[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Montezuma gondolatai:

  1. Az Egyesült Államok csapatokat vezényel Ukrajnába, ezen felül pedig megkezdi – egyelőre Németországba – az újgenerációs, nagy pontosságú tüzérségi és rakétafegyverzet telepítését. Ukrajnában a tervek szerint létrehoznak két szárazföldi és egy haditengerészeti támaszpontot, a repülőtereket pedig a legnagyobb amerikai szállítógépek fogadására is alkalmassá teszik.
    A felvetett Biden-Putyin csúcstalálkozó egyes elemzők szerint csak időnyerés céljára van, közben előkészítik a szükséges szerződéseket az USA és Ukrajna között a fenti három támaszpont létrehozására. A terv szerint a telepített amerikai bázisok és katonai hardver biztosítani fogja Kijev számára azt, hogy az amerikai katonai ernyő alatt végrehajtsa a szakadár területeken a „szükséges tisztogatást”.
    A Németországba telepíteni kívánt eszközök célja a nagy hatótávolságú high-tech csapásmérő kapacitás kiépítése (van közöttük 1600 km hatótávolságú eszköz is). Magyarul a világ lassan visszatért az 1980-as évek első felébe, amikor az USA megkezdte az euro-rakéták telepítését, akkoriban a Pershing-II ballisztikus rakéta és a Tomahawk robotrepülőgép volt a sláger. Jelen idő szerint ez annyiban módosul, hogy Moszkvához és az orosz központi területekhez képest nagyjából 2000 km-el közelebb fognak amerikai erők állomásozni.
    Ezek alapján utalnék Idegen 92. hozzászólásában feltett kérdésre, miszerint valaki(k) meg akarják-e támadni Oroszországot. A válasz: igen.
    Természetesen nem ész nélkül rohanva, hanem egy okos stratégia alapján.
    Első körben ne feledjük, hogy a neokon agytrösztök által kidolgozott elgondolás a kölcsönös elrettentés helyett a kényszeríthetőség elvének alkalmazását irányozza elő. Ennek alapja egy olyan stratégiai/taktikai felállás, amely során rendkívül naggyá válik az esély egy sikeres megelőző csapás végrehajtására. Ennek műszaki-technikai feltételei részben adottak, részben most is dolgoznak rajta.
    A lényege annyi, hogy képesek legyenek egy elsöprő és váratlan támadással az orosz szárazföldi atompotenciál jelentős részének a kiütésére úgy, hogy az orosz válaszcsapás már csak töredéke legyen az eredeti potenciálnak. A jelenleg 3, de bármikor 4 lépcsősre bővíthető amerikai rakétavédelmi rendszerek dolga lenne majd a válaszcsapásra induló töredék orosz rakéták egy további részének az elfogása.
    A kényszeríthetőség elve csak akkor működik, ha valóban hatékony első csapásmérő képesség épül ki megfelelő rakétavédelemmel párosítva. Ennek egyik sarkalatos eleme a földrajz, azaz a támadó potenciált minél közelebb kell vinni az ellenfél célpontjaihoz, valamint a rakétavédelem egyes szegmenseinek is a lehető legközelebb kell tartózkodnia a potenciális indítási helyekhez. Ukrajna kész főnyeremény ebből a szempontból.
    A kényszeríthetőség elve azon alapszik, hogy az ellenfél (Oroszország és/vagy Kína) olyan pozícióba kerül, amiben az USA tudja eldönteni, hogy megindítja-e a csapást, vagy sem. Innentől kezdve az ellenfél már eleve vert helyzetből indul, azaz ezen logika szerint a potenciális ellenfél inkább meghajol a domináns katonai hatalom akarata előtt és nem mer szembe szállni vele, így háború nélkül is kiterjeszthető a hegemón hatalma. Ha viszont a delikvens mégsem óhajt előre kapitulálni, akkor a lefegyverző első csapás megindítható.
