Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A távoli jövő rémálma már a jelen :

"Megveszi a (mobil)felhasználók helyadatait az amerikai hírszerzés"


165623s.jpg



"...az amerikai kormány tényleg megveszi azokat a helyadatokat, amelyeket az állampolgárok mobiljai gyűjtenek össze a tulajdonosaikról.



...Az adatokat állítólag nem szedik külön az alapján, hogy egy adott személy Amerikán belül vagy kívül él-e. A helyadatokat konkrétan pedig adatbrókerektől vásárolják. Ezek olyan cégek, amelyek begyűjtik és eladják az emberekre vonatkozó információkat...


..A hatóságok szerint a brókerek közbeiktatása miatt nincs szükségük bírói engedélyre sem mindehhez. A civiljogi szervezetek persze nem értenek egyet ezzel az állásponttal, és el akarják érni, hogy tilos legyen ilyen adatok engedély nélküli vásárlása, függetlenül a forrástól.."


A fogyasztás szabadságának illúziójáért feladják a valódi szabadságot.

THX, Big Brother.

(...legyen meg itt is, több mint "érdekes hír"!)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 4082

Guest
Sziasztok!
Bocsánat, hogy hülyeségekkel fárasztom itt a népet de:

Ma úgy döntött a gépem, hogy nem akarja, hogy függö legyek, és inkább nem indult be.


Igazából az egyetlen változtatás az volt, hogy beraktam egy kingston 240 Gbs m2 2080as ssdt.


Semmit nem szedtem se ki se be.


Most meg bioscheckig se jut el


Ryzen 3600


Asus prime x570-p


Asus radeon 5700 rx


FSP Hyper M 700 W táp


HyperX 2x16 Gb ddr4 ram


Azóta lecsupaszítottam a rendszert vgaig.


De így is ugyanaz. Meg mintha csengene az egész.


A vga ledek világítanak, de a ventit nem indítja. Viszont kap áramot, mert ki be kapcsolásnál megmozdítja.


Valami tipp? Én talán a tápra gyanakszom, de nem tudom
 
M

molnibalage

Guest
Nekem így halt meg kb. 15 éve a tápom. Egy kis rángást tudott csak a gép, de semmit többet. Csak vitt magával RAM cellát is asszem.
 
  • Szomorú
Reactions: Törölt tag 4082

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Ha a bioscheckig sem jut el, az kizárásos alapon szerintem vagy alaplap, vagy táp kampó. Még proci hiba esetén is kellene valami életjelet adnia (ha tud sípolni bootnál). Esetleg ha lehet még jumperrel resetelni a BIOS-t, az érdemes megpróbálni, hátha behülyült az új SSD-től. Utána marad a gari, ha még van...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha a bioscheckig sem jut el, az kizárásos alapon szerintem vagy alaplap, vagy táp kampó. Még proci hiba esetén is kellene valami életjelet adnia (ha tud sípolni bootnál). Esetleg ha lehet még jumperrel resetelni a BIOS-t, az érdemes megpróbálni, hátha behülyült az új SSD-től. Utána marad a gari, ha még van...
Köszi a tippet: Jumperelést már nem kockáztattam be bár valahogy lehetne biztos, de rájöttem miatta, hogy alaplapi elem ki az majdnem ugyanúgy alapra veszi vissza a biost, mint ha resetelem. Nos még tovább nem játszottam a dolgokkal, de pár másodperc pörgés után újraindult, és szívhangokként leadta a se vga se memória hibakódot, (teljesen csupaszon indítottam) ami hatalmas előrelépés. Lehet tényleg csak beragadt. Köszönöm mégegyszer
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Köszi a tippet: Jumperelést már nem kockáztattam be bár valahogy lehetne biztos, de rájöttem miatta, hogy alaplapi elem ki az majdnem ugyanúgy alapra veszi vissza a biost, mint ha resetelem. Nos még tovább nem játszottam a dolgokkal, de pár másodperc pörgés után újraindult, és szívhangokként leadta a se vga se memória hibakódot, (teljesen csupaszon indítottam) ami hatalmas előrelépés. Lehet tényleg csak beragadt. Köszönöm mégegyszer
Jut eszembe, nekem is volt ilyen eset egy fél éve, csak én memóriát bővítettem. Utána se kép - se hang. Kaptam egy tippet a gombelem ki-be resetre, és utána működött szépen, mintha mi sem történt volna :)
Ráadásul ugyanez a proci, de asszem 450-es chipset.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 458
18 011
113
Kicsit előrehoztam a tervezett új gép vásárlásást, az Imperium I5 Premium konfigot vettem, két plusszal (1 terás HDD és jobb proci hűtő). Egy-két frissítés majd biztos lesz a jövőben, de remélem, hogy megint sikerült a következő 5-6 évre megoldanom a PC kérdést. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezt a régebbi újragyártott kártyába is betehetnék. Bár ennyit bármikor kiadok egy VGA-ért, de hogy ezt a kőkorszaki alaplapom tudja-e kezelni...?
Régiekbe és más típusokba nem tervezik. Csak az ezután gyártott 3060-ok kapják meg a korlátozást. De szoftveres szóval gyanítom hetek alat ttörik föl a biosát. :(
Elvileg a PCIe szabvány visszafelé kompatibilis, szólval mennie kell. Bár találkoztam olyannal, hogy a Radeon csak egy alaplapi beta bios frissítés után ismerte fel a VGAt de ez nagyon egyedi volt. Amúgy lelkiekben fel kell készülni, hogy egy a 330 USD itthon 200 000 ftot fog jelenteni. USD = EUR -> HUF+ÁFA :(
Kicsit előrehoztam a tervezett új gép vásárlásást, az Imperium I5 Premium konfigot vettem, két plusszal (1 terás HDD és jobb proci hűtő). Egy-két frissítés majd biztos lesz a jövőben, de remélem, hogy megint sikerült a következő 5-6 évre megoldanom a PC kérdést. :)
A 1660 a bottleneck, főleg ha a TUF monitorosat vetted. A monitoron ha bekapcsolod a freesyncet akkor az Nvidia control panelbe be lehet rá kapcsolni a G-Syncet. Most már nem köcsögöl az nvidia és Freesyncel is működik. Ellenben néhány játéknál jobb kikapcsolni mert csak rángatja a képet.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest
M

