[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
A háború mindig működik, és a legtöbbször csak az. Ha a háború nem működne, akkor nem lennének háborúk a bolygón és egyetlen fegyvert sem gyártana az emberiség. Az ember is csak egy állat, csak okosabb minta többi. Az erőszak a csúcsa mindennek ami garantálja a fajunk fennmaradását. Erőszak, fegyverek és háborúk nélkül az emberiség már elpusztult volna. A háború és a harc az ami ösztönzött és ösztönöz minket a fejlődésre. Anélkül felfaltak volna a vadállatok, egy részünk éhen halt volna egy részünket valamilyen betegség pusztította volna el még az őskorban.
"A háború a politika folytatása más eszközökkel"
"Kifele a magyarokkal az országból!" - a bocskorosok a lezárások ellen is így tüntettek
Forrás: https://kuruc.info/r/3/226449/
Fentebb leírtam három pontban hogy miért nem működik egy háború Románia ellen és ebből következtettem arra hogy másképp kell ezért megközelíteni a kérdést.
Ha tényleg elhiszitek hogy a háború működhet vázoljátok fel hogy nézne ki egy sikeres háború Erdélyért.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
22 120
73 462
113
Igazából attól függ a siker, hogy mi a kitűzött végcél? Ha a javarészt hozzánk tartozók felszabadítása és a hozzájuk tartozó területeké, akkor végülis lehetséges az eddig felvázoltakból egy kisebb volumenű területelszakító háborút lefolytatni, bár ez a volumen a két nép múltjára tekintve öldöklés lenne. Viszont ez megágyazna a következő háborúnak és közben fix 100/100-as szintű gyűlölet lenne ami most is megvan, csak úgy teszünk időnként néhány finomító hozzászólással, mintha nem így lenne. Szóval az a helyzet, hogy ezt megelőzendő térdre kell kényszeríteni a románokat, a szívükre mért csapással. Tehát ha felszabadítanánk, de ezt úgy, hogy az hosszú távon nekünk kedvezzen, akkor a valódi célnak a román alföldnek kell lennie. Bukarest. És ennek azért van egy elég kemény akadálya, mégpedig a hegyek. Azon a vonulaton átkelni ellenséges közegben olyan területen, ahol még a legócskább technikával is sikeresen védekezhetnek a hadjárat végét is jelentené. Az egyik lehetséges mód persze a kiküszöbölésére egy hatalmas légi szállítású erő kiépítése, de ennek a gondolata is végtelenül messze van tőlünk. És emiatt sajnos a könnyebbik úton kellene haladnunk, de az az út konkrétan Szerbia. Itt ugye egyből felvetődik, hogy ha arra indulunk, egyrészt kell, hogy legyen erő ami védi a román határszakaszt, neadjisten támadhatja is, másrészt pedig a; vagy nagyon nagyon jóban kell lennünk a szerbekkel ami ilyen léptékig nézve a dolgokat lehetetlen, vagy b; először őket kell levernünk, behatolva a vajdaságba, ahol elég nagy csapást kell mérnünk, hogy ne tudják a térséget tartani és megindulhassunk Temesvár-Belgrád irányába.

A bolgárok tevékenységétől függően is kijelölve a kihasítandó korridort ami a felvonulási és utánpótlási vonalunk. Ehhez ismét még meg nem levő erőket kell létrehoznunk, hiszen az előretörésünkkel a román határszakasz jelentősen megnövekedne, a támadásunkra való román reakciót csak a saját és bolgár erők tudnák leszabályozni amíg el nem érjük a már ellaposodó hegylábakat. Itt a kérdés, hogy az előretörés folyamán tudunk e elég komoly veszteséget okozni a mobilis szerb erőknek, hogy ne kelljen leállnunk ostromolni, illetve lenne e megadás a részükről, ha a horvát vonalon támogatást kapunk. Ott az átkelés a román alföldre már nagyságrendekkel könnyebb, az utánpótlás pedig megoldható ha sem a szerb erők nem tudnak mozgósítani ennek a megszakítására, sem pedig a románok nem tudnak kitörni a határvonalon. Tekintve, hogy így a magterületük kerülne veszélybe, esélyesen egyesített magyar-bolgár hadművelet keretében, a síkon az előretörés a műszaki akadályok leküzdésével már szinte gyerekjáték a Craiova-Bukarest vonalon. Ekkorra a határszakasz magyar részét védő erők megindulhatnak Erdély biztosítására, jóval kisebb ellenállással megküzdve, mintha koncentrált erők állnának velük szemben, mert a főváros védelmére esélyesen kivonnak minden mozdítható egységet.