    Ezt a törekvést támasztják alá azok a tanulmányok is, amelyek megnyerhetőnek tartanak egy Oroszország elleni atomháborút, illetve amelyek alapján az USA-t ért veszteségek még mindig az elfogadható szinten maradnának a totális katonai győzelemért cserébe.
    A MAD doktrína már a múlté, az ABM szerződést is ennek szellemében felmondta az Egyesült Államok, így az Oroszország elleni háborús felvonulás és készülődés magasabb fokozatba kapcsolt. Sajnálatos módon a Nyugati sajtó és a szakértők egy része (Nem mind!) folyamatosan azt sulykolja, mintha a MAD doktrína még élne, mintha csak a klasszikus hidegháborús játékok indulnának újra. Ezzel csak altatják a társadalmakat és saját magukat is, csökkentve a társadalmak háborús készülődés és felvonulás elleni hatékony ellenállását.
    Igen, véleményem szerint tudomásul kell venni azt a tényt, hogy vannak olyan amerikai hatalmi körök, akik nem csak, hogy háborúra készülnek Oroszország ellen, hanem konkrétan megnyerhetőnek is tartják ezt a háborút, így ez már messze nem csak egy elvi lehetőség. Az Egyesült Államok rövidesen olyan szimulációs hadgyakorlatot tart, amelyben modellezni fognak egy globális háborút Oroszország és Kína ellen egyszerre. A világ jelenlegi állapota és helyzete több szempontból is – sajnos – „ideálisnak” tekinthető egy új nagy háború kirobbantására.
    A félremagyarázások elkerülése végett: nem állítom, hogy tuti háború lesz. De azt igen, hogy nagyobb az esély egy világháború kitörésére, mint a háború elkerülésére.
Mi van, ha a sarokba szorított ellenfél fog első csapást mérni? Erre a kényszerítő nem gondol?
A rakétavédelmi rendszereket könnyen túl lehet terhelni. Kár annyira bízni bennük.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Mi történt Montezumával? Cortés levadászta?
Elég reális forgatókönyv. De. Az Usa&Biden Co. saját vadászterületének tekinti Ukrajnát. Németország nem az (egyelőre). Akkor most azzal zsarolják a németeket az amcsik, hogy azzzal a rakétatelepítéssel, ők is atomtöltetű célpontok lesznek? Mert akkor inkább az ÉÁ2. Nem értem a németeket, miért engedik, hogy az országuk potenciális atomtemető legyen? Putyin akkor inkább megelőzőcsapást kéne mérjen Ukrajnára, a felvonultatott egységeivel! Mire várnak? Az usákokat le tudja kötni Kína Tajvannal, Afganisztán. A törökök pedig most (o)rossz lóra tesznek, ha az oroszok ellen mennének. Nekik inkább az Usa/Nato a "kavics a cipőben". A Fekete-tenger nekik is úgy jobb, ha osztoznak az oroszokkal rajta. Hacsak, nem zárják le a Nato erők mögött a Boszporuszt, és állnak át az oroszokhoz.
Korábban írtam, hogy egy egy USA-Oo., USA-Kína háborúban tovább lehetne terhelni az USA-t egy - Irán, orosz közreműködéssel kirobbantott - Afganisztáni tálib lázadással, így akkor már 3 fronton kéne helyt álljon. Na ezt akarják megelőzni, amikor Biden feladja Afganisztánt.
Kérdés, hogy a 4. frontként említett Irán-Szaud-papucsosok (Jemen) esetében mit lépnek, hogy ott is ne kelljen erőket lekötni, hanem teljes erővel a két nagyra tudjanak koncentrálni.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Továbbá:

"Ami számomra egy ideje zavarba ejtő, az maga a világstratégia alakulása, illetve a helyzet napról-napra történő romlása. Józan és racionális logikával ugyanis nehezen magyarázhatóak az amerikai politika lépései, amelyek olajat öntenek a tűzre és egyre erőteljesebben a katonai eszkaláció felé nyomják az eseményeket a térségben. Nehéz épeszű logikát találni abban, hogy akár egy közvetlen háborút is kockáztassanak a világ másik legnagyobb atomhatalmával. "

Na akkor vajon mi lehet a megfejtés? Megbeszélték előre az egészet.
Lehet, hogy megbeszélték. Mi csak a forgatókönyv szerinti eseményeket látjuk. Megindul az orosz, elfoglalja Ukrajnát, majd Moldáviát és nekimegy Romániának, a NATO pedig megfogja őket a Kárpátok vonulatán. Az orosz délre fordul és elfoglalja Bulgáriát, eléri Szerbiát és megszállja a Balkánt. A görögök a töröktől való félelmükben a medve védelme alá menekülnek. Ezzel kész kész is a Huntington által víziónált határ. Ami nekünk jó ebben, hogy létrejöhet egy önálló Erdély, amiben a Magyarország befolyása erős lehet.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 379
37 577
113
USA szankciókat vezet be 12 orosz személy, 20 szervezet ellen, kiutasít 10 orosz diplomatát
A helyzet fokozódik
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Már akkor benne leszünk, ha az infrastruktúrát biztosítjuk a háborúsdit játszani akaró egyes NATO tagoknak. Így minden esélyünk meglesz, hogy kapunk az áldásból.
Egyébként kíváncsi lennék, hogy a lengyeleken és a románokon kívül ki fog beállni a buliba. Szerintetek?

Nem mellékesen - győzelem esetén - ez a románoknak csak Moldvát hozhatja a konyhára, Ukrajnából Észak-Beszarábiát és Budzsákot nem kapják meg, lévén, hogy az USA pont a területi integritásért harcolt. Ha pedig elkeni az orosz a szájukat, hát akkor románia is és a lengyelek is keresztbe kapják azt a bizonyost.
Senki, Csak szokás szerint közép-európa miattuk fog szopni. Ez annyira jellemző. De utána rá fognak jönni, hogy van közép-európai szolidaritás, meg mencsmeg, meg wabratanki
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 030
19 414
113
Mi van, ha a sarokba szorított ellenfél fog első csapást mérni? Erre a kényszerítő nem gondol?
A rakétavédelmi rendszereket könnyen túl lehet terhelni. Kár annyira bízni bennük.
a tengeri indítású fegyverek ellen nem sokat védenek. Illetve, ha nagyon totális háborúban gondolkozom: konténerbe rejtett Kalibr ideggázzal töltve, harmadik fél hajóra csempészve, és onnan indítva partközelből?

Van szerintem pár elrettentő kártya még a pakliban mindkét oldalon. Csak nem lesz egyik fél se olyan hülye, hogy elindítja a totális háborút.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 250
12 649
113
MangaMonguz véleménye:

A belinkelt videó az új orosz A-295 (PRS-1M) ABM (ellenrakéta, vagy rakétavédelmi rendszer) tesztkilövését mutatja. Ezekből nincs sok, mint ahogy az USA is 40-50 db körüli ilyen kategóriájú elfogóval rendelkezik. Ezek dolga lenne a beérkező atomrobbanófejek elfogása.
Oroszország katonailag erősebb, mint Európa együttvéve az USA nélkül, de az USA-val együtt a NATO fölényben van. Papíron ugyan nincs akkora fölényük, ami garantálna egy győztes háborút, de mind populációban, mind technológiában, mind földrajzilag kétségtelenül előnyben vannak. A nagy kérdés az, hogy ez az előny elegendő érv-e a háborút pártolók számára ahhoz, hogy beindítsák a hadigépezeteket.
A végeredmény több, mint kérdéses.


