[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Én nem azt mondtam, hogy háborúzni kell. Akar a halál. Én azt mondtam, hogy nem igaz az az állítás miszerint háborúval nem lehet megoldani semmit, mert történelem sajnos megmutatta, hogy bizonyos esetekben megoldás. Románia a győztes oldalon volt 1918-ban, megkapta a jutalmát és ma a világon egyetlen ország sem kérdőjelezi meg, hogy ez a jutalom mennyire volt igazságos, hovatovább egyetlen ország sem fogadná el annak létjogosultságát, hogy Erdély részben vagy egészben visszakerüljön hozzánk. Elérte a háborúval a célját Románia? Igen. Működött neki a dolog? Igen. Megkérdőjelezi ma bármelyik ország, hogy ez jogos volt? Nem. Miért? Mert a győztesek oldalán állt.
Akkor szerintem félreértettél én nem általánosságban beszéltem a háborúról hanem konkrétan a Magyar-Román háborúról. Ami nekünk nem jönne jól egyáltalán.
Az ember nem ír ki minden gondolatot, ha van egy ilyen vázlata. :D Van amivel le lehet csillapítani nemcsak az eu-t, hanem az usákokat is. :) Csak hadsereget kell ehhez építeni és tréningezni, villámháborús precizitással. Persze te biztos inkább mégis nekimennél a hegyeknek, aztán szomorú lennél. :D A NATO nem avatkozik bele a NATO tagok baszódásaiba túl mélyen általában. Az meg, hogy békülni akarnak-e, ha egyszer sikeres volt a művelet, mit számít? Kénytelenek.
De ez nem ilyen egyszerű ha elkezdesz komoly hadsereg építésbe arra reagálni fog az összes szomszédos ország. Arról nem is beszélve hogy miből fogod ezt megtenni? Alapjaiban nem működik amiről beszélsz. Olyan feltételezéseid vannak amiknek semmi alapja, mint hogy a NATO nem fog beavatkozni. Románia az oroszok elleni tervük egyik figurája amint veszélyeztetnénk egyből lépnének.
Szerintem itt sokak nem a háború indítása mellett teszik le a voksukat, amikor háborúval való revizioról beszélnek.
Szerintem sokkal inkább a lehetőségeink megépítésének fontosságán van a hangsúly, ha egyszer kedvezően fújna a szél, akkor tudjunk lépni, lásd románia 1918. És ennek fontos eleme a közbeszédben tartása, hogy amikor lépni kell, akkor ne jöjjenek elő a román lelket védő fontoskodók.
A kedvező szél azt jelenti a mi esetünkben hogy valamelyik nagyhatalom felhasznál minket a románok ellen. Ezt mondom már egy ideje, egyszerűen nincs realitása hogy másképp nyerjünk egy háborút. Ha pedig ez lesz akkor a román lelket védő fontoskodók szája úgy is be lesz verve, a neten a tv-n a rádión úgy is az fog ömleni hogy vesszen Trianon és lakosságot úgyis fel fogják hergelni.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A kedvező szél azt jelenti a mi esetünkben hogy valamelyik nagyhatalom felhasznál minket a románok ellen. Ezt mondom már egy ideje, egyszerűen nincs realitása hogy másképp nyerjünk egy háborút. Ha pedig ez lesz akkor a román lelket védő fontoskodók szája úgy is be lesz verve, a neten a tv-n a rádión úgy is az fog ömleni hogy vesszen Trianon és lakosságot úgyis fel fogják hergelni.

Vedd észre, hogy magadat cáfolod meg. "háborúval nem lehet", de most mégis elfogadod a tényt, hogy "kedvező széljárásban" már igen..

Amit írtál nem igaz. Megoldható háborúval, és több mint valószínű, hogy meg is lesz oldva háborúval, a kérdés csak az időpontja. Semmi sem tart örökké. Egyetlen szövetség, egyetlen békés időszak sem. Előbb utóbb véget ér a béke és jön a háború. Ilyen volt az emberi történelem több ezer évig, és az elmúlt pár évtizedben sem változtunk meg. Ez igaz általánosságban is, és a magyar-román viszonyra is.

