Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Az átlag egyorrú felhasználó amiatt köpköd rá általában, mert egyfelől a korai verzióknál tök jó poén volt, hogy a Windows akkor most úgy döntött, hogy frissítünk, és ha nem voltál kellően résen, egy komolyabb frissítési csomag esetén negyed-fél óráig bámulhattad, hogy a gép frissít. Miközben dolgozni kellett volna, vagy filmet nézni, vagy játszani. De nem tudott.

Ez a kritika valljuk meg egy kétélű kard visszafelé néző pengéje - érthető a Microsoft igyekezete, hogy valahogy visszaszorítsa a frissítések hiánya miatt sebezhetőséget (és az emiatt életre hívott gigászi bothálózatok megszüntetése), csak ezt úgy gondolták bölcs dolog úgy csinálni, hogy na fiacskám, most frissítünk, MERT AZ NEKED JÓ ÉS KUSS. Az átlag egyorrú Wintel felhasználó pedig nincs ehhez hozzászokva, pláne nem arra a módira, ahogy a picipuha ezt nekiállt csinálni. Ez azóta azért pár nagyságrendet javult, például belátták, hogy talán nem akkora baj, ha némi szabadságot azért adnak a felhasználónak e téren.

A másik óriási baklövésük az, hogy jön félévente egy nagy frissítés és abban simán összekutyulnak ezt-azt, ami éppen az aktuális Microsoft brainstormin meetingen bejön, mert mekkora poén már, ha az előre beállított fájlkiterjesztés-hozzárendeléseket átállítjuk? Volt személyes élményem, egy nagy frissítés, ok, látszólag minden rendben. Aztán jött hirtelen mindenkitől a sirám, hogy a PDF-eket nem az Adobe Reader nyitja meg, hanem az Edge böngésző (mert átállította erre a fájlasszociációt a frissítés). Persze mindezt nem ám két kattintással visszaállítható módon oldják meg, hanem menj be az almenü elmenüjébe elrejtett almenübe, hogy aztán cseppet sem felhasználóbarát módon állítsd azt vissza. Másik példa, jön a nagy frissítés, ami kinyírja a Cetlik (sticky notes) alkalmazást. Amit úgy általában a munkahelyeken is szeretnek használni, oda írják fel a pillanatnyilag fontos dolgokat, mert tök jó dolog, ha ott van az orra előtt. Na most ha ez eltűnik, akkor a felhasználó érthető okokból morcos lesz...

Ez főleg az elején volt általános, mára talán kicsit óvatosabbak (bár a Sticky notes eset kb. egy éves történet), de hogy az Edge böngészőt továbbra is minden létező módon tolják az ember képébe, az minimum undorító.

A harmadik komoly probléma még a mai napig, hogy továbbra sem képesek a felhasználói felület tesztre-szabását normálisan lehetővé tenni gyárilag. A Start menü úgy-ahogy használható manapság, de a felhasználók cirka 90%-nak tökéletes lenne a Win7 féle Start menü. Ám ennek az opcióját nem adják meg, csakmertazért. Szenvedjé bazzeg...
Felraksz kb. bármilyen Linux felhasználói felületet, és pár kattintással átválthatsz egy másikra úgy, hogy a rendszer ettől nem foss@ össze magát (megvannak ott is a saját nyűgök, tehát ott sem minden zöld és boldog, de ilyen téren egy álom a Windowshoz képest).

Ettől függetlenül szvsz a Win10 használható OS, mostanra a gyerekbetegségeit úgy-ahogy kiheverte, amit nem, az 3rd party alkalmazásokkal kezelhető. Ezzel együtt sajnos meg tudom érteni az ellenszenvet vele szemben...
Na köszi, ezért nem akartam régen sem a W10-et. Nekem a W7 is kb. úgy néz ki, mintha w98 ellen. A sok "újítás" többségétől a falra másztam. Kell a f*sznak.
 