97. Jacksoon és 98. Tibor bá’

Ha az amerikaiak európai hadszíntéren megvívandó háborúban gondolkodnak, akkor észszerű sejtésnek tűnhet az, hogy – főleg – kelet-európai NATO tagok katonáit viszik Ukrajnába, lehetőleg jó közel a szakadár területek határaihoz. Ha kellő mennyiségben felvonultak ezek az erők, akkor az ukrán hadsereg megindíthatja a támadását az oroszajkú lakosság ellen, ezzel kiváltva az orosz hadsereg beavatkozását. Itt érkezik el az a pillanat, amikor az orosz haderő közvetlenül kerülhet fegyveres konfliktusba az oda telepített NATO erőkkel, azaz a háború ettől a ponttól technikailag egy közvetlen NATO-orosz háború. Innentől kezdve csak szándék és értelmezés kérdése a nagy háború beindítása, hiszen Ukrajnát – mivel még nem NATO-tag – nem védi az V. cikkely, ugyanakkor mégiscsak okozhatnak az oroszok a NATO erőkben veszteséget, akaratlanul is. Figyelembe véve a jelenlegi világszintű abszurditásokat, ez a forgatókönyv nem zárható ki. Egy ilyen eset bekövetkezte pedig alig két lépésből addig a katonai ultimátumig is eljuthat, ahol a Kremlnek is döntenie kell: behátrál és kvázi kapitulál, vagy bevállal egy háborút a Nyugat ellen.
Bizonyos interneten keringő hírek szerint Lengyelországból vonatokon szállítják a hadianyagot a szeverodonyecki térségbe, illetve Rubezhnoje városába. Állítólag lengyel katonai alakulatot is láttak a térségben.

Ami számomra egy ideje zavarba ejtő, az maga a világstratégia alakulása, illetve a helyzet napról-napra történő romlása. Józan és racionális logikával ugyanis nehezen magyarázhatóak az amerikai politika lépései, amelyek olajat öntenek a tűzre és egyre erőteljesebben a katonai eszkaláció felé nyomják az eseményeket a térségben. Nehéz épeszű logikát találni abban, hogy akár egy közvetlen háborút is kockáztassanak a világ másik legnagyobb atomhatalmával. Az Egyesült Államok részére – ha már világháborús projektben érdekelt – mindenképpen észszerűbb lenne, ha Oroszországot maga mellett tudná, de legalábbis a semlegességre tudná szorítani. Nyilván, ebben az esetben valamit adni is kellene cserébe, de ez nem ér meg annyit, hogy így legyen biztosítva a garantált győzelem? Ellenben egy Oroszország elleni világháború – meg akkor is, ha papíron végül győztest lehet majd hirdetni – óriási rizikót jelent, mert egy full spektrumú orosz katonai válasz gyakorlatilag teheti értelmetlenné az éremosztást a meccs végén. Túl nagy a kockázat, óriásiak lehetnek a veszteségek és végül hiába győz akár az Egyesült Államok, ha közben egy ilyen háborúból esetleg kimaradó Brazília, Kína vagy Ausztrália utána már fél kézzel képes lenyomni a maradék Amerikát. Megnyerik az atomháborút Oroszország ellen és végleg elveszítik nemhogy a szuperhatalmi pozíciót, de akár magát az Egyesült Államokat fizikailag. Kizárt, hogy ez valódi amerikai érdek legyen, tehát itt valaki vagy valami másra játszik, maga előtt tolva, felhasználva és végső esetben akár feláldozva hozzá az Egyesült Államokat is.

Ez az a pont, ahol megáll a klasszikus elemzés, ugyanis innentől kezdve olyan tényezők jönnek a képbe, amelyekkel roppant nehéz, ha nem egyenesen lehetetlen tovább dolgozni.

HCS: (Az érthetőség miatt idézve)
Azt azért ne felejtsd el, hogy az oroszok csak Putyinnal erősek! Putyin nélkül össze lehet hajtogatni őket… S persze, Putyin nem Kaddafi, vagy Szaddám, de nézd csak meg mit és hogyan végzett el az USA gépezete, ha valahol kavarni akart! Régóta készülnek erre, s abban sem vagyok biztos, hogy Ukrajna “felosztását” ne támogatnák ugyanúgy, csak persze más elvek mentén…
Mielőtt lecsapod a labdát, hogy ez lehetetlen, gondolj azokra a precíziós csodafegyverekre, amelyeket még sosem vetettek be. Ehhez még csapda, vagy kommandósok sem kellenek. A szokásos első lépés megvolt (oroszok = gonoszok). A második is (Putyin = gyilkos). Ki / mit lép?
Ugye azt senki sem gondolja komolyan, hogy csak Kína, vagy Oroszország készül a háttérben (kapcsolatok, szövetségek, technológia, stb.). A kérédés számomra az, vajon ki számítototta jobban el magát?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 250
12 649
113
MangaM:

103. H Cs

Semmire sem mondom azt, hogy lehetetlen.

Nem tudom, hogy az oroszok mennyire erősek Putyinnal vagy nélküle, ebben a kérdésben a nagy talány inkább az, hogy amikor Jelcin visszavonult (félreállították) akkor Putyin hogyan és honnan került elő.
Teljesen nyilvánvaló, hogy aki képes volt így rendezni/letörni az otthoni nagy oligarchiák hatalmát, amögött azért komoly erő állt és áll. Putyin “felsőkategóriás” államfő, de nem hinném, hogy – a látszattal vagy a reklámmal ellentétben – ő egymaga irányít mindent és egymaga dönt mindenben Oroszföldön.
Irakban Szaddamot a CIA juttatta hatalomba az iráni sah elzavarása után, kis túlzással Szaddam Husszein made in USA volt. Az egy más kérdés, hogy csúnya véget ért a pályafutása. Kadhafit a franciák állították félre, túl sokat bratyizott Sarkozyvel és az utóbbi időben túl sokat beszélt bizonyos kampánypénzekről. Ami közös mindkettőben, hogy megpróbálkoztak kikerülni a dollár rendszerét, Kadhafi ráadásul valamilyen afrikai aranyvalutát akart bevezetni az egyébként No1 minőségű líbiai kőolaj exportban.

A még soha be nem vetett percíziós csodafegyverekről sokat nem tudok, de engem jobban érdekelne helyettük a világűrbe telepített,de nem ismertetett haditechnika , illetve – stílszerűen maradjunk egy kicsit a Te asztalodnál – a nano- és géntechnológia korában a csúcskategóriának tekinthető “intelligens” biofegyverek helyzete. Egyébként mire gondolsz a precíziós fegyverekkel kapcsolatban? Putyint kilövik?

Egyáltalán hány Putyin van? Biztosak vagyunk abban 100%-ig, hogy ez egy darab konkrét személy, nem csak egy “arcosított intézmény”? Az alteregók és helyettesítők teljesen elképzelhetetlenek a mai abszurddá váló realitásokban? Ezzel csak arra akarok utalni, hogy szemben az USA-val, ahol négyévente új arcot kap az adminisztráció vezetője (elnök), addig Oroszhonban és Kínában gyakorlatilag “életük végéig” kaptak mandátumot a legfőbb vezetők. Ergo, egy ponton túl nem is a konkrét személy a lényeg, hanem maga az intézmény, amivé vált, pontosabban, amihez az arcát/nevét adja.

Mindenki készülődik a háttérben, iszonyúan bonyolultak és feltáratlanok a valódi összefonódások és kapcsolatok, így baromi nehéz tisztán látni. A színpadon nemzetállamok feszülnek egymásnak, a háttérben kicsit bonyolultabb összefüggéseket feltételezek. De ez semmit sem változtat azon, hogy vagy háború előtt állunk, vagy egy orwelli színdarabot látunk – ez az igazán nagy kérdés!
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 250
12 649
113
ARMY 2021


http://mil.ru/army2021.htm

В соответствии с распоряжением Правительства Российской Федерации в период с 22 по 28 августа 2021 года будет проведен Международный военно-технический форум «АРМИЯ-2021».

Начиная с 2015 года, Форум «АРМИЯ» подтверждает свой статус одной из ведущих выставок вооружения, военной и специальной техники, а также авторитетной площадки для обсуждения вопросов развития и укрепления международного военного и военно-технического сотрудничества.

Основные показатели Международных военно-технических форумов «АРМИЯ» наглядно демонстрируют высокий уровень данного мероприятия.

Форум, как и в прошлом году, пройдет одновременно с Армейскими международными играми. Для его подготовки и проведения сформирован организационный комитет, в состав которого вошли руководители и представители органов государственной власти, государственных корпораций, ведущих предприятий и организаций.

План работы Форума:

22 августа – совместное открытие Форума и Армейских игр в Конгрессно-выставочном центре «Патриот», официальная часть, работа первых лиц государства, руководителей органов государственной власти, предприятий промышленности и иностранных делегаций;

с 23 по 25 августа – дни работы Форума для специалистов и проведения мероприятий научно-деловой программы;

с 26 по 28 августа – дни массового посещения.

В рамках предстоящего Форума предусматриваются статическая выставочная экспозиция, демонстрационная и научно-деловая программы, а также протокольные и культурно-художественные мероприятия.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 379
37 577
113
Ez nagyon aljas húzás volt az usákok részéről, szerintem a tényleges főnök a yenkiknél nem ez a demented Biden, aki már lassan már a cipőfűzőjét se tudja megkötni, hanem a korábbi elnök obamaki és bandája, aki revánsot akar venni a Krím elcsatolásáért, nincs értelme tárgyalni ezzel a bandával a kardokat tőröket meg a lándzsákat kell élesíteni az oroszoknak.
Az ukránok NATO tagságát a magyar kormány blokkolta eddig, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy amerikai "barátaink" megtesznek mindent az Orbánék lecserélése érdekében aztán jöhet a Karácsony kormány azok meg még be is vezénylik a magyar hadsereget Ukrajnába oszt majd megkapjuk a Dnyeperi katasztrófát.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Ez nagyon aljas húzás volt az usákok részéről, szerintem a tényleges főnök a yenkiknél nem ez a demented Biden, aki már lassan már a cipőfűzőjét se tudja megkötni, hanem a korábbi elnök obamaki és bandája, aki revánsot akar venni a Krím elcsatolásáért, nincs értelme tárgyalni ezzel a bandával a kardokat tőröket meg a lándzsákat kell élesíteni az oroszoknak.
Az ukránok NATO tagságát a magyar kormány blokkolta eddig, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy amerikai "barátaink" megtesznek mindent az Orbánék lecserélése érdekében aztán jöhet a Karácsony kormány azok meg még be is vezénylik a magyar hadsereget Ukrajnába oszt majd megkapjuk a Dnyeperi katasztrófát.
Dehogy megyünk mi ukrajnába, hacsak nem Kárpátalja visszacsatolása miatt nem. Az oroszok ezt már szerintem rövid időn belül lerendezik. Nem véletlenül fordult vissza a két amerikai romboló, itt már szerintem eldőlt, hogy az ukránokat bedarálják.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 784
15 823
113
USA szankciókat vezet be 12 orosz személy, 20 szervezet ellen, kiutasít 10 orosz diplomatát
A helyzet fokozódik
2 napja Biden vetette fel egy személyes Biden-Putyin találkozó ötletét, de előtte megszankciózzák az oroszokat?
Vagy lehet, hogy az amerikaiak úgy képzelik el a tárgyalást, hogy megmondják az oroszoknak, hogy a szankciók visszavonásáért mit kell tenniük. A kérdés az, hogy az orosz diplomácia meddig fogja tűrni, hogy hülyét csináljanak belőlük.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 379
37 577
113
Dehogy megyünk mi ukrajnába, hacsak nem Kárpátalja visszacsatolása miatt nem. Az oroszok ezt már szerintem rövid időn belül lerendezik. Nem véletlenül fordult vissza a két amerikai romboló, itt már szerintem eldőlt, hogy az ukránokat bedarálják.
Visszafordultak a rombolók, ez biztos?