Persze leírhatod, hogy nincs háborús megoldása Erdély visszaszerzésének ezért, azért meg amazért, és nagyon sok érvet fel lehet sorakoztatni az igazad mellett. Csak ugyanezt meg lehet tenni a cáfolatára is. Te viszont egyértelműen kijelentetted, hogy márpedig nem, nincs háborús megoldás és punktum. De van, csak bizonyos feltételeknek teljesülnie kell hozzá.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Vedd észre, hogy magadat cáfolod meg. "háborúval nem lehet", de most mégis elfogadod a tényt, hogy "kedvező széljárásban" már igen..

Amit írtál nem igaz. Megoldható háborúval, és több mint valószínű, hogy meg is lesz oldva háborúval, a kérdés csak az időpontja. Semmi sem tart örökké. Egyetlen szövetség, egyetlen békés időszak sem. Előbb utóbb véget ér a béke és jön a háború. Ilyen volt az emberi történelem több ezer évig, és az elmúlt pár évtizedben sem változtunk meg. Ez igaz általánosságban is, és a magyar-román viszonyra is.

Persze leírhatod, hogy nincs háborús megoldása Erdély visszaszerzésének ezért, azért meg amazért, és nagyon sok érvet fel lehet sorakoztatni az igazad mellett. Csak ugyanezt meg lehet tenni a cáfolatára is. Te viszont egyértelműen kijelentetted, hogy márpedig nem, nincs háborús megoldás és punktum. De van, csak bizonyos feltételeknek teljesülnie kell hozzá.
Az alapja a vitának hogy az volt hogy felesleges és káros a Erdély visszacsatolásáról beszélni és törekedni kell arra hogy békében éljünk együtt, megpróbálni túl lépni a múlton és jó szomszédi viszonyt alakítani ki. Erre jöttek azok a vélemények hogy de igenis beszélni kell róla mert Románia az ellenségünk, militarizálni kell, felkészülni arra hogy visszavegyük. Erre írtam hogy nincs értelme ennek mert nem tudunk megnyerni egy háborút ellenük magunktól és csak akkor fogunk tudni nyerni ha egy nagyhatalom azt akarja és támogat minket.
Tehát ezért jövök a háborús megoldás értelmetlenségével, mert saját erőből nem működik, ha meg valamelyik nagyhatalom akarja majd úgy se lesz választásunk.
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra mert ha egyszer nem tudunk saját erőből ellenségeskedéssel célt érni akkor muszáj más megoldást találni.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Fentebb leírtam három pontban hogy miért nem működik egy háború Románia ellen és ebből következtettem arra hogy másképp kell ezért megközelíteni a kérdést.
Ha tényleg elhiszitek hogy a háború működhet vázoljátok fel hogy nézne ki egy sikeres háború Erdélyért.

