ellenére, , és "kicsit" Ár/Érték bajnok, minden lehetséges kockázata ellenére.
Átgondolás folyamatban!




...bátraké a "szelence"! (...vagy valami ilyesmi ;) )
 
T

Törölt tag 008

Guest
Most ez a "poén" érdekel arról a környékről:
  1. Atermiter X79 Dual CPU Motherboard Set
  2. With 2 × Xeon E5 2620
  3. 4 × 4GB = 16GB 1333MHz PC3 10600 DDR3 ECC REG Memory RAM


A RAM-on gondolkozok, 32GB jobb lenne, ha 2x4 RAM-hely lenne, és abban a 4x4GB (vagy a 4x8GB) RAM, az pedig még jobb, a későbbi bővíthetőség szempontjából.
150$ körüli árért "szakma-közeliként" nem tartom kockázatosnak a használt CPU-RAM ellenére, , és "kicsit" Ár/Érték bajnok, minden lehetséges kockázata ellenére.
Átgondolás folyamatban!




...bátraké a "szelence"! (...vagy valami ilyesmi ;) )
1, reménykedj, hogy normális biosa van és ad hozzá drivert vagy legalább linket. Általában ezeken csúsznak el ezek a kínai deszkák.
2, CPU coolernek nézz utána, mert lehet többe kerül majd 2 cooler mint ha megveszel egyben egy használt dell/hp/lenovo workstationt hardveraprón.
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
1, reménykedj, hogy normális biosa van és ad hozzá drivert vagy legalább linket. Általában ezeken csúsznak el ezek a kínai deszkák.
2, CPU coolernek nézz utána, mert lehet többe kerül majd 2 cooler mint ha megveszel egyben egy használt dell/hp/lenovo workstationt hardveraprón.
Ez például még jobbnak tűnik:

OUBASIKII X79 Dual ATX CPU motherboard combos

2 × Xeon E5 2689

4 × 8GB = 32GB 1600MHz PC3 12800 DDR3 ECC REG memory


H19cf7722da6e48c8affcc9a8ddc9bf48v.jpg


250$-ért, hogy már túl jó!
Nincs visszajelzése sem.


Azon gondolkodom, hogy 2x4-es memória-bank-osat veszek, egy, de először csak egy, de jobbacska procival, később azok még olcsóbbak lesznek.
Ráérek most "törpölni" ilyesmikkel...

Ahhoz majd hozzácsapok még 4x4GB RAM-ot, és akkor memóriából fut az op-rendszer.
Gyorsabb lesz mint ha SSD-ről fut.
...elméletben.
Fórumokban azt írták, hogy gyakorlatban is! :hadonaszos:
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ryzen 5 3600 TDP 65W
Xeon E5-2689 - TDP 165W - 14nm - released Q1 2016
Xeon E5-2620 - TDP 95W - 32 nm - released Q1 2012
összehasonlítva

Az új ryzen egy beruházás, de számítási teljesítményben hozza ugyanazt, mint a két intel együtt, villanyszámlában meg a negyedét. Bár ezzel a két intellel már télen fűteni is lehet... szerintem amit a réven vámon tipikus esete.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ryzen 5 3600 TDP 65W
Xeon E5-2689 - TDP 165W - 14nm - released Q1 2016
Xeon E5-2620 - TDP 95W - 32 nm - released Q1 2012
összehasonlítva

Az új ryzen egy beruházás, de számítási teljesítményben hozza ugyanazt, mint a két intel együtt, villanyszámlában meg a negyedét. Bár ezzel a két intellel már télen fűteni is lehet... szerintem amit a réven vámon tipikus esete.


Én is néztem ezt az oldalát is.
Egy Xeon E5-2689 tudja a Ryzen teljesítményének a szintjét, ami olyan elegendő, hogy az alkalmazások tipikus feladata szerinti 55-os teljesítmény különbség nem érdekel semmilyen irányba.
...a másik CPU megléte miatt főleg nem.
A Windows/Linux-ok jól kezelik az energiatakarékos üzemmódokat ebben gyanítom, hogy az én szerverbe tervezett/oda finomított CPU-típusom jóra lett faragva.
Az egész készlet (alaplap, CPU, 32 GB RAM) kerül annyiba mint csak a Ryzen 3600 proci(új), ahhoz képest bő kétszeres számítási teljesítménnyel(a 2 Intel Xeon), 32GB RAM-mal, alaplappal (2 VGA kártya hellyel ! ). Külföldi fórumok alapján a használt szervek alkarészekkel is jobb a megbízhatósága, mint egy új asztali számítógépnek!
...a modern technika/életmód/+üzleti-szemlélet(termék élettartam=> "tervezett avulás") : no comment. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Az árkülönbözet 100-120e HUF sokáig fedezi a napi +5-600W áram-díjamat, bőségesen dupla teljesítményhez.
Nekem szimpatikus. Ezt választottam.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az árkülönbözet 100-120e HUF sokáig fedezi a napi +5-600W áram-díjamat, bőségesen dupla teljesítményhez.
Nekem szimpatikus. Ezt választottam.

