[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Ez amiatt lehet, hogy én az utóbbi időben fullban elkezdtem tolni a SZU 2-t, de ez azért van, mert 1) ugye ez valósítaná meg azt az USA-Oroszo. paktumot, amit szeretnék 2) időközben több orosz politikus, köztük kormánypártiak is, mint például Jevgenyij Fjodorov is fullban beállt a SZU 2 megvalósítása mögé
Fjodorov konkrétan az 1945-ös határok visszaállítását tűzte ki célul.
Ezért nem alaptalan az, amikor azt mondom, hogy Oroszo.-ban újabban egy Nagy Honvédő Háború előkészítése zajlik, melynek célja a SZU határainak maradéktalan (!) visszaállítása (beleértve a Baltikumot, és sajnos, Kárpátalját is).
Én ezt a helyi Turbók magánvéleményeként ítélem meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
.....én pedig inkább egy paktumot szeretnék látni az USA és Oroszo. között, mivel véleményem szerint ez lenne mind az USA mind pedig Oroszo. érdeke.
Szerintem is ez lenne a jó.
Ezenkívül én nem kívánom az USA bukását annyira, mint Monte.
Én azt szeretném, ha nem buknának (akkor nagyot buknánk mi is), hanem leszállnának a magas lóról, és nem lennének arrogánsak.
Illetve Monte még hisz egy okkultista motivációjú háttérhatalom létezésében, akik számunkra irracionális módon romlásba viszik a világot, én pedig ezzel az okkultista iránnyal nem foglalkoztam soha, ahogy hasonlóképpen azzal az ezoterikus-misztikus vonallal sem, amivel milagro szokott jönni mindig.
Mindenkinek van agylövése....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
lletve Monte még hisz egy okkultista motivációjú háttérhatalom létezésében, akik számunkra irracionális módon romlásba viszik a világot, én pedig ezzel az okkultista iránnyal nem foglalkoztam soha, ahogy hasonlóképpen azzal az ezoterikus-misztikus vonallal sem, amivel milagro szokott jönni mindig.
Na ez az amitől még Airiel Podokat tudnék enni annyira fáj :D
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 711
113
@Masztiff

Én azt szeretném, ha nem buknának (akkor nagyot buknánk mi is), hanem leszállnának a magas lóról, és nem lennének arrogánsak.


Ezt az arroganciát talán Bud Spencer módszerével lehetne kikezelni belőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Te ezt szeretnéd ! De a valóság más képet fest ! Én is montezuma Írásával értek egyet ! hisz a szemünk előtt zajlik Kina és az oroszok vegzálása.

Igen, szeretném, de nem csak rajtam múlik, a dolog folyamatban is van. Az, hogy az USA Kínát és az oroszokat egyszerre vegzálja még nem jelenti azt, hogy Oroszo. és Kína együtt lenne, egy oldalon.

Mi fog történni?

1) USA kirobbant egy háborút Közép-Kelet-Európában. Kezdődhet mondjuk Ukrajnában
2) Kína ennek hatására fölbátorodik, és ő is háborút indít pl. Tajvan ellen - hiszen mikor, ha nem akkor, amikor az USA-t leköti egy európai konfliktus?
3) Az USA-nak fontosabb Kína, mint Oroszo., ezért az USA Kínára hivatkozva cserbenhagyja Európát
4) Teszi ezt mindazért, hogy Oroszo. meg tudja nyerni a háborút Európában, és visszaállíthassa a SZU-t
5) Ezek után a SZU és az USA körbekerítik Kínát, az USA tengeri blokáddal, a SZU szárazföldivel (Közép-Ázsia ismét az oroszokhoz fog tartozni)

Miért logikus ez?

Mert semmi értelme nincs egy oldalra szorítania az USA-nak Oroszo-ot és Kínát, mert az csak az USA bukásával végződhet. Ezenkívül Oroszo.-nak sem jó hosszútávon Kína barátsága, mivel Kína jóval erősebb mint Oroszo. és Szibériára ácsingózik.
Ezenkívül azért is logikus, hogy az USA az oroszokkal paktumozzon, mert az EU nem használható fel Kína ellen.
Miért nem?