Erre időben nagyon gyorsan tervezett mozdulatokkal kell számolni a felvonulás és a hadmozdulatok tekintetében, tehát ostromok nem férnek bele, valamint a jelenleg tervezett haderőnk legalább háromszorosa, amennyiben mind bolgár, mind horvát részről szövetségesi szintű segítséggel számolhatunk.

Az orosz medve maximum a diplomácia egyre erősödő fenyegetéséig szabad hogy jusson ahogy figyeli az eseményeket, ezen belül le kell zajlania a hadműveleteknek. Az osztozkodás során a bolgár igényeket maximálisan, a horvát igényeket csak részben szabad kielégíteni. Saját részről a magyarlakta területek bő környezetét venném igénybe, a békülés jelzésére pedig támogatásról biztosítanám őket a jövőbeni koszovói érdekeik tekintetében.

Így elejét lehetne venni annak, hogy elszálljon a helyzet balkáni szinten is, bár ha beindul a daráló, lehet hogy Szerbiának vége lenne, mert az albánok, bosnyákok szerintem ugranának a vérre. De a tempót ha sikerül gyors lefolyású műveletként végigvinni, nem tudnának érdemben mozgósítani sem, az egésznek a hatása nem tudna túlnyúlni a diplomáciai őrjöngés keretein mi pedig ott pisloghatnánk ártatlan bociszemekkel Erdélyből meg Bukarestből is felkínálva valami nagyon nagyon megalázó feltételrendszert a békére, amit aztán a szokásos külső békítők addig finomíthatnak, hogy nevetve azt mondhassuk, hogy nekünk még ez is fasza, nekik meg ugyanakkora szar.

Tudom, hogy ez így még nagyon vázlatos, de a a legésszerűbbnek ez az út tűnik nekem.

Rárobbantod a vaskaput mikor tele van a tározó, és lekorlátozódik havasalföld mozgási területe, és az összes dunamenti településük árvíz sújtotta lesz.

Fentebb leírtam három pontban hogy miért nem működik egy háború Románia ellen és ebből következtettem arra hogy másképp kell ezért megközelíteni a kérdést.
Ha tényleg elhiszitek hogy a háború működhet vázoljátok fel hogy nézne ki egy sikeres háború Erdélyért.
Szerinted ebben a topikban nem volt 297 oldalon át egyszer sem ilyesmi felvetve? :D :D :D :D :D A fenti egy vázlat, foteltábornokként. De én már ennyit megszültem. Szükséges erőnek a szövetségesektől függően a tervezett 3 dandár 3x, 5x ereje kellene.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Szerinted ebben a topikban nem volt 297 oldalon át egyszer sem ilyesmi felvetve? :D :D :D :D :D A fenti egy vázlat, foteltábornokként. De én már ennyit megszültem. Szükséges erőnek a szövetségesektől függően a tervezett 3 dandár 3x, 5x ereje kellene.
Szóval megtámadod nem csak a románokat de szerbeket is és persze villámgyorsan átküzdöd magad mindkettőn? És a szerbek meg majd békülni akarnak, mert ez jellemző rájuk? A Bulgárok miért akarnának ebbe az egészbe bele mászni? Hol nemzetközi közösség? A nyugatiak Románia miatt pikkelnének az oroszok meg a szerbek miatt. Most ezt nem tudom hogy lehetne komolyan venni, teljes fantazmagória az egész.