erre én is kíváncsi vagyok.
Készítek egy forró teát, az olvasnivalóhoz. XD
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Az alapja a vitának hogy az volt hogy felesleges és káros a Erdély visszacsatolásáról beszélni és törekedni kell arra hogy békében éljünk együtt, megpróbálni túl lépni a múlton és jó szomszédi viszonyt alakítani ki. Erre jöttek azok a vélemények hogy de igenis beszélni kell róla mert Románia az ellenségünk, militarizálni kell, felkészülni arra hogy visszavegyük. Erre írtam hogy nincs értelme ennek mert nem tudunk megnyerni egy háborút ellenük magunktól és csak akkor fogunk tudni nyerni ha egy nagyhatalom azt akarja és támogat minket.
Tehát ezért jövök a háborús megoldás értelmetlenségével, mert saját erőből nem működik, ha meg valamelyik nagyhatalom akarja majd úgy se lesz választásunk.
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra mert ha egyszer nem tudunk saját erőből ellenségeskedéssel célt érni akkor muszáj más megoldást találni.
Értem amit írsz, de így sem igaz ebben a formában. Ha te feltételezed, hogy csak egy nagyhatalom áldásával szerezhetjük vissza Erdélyt akkor tévedsz. Honnan is tudhatná bármelyikünk, hogy mit hoz a jövő? Ha a nagyhatalmak között átrendeződés lesz, akár némelyikük meg is szűnik, ők vajon milyen problémákkal és konfliktusokkal néznek majd szembe a jövőben? És akkor vajon biztosan lesz-e erőforrásuk egy magyar-román viszályba is beleszólni? Simán benne van a pakliban, hogy 1-1 ellen fogjuk döntésre vinni a dolgot, kizárni semmiképpen sem lehet. Jószomszédi viszonyra meg az törekedjen velük akinek bírja a gyomra és nem hányja el magát a románoktól. Odaát ugyanis nem csak a szélsőséges pártok magyarellenesek. Minden egyes pártjuk kihasználja a magyar kártyát amikor az érdekei megkívánják, akkor mégis milyen jószomszédi viszonyról beszélünk?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Értem amit írsz, de így sem igaz ebben a formában. Ha te feltételezed, hogy csak egy nagyhatalom áldásával szerezhetjük vissza Erdélyt akkor tévedsz. Honnan is tudhatná bármelyikünk, hogy mit hoz a jövő? Ha a nagyhatalmak között átrendeződés lesz, akár némelyikük meg is szűnik, ők vajon milyen problémákkal és konfliktusokkal néznek majd szembe a jövőben? És akkor vajon biztosan lesz-e erőforrásuk egy magyar-román viszályba is beleszólni? Simán benne van a pakliban, hogy 1-1 ellen fogjuk döntésre vinni a dolgot, kizárni semmiképpen sem lehet. Jószomszédi viszonyra meg az törekedjen velük akinek bírja a gyomra és nem hányja el magát a románoktól. Odaát ugyanis nem csak a szélsőséges pártok magyarellenesek. Minden egyes pártjuk kihasználja a magyar kártyát amikor az érdekei megkívánják, akkor mégis milyen jószomszédi viszonyról beszélünk?
Nem tudom milyen jövőképben tudod kizárni a képletből a környező országokat akiknek mind felállna a szőr a hátán a visszacsatolástól. De még ha fel is tesszük hogy így lesz valamikor a jövőben, kitudja mikor, mit segít ez most nekünk? Amikor teljesen más a helyzet? Ennyi erővel készülhetnénk háborúra Szerbiával vagy Ausztriával is. Vissza Burgerlandot!
Ha nem törekedsz a jószomszédi viszonyra akkor több vagy kevesebb lesz a rasszizmus Romániában? És ha törekedsz?
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nem tudom milyen jövőképben tudod kizárni a képletből a környező országokat akiknek mind felállna a szőr a hátán a visszacsatolástól. De még ha fel is tesszük hogy így lesz valamikor a jövőben, kitudja mikor, mit segít ez most nekünk? Amikor teljesen más a helyzet? Ennyi erővel készülhetnénk háborúra Szerbiával vagy Ausztriával is. Vissza Burgerlandot!
Ha nem törekedsz a jószomszédi viszonyra akkor több vagy kevesebb lesz a rasszizmus Romániában? És ha törekedsz?
Készülni is kell a háborúra minden szomszédos országgal. Könyörgöm ez a hadügy feladata, hogy legyenek készek háborút vívni és nyerni...

Láttuk mire lehet menni a jószomszédi viszonyra való törekvéssel. A fidesz is megpróbálta több országgal is, akik később leszartak minket minden segítség és jópofizás ellenére, és láttuk azt is ahogyan a mostani ellenzék együtt ünnepelte a románokkal Erdély elcsatolását. Köszönöm én ebből nem kérek, nincs hozzá gyomrom.

És igen, ha egy háborúra felkészült hadsereg áll a külpolitikád mögött akkor azzal be lehet fenyíteni a szomszédokat és ők visszafogják a véresszájú szélsőségeseiket ezáltal csökkenthetőek a kinti magyarokat ért atrocitások. A "tartsuk oda a másik orcánkat is" mentalitás ezzel szemben azt az eredményt hozza amit várunk tőle. Odatartjuk és akkor oda is kapunk egyet..
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra

1. Minden hasonló szándékod egyoldalú, amíg a jószomszédod a hazád területének több mint felét megszállás alatt tartja, a magyar nemzetiségű lakosait túszként kezeli és jobb esetben is asszimilálni akarja
2. Megalakulásától kezdve állami létének alapvető törekvése a te államiságod felszámolására irányul. A mindenkori román állam számára ez lét vagy nemlét kérdése, az általad folytatott külpolitikától függetlenül (hacsak az nem maga az önfeladás).
3. Si vis pacem, para bellum

