[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
"Nem népszerűsítem az orosz-kínai együttműködést és nem kívánom Amerika bukását sem. "

Itt szerintem konkrétan nem mondasz igazat. Olvastam már tőled olyat is, hogy Oroszo.-nak első csapást, atomcsapást kérne mérnie az USA-ra, mert most van itt az ideje, később késő lesz.

Megijedt Oroszország a NATO új stratégiájától – Megelőző csapást javasolnak Vlagyimir Putyin emberei​

Megijedt Oroszország a NATO új stratégiájától – Megelőző csapást javasolnak Vlagyimir Putyin emberei - Portfolio.hu

Megint kevered a vélt vágyakat egy stratégiai helyzet kiértékelkésével. Olyat is írtam már korábban - egyetértve Todd elemzésével - hogy az USA-nak 1991-1992 között kellett volna letarolnia Oroszországot a SZU felbomlása utáni zűrzavarban.
Az, hogy egyetértek egy elemzés eredményével nem azt jelenti, hogy ez boldoggá tesz és erre vágyom.
Szerinted nekem mitől lesz jobb, ha Oroszország atomtámadást indít az USA ellen vagy fordítva?

A "nem mondasz igazat" megjegyzést szerintem gondold át még egyszer.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

Megijedt Oroszország a NATO új stratégiájától – Megelőző csapást javasolnak Vlagyimir Putyin emberei​

Megijedt Oroszország a NATO új stratégiájától – Megelőző csapást javasolnak Vlagyimir Putyin emberei - Portfolio.hu

Megint kevered a vélt vágyakat egy stratégiai helyzet kiértékelkésével. Olyat is írtam már korábban - egyetértve Todd elemzésével - hogy az USA-nak 1991-1992 között kellett volna letarolnia Oroszországot a SZU felbomlása utáni zűrzavarban.
Az, hogy egyetértek egy elemzés eredményével nem azt jelenti, hogy ez boldoggá tesz és erre vágyom.
Szerinted nekem mitől lesz jobb, ha Oroszország atomtámadást indít az USA ellen vagy fordítva?

A "nem mondasz igazat" megjegyzést szerintem gondold át még egyszer.

Akkor csak hogy egyértelművé tegyem: veled ellentétben én nem értek egyet egy ilyen elemzéssel. Nem kell semmiféle megelőző csapás sem Oroszo., sem az USA részéről.

És ráadásul ferdítesz is, mert a cikkel azt sugallod, hogy te annak tartalmát közvetítetted, de a cikk 2021 februári, te pedig a szóban forgó véleményed még tavaly mondtad.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 467
113
A NATO, illetve valamelyik tagállamának katonái hivatalosan nem vehetnek részt Ukrajna mellett egy esetleges háborúban, tehát ha bármilyen támadás következtében eliminálódnak, a NATO annyit tehet, mint Oo., amikor a Wagnerosokat lekaszálták Szíriában, szinte semmit. Az ukrik meg inkább attól félnek, amit nem látnak. Az ukrajnai balhé meg inkább Biden magán akciója, mint az USA-é. Kiváncsi lennék, hogy akik nem rá szavaztak, most mit gondolnak az egészről.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
"Nem népszerűsítem az orosz-kínai együttműködést és nem kívánom Amerika bukását sem. "

Itt szerintem konkrétan nem mondasz igazat. Olvastam már tőled olyat is, hogy Oroszo.-nak első csapást, atomcsapást kérne mérnie az USA-ra, mert most van itt az ideje, később késő lesz.



Ezt Blogen is tolta, csak ellenkezo irányba.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Akkor csak hogy egyértelművé tegyem: veled ellentétben én nem értek egyet egy ilyen elemzéssel. Nem kell semmiféle megelőző csapás sem Oroszo., sem az USA részéről.

És ráadásul ferdítesz is, mert a cikkel azt sugallod, hogy te annak tartalmát közvetítetted, de a cikk 2021 februári, te pedig a szóban forgó véleményed még tavaly mondtad.
Nemcsak tavaly írtam ilyet, hanem már évekkel ezelőtt is, ráadásul ez a következtetés messze nem csak és kizárólag az enyém, bármilyen hízelgő is lenne ez rám nézve.

Vita helyett amit szeretnék végre egyszer megértetni, hogy nem a vágyaimról, hanem az aggodalmaimról írok.
Egy stratégiai helyzet elemzése nálam úgy indul, hogy megpróbálok adott oldal agyával gondolkodni. Hogy sikerül-e, az már egy más kérdés.