Azért, mert
1) nem határos vele földrajzilag, ezért nem használható fel Kína körbekerítésére
2) mert az EU érdekei NEM ütköznek Kínáéval - az EU számára a leglogikusabb lépés a Kínával való szövetség lenne, és ezt az USA tudja

Ezért választja az USA az EU helyett Oroszo.-ot, azonban ezt a paktumot az USA nem vállalhatja fel nyíltan, mert

1) az EU számára ez felérne egy árulással
2) Németország esetleg megelőző lépéseket tehetne
3) Kína, ha megtudná az USA-Oroszo. paktumot, akkor megtámadhatná Oroszo.-ot, ami nem célja az USA-nak, mert neki Kína a nagyobb ellenfele

Ezért az USA most egy színjátékot játszik Oroszo.-gal (vigyázat, ez nem jelenti azt, hogy a háború elmarad!), de a háttérben megegyeztek.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
A turbók egyre inkább hatalomba kerülnek az USA szívatásai miatt - ja, és az előzőekben leírtak miatt az USA célja pont ez, hiszen ugye háborúban meg akarja az USA nyeretni az oroszokat az EU ellen.
Téves következtetés szerintem. "Európában a németek és az oroszok tudnak háborút tud viselni." - mondta volt régen édesapám. A németek meg q. nem akarnak háborúzni, amikor a békét simán megnyerték. Ráadásként Európában ők fújják a passzátszelet (némi francia hőzöngéssel), nélkülük nagyobb horderejű dolog nem lesz a kontinensen.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Igazán nem akarom megzavarni a diskurzust – egyébként nagyon szórakoztató -, de ha már „hivatalosan” is visszatoltam ide a bringát, mint „csendes megfigyelő” – vagy visszasunnyogtam, kinek hogy tetszik – akkor talán illendő köszönni is a részemről, illetve, ha már velem kapcsolatban zajlik némi Hóbagolyos „gyorselemzés”, akkor egyszerűbb, ha erre röviden pontot teszek.

Először is sziasztok.

Másodszor:
Nem népszerűsítem az orosz-kínai együttműködést és nem kívánom Amerika bukását sem. Nem drukkolok sem kicsi, sem nagy háború kitörésének és nem örvendezem azon sem, hogy kezd darabjaira hullani a világunk kicsiben és nagyban is.
Amikor elemzek, hozzászólok egy témához vagy egy fordított cikket kiegészítek, akkor azt írom le, amit látok, nem pedig azt, amit szeretnék látni.

Háttérhatalmi vitákba, magyarázkodásokba nem vagyok hajlandó belebonyolódni senkivel sem.

Okkultizmus. Sokkal többet tudok róla, mint szerettem volna, ez a téma még inkább zárva. Akit érdekel, mélyedjen bele, majd megbánja.

Harmadszor:
Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni – szerencsére – így nincs onnan folytatás, ahol abbamaradt. A bázisom továbbra is AT honlapja marad, a többit majd meglátjuk.
 
W

Wilson

Guest
Igen, szeretném, de nem csak rajtam múlik, a dolog folyamatban is van. Az, hogy az USA Kínát és az oroszokat egyszerre vegzálja még nem jelenti azt, hogy Oroszo. és Kína együtt lenne, egy oldalon.

Mi fog történni?

1) USA kirobbant egy háborút Közép-Kelet-Európában. Kezdődhet mondjuk Ukrajnában
2) Kína ennek hatására fölbátorodik, és ő is háborút indít pl. Tajvan ellen - hiszen mikor, ha nem akkor, amikor az USA-t leköti egy európai konfliktus?
3) Az USA-nak fontosabb Kína, mint Oroszo., ezért az USA Kínára hivatkozva cserbenhagyja Európát
4) Teszi ezt mindazért, hogy Oroszo. meg tudja nyerni a háborút Európában, és visszaállíthassa a SZU-t
5) Ezek után a SZU és az USA körbekerítik Kínát, az USA tengeri blokáddal, a SZU szárazföldivel (Közép-Ázsia ismét az oroszokhoz fog tartozni)

Miért logikus ez?

Mert semmi értelme nincs egy oldalra szorítania az USA-nak Oroszo-ot és Kínát, mert az csak az USA bukásával végződhet. Ezenkívül Oroszo.-nak sem jó hosszútávon Kína barátsága, mivel Kína jóval erősebb mint Oroszo. és Szibériára ácsingózik.
Ezenkívül azért is logikus, hogy az USA az oroszokkal paktumozzon, mert az EU nem használható fel Kína ellen.
Miért nem?