Már ha megkapod amit rendeltél és működik is.
Qva sok a csaló/hamis árus aliexpress-en az utóbbi időben, van amikor kamu tracking-gel megy végig a cucc hozzád, aztán refund-hoz követeli, hogy küldd vissza az árut...
Sajnos a review-ek se érnek szart se, az eladó papíron elad saját magának egy nagy kupacot és felértékeli 5*-osra.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Én is néztem ezt az oldalát is.
Egy Xeon E5-2689 tudja a Ryzen teljesítményének a szintjét, ami olyan elegendő, hogy az alkalmazások tipikus feladata szerinti 55-os teljesítmény különbség nem érdekel semmilyen irányba.
...a másik CPU megléte miatt főleg nem.
A Windows/Linux-ok jól kezelik az energiatakarékos üzemmódokat ebben gyanítom, hogy az én szerverbe tervezett/oda finomított CPU-típusom jóra lett faragva.
Az egész készlet (alaplap, CPU, 32 GB RAM) kerül annyiba mint csak a Ryzen 3600 proci(új), ahhoz képest bő kétszeres számítási teljesítménnyel(a 2 Intel Xeon), 32GB RAM-mal, alaplappal (2 VGA kártya hellyel ! ). Külföldi fórumok alapján a használt szervek alkarészekkel is jobb a megbízhatósága, mint egy új asztali számítógépnek!
...a modern technika/életmód/+üzleti-szemlélet(termék élettartam=> "tervezett avulás") : no comment. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Az árkülönbözet 100-120e HUF sokáig fedezi a napi +5-600W áram-díjamat, bőségesen dupla teljesítményhez.
Nekem szimpatikus. Ezt választottam.
Rossz linket tettem be csak nem volt már mód 5 perc után editálni a CPUmarkok 6202 / 9769 / 17863 azaz akkor tudja ugyanazt, ha két intelt használsz, akkor tudja kb azt, mint egy ryzen 5 3600, én a 2620-asat biztos felejteném, abból három kellene ugyanerre a teljesítményre. A xeonokat én azért nem szeretem, mert eleve nem asztali csendes gépnek vannak szánva, nagy hűtő kell nekik és sok hőt termelnek, ez nyáron elviselhetetlen klímát csinál és egyszerűen kell klíma, mert nem lehet megmaradni a lakásban, az áramfogyasztásról nem is beszélve, hogy a csíkszélesség is változott, és többet esznek és többet fűtenek feleslegesen a régebbi lapkák.
Ne feledd azt sem, hogy pont most változik a postai csomagkezelés. Minden ami EUn kívülről jön
A ryzen 3600 62800 Ft most, te 250USD-t linkeltél, az 75 000 Forint, vámkezelésnél rádobják a 27% ÁFÁt, még ha ingyenes is a szállítás. Per pillanat minden EUn kívülről érkező áru, aminek az értéke 22EUR fölött van az vámkezelendő, 150EUR alatt ÁFAköteles, fölötte jön a vám is. Júliusban ez a 22 EUR alatti is megszűnik és minden ÁFAköteles lesz ami EUn kívülről jön. Ha csak az ÁFÁt dobom rá az összegedre, már 95 250-nél járunk. Nem tudom hogy számoltad a 250 dollárodat...
És mégegyszer, nem dupla teljesítményhez jutsz, hanem két intellel hozod ugyanazt mint az egy ryzen... Arról nem is beszélve, hogy a single CPU alaplapokhoz képest a dual alaplapoknél mindig van egy veszteség %, laptól függően. Én is régen sokat szemeztem a dual alaplapokkal.
Persze bőven meglehet, hogy a te "use case"-edben bőven elég az intel, de nem írtad, hogy hogyan számoltál/nem számoltál az áfa/vám kettőssel.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
és sok hőt termelnek, ez nyáron elviselhetetlen klímát csinál
Megerősíthetem, lábam sosem fázott :)
Amúgy ami nekem volt Dell ipari venti a xeonon nem volt hangosabb mint a Ryzen gyári.
Mondjuk ha egy másik helységben van (szerintem szerverszoba, asszony szerint kamra :p) akkor a hang és hő nem zavaró. Normálisan felkonfigurált energia managementtel csökkenthető az áram fogyasztás de még így is minimum duplája lesz a ryzennek.
Ellenben tényleg olcsóbb a bekerülési költsége és 0-24 -re van tervezve.