Nekem nem rémlik, hogy bármikor és bárhol ujjongva vártam volna egy háború kitörését..., szeretek élni, azt gondolom, hogy jó életem van és még baromira nem untam meg. Ebbe nem annyira fér bele egy atomháború mint terv és vágy - ellenben mint félelem, igen.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Igazán nem akarom megzavarni a diskurzust – egyébként nagyon szórakoztató -, de ha már „hivatalosan” is visszatoltam ide a bringát, mint „csendes megfigyelő” – vagy visszasunnyogtam, kinek hogy tetszik – akkor talán illendő köszönni is a részemről, illetve, ha már velem kapcsolatban zajlik némi Hóbagolyos „gyorselemzés”, akkor egyszerűbb, ha erre röviden pontot teszek.

Először is sziasztok.

Másodszor:
Nem népszerűsítem az orosz-kínai együttműködést és nem kívánom Amerika bukását sem. Nem drukkolok sem kicsi, sem nagy háború kitörésének és nem örvendezem azon sem, hogy kezd darabjaira hullani a világunk kicsiben és nagyban is.
Amikor elemzek, hozzászólok egy témához vagy egy fordított cikket kiegészítek, akkor azt írom le, amit látok, nem pedig azt, amit szeretnék látni.

Háttérhatalmi vitákba, magyarázkodásokba nem vagyok hajlandó belebonyolódni senkivel sem.

Okkultizmus. Sokkal többet tudok róla, mint szerettem volna, ez a téma még inkább zárva. Akit érdekel, mélyedjen bele, majd megbánja.

Harmadszor:
Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni – szerencsére – így nincs onnan folytatás, ahol abbamaradt. A bázisom továbbra is AT honlapja marad, a többit majd meglátjuk.
Üdvözlet az anyahajón!
:D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Igen, szeretném, de nem csak rajtam múlik, a dolog folyamatban is van. Az, hogy az USA Kínát és az oroszokat egyszerre vegzálja még nem jelenti azt, hogy Oroszo. és Kína együtt lenne, egy oldalon.

Mi fog történni?

1) USA kirobbant egy háborút Közép-Kelet-Európában. Kezdődhet mondjuk Ukrajnában
2) Kína ennek hatására fölbátorodik, és ő is háborút indít pl. Tajvan ellen - hiszen mikor, ha nem akkor, amikor az USA-t leköti egy európai konfliktus?
3) Az USA-nak fontosabb Kína, mint Oroszo., ezért az USA Kínára hivatkozva cserbenhagyja Európát
4) Teszi ezt mindazért, hogy Oroszo. meg tudja nyerni a háborút Európában, és visszaállíthassa a SZU-t
5) Ezek után a SZU és az USA körbekerítik Kínát, az USA tengeri blokáddal, a SZU szárazföldivel (Közép-Ázsia ismét az oroszokhoz fog tartozni)

Miért logikus ez?

Mert semmi értelme nincs egy oldalra szorítania az USA-nak Oroszo-ot és Kínát, mert az csak az USA bukásával végződhet. Ezenkívül Oroszo.-nak sem jó hosszútávon Kína barátsága, mivel Kína jóval erősebb mint Oroszo. és Szibériára ácsingózik.
Ezenkívül azért is logikus, hogy az USA az oroszokkal paktumozzon, mert az EU nem használható fel Kína ellen.
Miért nem?

Azért, mert
1) nem határos vele földrajzilag, ezért nem használható fel Kína körbekerítésére
2) mert az EU érdekei NEM ütköznek Kínáéval - az EU számára a leglogikusabb lépés a Kínával való szövetség lenne, és ezt az USA tudja

Ezért választja az USA az EU helyett Oroszo.-ot, azonban ezt a paktumot az USA nem vállalhatja fel nyíltan, mert

1) az EU számára ez felérne egy árulással
2) Németország esetleg megelőző lépéseket tehetne
3) Kína, ha megtudná az USA-Oroszo. paktumot, akkor megtámadhatná Oroszo.-ot, ami nem célja az USA-nak, mert neki Kína a nagyobb ellenfele

