MangaMonguz véleménye:
A belinkelt videó az új orosz A-295 (PRS-1M) ABM (ellenrakéta, vagy rakétavédelmi rendszer) tesztkilövését mutatja. Ezekből nincs sok, mint ahogy az USA is 40-50 db körüli ilyen kategóriájú elfogóval rendelkezik. Ezek dolga lenne a beérkező atomrobbanófejek elfogása.
Oroszország katonailag erősebb, mint Európa együttvéve az USA nélkül, de az USA-val együtt a NATO fölényben van. Papíron ugyan nincs akkora fölényük, ami garantálna egy győztes háborút, de mind populációban, mind technológiában, mind földrajzilag kétségtelenül előnyben vannak. A nagy kérdés az, hogy ez az előny elegendő érv-e a háborút pártolók számára ahhoz, hogy beindítsák a hadigépezeteket.
A végeredmény több, mint kérdéses.
97. Jacksoon és 98. Tibor bá’
Ha az amerikaiak európai hadszíntéren megvívandó háborúban gondolkodnak, akkor észszerű sejtésnek tűnhet az, hogy – főleg – kelet-európai NATO tagok katonáit viszik Ukrajnába, lehetőleg jó közel a szakadár területek határaihoz. Ha kellő mennyiségben felvonultak ezek az erők, akkor az ukrán hadsereg megindíthatja a támadását az oroszajkú lakosság ellen, ezzel kiváltva az orosz hadsereg beavatkozását. Itt érkezik el az a pillanat, amikor az orosz haderő közvetlenül kerülhet fegyveres konfliktusba az oda telepített NATO erőkkel, azaz a háború ettől a ponttól technikailag egy közvetlen NATO-orosz háború. Innentől kezdve csak szándék és értelmezés kérdése a nagy háború beindítása, hiszen Ukrajnát – mivel még nem NATO-tag – nem védi az V. cikkely, ugyanakkor mégiscsak okozhatnak az oroszok a NATO erőkben veszteséget, akaratlanul is. Figyelembe véve a jelenlegi világszintű abszurditásokat, ez a forgatókönyv nem zárható ki. Egy ilyen eset bekövetkezte pedig alig két lépésből addig a katonai ultimátumig is eljuthat, ahol a Kremlnek is döntenie kell: behátrál és kvázi kapitulál, vagy bevállal egy háborút a Nyugat ellen.
Bizonyos interneten keringő hírek szerint Lengyelországból vonatokon szállítják a hadianyagot a szeverodonyecki térségbe, illetve Rubezhnoje városába. Állítólag lengyel katonai alakulatot is láttak a térségben.
Ami számomra egy ideje zavarba ejtő, az maga a világstratégia alakulása, illetve a helyzet napról-napra történő romlása. Józan és racionális logikával ugyanis nehezen magyarázhatóak az amerikai politika lépései, amelyek olajat öntenek a tűzre és egyre erőteljesebben a katonai eszkaláció felé nyomják az eseményeket a térségben. Nehéz épeszű logikát találni abban, hogy akár egy közvetlen háborút is kockáztassanak a világ másik legnagyobb atomhatalmával. Az Egyesült Államok részére – ha már világháborús projektben érdekelt – mindenképpen észszerűbb lenne, ha Oroszországot maga mellett tudná, de legalábbis a semlegességre tudná szorítani. Nyilván, ebben az esetben valamit adni is kellene cserébe, de ez nem ér meg annyit, hogy így legyen biztosítva a garantált győzelem? Ellenben egy Oroszország elleni világháború – meg akkor is, ha papíron végül győztest lehet majd hirdetni – óriási rizikót jelent, mert egy full spektrumú orosz katonai válasz gyakorlatilag teheti értelmetlenné az éremosztást a meccs végén. Túl nagy a kockázat, óriásiak lehetnek a veszteségek és végül hiába győz akár az Egyesült Államok, ha közben egy ilyen háborúból esetleg kimaradó Brazília, Kína vagy Ausztrália utána már fél kézzel képes lenyomni a maradék Amerikát. Megnyerik az atomháborút Oroszország ellen és végleg elveszítik nemhogy a szuperhatalmi pozíciót, de akár magát az Egyesült Államokat fizikailag. Kizárt, hogy ez valódi amerikai érdek legyen, tehát itt valaki vagy valami másra játszik, maga előtt tolva, felhasználva és végső esetben akár feláldozva hozzá az Egyesült Államokat is.
Ez az a pont, ahol megáll a klasszikus elemzés, ugyanis innentől kezdve olyan tényezők jönnek a képbe, amelyekkel roppant nehéz, ha nem egyenesen lehetetlen tovább dolgozni.
HCS: (Az érthetőség miatt idézve)
Azt azért ne felejtsd el, hogy az oroszok csak Putyinnal erősek! Putyin nélkül össze lehet hajtogatni őket… S persze, Putyin nem Kaddafi, vagy Szaddám, de nézd csak meg mit és hogyan végzett el az USA gépezete, ha valahol kavarni akart! Régóta készülnek erre, s abban sem vagyok biztos, hogy Ukrajna “felosztását” ne támogatnák ugyanúgy, csak persze más elvek mentén…
Mielőtt lecsapod a labdát, hogy ez lehetetlen, gondolj azokra a precíziós csodafegyverekre, amelyeket még sosem vetettek be. Ehhez még csapda, vagy kommandósok sem kellenek. A szokásos első lépés megvolt (oroszok = gonoszok). A második is (Putyin = gyilkos). Ki / mit lép?
Ugye azt senki sem gondolja komolyan, hogy csak Kína, vagy Oroszország készül a háttérben (kapcsolatok, szövetségek, technológia, stb.). A kérédés számomra az, vajon ki számítototta jobban el magát?