molnibalage

Guest
Régiekbe és más típusokba nem tervezik. Csak az ezután gyártott 3060-ok kapják meg a korlátozást. De szoftveres szóval gyanítom hetek alat ttörik föl a biosát. :(
Elvileg a PCIe szabvány visszafelé kompatibilis, szólval mennie kell. Bár találkoztam olyannal, hogy a Radeon csak egy alaplapi beta bios frissítés után ismerte fel a VGAt de ez nagyon egyedi volt. Amúgy lelkiekben fel kell készülni, hogy egy a 330 USD itthon 200 000 ftot fog jelenteni. USD = EUR -> HUF+ÁFA :(

A 1660 a bottleneck, főleg ha a TUF monitorosat vetted. A monitoron ha bekapcsolod a freesyncet akkor az Nvidia control panelbe be lehet rá kapcsolni a G-Syncet. Most már nem köcsögöl az nvidia és Freesyncel is működik. Ellenben néhány játéknál jobb kikapcsolni mert csak rángatja a képet.
Na, ja, de 200k azért egy 3060-ért is reális lenne, ez a 960-as karimhoz képest 3 generációval újabb.
Most ennyit kérnek egy 4,5 éves VGA-ért, ami 1,5 éve még 100k sem volt talán.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 458
18 011
113
A 1660 a bottleneck, főleg ha a TUF monitorosat vetted. A monitoron ha bekapcsolod a freesyncet akkor az Nvidia control panelbe be lehet rá kapcsolni a G-Syncet. Most már nem köcsögöl az nvidia és Freesyncel is működik. Ellenben néhány játéknál jobb kikapcsolni mert csak rángatja a képet.
Köszi, nincsenek óriási igényeim, a régi gép is hasonló kategória volt, vagy 6 éve nagyobb gond nélkül húzza az igát.
A monitorom egy egyszerű 24"-es LG, semmi plussz. Gondolkodok rajta, hogy vegyek egy picit komolyabbat, maradva a full HD 24"-nél, esetleg 144 Hz és freesynce/G-Synce mellett.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Van olyan weboldal ahol új, de már régi, elavult laptopokat lehet venni? Kellene egy laptop minél olcsóbb kb 100 ezer alatt, gyakorlatilag mindegy mi van benne. Régien lehetett venni kb 100-ért mindenhol, sőt 50-60 ezerért netbookokat is lehetett kapni. Már egy hete keresgélek, de netbookból egy darabot sem találtam, gondolom kimentek a "divatból" az elmúlt 5-6 évben..
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Van olyan weboldal ahol új, de már régi, elavult laptopokat lehet venni? Kellene egy laptop minél olcsóbb kb 100 ezer alatt, gyakorlatilag mindegy mi van benne. Régien lehetett venni kb 100-ért mindenhol, sőt 50-60 ezerért netbookokat is lehetett kapni. Már egy hete keresgélek, de netbookból egy darabot sem találtam, gondolom kimentek a "divatból" az elmúlt 5-6 évben..

Én anno hardveraprón vadásztam le egy Toshiba-t, egyetlen bajom vele, hogy elég törékeny konstrukció.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

jeff

Well-Known Member
2015. november 24.
56
283
53
Van olyan weboldal ahol új, de már régi, elavult laptopokat lehet venni? Kellene egy laptop minél olcsóbb kb 100 ezer alatt, gyakorlatilag mindegy mi van benne. Régien lehetett venni kb 100-ért mindenhol, sőt 50-60 ezerért netbookokat is lehetett kapni. Már egy hete keresgélek, de netbookból egy darabot sem találtam, gondolom kimentek a "divatból" az elmúlt 5-6 évben..
Új, de régi, elavult gépet nem fogsz kapni sehol, mert senkinek nem érdeke ilyen raktárkészletet fenntartani. Viszont a hardverapró jó ötlet, ott ki lehet fogni jó vételeket. 100 körül jó laptopokat kapni, de nyilván csak használtat.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822
T

Törölt tag 2822

Guest
Van olyan weboldal ahol új, de már régi, elavult laptopokat lehet venni? Kellene egy laptop minél olcsóbb kb 100 ezer alatt, gyakorlatilag mindegy mi van benne. Régien lehetett venni kb 100-ért mindenhol, sőt 50-60 ezerért netbookokat is lehetett kapni. Már egy hete keresgélek, de netbookból egy darabot sem találtam, gondolom kimentek a "divatból" az elmúlt 5-6 évben..

Én anno hardveraprón vadásztam le egy Toshiba-t, egyetlen bajom vele, hogy elég törékeny konstrukció.

Ja igen, elfelejtettem, egy kritérium mégis csak van. Magyar billentyűzet ékezetes betűkkel.