A sarokba szorítás, gazdasági szankciók, befolyási területek szűkítése vagy egy atomháború hogy tudja megnövelni Oroszország hatalmát? Amúgy ha az USA paktumot akarna kötni Oroszországgal, nem lenne egyszerűbb paktumot kötni vele?
Atomháború nem lesz. Ezt az USA és Oroszo. már megbeszélték, hiszen paktumoznak. A gazdasági szankciók nagyon hasznosak Oroszo. számára, mert önállóvá teszik Oroszo.-ot, amely a szuperhatalmi státusz előfeltétele.
"Amúgy ha az USA paktumot akarna kötni Oroszországgal, nem lenne egyszerűbb paktumot kötni vele?"
Nem. Képzeld el, mi történne, ha ezt nyíltan bejelentenék, anélkül, hogy háborút robbantanának ki Oroszország ellen:
A legkisebb problémáktól sorolom az egyre nagyobbak felé:
1) Az USA lakossága, politikusai, tábornokai stb. hülyén néznének, hogy ez most miért történik, mi ütött az elnökbe, a Fehér Házba. Ld. Trump-ot is orosz-ügynöközték.
2) Oroszo. lakossága is gyanúval fogadná a bejelentést, az orosz lakosság számára elfogadhatatlan lenne az USA ajándéka, ezért valószínűleg visszautasítanák.
3) Kínának ez azonnali casus belli lenne Oroszo. ellen. Márpedig az USA ebben az esetben nem akarja, hogy a paktum szerinti partnerének, Oroszo.-nak baja essen.
4) Németország nem foghat gyanút, hiszen az ő EU-jának az "elajándékozása" zajlik.
5) Az USA nem mondhat olyat, hogy Észtország, Lettország, Litvánia ma még EU és NATO tagok voltatok, holnaptól a döntésem - a paktum - értelmében átadlak titeket Oroszországnak és a SZU tagállamai lesztek.
6) Az USA nem mondhat olyat sem, hogy Lengyelo., Cseho., Szlovákia, Magyarország, Románia, Bulgária, ma még EU és NATO tagok voltatok, holnaptól átadlak titeket a SZU befolyási övezetébe.
Ellenben, ha háború színjátéka keretében történik mindez, akkor - mondom sorban a válaszokat az 1-6) pontokra:
1) Az USA lakossága úgy látja, hogy az USA vezetése nem árulta el a Nyugatot.
2) Oroszo. lakossága hősi Nagy Honvédő Háborút vív - ráadásul Oroszo. lesz a védekező fél, amely az erkölcsi alapot is megadja Oroszo.-nak a háborúra, amelyben győzelmet aratnak és ezt utána büszkén ünneplik majd, mint most május 9-ét. Így a területeket természetesen elfogadják.
3) Kínának nem lesz egyértelmű mi történik. Ellenben az USA/NATO vs. Oroszo. háború hatására Kína is háborúba kezd - Tajvan, Burma, Japán stb. ellen - a vesztére.
4) Németország számára nem egyértelmű mi történik ezért csőbe húzható, az EU-t szétveri a háború.
5) A 3 Balti államot Oroszo. megszállja, és a SZU részévé teszi.
6) Az USA-nak nem kell kimondania, hogy ő átadja ezen Közép-Kelet-Európai országokat Oroszo.-nak, mivel azok a háború keretében kerülnek át Oroszo.-hoz.
Bónusz) Az USA-nak alibije is lesz arra, hogy ez nem egy paktum része volt, mert Európa cserbenhagyásának okát a Kína körül kitörő háborúban nevezheti meg, és a paktum léte így utólag is tagadható.