  • Szomorú
Reactions: Cifu

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Na köszi, ezért nem akartam régen sem a W10-et. Nekem a W7 is kb. úgy néz ki, mintha w98 ellen. A sok "újítás" többségétől a falra másztam. Kell a f*sznak.
Most komolyan, az állam a földön keresem, pont te gondolkodsz így? Te vagy aki elvárja mindenkitől, hogy ép ésszel álljon a műszaki kérdésekhez, aztán meg egy ilyen komment...? A falra mászós résszel egyetértek, de az csak másodlagos azzal szemben ami a motorháztető alatt változott.

A win7-tel legyél egyre óvatosabb, mert ha beszopsz valamit ott fogsz majd sírni ahol senki se lát...;)
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick and Cifu

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Na köszi, ezért nem akartam régen sem a W10-et. Nekem a W7 is kb. úgy néz ki, mintha w98 ellen. A sok "újítás" többségétől a falra másztam. Kell a f*sznak.

Mint említettem, ma már elég korrekt a Win10, az idióta Start menüt helyre lehet rakni az Open Shell segedelmével, a frissítéseknél pedig be lehet már állítani, hogy például 7 napig szüneteltesse azok telepítését (de most már szerencsére nem csinál olyat, hogy menet közben közli, hogy Ő akkor frissíteni fog).

Ezzel szemben bármilyen friss hardware esetén van hozzá támogatás, szemben a Windows 7-el, amihez sokszor már egy nyamvadt nyomtatót se lehet felrakni rendesen, mert egyszerűen nem csinálnak drivert hozzá (nem meglepő módon). Szóval especiel Windows 7-et használni 2021-ben olyan, mintha lovaskocsival szeretnéd a napi ingázást megoldani...

Mondanám, hogy rakj fel egy Linux Mintet vagy Lubuntut, mert azok egész normálisan összerakott OS-ek, csak hát játszani azon meg nem nagyon fogsz...
 
M

molnibalage

Guest
Most komolyan, az állam a földön keresem, pont te gondolkodsz így? Te vagy aki elvárja mindenkitől, hogy ép ésszel álljon a műszaki kérdésekhez, aztán meg egy ilyen komment...? A falra mászós résszel egyetértek, de az csak másodlagos azzal szemben ami a motorháztető alatt változott.

A win7-tel legyél egyre óvatosabb, mert ha beszopsz valamit ott fogsz majd sírni ahol senki se lát...;)
Hamarosan váltva lesz, de az agyam eldobom attól, amit ma szoftverfrissítés címén művelnek telón és gépen.
  • Amit Cifu említ, merő poénból szétecsesz a konfigurált beállításod. Az okostelón 3 operendszer frissítés után állíthattam be, hogy mi van.

  • A legsikerültebb frissítésnél a VGA drivert cseszte csak szét, rendszer visszaállítás. Mázli, hogy volt mit. Utána inkább 1 évig nem frissítettem csak ami nagyon kellett és a VGA drivert sem.

  • PC-n az n+1 program telepítő és frissítés otthagyja a szemetét és merő poénból sok sok GB helyet foglal el. Ezt a win saját takarítója nem szedi le,n nem is érzékeli. WinDirStat --> majd a saját tudtással a rejtett helyeken törölt szemét után +15 GB törtlése manuálisan. Vastaps. 25+ év kemény fejlesztése után sem tud a rendszer rendet tartani. Ez mondjuk nem csak a win hibája, de akkor is.

  • Mivel XP 2007-et van, ezért kicsit félek frissítani, hogy ne csessze szét azt sem. Mert abban van pl. jól és gyorsan kezelhető MS office pic. manager.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hamarosan váltva lesz, de az agyam eldobom attól, amit ma szoftverfrissítés címén művelnek telón és gépen.
  • Amit Cifu említ, merő poénból szétecsesz a konfigurált beállításod. Az okostelón 3 operendszer frissítés után állíthattam be, hogy mi van.

  • A legsikerültebb frissítésnél a VGA drivert cseszte csak szét, rendszer visszaállítás. Mázli, hogy volt mit. Utána inkább 1 évig nem frissítettem csak ami nagyon kellett és a VGA drivert sem.