Ezért az USA most egy színjátékot játszik Oroszo.-gal (vigyázat, ez nem jelenti azt, hogy a háború elmarad!), de a háttérben megegyeztek.
Hogyan képzeled Kína bekerítését?
Na és hány évig kellene tartania, mire eredményre vezetne?
..
Talán előbb vissza kellett volna építeni a "hazai nyugati" ipari kapacitásokat, amit a globalizmus felfuttatásával az 1990-es évektől fogva outszorszingoltak Dél-Kelet Ázsiába! (Lásd tavaly tavasszal a szájmaszkok, kézfertőtlenítők esetét! :))
..
Az EGÉSZ "BEKERÍTŐSDI-PROJEKT" SZU2.0-ával sem kivitelezhető!
Kína túl nagy és mára túl sok helyen van! Nyertek!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Hogyan képzeled Kína bekerítését?
Na és hány évig kellene tartania, mire eredményre vezetne?
..
Talán előbb fel kellett volna futtatni a "hazai" ipart, amit a globalizmus felfuttatásával az 1990-es évektől fogva outszorszingoltak Dél-Kelet Ázsiába!
..
Az EGÉSZ "BEKERÍTŐSDI-PROJEKT" SZU2.0-ával sem kivitelezhető!
Kína túl nagy és mára túl sok helyen van! Nyertek!
Elèg lenne a terkèpre nèzni, ha valami bekeritést vizionâl. :))
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 298
113
az írják a putyó nem akar csúcstalálkozni:
sehol máshol nem olvastam még ezt a hírt, csak az rt-n
picit csodálkozom
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 183
12 392
113
DE csak azt kelletvolna mondani hogy Görög teremben szeretne találkozi.
https://888.hu/amerika-london-parizs/putyin-bocsanataert-esedezik-a-torok-elnok-4058099/

4058097-760x0.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nemcsak tavaly írtam ilyet, hanem már évekkel ezelőtt is, ráadásul ez a következtetés messze nem csak és kizárólag az enyém, bármilyen hízelgő is lenne ez rám nézve.

Vita helyett amit szeretnék végre egyszer megértetni, hogy nem a vágyaimról, hanem az aggodalmaimról írok.
Egy stratégiai helyzet elemzése nálam úgy indul, hogy megpróbálok adott oldal agyával gondolkodni. Hogy sikerül-e, az már egy más kérdés.

Nekem nem rémlik, hogy bármikor és bárhol ujjongva vártam volna egy háború kitörését..., szeretek élni, azt gondolom, hogy jó életem van és még baromira nem untam meg. Ebbe nem annyira fér bele egy atomháború mint terv és vágy - ellenben mint félelem, igen.

"Nemcsak tavaly írtam ilyet, hanem már évekkel ezelőtt is"
"Vita helyett amit szeretnék végre egyszer megértetni, hogy nem a vágyaimról, hanem az aggodalmaimról írok."

És sem a vágyaimról írok, hanem konkrét alapja is van annak amit mondok.

"Nekem nem rémlik, hogy bármikor és bárhol ujjongva vártam volna egy háború kitörését..."

Ez biztosan így van. Tudom, hogy nem várod ujjongva. De én nem tudok egyetérteni egy olyan elemzéssel, amely első csapásban gondolkozik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hogyan képzeled Kína bekerítését?
Na és hány évig kellene tartania, mire eredményre vezetne?
..
Talán előbb vissza kellett volna építeni a "hazai nyugati" ipari kapacitásokat, amit a globalizmus felfuttatásával az 1990-es évektől fogva outszorszingoltak Dél-Kelet Ázsiába! (Lásd tavaly tavasszal a szájmaszkok, kézfertőtlenítők esetét! :))
..
Az EGÉSZ "BEKERÍTŐSDI-PROJEKT" SZU2.0-ával sem kivitelezhető!
Kína túl nagy és mára túl sok helyen van! Nyertek!

Nem igaz. Nem jelenthető ki, hogy Kína már nyert is volna. Kína bekerítése csak azután kezdődhet, miután helyreáll a SZU. Az is lesz vagy 10 év. Ha háború lesz, maga a háború is lesz vagy 5-7 év. Kína bekerítése utána kezdődhet szárazföldön. Persze az USA Kína tengeri bekerítését már korábban elkezdheti. Szóval ez sok-sok éves projekt. Ja, és nem úgy kell elképzelni, hogy a SZU+USA lerohanja Kínát, hanem a gazdasági útvonalak ellehetetlenítéséről van szó, Kína gazdasági megfojtásáról. Évek alatt. 2021 + 20 év. Minimum.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Elèg lenne a terkèpre nèzni, ha valami bekeritést vizionâl. :))

Pontosan a térképre nézve mondható el, hogy keríthető be Kína. Nem nehéz. A kínai hajóforgalom 90%-a a Malaka-szoroson halad keresztül, elég azt blokkolni és akkor nincs kínai konténerhajó forgalom. Nem olyan nehéz blokkolni dolgokat ld. a pár napja történt baleset a Szuezi-csatornán.
Ami nehezebb, az Kína szárazföldi kereskedelmi útjainak blokkolása, gyakorlatilag a selyemút projekt blokkolása. Ehhez van szükség szárazföldi partnerekre. És igen, ha valaki a térképre néz, akkor láthatja, hogy a SZU (Közép-Ázsiával együtt) + India teljes egészében lezárják az utat Kína előtt a Közel-Kelet és Európa felé.