Ha ilyen a többi terv is akkor nem tudom mire ez a nagy bizalom, a legalapvetőbb dolgokat nem veszi figyelembe mint a NATO, a szomszédos országok beavatkozása, azzal számol hogy gyors sikereket érnénk el amire nem tudom mi alapján következtetsz mert a jelenlegi viszonyításban minden szinten kevesebb a mi honvédségünk az ő hadseregüknél. Nincs hadiiparunk, valószínűleg szarrá szankcióznák a fejünk. Egyszerűen nincs semmi valóság alapja az egésznek. Hogy fogsz létre hozni akkora haderőt hogy ebbe belekezdjél egyáltalán? Nyilvánvaló lesz hogy mire készülsz és mire léphetnél már megfojtja a gazdaságot az EU meg az USA.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 913
20 285
113
Fentebb leírtam három pontban hogy miért nem működik egy háború Románia ellen és ebből következtettem arra hogy másképp kell ezért megközelíteni a kérdést.
Ha tényleg elhiszitek hogy a háború működhet vázoljátok fel hogy nézne ki egy sikeres háború Erdélyért.
Én nem azt mondtam, hogy háborúzni kell. Akar a halál. Én azt mondtam, hogy nem igaz az az állítás miszerint háborúval nem lehet megoldani semmit, mert történelem sajnos megmutatta, hogy bizonyos esetekben megoldás. Románia a győztes oldalon volt 1918-ban, megkapta a jutalmát és ma a világon egyetlen ország sem kérdőjelezi meg, hogy ez a jutalom mennyire volt igazságos, hovatovább egyetlen ország sem fogadná el annak létjogosultságát, hogy Erdély részben vagy egészben visszakerüljön hozzánk. Elérte a háborúval a célját Románia? Igen. Működött neki a dolog? Igen. Megkérdőjelezi ma bármelyik ország, hogy ez jogos volt? Nem. Miért? Mert a győztesek oldalán állt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
22 120
73 462
113
Szóval megtámadod nem csak a románokat de szerbeket is és persze villámgyorsan átküzdöd magad mindkettőn? És a szerbek meg majd békülni akarnak, mert ez jellemző rájuk? A Bulgárok miért akarnának ebbe az egészbe bele mászni? Hol nemzetközi közösség? A nyugatiak Románia miatt pikkelnének az oroszok meg a szerbek miatt. Most ezt nem tudom hogy lehetne komolyan venni, teljes fantazmagória az egész.

Ha ilyen a többi terv is akkor nem tudom mire ez a nagy bizalom, a legalapvetőbb dolgokat nem veszi figyelembe mint a NATO, a szomszédos országok beavatkozása, azzal számol hogy gyors sikereket érnénk el amire nem tudom mi alapján következtetsz mert a jelenlegi viszonyításban minden szinten kevesebb a mi honvédségünk az ő hadseregüknél. Nincs hadiiparunk, valószínűleg szarrá szankcióznák a fejünk. Egyszerűen nincs semmi valóság alapja az egésznek. Hogy fogsz létre hozni akkora haderőt hogy ebbe belekezdjél egyáltalán? Nyilvánvaló lesz hogy mire készülsz és mire léphetnél már megfojtja a gazdaságot az EU meg az USA.
Az ember nem ír ki minden gondolatot, ha van egy ilyen vázlata. :D Van amivel le lehet csillapítani nemcsak az eu-t, hanem az usákokat is. :) Csak hadsereget kell ehhez építeni és tréningezni, villámháborús precizitással. Persze te biztos inkább mégis nekimennél a hegyeknek, aztán szomorú lennél. :D A NATO nem avatkozik bele a NATO tagok baszódásaiba túl mélyen általában. Az meg, hogy békülni akarnak-e, ha egyszer sikeres volt a művelet, mit számít? Kénytelenek.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Szóval megtámadod nem csak a románokat de szerbeket is és persze villámgyorsan átküzdöd magad mindkettőn? És a szerbek meg majd békülni akarnak, mert ez jellemző rájuk? A Bulgárok miért akarnának ebbe az egészbe bele mászni? Hol nemzetközi közösség? A nyugatiak Románia miatt pikkelnének az oroszok meg a szerbek miatt. Most ezt nem tudom hogy lehetne komolyan venni, teljes fantazmagória az egész.

