Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Van olyan weboldal ahol új, de már régi, elavult laptopokat lehet venni? Kellene egy laptop minél olcsóbb kb 100 ezer alatt, gyakorlatilag mindegy mi van benne. Régien lehetett venni kb 100-ért mindenhol, sőt 50-60 ezerért netbookokat is lehetett kapni. Már egy hete keresgélek, de netbookból egy darabot sem találtam, gondolom kimentek a "divatból" az elmúlt 5-6 évben..
Amikor bejött a covid felvásárolták a népek az olcsó notikat meg chromebookokat.
Régebben még lidl/aldinak is volt valami medion vagy mi meg tescoba valami noname ilyen 60k-ért.
De minek neked hulladék, ami még egy weboldalt is 5 perc alatt tölt be?
Ezekben celeron N van, ami valójában átcimkézett intel atom, 2 GB RAM, ami a win10-nek is kevés és 32 GB eMMC ami lassú de legalább nem bővíthető.
Ezeket dobozostól kell a kukába dobni, ki sem szabad bontani.
Itt vannak kínai csodák 100K alatt:
De hogy milyenek nem tudom.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Amikor bejött a covid felvásárolták a népek az olcsó notikat meg chromebookokat.
Régebben még lidl/aldinak is volt valami medion vagy mi meg tescoba valami noname ilyen 60k-ért.
De minek neked hulladék, ami még egy weboldalt is 5 perc alatt tölt be?
Ezekben celeron N van, ami valójában átcimkézett intel atom, 2 GB RAM, ami a win10-nek is kevés és 32 GB eMMC ami lassú de legalább nem bővíthető.
Ezeket dobozostól kell a kukába dobni, ki sem szabad bontani.
Itt vannak kínai csodák 100K alatt:
De hogy milyenek nem tudom.

Köszi, ez elég jó oldalnak tűnik. Nekem csak szövegszerkesztésre kellene semmi másra.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
T

Törölt tag 008

Guest
Mondjuk 105 000-ből kijön egy desktop jobb paraméterekkel és egy 19" monitorral. Igaz nem hordozható és nincs aksija, de később a végtelenbe bővíthető.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Van olyan weboldal ahol új, de már régi, elavult laptopokat lehet venni? Kellene egy laptop minél olcsóbb kb 100 ezer alatt, gyakorlatilag mindegy mi van benne. Régien lehetett venni kb 100-ért mindenhol, sőt 50-60 ezerért netbookokat is lehetett kapni. Már egy hete keresgélek, de netbookból egy darabot sem találtam, gondolom kimentek a "divatból" az elmúlt 5-6 évben..
A hardverapro.hu-n vannak magánszemélyek, akik megbízható eladók.
Ha oda regisztrálsz, akkor a prohardver fórumaiban is segíteni tudnak, ugyanazzal a regisztrációval tudod használni.

100e körül egész jó laptop/notebook-ok vannak, bőven szövegszerkesztői tudás felett.
Sokan garanciát is adnak, megbízhatóak.
Nyilván kell egészséges óvatosság!
...mint mindig!


U.i: ...meg billentyűzet-matrica, ha kell! ;)
 
T

Törölt tag 008

Guest
A fekete leves. Ugyanúgy nem lesz nekünk GPU-nk, ráadásul ha majd beszakad a kriptofos még olcsó sem lesz a használt. Az Nvidia egy nagyot húzott...mármint profitot.
 
  • Szomorú
Reactions: molnibalage
W

Wilson

Guest
Amikor bejött a covid felvásárolták a népek az olcsó notikat meg chromebookokat.
Régebben még lidl/aldinak is volt valami medion vagy mi meg tescoba valami noname ilyen 60k-ért.
De minek neked hulladék, ami még egy weboldalt is 5 perc alatt tölt be?
Ezekben celeron N van, ami valójában átcimkézett intel atom, 2 GB RAM, ami a win10-nek is kevés és 32 GB eMMC ami lassú de legalább nem bővíthető.
Ezeket dobozostól kell a kukába dobni, ki sem szabad bontani.
Itt vannak kínai csodák 100K alatt:
De hogy milyenek nem tudom.