Nagyon sokmindent kéne bepótolnod ahhoz, hogy egyáltalán érdemes legyen részletesen reagálni a bornírt képzelgéseidre
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az alapja a vitának hogy az volt hogy felesleges és káros a Erdély visszacsatolásáról beszélni és törekedni kell arra hogy békében éljünk együtt, megpróbálni túl lépni a múlton és jó szomszédi viszonyt alakítani ki. Erre jöttek azok a vélemények hogy de igenis beszélni kell róla mert Románia az ellenségünk, militarizálni kell, felkészülni arra hogy visszavegyük. Erre írtam hogy nincs értelme ennek mert nem tudunk megnyerni egy háborút ellenük magunktól és csak akkor fogunk tudni nyerni ha egy nagyhatalom azt akarja és támogat minket.
Tehát ezért jövök a háborús megoldás értelmetlenségével, mert saját erőből nem működik, ha meg valamelyik nagyhatalom akarja majd úgy se lesz választásunk.
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra mert ha egyszer nem tudunk saját erőből ellenségeskedéssel célt érni akkor muszáj más megoldást találni.

Ok, de ha beáll a nagyhatalmi változás, akkor meg ott állunk letolt gatyával és nekünk gondolnunk kell arra, hogy úgy 1.5 millió magyar él csak Romániában, akikért felelősséggel tartozunk, hiszen eleve Budapest miatt élnek ők most ott és nem Magyarországon. Romániában bármilyen a jelenleginél rosszabb változás azt jelenti, hogy a magyarok kerek-perec főellenséggé válnak és onnantól azt csinálnak velük, amit akarnak. Kivéve, ha feltud mutatni Magyarország olyan érdekérvényesítő képességet (katonailag), ami mellett kisebb eséllyel mennek neki a magyaroknak.
Koszovóban az albánoknak beállt a nagyhatalmi változás, a Krímen beállt a nagyhatalmi változás, Erdéllyel kapcsolatban is beállhat. Főleg úgy, hogy a románokhoz egyre több NATO-cucc kerül, ami érthető okokból idegesít egyes államokat, amik eléggé nagyhatalomnak számítanak. Vannak persze ellenpéldák is, mint mondjuk Katalónia, ahol nincs anyaország, ami beállhatna mögéjük, látjuk mire mennek, pedig a falig elmentek diplomáciában és jogilag. Innen már csak a fegyver van.

A békés együttélést már kipróbáltuk, nem lehet a románokkal ilyet kivitelezni.A magyar számukra mindig is egy elpusztítandó, elüldözendő nép lesz akkor is, ha egyik-másik románabb a románnál. Mert a románokba ez van belenevelve. A zsigeri gyűlölet. Ezzel nem lehet mit kezdeni diplomáciailag. Egyes pártok konkrétan erre a zsigeri gyűlöletre építik fel magukat és jól megy nekik. Ilyen körülmények között nemhogy lehet, de egyenesen KELL építkezni haderőben, ennek viszont megvan az a rossz velejárója is, hogy meg kell indokolni, hogy miért kell milliárdokat kihajítani az ablakon fegyverkezésre. Itt jön az, hogy el kell magyarázni az embereknek, hogy adott esetben Románia nem szövetségesünk többé (ezt mondjuk annyira nem kell bizonygatni, elég az elmúlt 100 évet felmutatni). A fegyverkezéssel együtt növekszik az emberek fejében a tudat, hogy azt mire is lehet amúgy használni és máris ott tartunk, hogy "régi mániám, tankkal végigmenni Románián". Fel kell vázolni egy potenciális ellenséget amikor hadseregfejlesztésről van szó és nem lehet azt mondani, hogy Afganisztán vagy Oroszország ellen kell x fegyver. Sajnos vagy nem sajnos a magyar ember elsősorban a szomszédban néz szét, hogy mire lehet lőni, mert elsősorban ott van rendezetlen ügy. Csak a jó oldalon kell állni. Valamilyen szinten fenn kell tartani a magyar emberben a gondolatot, hogy minek kell haderő, különben értelmetlennek érzi. Egy Erdélyt könnyebben vesz be a gyomra.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Na jó, tényleg nincs több mondani valóm, mivel valszeg azok vannak többségben akik úgy gondolják mint ti így nem is nagyon számít a véleményem.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Akkor szerintem félreértettél én nem általánosságban beszéltem a háborúról hanem konkrétan a Magyar-Román háborúról. Ami nekünk nem jönne jól egyáltalán.

