Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ne kímélj minket.
Nem akartam elvenni senkinek a kedvét senkinek az Astratól, de 4 hét múlva kaptam egy tüdőembóliát. Szóval igaz hogy embóliát tud okozni.


Honnan tudom hogy az volt? Kb. 10 volt már életemben, ha én azt mondom az volt, akkor az biztos. Sajnos gyakorlatom van benne. Kevés ilyen ember van... akik még élnek ennyi után. Pláne nem olyanok mint én, hogy ennek ellenére még mindig teljes méretű működő tüdejük van. De ezt már elárultam 1 éve, egy renegát hegylakó vagyok aki mindent túl szokott élni. :)

Tünetek: erős jobb tüdő fájdalom hirtelen és jobb kar zsibbadás. 1 percen belül hirtelen véget ért. Húsvét után kb. 1 héttel volt, előtte-utána nem. Hogy úszhattam meg? Régóta szedek vérhígítót, védve vagyok. Nem vagyok és nem is voltam túlsúlyos, nincsenek véna tágulataim sem.

Konklúzió: az AZ nem ajánlott korábbi szív tüdő érrendszeri probléma után, valamint 18-50 éves fogamzásgátlót szedő nőknél és/vagy túlsúlyos aknák. Ezt nem árt megjegyezni.

Kinek lehet használható? Aki nem esik a rizikócsoportokba.

Már beszéltem a dokimmal, le fogják cserélni másikra a másodikat.

Egyébként már megtalálták melyik alkotórésze okozhat ilyen problémémát az AZ összetevői közül. Szóval a probléma valóban létező sajnos. Figyeljetek oda.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Nem akartam elvenni senkinek a kedvét senkinek az Astratól, de 4 hét múlva kaptam egy tüdőembóliát. Szóval igaz hogy embóliát tud okozni.


Honnan tudom hogy az volt? Kb. 10 volt már életemben, ha én azt mondom az volt, akkor az biztos. Sajnos gyakorlatom van benne. Kevés ilyen ember van... akik még élnek ennyi után. Pláne nem olyanok mint én, hogy ennek ellenére még mindig teljes méretű működő tüdejük van. De ezt már elárultam 1 éve, egy renegát hegylakó vagyok aki mindent túl szokott élni. :)

Tünetek: erős jobb tüdő fájdalom hirtelen és jobb kar zsibbadás. 1 percen belül hirtelen véget ért. Húsvét után kb. 1 héttel volt, előtte-utána nem. Hogy úszhattam meg? Régóta szedek vérhígítót, védve vagyok. Nem vagyok és nem is voltam túlsúlyos, nincsenek véna tágulataim sem.

Konklúzió: az AZ nem ajánlott korábbi szív tüdő érrendszeri probléma után, valamint 18-50 éves fogamzásgátlót szedő nőknél és/vagy túlsúlyos aknák. Ezt nem árt megjegyezni.

Kinek lehet használható? Aki nem esik a rizikócsoportokba.

Már beszéltem a dokimmal, le fogják cserélni másikra a másodikat.

Egyébként már megtalálták melyik alkotórésze okozhat ilyen problémémát az AZ összetevői közül. Szóval a probléma valóban létező sajnos. Figyeljetek oda.
Nem akarom elvenni a kedvedet, de 1 hónappal az oltás után talán már egy atomnyi sem volt benned az oltásból...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem akarom elvenni a kedvedet, de 1 hónappal az oltás után talán már egy atomnyi sem volt benned az oltásból...
Tévedsz sajnos. Általában ekkor szokott jelentkezni az AZ ezen hibája. Nem 1-2 hét elteltével vagy azonnal, 1-2 nap elteltével. Sok eset alapján már ezt is belőtte az Astra.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 100
3 055
113
Kevés ilyen ember van... akik még élnek ennyi után. Pláne nem olyanok mint én, hogy ennek ellenére még mindig teljes méretű működő tüdejük van. De ezt már elárultam 1 éve, egy renegát hegylakó vagyok aki mindent túl szokott élni. :)
Komolyan olyan jókat röhögök rajta:D:D:D......állandóan sztárolod magad:p:p.........Volt egy ilyen osztálytársam,Andersen volt a beceneve
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Tévedsz sajnos. Általában ekkor szokott jelentkezni az AZ ezen hibája. Nem 1-2 hét elteltével vagy azonnal, 1-2 nap elteltével. Sok eset alapján már ezt is belőtte az Astra.
Az AZ-t a thrombocytopaeniával társuló thrombosisokkal találták összefüggőnek meglehetőse ritkán.
Amúgy tudjuk. Tüdőembóliád 10+1x volt érzésre, COVID-od 3x érzésre, de mikor COVID osztályon betegeskedtél akkor pont nem COVID-od volt. Sanyarú veled az élet, de mindig szerencséd van és rengeteget tettél hazánkért.
Respect!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az AZ-t a thrombocytopaeniával társuló thrombosisokkal találták összefüggőnek meglehetőse ritkán.
Amúgy tudjuk. Tüdőembóliád 10+1x volt érzésre, COVID-od 3x érzésre, de mikor COVID osztályon betegeskedtél akkor pont nem COVID-od volt. Sanyarú veled az élet, de mindig szerencséd van és rengeteget tettél hazánkért.
Respect!
Volt aki nem jött ki a KEK-ről. Soha! Bár covid nélkül vitték be. Nekik mit üzensz? (a temetőbe)

