[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Sok sikert, a mai napjuk:
2021-04-28_13-31-24.jpg


Bejelentették, hogy bár az első negyedévük sokkal jobb lett mint várták innentől az év szar lesz. Sokkal kissebb lesz a bevétel mivel a chiphiány odaver nekik. Az év végéig kb 3 milliárd USDvel kevesebb jön be a vártnál....remélem a projectet lehúzzák :)
Kecskeméten megint leállt a Mercedes, most május 2-ig.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 447
31 854
113

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
978
2 750
93

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Bezzeg mordor....
hát én nem tudom kik szokták hasonlítgatni romániát de javaslom menjenek át néha. Én 1 hete voltam szatmáron.időutazás. kb 50 évvel vannak lemaradva.onnan tudod hogy ki a magyar vagy a német hogy az a haz rendben van.amugy egy lepratelep kb az egesz varos.saccra kb harmada cigány, de mondjuk azonnal azzal kezdik hogy ők magyarok:)))
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
hát én nem tudom kik szokták hasonlítgatni romániát de javaslom menjenek át néha. Én 1 hete voltam szatmáron.időutazás. kb 50 évvel vannak lemaradva.onnan tudod hogy ki a magyar vagy a német hogy az a haz rendben van.amugy egy lepratelep kb az egesz varos.saccra kb harmada cigány, de mondjuk azonnal azzal kezdik hogy ők magyarok:)))
és az is igaz hogy bármivel fizethetsz.315ben szamolják az euurot,de ez valtozik méterenként.volt 350-es is.valamint a forintnak jobban örülnek, mert akkor a mátészalkai tescoban nem kell váltani.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Bezzeg mordor....
first world problem.

közben az államelnök elejtette, hogy a Fekete-tengeri helyzet miatt nyitottak további amerikai egyégek Romániában állomásoztatására, Washingtonnak tetszik az ötlet.
 
  • Vicces
Reactions: svajcibeka

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 473
24 123
113
Ez az autoipari leallas szerintem nem csak a fordnal van jelenleg.

Amugy ha belegondolok hogy elektromos kocsi es romanok rakjak ossze...
Na azt ki fogja megjavitani majd? o_O
Mint régen a dácsiákat, apám mesélte, hogy aki megvette azt a szart egyből vitte arra szakosodott szervizbe, hogy ott szétszedjék az egészet majd újra összerakják normálisan.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 963
5 916
113
Nekem
Mint régen a dácsiákat, apám mesélte, hogy aki megvette azt a szart egyből vitte arra szakosodott szervizbe, hogy ott szétszedjék az egészet majd újra összerakják normálisan.
Nekem egy otthoni ismerősöm vett tavaly egy Dacia-t, azt mondta egy hét múlva vinni kellet szervizbe garanciálisan megnézni beállítani ezt azt.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 473
24 123
113
"A döntést követően Ciprian Teleman kutatási, innovációs és digitalizációért felelős miniszter természetesen elmagyarázta, hogy ilyen rövid idő alatt egyszerűen nem tudták helyrehozni a korábbi kormányok által elkövetett hibákat, de reménykednek, hogy 2023-ig valahogy sikerül majd felnőni a feladathoz, melyre Románia 10 éve készül."

10 éve készülnek rá, aztán még kitakarítani sem tudtak... : "gond van a világítással, a tetőzettel, a padlóval, ráadásul koszos is" :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Mint régen a dácsiákat, apám mesélte, hogy aki megvette azt a szart egyből vitte arra szakosodott szervizbe, hogy ott szétszedjék az egészet majd újra összerakják normálisan.
Én nem emlékszem, illetve nem hallottam, hogy a miénkkel ilyen lett volna. Igazából olyan extra sok problémára sem. Soha nem hagyott az úton minket. Kb. 30 évig -második tulajnál- forgalomban volt.
Az unokanagybátyámnak, aki aradi volt és seftelt mindennel (is) csak egy módosítást kellett végrehajtani az övén... kellett bele még egy tank. Csak a határon nem fogadta el magyarázatként a vámos, -mikor ki tudja miért :) félreállították-, hogy ez így jött ki a gyárból. :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nekem

Nekem egy otthoni ismerősöm vett tavaly egy Dacia-t, azt mondta egy hét múlva vinni kellet szervizbe garanciálisan megnézni beállítani ezt azt.
Mi anno elmentünk szalonba, beleültünk, összenéztünk, kiszálltunk. Soha a környékére se. Annyira okádék hulladék minőség volt már a kiállított szemle autó is. Konkrét gányolás nyomok voltak rajta. Mire számítottak?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
na ha kiörömködtétek magatokat a lézeren.
oe Biden amerikai elnök csatlakozik a kelet-európai NATO-államok virtuális csúcstalálkozójához, amelyet hétfőn tartanak a román fővárosban, Bukarestben” – jelentette be Klaus Iohannis román elnök

A találkozó középpontjában a fekete-tengeri térség és Ukrajna biztonsága áll – írta meg a Reuters.
A NATO keleti peremén fekvő európai országok csoportjának, az úgynevezett Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának Klaus Iohannis és Andrzej Duda lengyel elnök a közös házigazdája, és célja „a régió országai biztonsági pozícióinak összehangolása”.

„Örülök, hogy köszönthetem Joe Biden-t a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozóján, amelyet ma Bukarestben rendezek. Andrzej Duda elnökkel együtt üdvözöljük Jens Stoltenberget a NATO csúcstalálkozójának előkészítéséhez, amelynek középpontjában a transzatlanti kapcsolatok, a NATO 2030, a védelem és az elrettentés áll a keleti szélen”
– írta ki Klaus Iohannis a Twitterre. Na merek fogadni, már középtávon a Fekete*tenger miatt Bukarest kap valamit a nagyoktól, a magyarok meg kérhetnek még egy marék ropit a tárgyalóasztalról.