Nem annyira egyértelmű a helyzet én éppen most raktam rendbe a 14 éves Dell inspiron 6400 notebookmat már éppen azon gondolkodtam,hogy selejtezem de mivel még tökéletesen működik és annak ellenére, hogy már kb 7 éve nem használtam sajnáltam volna megválni tőle,így egy kicsit kutakodtam a neten és raktam bele egy 120gb ssd-t a 2gb Ram helyett 4 gb Ram-t kapott és mivel a CPU cserélhető a így az ebay-l rendeltem hozzá egy T-7400-t szállítással együtt 3.500 kemény magyar forintért így 18.000 Ft(ssd 7000 Ram 7500 CPU 3500) lett egy olyan laptopom amin vígan fut a Win 10 netezni szövegszerkeszteni stb tökéletesen megfelel.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem annyira egyértelmű a helyzet én éppen most raktam rendbe a 14 éves Dell inspiron 6400 notebookmat már éppen azon gondolkodtam,hogy selejtezem de mivel még tökéletesen működik és annak ellenére, hogy már kb 7 éve nem használtam sajnáltam volna megválni tőle,így egy kicsit kutakodtam a neten és raktam bele egy 120gb ssd-t a 2gb Ram helyett 4 gb Ram-t kapott és mivel a CPU cserélhető a így az ebay-l rendeltem hozzá egy T-7400-t szállítással együtt 3.500 kemény magyar forintért így 18.000 Ft(ssd 7000 Ram 7500 CPU 3500) lett egy olyan laptopom amin vígan fut a Win 10 netezni szövegszerkeszteni stb tökéletesen megfelel.
Én az ilyen kategóriájú gépemet formalinoztam, mert sima chrome alatt a CPU 75%-on pörgött (win10 + chrome, beépített win defender), úgy hogy semmi extra dolog nem volt, csak kb 10 fül nyitva. Most upgradeltem többek között quad CPUra és megkapta az egyik gyerek. Még nem teszteltem azóta, majd ha nagyobb lesz úgyis cserélni kell. Persze abban reménykedek, hogy még hosszabb ideig eldöngicsél annak köszönhetűen, hogy a flash-et ami a fő CPU zabáló volt, végre nyugdíjaztuk, good riddance... kár, hogy most már más CPU van benne így csalni fog az összehasonlítás ha már holnap megjön a KB+billentyűzet is hozzá.
 
W

Wilson

Guest
Én az ilyen kategóriájú gépemet formalinoztam, mert sima chrome alatt a CPU 75%-on pörgött (win10 + chrome, beépített win defender), úgy hogy semmi extra dolog nem volt, csak kb 10 fül nyitva. Most upgradeltem többek között quad CPUra és megkapta az egyik gyerek. Még nem teszteltem azóta, majd ha nagyobb lesz úgyis cserélni kell. Persze abban reménykedek, hogy még hosszabb ideig eldöngicsél annak köszönhetűen, hogy a flash-et ami a fő CPU zabáló volt, végre nyugdíjaztuk, good riddance... kár, hogy most már más CPU van benne így csalni fog az összehasonlítás ha már holnap megjön a KB+billentyűzet is hozzá.