Szerintem téged utál a gépszellem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Lehetséges,hogy egy 3 hónapos monitor közepén elromlik egy sor pixel,vagyis egy függőleges sor mindig zöld?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A másik óriási baklövésük az, hogy jön félévente egy nagy frissítés és abban simán összekutyulnak ezt-azt, ami éppen az aktuális Microsoft brainstormin meetingen bejön, mert mekkora poén már, ha az előre beállított fájlkiterjesztés-hozzárendeléseket átállítjuk? Volt személyes élményem, egy nagy frissítés, ok, látszólag minden rendben. Aztán jött hirtelen mindenkitől a sirám, hogy a PDF-eket nem az Adobe Reader nyitja meg, hanem az Edge böngésző (mert átállította erre a fájlasszociációt a frissítés). Persze mindezt nem ám két kattintással visszaállítható módon oldják meg, hanem menj be az almenü elmenüjébe elrejtett almenübe, hogy aztán cseppet sem felhasználóbarát módon állítsd azt vissza. Másik példa, jön a nagy frissítés, ami kinyírja a Cetlik (sticky notes) alkalmazást. Amit úgy általában a munkahelyeken is szeretnek használni, oda írják fel a pillanatnyilag fontos dolgokat, mert tök jó dolog, ha ott van az orra előtt. Na most ha ez eltűnik, akkor a felhasználó érthető okokból morcos lesz...
Volt decemberben ettől sokkal "jobb" is. Röviden, parasztosan zanzásítva: A frissítést követően ha futott a chkdsk /f (automatikusan fut minden komolyabb vagy ismétlődő hibánál újrainduláskor) akkor szépen "elrontotta" a fájlrendszert a "fájlrendszerjavító" utility :)) Szóval ha kijön valami fincsi update én mindig várok minimum 3 napot, inkább egy hetet, nem csak windowsnál, mert hasonló esetek vannak, más legyen a kísérleti nyúl.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Cifu
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem Insider verzió van telepítve mindenhova, mindenféle béta frissítéseket telepítget mégse volt eddig semmi bajom a 10-essel, ellentétben a 7-tel ami max 8-9 hónapot bírt ki aztán lehetett újrahúzni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
T

Törölt tag 1711

Guest
Ennek örömére kibaszott velem az Asus :D
Tegnap volt egy bios frissítés, most meg nem lehet statikusra állítani a billentyűzet világítását, szívárványszínek táncolnak rajta...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Nekem Insider verzió van telepítve mindenhova, mindenféle béta frissítéseket telepítget mégse volt eddig semmi bajom a 10-essel, ellentétben a 7-tel ami max 8-9 hónapot bírt ki aztán lehetett újrahúzni.
Számomra teljesen érthetetlen, miért baszakszik valaki még a 7-essel vagy korábbi verzióval. Konkrétan ezeken egy internetes fizetést sem mernék már elindítani.

A 10-es minden szempontból jobb, sokkal, sokkal gyorsabb, és a legkevésbé problémás, sőt az átszokás után a legjobban használható az összes eddig használt Windows verzióhoz képest. Hibák, glitchek meg mindenhol vannak, javítják.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ennek örömére kibaszott velem az Asus :D
Tegnap volt egy bios frissítés, most meg nem lehet statikusra állítani a billentyűzet világítását, szívárványszínek táncolnak rajta...
Csak szoktatnak az "új dolgokhoz". :) Nyitottnak kell lenni :D

Win 10-nél az elhalasztom a frissítést gombra 4x lehet nyomni. Vagyis 1 hónappal el lehet tolni. Na ezt én 3x szoktam eljátszani.
3 hónap alatt általában kijavítja az MS amit elrontott....kivéve a "hírhedt októberi frissítést" amihez egy év kellett.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
M

molnibalage

Guest
Számomra teljesen érthetetlen, miért baszakszik valaki még a 7-essel vagy korábbi verzióval. Konkrétan ezeken egy internetes fizetést sem mernék már elindítani.

A 10-es minden szempontból jobb, sokkal, sokkal gyorsabb, és a legkevésbé problémás, sőt az átszokás után a legjobban használható az összes eddig használt Windows verzióhoz képest. Hibák, glitchek meg mindenhol vannak, javítják.
Ezt a jobban használható dolgot soha nem tudtam megérteni. Mindig is mire használta az átlaguser az operendszert?
Hogy ismerje fel a rádugott eszközt és legyen hozzá driver. A user meg kattint a parancsikonra. Ennyi.