Igazolt emboliáim voltak. Persze te mint "isten" mindent jobban tudsz. Ugye??? :p:D

A "meglehetősen ritkán fordul elő" az szerinted NULLA ??? :). Persze ezt a gyártó állítja, ugye? Az hiteles! :D:D

Épp ma hozták: Szlovákiában halott 48 éves nő. Spanyoloknál 35 éves ezredes pár napja... Ez mind véletlen ??? Pláne úgy, hogy az Astra maga ismerte be a kockázatot rizikó csoportban ??? :eek:

"Hány éves vagy királyfi ? És még hiszel a mesékben" ? :rolleyes::)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Volt aki nem jött ki a KEK-ről. Soha! Bár covid nélkül vitték be. Nekik mit üzensz? (a temetőbe)

Igazolt emboliáim voltak. Persze te mint "isten" mindent jobban tudsz. Ugye??? :p:D

A "meglehetősen ritkán fordul elő" az szerinted NULLA ??? :). Persze ezt a gyártó állítja, ugye? Az hiteles! :D:D

Épp ma hozták: Szlovákiában halott 48 éves nő. Spanyoloknál 35 éves ezredes pár napja... Ez mind véletlen ??? Pláne úgy, hogy az Astra maga ismerte be a kockázatot rizikó csoportban ??? :eek:

"Hány éves vagy királyfi ? És még hiszel a mesékben" ? :rolleyes:
Mi az a KEK?
És ha már emboliád volt 2x, hogy sikerült 3x is kapnod? Mert akkor hót ziher hogy élethosszig antikoagulálnak. Ha meg nem hat nálad az antikoaguláció, és akkora hajlamod van, hogy 10 igazolt (meg rengeteg szubklinikus) emboliád volt, már rég pulmonalis hypertioniától rokkant lennél.
Vagy te vagy a csodatévő Szűzmária.
Amúgy 51. Nem hiszek, ezért nem hiszek neked.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az AZ-t a thrombocytopaeniával társuló thrombosisokkal találták összefüggőnek meglehetőse ritkán.
Amúgy tudjuk. Tüdőembóliád 10+1x volt érzésre, COVID-od 3x érzésre, de mikor COVID osztályon betegeskedtél akkor pont nem COVID-od volt. Sanyarú veled az élet, de mindig szerencséd van és rengeteget tettél hazánkért.
Respect!
A németek belgák spanyolok teljesen hülyék (szerinted), mert ugyan ezen probléma miatt leállították a használatát ?:rolleyes::eek:

Ébredj fel "királyfi"! ;)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mi az a KEK?
És ha már emboliád volt 2x, hogy sikerült 3x is kapnod? Mert akkor hót ziher hogy élethosszig antikoagulálnak. Ha meg nem hat nálad az antikoaguláció, és akkora hajlamod van, hogy 10 igazolt (meg rengeteg szubklinikus) emboliád volt, már rég pulmonalis hypertioniától rokkant lennél.
Vagy te vagy a csodatévő Szűzmária.
Amúgy 51. Nem hiszek, ezért nem hiszek neked.
Egyéni szoc. problémád ! :p:D:cool:

Ennél sokkal többet néztem ki belőled. Ezek szerint kár volt. :)
Mi az a KEK?
És ha már emboliád volt 2x, hogy sikerült 3x is kapnod? Mert akkor hót ziher hogy élethosszig antikoagulálnak. Ha meg nem hat nálad az antikoaguláció, és akkora hajlamod van, hogy 10 igazolt (meg rengeteg szubklinikus) emboliád volt, már rég pulmonalis hypertioniától rokkant lennél.
Vagy te vagy a csodatévő Szűzmária.
Amúgy 51. Nem hiszek, ezért nem hiszek neked.
"KEK" = Koronavírus Ellátó Központ