Én per pillanat teljesen jól meg vagyok ezzel a géppel persze a céges Dell-l nem lehet összehasonlítani de a nagyobb teljesítményű CPU-k az ssd és a 4gb RAM-k hála semmi gond a CPU terheléssel simán lehet vele youtube videókat nézni 720 p minőségben miközben jó pár lap meg van nyitva és a háttérben megy a szövegszerkesztő stb mondjuk Chrome alatt nem próbáltam mert én már jó ideje a céges laptopon az asztali gépen csak az Operát használom.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Én per pillanat teljesen jól meg vagyok ezzel a géppel persze a céges Dell-l nem lehet összehasonlítani de a nagyobb teljesítményű CPU-k az ssd és a 4gb RAM-k hála semmi gond a CPU terheléssel simán lehet vele youtube videókat nézni 720 p minőségben miközben jó pár lap meg van nyitva és a háttérben megy a szövegszerkesztő stb mondjuk Chrome alatt nem próbáltam mert én már jó ideje a céges laptopon az asztali gépen csak az Operát használom.
Hmmm. Ezt jó volt így olvasni, mert hirtelen eszembe juttatta, hogy miért is kötöttem ki a chrome-nál. compliance, és legfőbbképp az, hogy kell flash player, amiből a chromeban beépített van, amit root nélkül képes automatikusan frissen tartani. Így, hogy elértünk a poszt-flash korszakba, ismét körül kellene néznem, a chrome kezd olyan lenni mint az InternetExplorer volt hajdanán... a kényelmes piacvezető.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hmmm. Ezt jó volt így olvasni, mert hirtelen eszembe juttatta, hogy miért is kötöttem ki a chrome-nál. compliance, és legfőbbképp az, hogy kell flash player, amiből a chromeban beépített van, amit root nélkül képes automatikusan frissen tartani. Így, hogy elértünk a poszt-flash korszakba, ismét körül kellene néznem, a chrome kezd olyan lenni mint az InternetExplorer volt hajdanán... a kényelmes piacvezető.

Eleve nem értem, hogy ha böngészős-videónézős gép kell, akkor miért nem nézel meg egy Linuxot?
Egy könnyebb Linux disztró hülyére veszi a Win10-et erőforrás terén...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Eleve nem értem, hogy ha böngészős-videónézős gép kell, akkor miért nem nézel meg egy Linuxot?
Egy könnyebb Linux disztró hülyére veszi a Win10-et erőforrás terén...
Valaha én is nagy linux fan voltam, vagyok ma is valamennyire, de sajnos a felhasználói programok töredéke érhető el linux alatt. Bizonyos dolgok teljesen hiányoznak, másoknak van fapadosabb alternatívája, és nagyon kevés dolog az, ami egyenértékűnek mondható. Értem ezt a user-space-re. Az egy teljesen más dolog, hogy ha kiszolgálót kell telepíteni, akkor a 300.000Ft-os Windows szervernek jó alternatívája az ingyenes, vagy akár a jóval olcsóbb fizetős linux. Kiszolgálókban pont inverz a helyzet, rengeteg dologról csak álmodnak a windows serverek, ami linux alatt free és alap és jó minőségű. Userként meg ugyanez igaz a windowsra. A "Linux Desktop Éve" még nagyon messze van... hiába szeretnék sokan (én is) ha eljönne, de a szemellenzőt le kell venni, és elismerni.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Valaha én is nagy linux fan voltam, vagyok ma is valamennyire, de sajnos a felhasználói programok töredéke érhető el linux alatt. Bizonyos dolgok teljesen hiányoznak, másoknak van fapadosabb alternatívája, és nagyon kevés dolog az, ami egyenértékűnek mondható. Értem ezt a user-space-re. Az egy teljesen más dolog, hogy ha kiszolgálót kell telepíteni, akkor a 300.000Ft-os Windows szervernek jó alternatívája az ingyenes, vagy akár a jóval olcsóbb fizetős linux. Kiszolgálókban pont inverz a helyzet, rengeteg dologról csak álmodnak a windows serverek, ami linux alatt free és alap és jó minőségű. Userként meg ugyanez igaz a windowsra. A "Linux Desktop Éve" még nagyon messze van... hiába szeretnék sokan (én is) ha eljönne, de a szemellenzőt le kell venni, és elismerni.

Pardon, én úgy értelmeztem, hogy semmi speciális cél, csak általános felhasználás.
Böngészés - Videónézés - Szöveg/Táblázatkezelés szintjén, vagy teljesen általános felhasználási szinten a Linux teljesen ideális a saját és környezetem tapasztalata szerint.
Ha valami speciális cél van, amihez Win-en futó szoftver kell, vagy játszani szeretne a felhasználó, az más kérdés, ott nincs vita.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
Na, most a Firefox mitől hülyülhetett meg?
A YT-n akarok kommentálni, de a komment boxban gépelve is hotkey-ként működik bármi, amit leütök. A Chrome alatt nincs ilyen.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezért nem tud molni videokártyát venni :D