Ebben az XP óta annyi fejlődés van, hogy az egységesítés és a Win mérete miatt a driverek gyak. félauto/auto módon lejönnek. Tehát ez még csak nem is a win, hanem igazából az ipar közös érdeme, hogy ne legyen 23 féle mobiltöltő, mint régen.

Értem én, hogy egy corporate környezetnél más is van, de egy átlagusernek ennyi a mérce.
Magyarázd meg neki, hogy ezért miért kell lecserélni az egész operendszert.
Meg kb. csak a biztonsági frissítés vonal miatt, de az sem a user élményről szól. Aminek meg igen alvágott az, amit a win10 régen frissítés címén előadott. Még a win7 is képes volt orbitális buktákra.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Számomra teljesen érthetetlen, miért baszakszik valaki még a 7-essel vagy korábbi verzióval. Konkrétan ezeken egy internetes fizetést sem mernék már elindítani.

A 10-es minden szempontból jobb, sokkal, sokkal gyorsabb, és a legkevésbé problémás, sőt az átszokás után a legjobban használható az összes eddig használt Windows verzióhoz képest. Hibák, glitchek meg mindenhol vannak, javítják.
Ezzel én is így vagyok csak sajnos vannak kivételek. Feleségem kapott ajándékba egy levedlett Dell Alienware PC-t. Én is úgy gondoltam, hogy windows 10-et rá, aztán majd csak elmegy alatta minden ami kell. Első ilyen jellegű kudarcélményem, mármint, hogy a legfrissebb windowst nem sikerül felcsiholni egy régebbi gépre, mert a gép rettentően instabil Windows 10 alatt. Driverek a gyártótól csak Windows 7 és 8.1 alá vannak, a support fórum pedig tele a szerencsétlen felhasználókkal akik Windows 10 upgradeltek és nem várt mellékhatások jöttek. Ez az első, hogy ilyet látok, de ilyen is van. Ugyan elég ritka, de akad. Van gép amire nem érdemes feltenni a legújabb Wint mert, még ha valahogy sikerül is összecsiholni a rendszert, egy automatikus windows update hajlamos ujra összekuszálni a rendszerstabilitást.

Volt egy hasonló élményem még 8 éve egy laptoppal, amire fedorát kellett rácsiholnom, mert azt akart rá a főnök. Csak úgy lehetett, ha az alap telepítés után pár csomag frissítését letiltotta az ember (nini linux alatt ilyet is lehet - a pár érintett csomag a wifi driver és kapcsolódó dolgok voltak), mert ha simán ráment a frissítés, akkor nem ment a wifi többet... Szóval nem csak a windows tud ilyeneket. Az embernek egyszerűen tudnia kell, hogy melyik ökoszisztéma alatt futnak azok a szoftverek, amik neki fontosak. Vannak akiknek elképzelhetetlen a minka win nélkül és vannak mások akiknek meg linux nélkül elképzelhetetlen. Tudjátok, csak más :D Nem jobb vagy rosszabb :D. Khmmm miért jut eszembe az esőcsatorna :D
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ezzel én is így vagyok csak sajnos vannak kivételek. Feleségem kapott ajándékba egy levedlett Dell Alienware PC-t. Én is úgy gondoltam, hogy windows 10-et rá, aztán majd csak elmegy alatta minden ami kell. Első ilyen jellegű kudarcélményem, mármint, hogy a legfrissebb windowst nem sikerül felcsiholni egy régebbi gépre, mert a gép rettentően instabil Windows 10 alatt. Driverek a gyártótól csak Windows 7 és 8.1 alá vannak, a support fórum pedig tele a szerencsétlen felhasználókkal akik Windows 10 upgradeltek és nem várt mellékhatások jöttek. Ez az első, hogy ilyet látok, de ilyen is van. Ugyan elég ritka, de akad.
Sajnos cseppet sem ritka a tapasztalatom szerint a laptopoknál, a gyártóktól és a szériától (belépő vagy business) függően 3-5 évig nyújtanak támogatást. Ha a laptop kicsúszott a Win10 megjelenéséből (ie.: mondjuk 7-8 éves, vagy idősebb), akkor nincs hozzá támogatás a Win10-re. Laptopoknál pedig ugye nem úgy működik, hogy letöltesz egy XY drivert akárkitől, és felrakod. Ha a gyártótól nincs támogatás, akkor Szopcsek Jaruzelszki jön esélyesen.