Hivatalos megnevezés. Ezt sem ismerted királyfi ? :eek::oops:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Egyéni szoc. problémád ! :p:D:cool:

Ennél sokkal többet néztem ki belőled. Ezek szerint kár volt. :)

"KEK" = Koronavírus Ellátó Központ

Hivatalos megnevezés. Ezt sem ismerted királyfi ? :eek::oops:
Nem ismerem az ország össze COVID osztályát. De szerintem több COVID-os beteget lélegeztettem mint te.
Amúgy a KEK Pécsen van?
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 053
113
Nem akartam elvenni senkinek a kedvét senkinek az Astratól, de 4 hét múlva kaptam egy tüdőembóliát. Szóval igaz hogy embóliát tud okozni.


Honnan tudom hogy az volt? Kb. 10 volt már életemben, ha én azt mondom az volt, akkor az biztos. Sajnos gyakorlatom van benne. Kevés ilyen ember van... akik még élnek ennyi után. Pláne nem olyanok mint én, hogy ennek ellenére még mindig teljes méretű működő tüdejük van. De ezt már elárultam 1 éve, egy renegát hegylakó vagyok aki mindent túl szokott élni. :)

Tünetek: erős jobb tüdő fájdalom hirtelen és jobb kar zsibbadás. 1 percen belül hirtelen véget ért. Húsvét után kb. 1 héttel volt, előtte-utána nem. Hogy úszhattam meg? Régóta szedek vérhígítót, védve vagyok. Nem vagyok és nem is voltam túlsúlyos, nincsenek véna tágulataim sem.

Konklúzió: az AZ nem ajánlott korábbi szív tüdő érrendszeri probléma után, valamint 18-50 éves fogamzásgátlót szedő nőknél és/vagy túlsúlyos aknák. Ezt nem árt megjegyezni.

Kinek lehet használható? Aki nem esik a rizikócsoportokba.

Már beszéltem a dokimmal, le fogják cserélni másikra a másodikat.

Egyébként már megtalálták melyik alkotórésze okozhat ilyen problémémát az AZ összetevői közül. Szóval a probléma valóban létező sajnos. Figyeljetek oda.

A 62 éves örökifjú barátom ma kapta meg az AstraZeneca 2-t. Az első után nem volt semmi baj, a fél fokos, fél napos hőemelkedést nem soroltuk(vele együtt) a "valami baj" kategóriába. majd kérdezem erről is, 1 héten belül jövök a hírrel. :)

Érdekességképpen: kb. 1 éve volt egy gyors állapot-felmérésen(rááll két fém lapra, másik kettőt megfog, egészségi állapot leírása kinyomtat, stb...), és aszerint a "papíros" 62 éves korával szemben fizikai állapota szerint csak 56 éves!

Majd én is kipróbálom ezt az "izét"! :) ;)



U.I.: Mi a bánat a neve "ezeknek az izéknek"?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A 62 éves örökifjú barátom ma kapta meg az AstraZeneca 2-t. Az első után nem volt semmi baj, a fél fokos, fél napos hőemelkedést nem soroltuk(vele együtt) a "valami baj" kategóriába. majd kérdezem erről is, 1 héten belül jövök a hírrel. :)

Érdekességképpen: kb. 1 éve volt egy gyors állapot-felmérésen(rááll két fém lapra, másik kettőt megfog, egészségi állapot leírása kinyomtat, stb...), és aszerint a "papíros" 62 éves korával szemben fizikai állapota szerint csak 56 éves!

Majd én is kipróbálom ezt az "izét"! :) ;)



U.I.: Mi a bánat a neve "ezeknek az izéknek"?
Átverésnek hívják. :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A 62 éves örökifjú barátom ma kapta meg az AstraZeneca 2-t. Az első után nem volt semmi baj, a fél fokos, fél napos hőemelkedést nem soroltuk(vele együtt) a "valami baj" kategóriába. majd kérdezem erről is, 1 héten belül jövök a hírrel. :)

Érdekességképpen: kb. 1 éve volt egy gyors állapot-felmérésen(rááll két fém lapra, másik kettőt megfog, egészségi állapot leírása kinyomtat, stb...), és aszerint a "papíros" 62 éves korával szemben fizikai állapota szerint csak 56 éves!

Majd én is kipróbálom ezt az "izét"! :) ;)



U.I.: Mi a bánat a neve "ezeknek az izéknek"?
A gonosz gyógyszerlobbi ellen küzdő hős szabadságharcosoknak.
Mivel nem pénzéhesek, nem úgy mint a gyógyszerlobbi ezért ez a válasz csak 10 ezer ft lesz.