Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mi van, ha a sarokba szorított ellenfél fog első csapást mérni? Erre a kényszerítő nem gondol?Montezuma gondolatai:
- Az Egyesült Államok csapatokat vezényel Ukrajnába, ezen felül pedig megkezdi – egyelőre Németországba – az újgenerációs, nagy pontosságú tüzérségi és rakétafegyverzet telepítését. Ukrajnában a tervek szerint létrehoznak két szárazföldi és egy haditengerészeti támaszpontot, a repülőtereket pedig a legnagyobb amerikai szállítógépek fogadására is alkalmassá teszik.
A felvetett Biden-Putyin csúcstalálkozó egyes elemzők szerint csak időnyerés céljára van, közben előkészítik a szükséges szerződéseket az USA és Ukrajna között a fenti három támaszpont létrehozására. A terv szerint a telepített amerikai bázisok és katonai hardver biztosítani fogja Kijev számára azt, hogy az amerikai katonai ernyő alatt végrehajtsa a szakadár területeken a „szükséges tisztogatást”.
A Németországba telepíteni kívánt eszközök célja a nagy hatótávolságú high-tech csapásmérő kapacitás kiépítése (van közöttük 1600 km hatótávolságú eszköz is). Magyarul a világ lassan visszatért az 1980-as évek első felébe, amikor az USA megkezdte az euro-rakéták telepítését, akkoriban a Pershing-II ballisztikus rakéta és a Tomahawk robotrepülőgép volt a sláger. Jelen idő szerint ez annyiban módosul, hogy Moszkvához és az orosz központi területekhez képest nagyjából 2000 km-el közelebb fognak amerikai erők állomásozni.
Ezek alapján utalnék Idegen 92. hozzászólásában feltett kérdésre, miszerint valaki(k) meg akarják-e támadni Oroszországot. A válasz: igen.
Természetesen nem ész nélkül rohanva, hanem egy okos stratégia alapján.
Első körben ne feledjük, hogy a neokon agytrösztök által kidolgozott elgondolás a kölcsönös elrettentés helyett a kényszeríthetőség elvének alkalmazását irányozza elő. Ennek alapja egy olyan stratégiai/taktikai felállás, amely során rendkívül naggyá válik az esély egy sikeres megelőző csapás végrehajtására. Ennek műszaki-technikai feltételei részben adottak, részben most is dolgoznak rajta.
A lényege annyi, hogy képesek legyenek egy elsöprő és váratlan támadással az orosz szárazföldi atompotenciál jelentős részének a kiütésére úgy, hogy az orosz válaszcsapás már csak töredéke legyen az eredeti potenciálnak. A jelenleg 3, de bármikor 4 lépcsősre bővíthető amerikai rakétavédelmi rendszerek dolga lenne majd a válaszcsapásra induló töredék orosz rakéták egy további részének az elfogása.
A kényszeríthetőség elve csak akkor működik, ha valóban hatékony első csapásmérő képesség épül ki megfelelő rakétavédelemmel párosítva. Ennek egyik sarkalatos eleme a földrajz, azaz a támadó potenciált minél közelebb kell vinni az ellenfél célpontjaihoz, valamint a rakétavédelem egyes szegmenseinek is a lehető legközelebb kell tartózkodnia a potenciális indítási helyekhez. Ukrajna kész főnyeremény ebből a szempontból.
A kényszeríthetőség elve azon alapszik, hogy az ellenfél (Oroszország és/vagy Kína) olyan pozícióba kerül, amiben az USA tudja eldönteni, hogy megindítja-e a csapást, vagy sem. Innentől kezdve az ellenfél már eleve vert helyzetből indul, azaz ezen logika szerint a potenciális ellenfél inkább meghajol a domináns katonai hatalom akarata előtt és nem mer szembe szállni vele, így háború nélkül is kiterjeszthető a hegemón hatalma. Ha viszont a delikvens mégsem óhajt előre kapitulálni, akkor a lefegyverző első csapás megindítható.
Ezt a törekvést támasztják alá azok a tanulmányok is, amelyek megnyerhetőnek tartanak egy Oroszország elleni atomháborút, illetve amelyek alapján az USA-t ért veszteségek még mindig az elfogadható szinten maradnának a totális katonai győzelemért cserébe.