Apropó csájníz sajátmárkás alaplapok...az ugye megvan, hogy a chipset ezeken salvagelt alaplapokról van?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Rossz linket tettem be csak nem volt már mód 5 perc után editálni a CPUmarkok 6202 / 9769 / 17863 azaz akkor tudja ugyanazt, ha két intelt használsz, akkor tudja kb azt, mint egy ryzen 5 3600, én a 2620-asat biztos felejteném, abból három kellene ugyanerre a teljesítményre. A xeonokat én azért nem szeretem, mert eleve nem asztali csendes gépnek vannak szánva, nagy hűtő kell nekik és sok hőt termelnek, ez nyáron elviselhetetlen klímát csinál és egyszerűen kell klíma, mert nem lehet megmaradni a lakásban, az áramfogyasztásról nem is beszélve, hogy a csíkszélesség is változott, és többet esznek és többet fűtenek feleslegesen a régebbi lapkák.
Ne feledd azt sem, hogy pont most változik a postai csomagkezelés. Minden ami EUn kívülről jön
A ryzen 3600 62800 Ft most, te 250USD-t linkeltél, az 75 000 Forint, vámkezelésnél rádobják a 27% ÁFÁt, még ha ingyenes is a szállítás. Per pillanat minden EUn kívülről érkező áru, aminek az értéke 22EUR fölött van az vámkezelendő, 150EUR alatt ÁFAköteles, fölötte jön a vám is. Júliusban ez a 22 EUR alatti is megszűnik és minden ÁFAköteles lesz ami EUn kívülről jön. Ha csak az ÁFÁt dobom rá az összegedre, már 95 250-nél járunk. Nem tudom hogy számoltad a 250 dollárodat...
És mégegyszer, nem dupla teljesítményhez jutsz, hanem két intellel hozod ugyanazt mint az egy ryzen... Arról nem is beszélve, hogy a single CPU alaplapokhoz képest a dual alaplapoknél mindig van egy veszteség %, laptól függően. Én is régen sokat szemeztem a dual alaplapokkal.
Persze bőven meglehet, hogy a te "use case"-edben bőven elég az intel, de nem írtad, hogy hogyan számoltál/nem számoltál az áfa/vám kettőssel.
+kieg: A passmarkon láthatod, hogy ha a két erősebb intelt használod az egy ryzen helyett, a fogyasztásod pont a négyszerese lesz a ryzenhez képest, ahogy a hőtermelésed pedig a három és félszerese lesz, úgy, hogy ugyanaz a számítási teljesítményed. Én ha rászámolom az ÁFÁt nem látom értelmes beruházásnak ezt a használt kombót..., nem látom akkorának a megtakarítást...
Én csak egyszer vettem használt workstation kategóriás gépet, azóta figyelek ezekre (hőtermelés, TCO).
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
+kieg: A passmarkon láthatod, hogy ha a két erősebb intelt használod az egy ryzen helyett, a fogyasztásod pont a négyszerese lesz a ryzenhez képest, ahogy a hőtermelésed pedig a három és félszerese lesz, úgy, hogy ugyanaz a számítási teljesítményed. Én ha rászámolom az ÁFÁt nem látom értelmes beruházásnak ezt a használt kombót..., nem látom akkorának a megtakarítást...
Én csak egyszer vettem használt workstation kategóriás gépet, azóta figyelek ezekre (hőtermelés, TCO).
Ryzeneknél emlékeim szerint alapból van ECC ram támogatás, intelnél talán csak a Xeonban. Vannak akik az ECC-re esküsznek (nem csak szerverbe), DDR5-nél már a legújabban olvasott tanulmányok és hibastatisztikák szerint én is ECC-set veszek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Rossz linket tettem be csak nem volt már mód 5 perc után editálni a CPUmarkok 6202 / 9769 / 17863 azaz akkor tudja ugyanazt, ha két intelt használsz, akkor tudja kb azt, mint egy ryzen 5 3600, én a 2620-asat biztos felejteném, abból három kellene ugyanerre a teljesítményre. A xeonokat én azért nem szeretem, mert eleve nem asztali csendes gépnek vannak szánva, nagy hűtő kell nekik és sok hőt termelnek, ez nyáron elviselhetetlen klímát csinál és egyszerűen kell klíma, mert nem lehet megmaradni a lakásban, az áramfogyasztásról nem is beszélve, hogy a csíkszélesség is változott, és többet esznek és többet fűtenek feleslegesen a régebbi lapkák.
Ne feledd azt sem, hogy pont most változik a postai csomagkezelés. Minden ami EUn kívülről jön
A ryzen 3600 62800 Ft most, te 250USD-t linkeltél, az 75 000 Forint, vámkezelésnél rádobják a 27% ÁFÁt, még ha ingyenes is a szállítás. Per pillanat minden EUn kívülről érkező áru, aminek az értéke 22EUR fölött van az vámkezelendő, 150EUR alatt ÁFAköteles, fölötte jön a vám is. Júliusban ez a 22 EUR alatti is megszűnik és minden ÁFAköteles lesz ami EUn kívülről jön. Ha csak az ÁFÁt dobom rá az összegedre, már 95 250-nél járunk. Nem tudom hogy számoltad a 250 dollárodat...
És mégegyszer, nem dupla teljesítményhez jutsz, hanem két intellel hozod ugyanazt mint az egy ryzen... Arról nem is beszélve, hogy a single CPU alaplapokhoz képest a dual alaplapoknél mindig van egy veszteség %, laptól függően. Én is régen sokat szemeztem a dual alaplapokkal.
Persze bőven meglehet, hogy a te "use case"-edben bőven elég az intel, de nem írtad, hogy hogyan számoltál/nem számoltál az áfa/vám kettőssel.