Ha ilyen a többi terv is akkor nem tudom mire ez a nagy bizalom, a legalapvetőbb dolgokat nem veszi figyelembe mint a NATO, a szomszédos országok beavatkozása, azzal számol hogy gyors sikereket érnénk el amire nem tudom mi alapján következtetsz mert a jelenlegi viszonyításban minden szinten kevesebb a mi honvédségünk az ő hadseregüknél. Nincs hadiiparunk, valószínűleg szarrá szankcióznák a fejünk. Egyszerűen nincs semmi valóság alapja az egésznek. Hogy fogsz létre hozni akkora haderőt hogy ebbe belekezdjél egyáltalán? Nyilvánvaló lesz hogy mire készülsz és mire léphetnél már megfojtja a gazdaságot az EU meg az USA.
Szerintem itt sokak nem a háború indítása mellett teszik le a voksukat, amikor háborúval való revizioról beszélnek.
Szerintem sokkal inkább a lehetőségeink megépítésének fontosságán van a hangsúly, ha egyszer kedvezően fújna a szél, akkor tudjunk lépni, lásd románia 1918. És ennek fontos eleme a közbeszédben tartása, hogy amikor lépni kell, akkor ne jöjjenek elő a román lelket védő fontoskodók.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
22 120
73 462
113
Szerintem itt sokak nem a háború indítása mellett teszik le a voksukat, amikor háborúval való revizioról beszélnek.
Szerintem sokkal inkább a lehetőségeink megépítésének fontosságán van a hangsúly, ha egyszer kedvezően fújna a szél, akkor tudjunk lépni, lásd románia 1918. És ennek fontos eleme a közbeszédben tartása, hogy amikor lépni kell, akkor ne jöjjenek elő a román lelket védő fontoskodók.
Erről van szó.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Én nem azt mondtam, hogy háborúzni kell. Akar a halál. Én azt mondtam, hogy nem igaz az az állítás miszerint háborúval nem lehet megoldani semmit, mert történelem sajnos megmutatta, hogy bizonyos esetekben megoldás. Románia a győztes oldalon volt 1918-ban, megkapta a jutalmát és ma a világon egyetlen ország sem kérdőjelezi meg, hogy ez a jutalom mennyire volt igazságos, hovatovább egyetlen ország sem fogadná el annak létjogosultságát, hogy Erdély részben vagy egészben visszakerüljön hozzánk. Elérte a háborúval a célját Románia? Igen. Működött neki a dolog? Igen. Megkérdőjelezi ma bármelyik ország, hogy ez jogos volt? Nem. Miért? Mert a győztesek oldalán állt.
Akkor szerintem félreértettél én nem általánosságban beszéltem a háborúról hanem konkrétan a Magyar-Román háborúról. Ami nekünk nem jönne jól egyáltalán.
Az ember nem ír ki minden gondolatot, ha van egy ilyen vázlata. :D Van amivel le lehet csillapítani nemcsak az eu-t, hanem az usákokat is. :) Csak hadsereget kell ehhez építeni és tréningezni, villámháborús precizitással. Persze te biztos inkább mégis nekimennél a hegyeknek, aztán szomorú lennél. :D A NATO nem avatkozik bele a NATO tagok baszódásaiba túl mélyen általában. Az meg, hogy békülni akarnak-e, ha egyszer sikeres volt a művelet, mit számít? Kénytelenek.
De ez nem ilyen egyszerű ha elkezdesz komoly hadsereg építésbe arra reagálni fog az összes szomszédos ország. Arról nem is beszélve hogy miből fogod ezt megtenni? Alapjaiban nem működik amiről beszélsz. Olyan feltételezéseid vannak amiknek semmi alapja, mint hogy a NATO nem fog beavatkozni. Románia az oroszok elleni tervük egyik figurája amint veszélyeztetnénk egyből lépnének.
Szerintem itt sokak nem a háború indítása mellett teszik le a voksukat, amikor háborúval való revizioról beszélnek.
Szerintem sokkal inkább a lehetőségeink megépítésének fontosságán van a hangsúly, ha egyszer kedvezően fújna a szél, akkor tudjunk lépni, lásd románia 1918. És ennek fontos eleme a közbeszédben tartása, hogy amikor lépni kell, akkor ne jöjjenek elő a román lelket védő fontoskodók.
A kedvező szél azt jelenti a mi esetünkben hogy valamelyik nagyhatalom felhasznál minket a románok ellen. Ezt mondom már egy ideje, egyszerűen nincs realitása hogy másképp nyerjünk egy háborút. Ha pedig ez lesz akkor a román lelket védő fontoskodók szája úgy is be lesz verve, a neten a tv-n a rádión úgy is az fog ömleni hogy vesszen Trianon és lakosságot úgyis fel fogják hergelni.
 
T

Törölt tag

Guest
A kedvező szél azt jelenti a mi esetünkben hogy valamelyik nagyhatalom felhasznál minket a románok ellen. Ezt mondom már egy ideje, egyszerűen nincs realitása hogy másképp nyerjünk egy háborút. Ha pedig ez lesz akkor a román lelket védő fontoskodók szája úgy is be lesz verve, a neten a tv-n a rádión úgy is az fog ömleni hogy vesszen Trianon és lakosságot úgyis fel fogják hergelni.