A MAD doktrína már a múlté, az ABM szerződést is ennek szellemében felmondta az Egyesült Államok, így az Oroszország elleni háborús felvonulás és készülődés magasabb fokozatba kapcsolt. Sajnálatos módon a Nyugati sajtó és a szakértők egy része (Nem mind!) folyamatosan azt sulykolja, mintha a MAD doktrína még élne, mintha csak a klasszikus hidegháborús játékok indulnának újra. Ezzel csak altatják a társadalmakat és saját magukat is, csökkentve a társadalmak háborús készülődés és felvonulás elleni hatékony ellenállását.
Igen, véleményem szerint tudomásul kell venni azt a tényt, hogy vannak olyan amerikai hatalmi körök, akik nem csak, hogy háborúra készülnek Oroszország ellen, hanem konkrétan megnyerhetőnek is tartják ezt a háborút, így ez már messze nem csak egy elvi lehetőség. Az Egyesült Államok rövidesen olyan szimulációs hadgyakorlatot tart, amelyben modellezni fognak egy globális háborút Oroszország és Kína ellen egyszerre. A világ jelenlegi állapota és helyzete több szempontból is – sajnos – „ideálisnak” tekinthető egy új nagy háború kirobbantására.
A félremagyarázások elkerülése végett: nem állítom, hogy tuti háború lesz. De azt igen, hogy nagyobb az esély egy világháború kitörésére, mint a háború elkerülésére.
Korábban írtam, hogy egy egy USA-Oo., USA-Kína háborúban tovább lehetne terhelni az USA-t egy - Irán, orosz közreműködéssel kirobbantott - Afganisztáni tálib lázadással, így akkor már 3 fronton kéne helyt álljon. Na ezt akarják megelőzni, amikor Biden feladja Afganisztánt.Mi történt Montezumával? Cortés levadászta?
Elég reális forgatókönyv. De. Az Usa&Biden Co. saját vadászterületének tekinti Ukrajnát. Németország nem az (egyelőre). Akkor most azzal zsarolják a németeket az amcsik, hogy azzzal a rakétatelepítéssel, ők is atomtöltetű célpontok lesznek? Mert akkor inkább az ÉÁ2. Nem értem a németeket, miért engedik, hogy az országuk potenciális atomtemető legyen? Putyin akkor inkább megelőzőcsapást kéne mérjen Ukrajnára, a felvonultatott egységeivel! Mire várnak? Az usákokat le tudja kötni Kína Tajvannal, Afganisztán. A törökök pedig most (o)rossz lóra tesznek, ha az oroszok ellen mennének. Nekik inkább az Usa/Nato a "kavics a cipőben". A Fekete-tenger nekik is úgy jobb, ha osztoznak az oroszokkal rajta. Hacsak, nem zárják le a Nato erők mögött a Boszporuszt, és állnak át az oroszokhoz.
Lehet, hogy megbeszélték. Mi csak a forgatókönyv szerinti eseményeket látjuk. Megindul az orosz, elfoglalja Ukrajnát, majd Moldáviát és nekimegy Romániának, a NATO pedig megfogja őket a Kárpátok vonulatán. Az orosz délre fordul és elfoglalja Bulgáriát, eléri Szerbiát és megszállja a Balkánt. A görögök a töröktől való félelmükben a medve védelme alá menekülnek. Ezzel kész kész is a Huntington által víziónált határ. Ami nekünk jó ebben, hogy létrejöhet egy önálló Erdély, amiben a Magyarország befolyása erős lehet.Továbbá:
"Ami számomra egy ideje zavarba ejtő, az maga a világstratégia alakulása, illetve a helyzet napról-napra történő romlása. Józan és racionális logikával ugyanis nehezen magyarázhatóak az amerikai politika lépései, amelyek olajat öntenek a tűzre és egyre erőteljesebben a katonai eszkaláció felé nyomják az eseményeket a térségben. Nehéz épeszű logikát találni abban, hogy akár egy közvetlen háborút is kockáztassanak a világ másik legnagyobb atomhatalmával. "
Na akkor vajon mi lehet a megfejtés? Megbeszélték előre az egészet.
Senki, Csak szokás szerint közép-európa miattuk fog szopni. Ez annyira jellemző. De utána rá fognak jönni, hogy van közép-európai szolidaritás, meg mencsmeg, meg wabratankiMár akkor benne leszünk, ha az infrastruktúrát biztosítjuk a háborúsdit játszani akaró egyes NATO tagoknak. Így minden esélyünk meglesz, hogy kapunk az áldásból.
Egyébként kíváncsi lennék, hogy a lengyeleken és a románokon kívül ki fog beállni a buliba. Szerintetek?
Nem mellékesen - győzelem esetén - ez a románoknak csak Moldvát hozhatja a konyhára, Ukrajnából Észak-Beszarábiát és Budzsákot nem kapják meg, lévén, hogy az USA pont a területi integritásért harcolt. Ha pedig elkeni az orosz a szájukat, hát akkor románia is és a lengyelek is keresztbe kapják azt a bizonyost.
a tengeri indítású fegyverek ellen nem sokat védenek. Illetve, ha nagyon totális háborúban gondolkozom: konténerbe rejtett Kalibr ideggázzal töltve, harmadik fél hajóra csempészve, és onnan indítva partközelből?Mi van, ha a sarokba szorított ellenfél fog első csapást mérni? Erre a kényszerítő nem gondol?
A rakétavédelmi rendszereket könnyen túl lehet terhelni. Kár annyira bízni bennük.
a repcsiket is a gonosz ruszkik odatoltak a hater kozzelebbe, epp a kerites moge? vagy most mi is van?Az ukrán hírszerzés már 110 ezer fős orosz erőről beszél, 330 repcsiről meg 240 heliről.
Ez nagyon aljas húzás volt az usákok részéről, szerintem a tényleges főnök a yenkiknél nem ez a demented Biden, aki már lassan már a cipőfűzőjét se tudja megkötni, hanem a korábbi elnök obamaki és bandája, aki revánsot akar venni a Krím elcsatolásáért, nincs értelme tárgyalni ezzel a bandával a kardokat tőröket meg a lándzsákat kell élesíteni az oroszoknak.
Dehogy megyünk mi ukrajnába, hacsak nem Kárpátalja visszacsatolása miatt nem. Az oroszok ezt már szerintem rövid időn belül lerendezik. Nem véletlenül fordult vissza a két amerikai romboló, itt már szerintem eldőlt, hogy az ukránokat bedarálják.Ez nagyon aljas húzás volt az usákok részéről, szerintem a tényleges főnök a yenkiknél nem ez a demented Biden, aki már lassan már a cipőfűzőjét se tudja megkötni, hanem a korábbi elnök obamaki és bandája, aki revánsot akar venni a Krím elcsatolásáért, nincs értelme tárgyalni ezzel a bandával a kardokat tőröket meg a lándzsákat kell élesíteni az oroszoknak.
Az ukránok NATO tagságát a magyar kormány blokkolta eddig, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy amerikai "barátaink" megtesznek mindent az Orbánék lecserélése érdekében aztán jöhet a Karácsony kormány azok meg még be is vezénylik a magyar hadsereget Ukrajnába oszt majd megkapjuk a Dnyeperi katasztrófát.
2 napja Biden vetette fel egy személyes Biden-Putyin találkozó ötletét, de előtte megszankciózzák az oroszokat?USA szankciókat vezet be 12 orosz személy, 20 szervezet ellen, kiutasít 10 orosz diplomatát
A helyzet fokozódikUS to Impose Sanctions on 12 Russians, 20 Entities, Expel 10 Russian Diplomats - Report
Earlier, US Ambassador to Russia John Sullivan was invited to hold talks with Russia's presidential aide Yuri Ushakov, and he was told that Moscow would resolutely react to potential new sanctions. Tensions have grown as Moscow recently...sputniknews.com
Visszafordultak a rombolók, ez biztos?Dehogy megyünk mi ukrajnába, hacsak nem Kárpátalja visszacsatolása miatt nem. Az oroszok ezt már szerintem rövid időn belül lerendezik. Nem véletlenül fordult vissza a két amerikai romboló, itt már szerintem eldőlt, hogy az ukránokat bedarálják.
Ugyan az lesz mint miszk 1-2 esetében. Amikor az oroszoknak áll a zászló akkor demokratikusértékrend nelegyenháború békekonferenciaüljünklebeszéljükmeg amikor meg nyugi van borogatják az asztalt rájuk.2 napja Biden vetette fel egy személyes Biden-Putyin találkozó ötletét, de előtte megszankciózzák az oroszokat?
Az orosz diplomácia nem tudom, meddig fogja tűrni, hogy hülyét csináljanak belőlük. Az biztos, hogy az amerikaiak a jópofizáson túl nem nagyon akarnak tárgyalni az oroszokkal.