A passmark-nál elírtam a CPU típusát 89 végződés helyett 98-ra, :( a teljesítményre áll a dolog amit írtál.
A kínai ár a 250 dodo.

Ennek a költségeivel szemben áll az alaplap legkevesebb 50e HUF, RAM (32 GB :rolleyes: )
Ahogy @Fennek is, én is írtam, a powa-mngment sokat javít a "papírformán", ahogy az az autók fogyasztásánál is van a papírformával.
Napi 30-50 HUF az áram-díj többletem van egy ilyen konfiggal, mint a Ryzen esetén. Az alaplap, +RAM ár a másik oldalon, nem fillérek, nem ezer évre tervezve :eek: :eek:
Újnál a ryzent venném, "AMD-hívő" vagyok, ha döntő(-nek tűnő) érv nem szól ellene!



Megerősíthetem, lábam sosem fázott :)
Amúgy ami nekem volt Dell ipari venti a xeonon nem volt hangosabb mint a Ryzen gyári.
Mondjuk ha egy másik helységben van (szerintem szerverszoba, asszony szerint kamra :p) akkor a hang és hő nem zavaró. Normálisan felkonfigurált energia managementtel csökkenthető az áram fogyasztás de még így is minimum duplája lesz a ryzennek.
Ellenben tényleg olcsóbb a bekerülési költsége és 0-24 -re van tervezve.

Apropó csájníz sajátmárkás alaplapok...az ugye megvan, hogy a chipset ezeken salvagelt alaplapokról van?
salvagelt ???


Amikor otthon vagyok én is "hardveraprózok". Most is jó lenne, nem vagyok otthon, majd nyáron...






+kieg: A passmarkon láthatod, hogy ha a két erősebb intelt használod az egy ryzen helyett, a fogyasztásod pont a négyszerese lesz a ryzenhez képest, ahogy a hőtermelésed pedig a három és félszerese lesz, úgy, hogy ugyanaz a számítási teljesítményed. Én ha rászámolom az ÁFÁt nem látom értelmes beruházásnak ezt a használt kombót..., nem látom akkorának a megtakarítást...
Vám, szállítás, Áfa-val sem lesz több 350$.
A Ryzen 3600 CPU, + alaplap ( ! ), +32 GB RAM ???

A napi villanyszámla 20-30-50 HUF többlettel zár, évi 300 nappal. ...hányszáz $ különbözetet költhetek másra? ;)
...na és a saját "faragás" öröme!!! :D:D:D :hadonaszos:


A B-terv az, hogy most ebbe a felállásba csak egy E5-ös Xeon CPU (akár jobbacska,a v4-ek 22- nano, kis fogyasztás) kerül, ami majd kap egy párt amikor (kb. 1-2( ? ) év múlva) olcsóbbak lesznek, mint kifutó darabok.
Kb. Akkor --szerintem-- veszek a B-terv esetében még egy CPU-t hiba-tartaléknak, +kis RAM-mal (4X4gb) és azzal(a 48 GB RAM-mal) "ki is húzom" addig, amíg megjönnek valami divatos névvel a pendrive-/mobil(nyi méretű, és a család gatya/bugyi színeit is mindenhova jelentő) új generációs PC-k.


:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: