[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Mert a mai történészek nem látnak világosan. A romulánok már a neandervölgyiek előtt is itt éltek, és Romulusz, Rémusz és Románusz alapította meg a római birodalmat. A történetben is így van, miként: A farkas anya három kölyköt fialt, kiknek neve Romulusz, Rémusz és Románusz, de csak két emlője volt, ezért Románuszt az apa farkas szoptatta. Innen származik a dákó román elmélet.
vicces vagy mint a covid...

Baginacsának teccik lenni?
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 997
93
Az alábbi cikk jelent meg egy romániai történelmi oldalon, google fordítóval is élvezhető. Az 1916-os romániai hadjáratot ismerteti, román szemszögből.Érdemes elolvasni. Hosszú, részletes, és nagyon kritikus a román hadsereggel szemben.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Az alábbi cikk jelent meg egy romániai történelmi oldalon, google fordítóval is élvezhető. Az 1916-os romániai hadjáratot ismerteti, román szemszögből.Érdemes elolvasni. Hosszú, részletes, és nagyon kritikus a román hadsereggel szemben.
gondosan ügyel arra hogy kidomborítsa: őket biza nem a bozgorok, hanem kizárólag a rommelek, falkenhaynok és mackensenek picsázták el. az omm ott se volt... :D
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
gondosan ügyel arra hogy kidomborítsa: őket biza nem a bozgorok, hanem kizárólag a rommelek, falkenhaynok és mackensenek picsázták el. az omm ott se volt... :D
Maderspach meg addig az Adrián nyaralt.....:)
Ja nem! Erdélyben eltávon... Ajánlanám neki az Oláhok vérnyomán a Fekete Tengeriget. Alapmű! :hadonaszos:
 
W

Wilson

Guest
Fentebb leírtam három pontban hogy miért nem működik egy háború Románia ellen és ebből következtettem arra hogy másképp kell ezért megközelíteni a kérdést.
Ha tényleg elhiszitek hogy a háború működhet vázoljátok fel hogy nézne ki egy sikeres háború Erdélyért.
A képlet nagyon egyszerű,olyan elsöprő katonai támadást kell indítani a románok ellen,hogy a régi reflexeik azonnal működésbe lépjenek és haladéktalanul átálljanak hozzánk:):)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 457
23 921
113
Az alábbi cikk jelent meg egy romániai történelmi oldalon, google fordítóval is élvezhető. Az 1916-os romániai hadjáratot ismerteti, román szemszögből.Érdemes elolvasni. Hosszú, részletes, és nagyon kritikus a román hadsereggel szemben.
Maderspach V. Az oláhok vérnyomában a fekete tengerig, tökéletes leírása az ott történteknek, és a habsburg gyogyónak, amikor már rég látszott, hogy a románok támadni fognak még bíztak a román király szavában és amikor támadtak jóformán letolt gatyával védték a hazát. Viszont egyfelől szánalmas, hogy a román sereg pár 10km-t tudott csak betörni, azután megérkezett az erősítés.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
gondosan ügyel arra hogy kidomborítsa: őket biza nem a bozgorok, hanem kizárólag a rommelek, falkenhaynok és mackensenek picsázták el. az omm ott se volt... :D

"Klopotyiván láttam az első németeket, akik segítségünkre jöttek. Látásuk egyrészt kellemes érzéseket keltett keblemben, mert jövetelükkel tetemesen megnövelték győzelmünk esélyeit, másrészt azonban bizonyos keserűséget éreztem. Minek jönnek szövetségeseink ide, amikor sokkal kevesebb fáradsággal felválthatták volna az olasz harctereken küzdő földijeinket? Sokkal szívesebben láttam volna itt a magyarokat; a megtámadott haza délkeleti határain mindenekelőtt ők volnának a helyükön. Kormányunknak már csak presztízs okából sem lett volna szabad tűrnie, hogy ebben a felszabadító és megtorló hadjáratban mások vegyenek részt, mint magyarok. Minek azt a sok német lovasságot ideküldeni, mert ilyent is láttam, amikor aránytalanul jobban lovasított és edzettebb huszárjaink a lövészárkokban pusztulnak, s az értékes lóanyag kellő ápolás híján az arcvonal mögött sorvad, tetvesedik el és rühösödik? Nekünk kell az oláhokkal a jövőben is együtt élnünk, nem pedig a németeknek, s azért mindenekfölött meg kell tanulniuk azt, hogy tőlünk féljenek.
Hihetetlen rövidlátás s a helyes politikai érzés és belátás hiánya, mely a jövőben még súlyosan fogja magát megbosszulni.
"

M. V.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 906
113
Fentebb leírtam három pontban hogy miért nem működik egy háború Románia ellen és ebből következtettem arra hogy másképp kell ezért megközelíteni a kérdést.
Ha tényleg elhiszitek hogy a háború működhet vázoljátok fel hogy nézne ki egy sikeres háború Erdélyért.


"Egyszerű" forgatókönyv:
  1. kilépünk a NATO-ból,
  2. mivel nem az oroszok ellen kell készülni, valóban saját(érdek-érvényesítő) haderőt építhetünk, nem kell a beáldozható NATO-szövetségesit (Don 2.0) a "legatyásodásig",
  3. megvárjuk amíg nélkülünk bukik --USA-beáldozáson-- keresztül az Eu-s NATO-szárny,
  4. Romániával együtt,
  5. bevonulunk Erdélybe, megelőzendő a humanitárius katasztrófát!!!

Még az Erdélyi nem-magyarok is nyernek, nem lesz tiltakozás!
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Valamelyik topickban mar osszeirtam errol a velemenyem, ahol megprobaltam kicsit felulnezetbol elemezni a dolgokat. (sajnos nem tudom hogy kell effektiven regi HSZ-t keresni :rolleyes:)

Lenyeg akkor is az volt, hogy multszazadi megoldasok a mai vilagban nem mukodnek. Vegyuk peldaul Oroszorszagot, mekkora hadigepezettel, diplomaciai erovel bir es o sem csatolgathat sity-suty teruleteket ide-oda, hanem minden cm-ert komolyan kell dolgozni.

Figyelni kell a nemzetkozi trendeket, amit magyar szokaskent sosem teszunk meg a tortenelem soran (sajnos, ezen vegre javitani kene) Ebben a szomszedok mindig jobbak voltak.

A trendek azt mutatjak, hogy teruleti csatolgatasok nem tortennek manapsag. Max mini "fuggetlen" allamok jonnek letre. Ezt kell ertelmezni, ami nem azt jelenti, hogy hagyjuk veszni a nemzettarsainkat, hanem latni, hogy pl. Erdely eseteben az a szitu johet be esetleg, hogy a helyi lakossag radobben, hogy egy fuggetlen Transilvania mind gazdasagilag, mint politikailag jobb megoldas a szamukra, elhetobb orszag lenne mint a jelenlegi helyzetuk.

Tortenelmileg is letezett mar onallo entitaskent stb.

Egy ilyen fuggetlen Erdelyt persze illene tamogatnunk, szovetsegre lepnunk veluk, gazdasagi-politikai stb. teren ugy hogy a magyar nyelv is allamnyelv lenne stb.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 573
16 152
113
Az alábbi cikk jelent meg egy romániai történelmi oldalon, google fordítóval is élvezhető. Az 1916-os romániai hadjáratot ismerteti, román szemszögből.Érdemes elolvasni. Hosszú, részletes, és nagyon kritikus a román hadsereggel szemben.
Jó a cikk, köszi a megosztást. Ezek szerint a mi történészeink objektívan írták le az eseményeket. Úgy gondolom, h az oláh sovinizmus továbbra sem csitult (Tiszáig eltolt határ, stb), ha tetszik, ha nem erre fel kell készülnünk. Nyilván a számunkra legkedvezőtlenebb körülmények között vívnák meg. Ami 100 éve változatlan náluk; ukrán nagyságrendű korrupció, lusta és link társadalom, elképesztő babonák, nem lebecsülendő haderő. Ugyanakkor mire mennek fél Nyugat által rommá(n) támogatva, kiváló természeti és geopolitikai támogatással? 50-60 %-al magasabb GDP-re képesek hozzánk viszonyítva. Az idő most nekünk dolgozik szerintem.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 457
23 921
113
"Klopotyiván láttam az első németeket, akik segítségünkre jöttek. Látásuk egyrészt kellemes érzéseket keltett keblemben, mert jövetelükkel tetemesen megnövelték győzelmünk esélyeit, másrészt azonban bizonyos keserűséget éreztem. Minek jönnek szövetségeseink ide, amikor sokkal kevesebb fáradsággal felválthatták volna az olasz harctereken küzdő földijeinket? Sokkal szívesebben láttam volna itt a magyarokat; a megtámadott haza délkeleti határain mindenekelőtt ők volnának a helyükön. Kormányunknak már csak presztízs okából sem lett volna szabad tűrnie, hogy ebben a felszabadító és megtorló hadjáratban mások vegyenek részt, mint magyarok. Minek azt a sok német lovasságot ideküldeni, mert ilyent is láttam, amikor aránytalanul jobban lovasított és edzettebb huszárjaink a lövészárkokban pusztulnak, s az értékes lóanyag kellő ápolás híján az arcvonal mögött sorvad, tetvesedik el és rühösödik? Nekünk kell az oláhokkal a jövőben is együtt élnünk, nem pedig a németeknek, s azért mindenekfölött meg kell tanulniuk azt, hogy tőlünk féljenek.
Hihetetlen rövidlátás s a helyes politikai érzés és belátás hiánya, mely a jövőben még súlyosan fogja magát megbosszulni.
"

M. V.
Azt a részt is keresd ki amikor az állítólagos "cseh" népfelkelők közt jóformán magyarok voltak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
"Egyszerű" forgatókönyv:
  1. kilépünk a NATO-ból,
  2. mivel nem az oroszok ellen kell készülni, valóban saját(érdek-érvényesítő) haderőt építhetünk, nem kell a beáldozható NATO-szövetségesit (Don 2.0) a "legatyásodásig",
  3. megvárjuk amíg nélkülünk bukik --USA-beáldozáson-- keresztül az Eu-s NATO-szárny,
  4. Romániával együtt,
  5. bevonulunk Erdélybe, megelőzendő a humanitárius katasztrófát!!!

Még az Erdélyi nem-magyarok is nyernek, nem lesz tiltakozás!
A NATO-ból nem lépnék ki, ronatanás az esélyeinket minden téren. De a felkészülés, zavarosban halászás, bevonulás egyértelműen a célnak kellene lennie. :)
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Azt a részt is keresd ki amikor az állítólagos "cseh" népfelkelők közt jóformán magyarok voltak.

De ne feledkezzünk meg róluk se:

"A helyi viszonyokkal ismerős Marco kalauzolása mellett bosnyákokból álló járőrt küldtem előre. Minden lövöldözést szigorúan megtiltottam. Ha ellenséges járőrrel találkoznak, igyekezzenek elevenen elfogni. A két bosnyák altiszt, Omere Dencsics és Muhara Gondze, igen alkalmasnak látszanak erre a feladatra. Úgy aránylanak a nagyjában véve gyenge, elkorcsosodott oláhországi oláhokhoz, mint foxik a patkányokhoz.
[...]
Egy hirtelen kanyarodónál három ellenséges katonával találkozott a bosnyák elővéd. Legnagyobb sajnálatomra a "pogányok" velük is éppoly gyors és alapos munkát végeztek, mint a birkával, melynek húsa Marco hátizsákját duzzasztotta. Mielőtt a megrökönyödött oláhok szóhoz jutottak volna, már átjárta szívüket a rohamkés, és - mint vadászat után az elkészített teríték - egymás mellé voltak fektetve. Nagyon bosszankodtam.
"