De ez nem ilyen egyszerű ha elkezdesz komoly hadsereg építésbe arra reagálni fog az összes szomszédos ország. Arról nem is beszélve hogy miből fogod ezt megtenni? Alapjaiban nem működik amiről beszélsz. Olyan feltételezéseid vannak amiknek semmi alapja, mint hogy a NATO nem fog beavatkozni. Románia az oroszok elleni tervük egyik figurája amint veszélyeztetnénk egyből lépnének.

A kedvező szél azt jelenti a mi esetünkben hogy valamelyik nagyhatalom felhasznál minket a románok ellen. Ezt mondom már egy ideje, egyszerűen nincs realitása hogy másképp nyerjünk egy háborút. Ha pedig ez lesz akkor a román lelket védő fontoskodók szája úgy is be lesz verve, a neten a tv-n a rádión úgy is az fog ömleni hogy vesszen Trianon és lakosságot úgyis fel fogják hergelni.
Én értem a te álláspontod, aminek része az a mindig is közkedvelt vélemény, hogy nekünk nem kell a háború, mi már meghaladtuk ezt és éljünk együtt boldogan.
De ezt nem egyszer cáfolta meg a történelem, ha csak a szentszövetségre gondolsz.
Románok is mondhatják többségükben ezt, de ne gondold ha úgy alakul, akkor nem volnulnának a tiszáig, ami hiába nem jogos, mégis érthető és erre válasz nem lehet a szép szó, maximum kifele célszerű ezt mutatni, de az önámítás veszélyes!
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Na jó, tényleg nincs több mondani valóm, mivel valszeg azok vannak többségben akik úgy gondolják mint ti így nem is nagyon számít a véleményem.
Ideális esetben, ha mondjuk a románok végre emberként viselkednének és nem ösztönlényként, akkor igazad lenne és lehetne magyar-román megbékélés valamilyen szinten.De jelen körülmények között, ahol úgy nőnek fel az új generációk is, hogy a magyar alsóbbrendű nép és örüljön, hogy Erdélyben élhet, nem lehet normálisan hozzájuk állni. Vannak olyan országok, amikkel hagyományosan jó a viszony, nem is rettegnek a magyar fegyverkezéstől. Érdekes, hogy aki retteg az pontosan tudja, hogy van rá oka. Ma elsősorban Bukarest és Kijev retteg 0-24-ben, véletlenül pont ők ártják a legtöbbet a náluk élő magyaroknak. Tudják ők, hogy f*szok voltak eddig, de nem hajlandóak visszalépni egyet és inkább erőből akarnak politizálni továbbra is. Majd kiderül meddig lehet húzni és kinek lesz igaza.

Inkább számítok a legrosszabbra és csalódok pozitívan, minthogy alábecsüljem a veszélyt és elbukjak.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Na jó, tényleg nincs több mondani valóm, mivel valszeg azok vannak többségben akik úgy gondolják mint ti így nem is nagyon számít a véleményem.
Őszintén szólva szart se adok a véleményedre, és nem csak azért, mert nem értek vele egyet, hanem mert megalapozatlan és üvölt belőle a tájékozatlanság. Kezdetnek pl. nézz utána, milyen szerepe volt már a kis- vagy nagynémet egység kérdésében is a Magyarországgal szembeni román területi igényeknek
 