Vedd észre, hogy magadat cáfolod meg. "háborúval nem lehet", de most mégis elfogadod a tényt, hogy "kedvező széljárásban" már igen..

Amit írtál nem igaz. Megoldható háborúval, és több mint valószínű, hogy meg is lesz oldva háborúval, a kérdés csak az időpontja. Semmi sem tart örökké. Egyetlen szövetség, egyetlen békés időszak sem. Előbb utóbb véget ér a béke és jön a háború. Ilyen volt az emberi történelem több ezer évig, és az elmúlt pár évtizedben sem változtunk meg. Ez igaz általánosságban is, és a magyar-román viszonyra is.

Persze leírhatod, hogy nincs háborús megoldása Erdély visszaszerzésének ezért, azért meg amazért, és nagyon sok érvet fel lehet sorakoztatni az igazad mellett. Csak ugyanezt meg lehet tenni a cáfolatára is. Te viszont egyértelműen kijelentetted, hogy márpedig nem, nincs háborús megoldás és punktum. De van, csak bizonyos feltételeknek teljesülnie kell hozzá.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Vedd észre, hogy magadat cáfolod meg. "háborúval nem lehet", de most mégis elfogadod a tényt, hogy "kedvező széljárásban" már igen..

Amit írtál nem igaz. Megoldható háborúval, és több mint valószínű, hogy meg is lesz oldva háborúval, a kérdés csak az időpontja. Semmi sem tart örökké. Egyetlen szövetség, egyetlen békés időszak sem. Előbb utóbb véget ér a béke és jön a háború. Ilyen volt az emberi történelem több ezer évig, és az elmúlt pár évtizedben sem változtunk meg. Ez igaz általánosságban is, és a magyar-román viszonyra is.

Persze leírhatod, hogy nincs háborús megoldása Erdély visszaszerzésének ezért, azért meg amazért, és nagyon sok érvet fel lehet sorakoztatni az igazad mellett. Csak ugyanezt meg lehet tenni a cáfolatára is. Te viszont egyértelműen kijelentetted, hogy márpedig nem, nincs háborús megoldás és punktum. De van, csak bizonyos feltételeknek teljesülnie kell hozzá.
Az alapja a vitának hogy az volt hogy felesleges és káros a Erdély visszacsatolásáról beszélni és törekedni kell arra hogy békében éljünk együtt, megpróbálni túl lépni a múlton és jó szomszédi viszonyt alakítani ki. Erre jöttek azok a vélemények hogy de igenis beszélni kell róla mert Románia az ellenségünk, militarizálni kell, felkészülni arra hogy visszavegyük. Erre írtam hogy nincs értelme ennek mert nem tudunk megnyerni egy háborút ellenük magunktól és csak akkor fogunk tudni nyerni ha egy nagyhatalom azt akarja és támogat minket.
Tehát ezért jövök a háborús megoldás értelmetlenségével, mert saját erőből nem működik, ha meg valamelyik nagyhatalom akarja majd úgy se lesz választásunk.
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra mert ha egyszer nem tudunk saját erőből ellenségeskedéssel célt érni akkor muszáj más megoldást találni.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
3 048
6 257
113
Fentebb leírtam három pontban hogy miért nem működik egy háború Románia ellen és ebből következtettem arra hogy másképp kell ezért megközelíteni a kérdést.
Ha tényleg elhiszitek hogy a háború működhet vázoljátok fel hogy nézne ki egy sikeres háború Erdélyért.