Azért, mert
1) nem határos vele földrajzilag, ezért nem használható fel Kína körbekerítésére
2) mert az EU érdekei NEM ütköznek Kínáéval - az EU számára a leglogikusabb lépés a Kínával való szövetség lenne, és ezt az USA tudja

Ezért választja az USA az EU helyett Oroszo.-ot, azonban ezt a paktumot az USA nem vállalhatja fel nyíltan, mert

1) az EU számára ez felérne egy árulással
2) Németország esetleg megelőző lépéseket tehetne
3) Kína, ha megtudná az USA-Oroszo. paktumot, akkor megtámadhatná Oroszo.-ot, ami nem célja az USA-nak, mert neki Kína a nagyobb ellenfele

Ezért az USA most egy színjátékot játszik Oroszo.-gal (vigyázat, ez nem jelenti azt, hogy a háború elmarad!), de a háttérben megegyeztek.

Nem akarlak elszomorítani de ennek akkora esélye van mint a tavaly augusztusi Suwalki-rés körüli katonai akcióról való elképzelésednek.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Montezuma gondolatai:

  1. Az Egyesült Államok csapatokat vezényel Ukrajnába, ezen felül pedig megkezdi – egyelőre Németországba – az újgenerációs, nagy pontosságú tüzérségi és rakétafegyverzet telepítését. Ukrajnában a tervek szerint létrehoznak két szárazföldi és egy haditengerészeti támaszpontot, a repülőtereket pedig a legnagyobb amerikai szállítógépek fogadására is alkalmassá teszik.
    A felvetett Biden-Putyin csúcstalálkozó egyes elemzők szerint csak időnyerés céljára van, közben előkészítik a szükséges szerződéseket az USA és Ukrajna között a fenti három támaszpont létrehozására. A terv szerint a telepített amerikai bázisok és katonai hardver biztosítani fogja Kijev számára azt, hogy az amerikai katonai ernyő alatt végrehajtsa a szakadár területeken a „szükséges tisztogatást”.
    A Németországba telepíteni kívánt eszközök célja a nagy hatótávolságú high-tech csapásmérő kapacitás kiépítése (van közöttük 1600 km hatótávolságú eszköz is). Magyarul a világ lassan visszatért az 1980-as évek első felébe, amikor az USA megkezdte az euro-rakéták telepítését, akkoriban a Pershing-II ballisztikus rakéta és a Tomahawk robotrepülőgép volt a sláger. Jelen idő szerint ez annyiban módosul, hogy Moszkvához és az orosz központi területekhez képest nagyjából 2000 km-el közelebb fognak amerikai erők állomásozni.
    Ezek alapján utalnék Idegen 92. hozzászólásában feltett kérdésre, miszerint valaki(k) meg akarják-e támadni Oroszországot. A válasz: igen.
    Természetesen nem ész nélkül rohanva, hanem egy okos stratégia alapján.
    Első körben ne feledjük, hogy a neokon agytrösztök által kidolgozott elgondolás a kölcsönös elrettentés helyett a kényszeríthetőség elvének alkalmazását irányozza elő. Ennek alapja egy olyan stratégiai/taktikai felállás, amely során rendkívül naggyá válik az esély egy sikeres megelőző csapás végrehajtására. Ennek műszaki-technikai feltételei részben adottak, részben most is dolgoznak rajta.
    A lényege annyi, hogy képesek legyenek egy elsöprő és váratlan támadással az orosz szárazföldi atompotenciál jelentős részének a kiütésére úgy, hogy az orosz válaszcsapás már csak töredéke legyen az eredeti potenciálnak. A jelenleg 3, de bármikor 4 lépcsősre bővíthető amerikai rakétavédelmi rendszerek dolga lenne majd a válaszcsapásra induló töredék orosz rakéták egy további részének az elfogása.
    A kényszeríthetőség elve csak akkor működik, ha valóban hatékony első csapásmérő képesség épül ki megfelelő rakétavédelemmel párosítva. Ennek egyik sarkalatos eleme a földrajz, azaz a támadó potenciált minél közelebb kell vinni az ellenfél célpontjaihoz, valamint a rakétavédelem egyes szegmenseinek is a lehető legközelebb kell tartózkodnia a potenciális indítási helyekhez. Ukrajna kész főnyeremény ebből a szempontból.
    A kényszeríthetőség elve azon alapszik, hogy az ellenfél (Oroszország és/vagy Kína) olyan pozícióba kerül, amiben az USA tudja eldönteni, hogy megindítja-e a csapást, vagy sem. Innentől kezdve az ellenfél már eleve vert helyzetből indul, azaz ezen logika szerint a potenciális ellenfél inkább meghajol a domináns katonai hatalom akarata előtt és nem mer szembe szállni vele, így háború nélkül is kiterjeszthető a hegemón hatalma. Ha viszont a delikvens mégsem óhajt előre kapitulálni, akkor a lefegyverző első csapás megindítható.
    Ezt a törekvést támasztják alá azok a tanulmányok is, amelyek megnyerhetőnek tartanak egy Oroszország elleni atomháborút, illetve amelyek alapján az USA-t ért veszteségek még mindig az elfogadható szinten maradnának a totális katonai győzelemért cserébe.
    A MAD doktrína már a múlté, az ABM szerződést is ennek szellemében felmondta az Egyesült Államok, így az Oroszország elleni háborús felvonulás és készülődés magasabb fokozatba kapcsolt. Sajnálatos módon a Nyugati sajtó és a szakértők egy része (Nem mind!) folyamatosan azt sulykolja, mintha a MAD doktrína még élne, mintha csak a klasszikus hidegháborús játékok indulnának újra. Ezzel csak altatják a társadalmakat és saját magukat is, csökkentve a társadalmak háborús készülődés és felvonulás elleni hatékony ellenállását.
    Igen, véleményem szerint tudomásul kell venni azt a tényt, hogy vannak olyan amerikai hatalmi körök, akik nem csak, hogy háborúra készülnek Oroszország ellen, hanem konkrétan megnyerhetőnek is tartják ezt a háborút, így ez már messze nem csak egy elvi lehetőség. Az Egyesült Államok rövidesen olyan szimulációs hadgyakorlatot tart, amelyben modellezni fognak egy globális háborút Oroszország és Kína ellen egyszerre. A világ jelenlegi állapota és helyzete több szempontból is – sajnos – „ideálisnak” tekinthető egy új nagy háború kirobbantására.
    A félremagyarázások elkerülése végett: nem állítom, hogy tuti háború lesz. De azt igen, hogy nagyobb az esély egy világháború kitörésére, mint a háború elkerülésére.
Én az elemzéssel nagy részt egyetértek, úgy látom, hogy itt sötét erők szándékosan veszélyes helyzeteket hoznak létre, hogy egy nagy háborút triggerelhessenek...Nekem csak egy kérdésem maradt: mit kezdenek az atomfegyvereket hordozó tengeralattjárókkal?
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Igazán nem akarom megzavarni a diskurzust – egyébként nagyon szórakoztató -, de ha már „hivatalosan” is visszatoltam ide a bringát, mint „csendes megfigyelő” – vagy visszasunnyogtam, kinek hogy tetszik – akkor talán illendő köszönni is a részemről, illetve, ha már velem kapcsolatban zajlik némi Hóbagolyos „gyorselemzés”, akkor egyszerűbb, ha erre röviden pontot teszek.

Először is sziasztok.

Másodszor:
Nem népszerűsítem az orosz-kínai együttműködést és nem kívánom Amerika bukását sem. Nem drukkolok sem kicsi, sem nagy háború kitörésének és nem örvendezem azon sem, hogy kezd darabjaira hullani a világunk kicsiben és nagyban is.
Amikor elemzek, hozzászólok egy témához vagy egy fordított cikket kiegészítek, akkor azt írom le, amit látok, nem pedig azt, amit szeretnék látni.

Háttérhatalmi vitákba, magyarázkodásokba nem vagyok hajlandó belebonyolódni senkivel sem.

Okkultizmus. Sokkal többet tudok róla, mint szerettem volna, ez a téma még inkább zárva. Akit érdekel, mélyedjen bele, majd megbánja.

Harmadszor:
Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni – szerencsére – így nincs onnan folytatás, ahol abbamaradt. A bázisom továbbra is AT honlapja marad, a többit majd meglátjuk.

"Nem népszerűsítem az orosz-kínai együttműködést és nem kívánom Amerika bukását sem. "

Itt szerintem konkrétan nem mondasz igazat. Olvastam már tőled olyat is, hogy Oroszo.-nak első csapást, atomcsapást kérne mérnie az USA-ra, mert most van itt az ideje, később késő lesz.