Topper Harley

Well-Known Member
2020. május 21.
134
478
63
Na jó, tényleg nincs több mondani valóm, mivel valszeg azok vannak többségben akik úgy gondolják mint ti így nem is nagyon számít a véleményem.
Szerintem meg szükség van az ideaista hangokra is. Megérné felmenned egy fórumukra, szólj, hogy magyar vagyok, békével jöttem. Lehet, hogy nem együtt fogjátok énekelni az internacionálét. Ha mégis, a hátadra figyelj :)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 203
20 233
113
A Bulgárok miért akarnának ebbe az egészbe bele mászni?
Neked először azt kellene felfognod, hogy a középiskolás történelem ismeretek roppant kevesek ahhoz, hogy ilyesmibe beleszólj.
A történet minimum a 19. sz. második felénél indul, és Dobrudzsa keresőszóval lehet sok - számodra ismeretlen - információhoz jutni.
Lehet persze Raffay Ernőt is olvasni, szóval nem egy lehetőség van.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 136
113
Na jó, tényleg nincs több mondani valóm, mivel valszeg azok vannak többségben akik úgy gondolják mint ti így nem is nagyon számít a véleményem.
Kis levezetés. Ma reggel válaszként az első amit be tudtam neked linkelni, az a román nackó párt megnyilvánulása. Parlamenti párt, akad némely szavazó román mögöttük. Ez a békés együttélés ideje, most, itt. Arról próbálsz meggyőződést kialakítani, hogy azt kell tovább folytatni, ami eddig történt és történik most is. Ez egyszerűen irreális. Mintha egy filmet néznél újra, hátha most más lesz a vége. Ez Románia lelke. Semmivel nem törődik, csak Romániával. Helyesen teszi, mondhatjuk, hiszen sikert ért el, majd ezt megállapítva ennek az ellenkezőjére buzdítanál. Meg további béna kacsa politikára. Az a helyzet, hogy bár a nagyhatalmakat a helyükön kell értékelni, de túlmisztifikálod, talán egyoldalú információk miatt az ő akaratukat és lehetőségeiket is. Egyrészt Romániával szemben ez a retorika nem csak a múlt eseményei miatt van jelen, hanem a jelen eseményei miatt is, itt nálunk. És az a baj, hogy a térségi viszonyokat nem ismerve azt gondolod, hogy csak nálunk. A románok a másik szomszédságban is kihúzták ugyanígy a gyufát, megcsinálva a bolgárok Trianonját dobrudzsával. Milyen érdekes, a náluk ragadt nagyobb részen erőszakos asszimilációba kezdtek ezek a jó szomszédok.



A Bolgároknak van velük számolnivalójuk, ahogy a szerbekkel is van annyi, hogy siker lehetőségével szövetségesek legyünk. A Horvátokat nem tudom, hogy kell-e részleteznem neked, hogy milyen a viszonyuk a szerbekkel. És még lehet menni balkánabbra is, ha ezt feszegetjük, de lehet élni a szerbek nagyon friss Trianonjával, Koszovóval, ha inkább együttműködnek, vagy benyelik a békát. És ezek csak az én scenáriómmal összefüggésben is bolygatható dolgok.

Az alapvetéseket már többen elmondták. A lényeg, hogy ne legyünk végre a gyenge merjünk kicsik lenni ország kifelé a háttérben mutatkozó elégtelen erővel. Ha ez megvan, a vélt félelmeddel szemben kevesebbet engedhet meg magának mindenki háborús retorika nélkül is a kinti nemzetrészeink ellen. Egyszerűen mert a politika erő nélkül nem elég semmire, nem vezet semmire. Tehát építjük az erőt. Amikor már a komoly határán van, persze, fegyverkezhet a szomszéd is, már nagyhatalmi szempontból sem olyan egyszerű, ahogyan azt te gondolod. Nézzük az EU-t. Jönnének a szivárványos békítő kísérletek, a tagállamoktól meg közben a feszülő oldalak közül kiválasztottnak nyújtott pacsizós szállítmányok. A háború, gazdaság a beszállítóknak. Az EU szankciózni igyekezne hivatalosan, de a mélyben menne a biznisz és önmagát lőné tökön a működési rendszerével a beavatkozás egységét elérni próbálva. Esélytelen lenne egy egységes EU-s fellépés. A Kisantant beizzítása egyből színre lépne, de ez nem szabadna meglepetést okozzon, tekintve, hogy erre készülünk. Ausztria semleges, nem utasítható. A nyugalomért cserébe békésen nézne, főleg mert sok német érdekeltség hever itt nálunk, amit a német területek szeretnének győztes oldalon tudni. A Frankok esélyesen a Románokat tolnák meg, de mi számíthatnánk az olaszok és sanszosan a spanyolok legalábbis semlegességére. Észak elvan önmagában, csak makognának, de érdemlegesen nem tennének semmit. A lengyelek a románokkal is bizniszelnek, de éppen modern korba emeljük a tesóságot, esélyesen alkatrésszel is megtolnának harcjárművekhez. Nem olyan rossz a mutatónk, mint amit a merjünk kicsik lenni ideológia és életstílus éget a lelkekbe.