erre én is kíváncsi vagyok.
Készítek egy forró teát, az olvasnivalóhoz. XD
 
T

Törölt tag

Guest
Az alapja a vitának hogy az volt hogy felesleges és káros a Erdély visszacsatolásáról beszélni és törekedni kell arra hogy békében éljünk együtt, megpróbálni túl lépni a múlton és jó szomszédi viszonyt alakítani ki. Erre jöttek azok a vélemények hogy de igenis beszélni kell róla mert Románia az ellenségünk, militarizálni kell, felkészülni arra hogy visszavegyük. Erre írtam hogy nincs értelme ennek mert nem tudunk megnyerni egy háborút ellenük magunktól és csak akkor fogunk tudni nyerni ha egy nagyhatalom azt akarja és támogat minket.
Tehát ezért jövök a háborús megoldás értelmetlenségével, mert saját erőből nem működik, ha meg valamelyik nagyhatalom akarja majd úgy se lesz választásunk.
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra mert ha egyszer nem tudunk saját erőből ellenségeskedéssel célt érni akkor muszáj más megoldást találni.
Értem amit írsz, de így sem igaz ebben a formában. Ha te feltételezed, hogy csak egy nagyhatalom áldásával szerezhetjük vissza Erdélyt akkor tévedsz. Honnan is tudhatná bármelyikünk, hogy mit hoz a jövő? Ha a nagyhatalmak között átrendeződés lesz, akár némelyikük meg is szűnik, ők vajon milyen problémákkal és konfliktusokkal néznek majd szembe a jövőben? És akkor vajon biztosan lesz-e erőforrásuk egy magyar-román viszályba is beleszólni? Simán benne van a pakliban, hogy 1-1 ellen fogjuk döntésre vinni a dolgot, kizárni semmiképpen sem lehet. Jószomszédi viszonyra meg az törekedjen velük akinek bírja a gyomra és nem hányja el magát a románoktól. Odaát ugyanis nem csak a szélsőséges pártok magyarellenesek. Minden egyes pártjuk kihasználja a magyar kártyát amikor az érdekei megkívánják, akkor mégis milyen jószomszédi viszonyról beszélünk?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Értem amit írsz, de így sem igaz ebben a formában. Ha te feltételezed, hogy csak egy nagyhatalom áldásával szerezhetjük vissza Erdélyt akkor tévedsz. Honnan is tudhatná bármelyikünk, hogy mit hoz a jövő? Ha a nagyhatalmak között átrendeződés lesz, akár némelyikük meg is szűnik, ők vajon milyen problémákkal és konfliktusokkal néznek majd szembe a jövőben? És akkor vajon biztosan lesz-e erőforrásuk egy magyar-román viszályba is beleszólni? Simán benne van a pakliban, hogy 1-1 ellen fogjuk döntésre vinni a dolgot, kizárni semmiképpen sem lehet. Jószomszédi viszonyra meg az törekedjen velük akinek bírja a gyomra és nem hányja el magát a románoktól. Odaát ugyanis nem csak a szélsőséges pártok magyarellenesek. Minden egyes pártjuk kihasználja a magyar kártyát amikor az érdekei megkívánják, akkor mégis milyen jószomszédi viszonyról beszélünk?
Nem tudom milyen jövőképben tudod kizárni a képletből a környező országokat akiknek mind felállna a szőr a hátán a visszacsatolástól. De még ha fel is tesszük hogy így lesz valamikor a jövőben, kitudja mikor, mit segít ez most nekünk? Amikor teljesen más a helyzet? Ennyi erővel készülhetnénk háborúra Szerbiával vagy Ausztriával is. Vissza Burgerlandot!
Ha nem törekedsz a jószomszédi viszonyra akkor több vagy kevesebb lesz a rasszizmus Romániában? És ha törekedsz?
 
T

Törölt tag

Guest
Nem tudom milyen jövőképben tudod kizárni a képletből a környező országokat akiknek mind felállna a szőr a hátán a visszacsatolástól. De még ha fel is tesszük hogy így lesz valamikor a jövőben, kitudja mikor, mit segít ez most nekünk? Amikor teljesen más a helyzet? Ennyi erővel készülhetnénk háborúra Szerbiával vagy Ausztriával is. Vissza Burgerlandot!
Ha nem törekedsz a jószomszédi viszonyra akkor több vagy kevesebb lesz a rasszizmus Romániában? És ha törekedsz?
Készülni is kell a háborúra minden szomszédos országgal. Könyörgöm ez a hadügy feladata, hogy legyenek készek háborút vívni és nyerni...

Láttuk mire lehet menni a jószomszédi viszonyra való törekvéssel. A fidesz is megpróbálta több országgal is, akik később leszartak minket minden segítség és jópofizás ellenére, és láttuk azt is ahogyan a mostani ellenzék együtt ünnepelte a románokkal Erdély elcsatolását. Köszönöm én ebből nem kérek, nincs hozzá gyomrom.