Jó esetben csak a Wifi, Bluetooth és/vagy a Touchpad hiánya lép fel, ezek még elviselhetőek, ha elfogadod, hogy mondjuk USB-s Wifi sticket használsz meg USB-s egeret. Rosszabb esetben viszont az energiamanagement nem áll egyenesbe, és ott már lehetnek komoly gondok (pl. fagyások is...).

Ilyen téren egyébként szerencsés valamennyire a Microsoft azon törekvése, hogy a Windows 10-et huzamosabb ideig kívánja megtartani. Ugye a Vista / 7 / 8 és 8.1 esetén nagyjából 3 évente váltották egymást, és ez ilyen szempontból nem volt túl poénos, mert a gyártó simán rávághatta egy 2012-es laptopra, hogy Win Vista / 7 támogatást kap 3 évig, aztán Win8-on már zéró támogatás volt, és a fenti problémákba futottál bele.

A Windows 10 már több, mint 5 éve itt van velünk, és egy ideig még lesz, szóval legalább ilyen téren egyszerűbb az élet egy használt laptoppal (amennyiben Win10-re már megkapta a támogatást).
 
T

Törölt tag 008

Guest
A Windows 10 már több, mint 5 éve itt van velünk, és egy ideig még lesz,
A próféta szóljon belőled, de az MS már pedzegeti a desktop as servicét. Szóval ha lesz következő windows ott már csak egy virtuális desktopot bérelünk az MS szerverén. :(
 
  • Szomorú
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Sajnos cseppet sem ritka a tapasztalatom szerint a laptopoknál, a gyártóktól és a szériától (belépő vagy business) függően 3-5 évig nyújtanak támogatást. Ha a laptop kicsúszott a Win10 megjelenéséből (ie.: mondjuk 7-8 éves, vagy idősebb), akkor nincs hozzá támogatás a Win10-re. Laptopoknál pedig ugye nem úgy működik, hogy letöltesz egy XY drivert akárkitől, és felrakod. Ha a gyártótól nincs támogatás, akkor Szopcsek Jaruzelszki jön esélyesen.

Jó esetben csak a Wifi, Bluetooth és/vagy a Touchpad hiánya lép fel, ezek még elviselhetőek, ha elfogadod, hogy mondjuk USB-s Wifi sticket használsz meg USB-s egeret. Rosszabb esetben viszont az energiamanagement nem áll egyenesbe, és ott már lehetnek komoly gondok (pl. fagyások is...).

Ilyen téren egyébként szerencsés valamennyire a Microsoft azon törekvése, hogy a Windows 10-et huzamosabb ideig kívánja megtartani. Ugye a Vista / 7 / 8 és 8.1 esetén nagyjából 3 évente váltották egymást, és ez ilyen szempontból nem volt túl poénos, mert a gyártó simán rávághatta egy 2012-es laptopra, hogy Win Vista / 7 támogatást kap 3 évig, aztán Win8-on már zéró támogatás volt, és a fenti problémákba futottál bele.

A Windows 10 már több, mint 5 éve itt van velünk, és egy ideig még lesz, szóval legalább ilyen téren egyszerűbb az élet egy használt laptoppal (amennyiben Win10-re már megkapta a támogatást).
Az 5,5 éves asztali PC-mel van okom félni?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Az 5,5 éves asztali PC-mel van okom félni?
Nekem a notbookom gpu-ja nem volt win10 támogatott, a driverek exportáltam win7 alatt, importáltam win10 alatt, és ment is.

Powershell:

Export-WindowsDriver -Online -Destination P:\x200\drivers

volt a varázslat. Import a párja asszem, de simán a könyvtárat megadva a driver kresésnél a varázslónak segít.

szerk: most látom, hogy 8.1 alatt csináltam ezt, win7 alatt lehet, hogy nem támogatott a parancs.