Nagyhatalmak. Az USA lényegében leszarja. A terület nem megy sehová, bárki is a győztes, az a szövetségese, aláírt egyezményekkel. Ellenben lehet az inkurrenciát tömegben ömleszteni, hadiipari komplexum say yeah! Ez is egy deal lehet nekik, de esélyesen nem hagynák a birodalmi határokat megbomlani. Nem az erő, vagy a szankciók útján, hiszen nekik azt is meg kell előzni, hogy destabilizáljuk a teljes balkánt. Lehetséges a puccsszervezés kísérlete, de ha nem jön ösze, balul üt ki, az rosszabb lehet, mint a legésszerűbb pont. Tárgyalásos út, időben, ésszerű és erőszakmentes megoldást adva a térség nemzeti(ségi) és területi követeléseire. Nincs végtelen fegyverük a kontinensen, elég sok frontot kell tartaniuk világszerte, így az erőszakos beavatkozásuk lehetősége nem túl nagy még a konfliktus esetén sem, mert ami itt van erejük, annak ugyanaz marad a célja mint most. Ha azt feladja, nyitva a határ. És azt is figyelembe kellene venniük, hogyha beleállnak, akkor képzett haderők és modern fegyverek vannak jelen egy csak gyakorlatozott hadszíntéren, ami merőben más mint a tapasztalataikat nyújtó területek. Oroszok. Persze, cseszné őket egy esetleges Szerbia elleni villámháború, de mit tudnának a helyzetben igazán tenni? Csak nagy kerülőkkel légiúton tudnának segélyt nyújtani, ha engedik a légtereken át. Vízről a kutya se engedne szerbia felé semmit, ha ránézel az államocskákra, amik elvágják a tengertől. Szárazföldi út a NATO-n keresztül vezet, aligha hinném, hogy egy egyértelműen csak felvonulási területnek használt, de nem megsemmisítő célú háború miatt bevállalnák az instant holokausztot.

És amiről beszéltem, ha a feszültség eljuthat a kirobbanásig, felvonulás, támadás szinteken, csak a leggyorsabb és legpusztítóbb modón, a szövetségeseink mennyiségétől és minőségétől függő erővel egy korridor kihasításával egyszerűen útnak, elég hamar el lehet érni a Vaskaput egy gyors természeti katasztrófát okozni és lent állni a román alföldön úgy, hogy még nemhogy fellépésről tárgyal a nqagyvilág, hanem arról, hogy mit kéne csinálni. És ez csak a scenáriómra egy kis levezetés, de ha akarod, kitérek még pár dologra. Szóval nem olyan egybites a kép, ahogy azt leszűröd, nagyhatalmak és kis ország tekintetében.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Van ez a Torockai mozgalom, meg az az elképzelés, hogy a trianoni törvényt hatályon kívül helyeznék. Jó ötletnek tűnhet ENSZ-t bevonni, akár valami területi kiigazítást vagy kárpótlást kiharcolni. Mondom ezt bármiféle pártállás nélkül.
Szerintem bármilyen izmozásnak először a jogi feltételeit kelen megteremteni, nem csak Maon. hanem nemzetközi színtéren is.
Aztán lehetne retorikát váltani mindenkori kormánynak, persze igaz, hogy először abba kell hagyni a merjünk kicsik lenni hozzáállást, meg kell mellé megfelelő erő.
Ha nincs nemzetközi támogatás, elismerés legalább minimális szinten addig felesleges minden. Láthatjuk, hogy 14 óta a Krim elcsatolásának jogosságát még csak fel sem hozza senki.
Szóval kell megfelelő erőkivetítés meg nemzetközi elismerés, ha segítség nem is.