És igen, ha egy háborúra felkészült hadsereg áll a külpolitikád mögött akkor azzal be lehet fenyíteni a szomszédokat és ők visszafogják a véresszájú szélsőségeseiket ezáltal csökkenthetőek a kinti magyarokat ért atrocitások. A "tartsuk oda a másik orcánkat is" mentalitás ezzel szemben azt az eredményt hozza amit várunk tőle. Odatartjuk és akkor oda is kapunk egyet..
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra

1. Minden hasonló szándékod egyoldalú, amíg a jószomszédod a hazád területének több mint felét megszállás alatt tartja, a magyar nemzetiségű lakosait túszként kezeli és jobb esetben is asszimilálni akarja
2. Megalakulásától kezdve állami létének alapvető törekvése a te államiságod felszámolására irányul. A mindenkori román állam számára ez lét vagy nemlét kérdése, az általad folytatott külpolitikától függetlenül (hacsak az nem maga az önfeladás).
3. Si vis pacem, para bellum

Nagyon sokmindent kéne bepótolnod ahhoz, hogy egyáltalán érdemes legyen részletesen reagálni a bornírt képzelgéseidre
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 830
6 685
113
Az alapja a vitának hogy az volt hogy felesleges és káros a Erdély visszacsatolásáról beszélni és törekedni kell arra hogy békében éljünk együtt, megpróbálni túl lépni a múlton és jó szomszédi viszonyt alakítani ki. Erre jöttek azok a vélemények hogy de igenis beszélni kell róla mert Románia az ellenségünk, militarizálni kell, felkészülni arra hogy visszavegyük. Erre írtam hogy nincs értelme ennek mert nem tudunk megnyerni egy háborút ellenük magunktól és csak akkor fogunk tudni nyerni ha egy nagyhatalom azt akarja és támogat minket.
Tehát ezért jövök a háborús megoldás értelmetlenségével, mert saját erőből nem működik, ha meg valamelyik nagyhatalom akarja majd úgy se lesz választásunk.
És ezért jövök azzal hogy törekednünk kell a békére és jószomszédi viszonyra mert ha egyszer nem tudunk saját erőből ellenségeskedéssel célt érni akkor muszáj más megoldást találni.

Ok, de ha beáll a nagyhatalmi változás, akkor meg ott állunk letolt gatyával és nekünk gondolnunk kell arra, hogy úgy 1.5 millió magyar él csak Romániában, akikért felelősséggel tartozunk, hiszen eleve Budapest miatt élnek ők most ott és nem Magyarországon. Romániában bármilyen a jelenleginél rosszabb változás azt jelenti, hogy a magyarok kerek-perec főellenséggé válnak és onnantól azt csinálnak velük, amit akarnak. Kivéve, ha feltud mutatni Magyarország olyan érdekérvényesítő képességet (katonailag), ami mellett kisebb eséllyel mennek neki a magyaroknak.
Koszovóban az albánoknak beállt a nagyhatalmi változás, a Krímen beállt a nagyhatalmi változás, Erdéllyel kapcsolatban is beállhat. Főleg úgy, hogy a románokhoz egyre több NATO-cucc kerül, ami érthető okokból idegesít egyes államokat, amik eléggé nagyhatalomnak számítanak. Vannak persze ellenpéldák is, mint mondjuk Katalónia, ahol nincs anyaország, ami beállhatna mögéjük, látjuk mire mennek, pedig a falig elmentek diplomáciában és jogilag. Innen már csak a fegyver van.

A békés együttélést már kipróbáltuk, nem lehet a románokkal ilyet kivitelezni.A magyar számukra mindig is egy elpusztítandó, elüldözendő nép lesz akkor is, ha egyik-másik románabb a románnál. Mert a románokba ez van belenevelve. A zsigeri gyűlölet. Ezzel nem lehet mit kezdeni diplomáciailag. Egyes pártok konkrétan erre a zsigeri gyűlöletre építik fel magukat és jól megy nekik. Ilyen körülmények között nemhogy lehet, de egyenesen KELL építkezni haderőben, ennek viszont megvan az a rossz velejárója is, hogy meg kell indokolni, hogy miért kell milliárdokat kihajítani az ablakon fegyverkezésre. Itt jön az, hogy el kell magyarázni az embereknek, hogy adott esetben Románia nem szövetségesünk többé (ezt mondjuk annyira nem kell bizonygatni, elég az elmúlt 100 évet felmutatni). A fegyverkezéssel együtt növekszik az emberek fejében a tudat, hogy azt mire is lehet amúgy használni és máris ott tartunk, hogy "régi mániám, tankkal végigmenni Románián". Fel kell vázolni egy potenciális ellenséget amikor hadseregfejlesztésről van szó és nem lehet azt mondani, hogy Afganisztán vagy Oroszország ellen kell x fegyver. Sajnos vagy nem sajnos a magyar ember elsősorban a szomszédban néz szét, hogy mire lehet lőni, mert elsősorban ott van rendezetlen ügy. Csak a jó oldalon kell állni. Valamilyen szinten fenn kell tartani a magyar emberben a gondolatot, hogy minek kell haderő, különben értelmetlennek érzi. Egy Erdélyt könnyebben vesz be a gyomra.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Na jó, tényleg nincs több mondani valóm, mivel valszeg azok vannak többségben akik úgy gondolják mint ti így nem is nagyon számít a véleményem.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Akkor szerintem félreértettél én nem általánosságban beszéltem a háborúról hanem konkrétan a Magyar-Román háborúról. Ami nekünk nem jönne jól egyáltalán.

De ez nem ilyen egyszerű ha elkezdesz komoly hadsereg építésbe arra reagálni fog az összes szomszédos ország. Arról nem is beszélve hogy miből fogod ezt megtenni? Alapjaiban nem működik amiről beszélsz. Olyan feltételezéseid vannak amiknek semmi alapja, mint hogy a NATO nem fog beavatkozni. Románia az oroszok elleni tervük egyik figurája amint veszélyeztetnénk egyből lépnének.

A kedvező szél azt jelenti a mi esetünkben hogy valamelyik nagyhatalom felhasznál minket a románok ellen. Ezt mondom már egy ideje, egyszerűen nincs realitása hogy másképp nyerjünk egy háborút. Ha pedig ez lesz akkor a román lelket védő fontoskodók szája úgy is be lesz verve, a neten a tv-n a rádión úgy is az fog ömleni hogy vesszen Trianon és lakosságot úgyis fel fogják hergelni.
Én értem a te álláspontod, aminek része az a mindig is közkedvelt vélemény, hogy nekünk nem kell a háború, mi már meghaladtuk ezt és éljünk együtt boldogan.
De ezt nem egyszer cáfolta meg a történelem, ha csak a szentszövetségre gondolsz.
Románok is mondhatják többségükben ezt, de ne gondold ha úgy alakul, akkor nem volnulnának a tiszáig, ami hiába nem jogos, mégis érthető és erre válasz nem lehet a szép szó, maximum kifele célszerű ezt mutatni, de az önámítás veszélyes!
 

Topper Harley

Well-Known Member
2020. május 21.
134
478
63
Apropó, másodrendű polgároknak érzik magukat: svédeknél így hirdetik, hogy adományozni kell a szegényeknek. Emiatt is fészkelődnek, persze hiába. "A romák román útlevéllel romániából nem igazi románok." Tehát még kirekesztőek is.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 830
6 685
113
Na jó, tényleg nincs több mondani valóm, mivel valszeg azok vannak többségben akik úgy gondolják mint ti így nem is nagyon számít a véleményem.
Ideális esetben, ha mondjuk a románok végre emberként viselkednének és nem ösztönlényként, akkor igazad lenne és lehetne magyar-román megbékélés valamilyen szinten.De jelen körülmények között, ahol úgy nőnek fel az új generációk is, hogy a magyar alsóbbrendű nép és örüljön, hogy Erdélyben élhet, nem lehet normálisan hozzájuk állni. Vannak olyan országok, amikkel hagyományosan jó a viszony, nem is rettegnek a magyar fegyverkezéstől. Érdekes, hogy aki retteg az pontosan tudja, hogy van rá oka. Ma elsősorban Bukarest és Kijev retteg 0-24-ben, véletlenül pont ők ártják a legtöbbet a náluk élő magyaroknak. Tudják ők, hogy f*szok voltak eddig, de nem hajlandóak visszalépni egyet és inkább erőből akarnak politizálni továbbra is. Majd kiderül meddig lehet húzni és kinek lesz igaza.

Inkább számítok a legrosszabbra és csalódok pozitívan, minthogy alábecsüljem a veszélyt és elbukjak.