[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
Ha elköltjük a pénzt egy kínai egyetemre, ami kellene ahhoz, hogy legyen pénz a magyar egyetemeknek, az miért is emeli a magyar egyetemek szinvonalát?
Btw ezekre a rangsorokra annyian ugranak. Pedig még mindig 100 1es impaktu publikáció előrébb repít a rangsoron, mint 2 40es. Pedig 1es impakt kb a blikknek van.
Ahogy én tudom/látom, a magyar egyetemeket az alapítványok fogják fenttartani. Az alapítványok tulajdonába kerülő eszközök/részvények jövedelméből fogják az alapítványok finanszírozni az egyetemet. A Fudan egy politikai állásfoglalás is, ahogy sok más, Kínával/"keleti nyitással" kapcsolatos döntés. A "nyugati" egyetemeken a dicső '68 eszmei éceszgéberei a "nagymenők". Mo. egyelőre éppen, a szocializmust megtapaszaltak bölcsességével, nem őket, hanem azokat "csábítja" ide, akik nem a "létező világok szivárványos legjobbikát" akarják megvalósítani, hanem korszerű tudást adnának tovább a jövő generációinak, nem büffészag, hanem a kor kihívásaihoz méltó diplomát ajánlva, mindezt persze nem ingyen.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Mert ez nem csak pénz kérdés.
Nem valóban nem. De ha arra sincs, hogy pH puffert vegyen a tanszék, akkor azért erősen felvetődik a kérdés, hogy mi a fő baj?

de amíg az akarat is hiányzik, addig nem lesz belőle haladás
Csak éppen nem hiányzik az akarat. Legalábbis ttkn. Legfeljebb bénázás van, mint az ELTÉn, de az akaratot ott is nehéz vitatni.
Láttam a legmodernebb számítógép labort is kulcsra zárva állni az egyetemen éveken át, míg reménytelenül el nem avult.
Remek, ez nagyjából egy proteomika labor ára/kopf. Ez van, a természettudomány drága.

Neptun továbbra is szar marad, hiába lesz több a pénz, mert ha meg akarták volna javítani már a gyengéit,
Egyrészt azért váltottunk a klasszisokkal jobb etrről neptunra, mer az olcsóbb, másrészt, ha minimálcsomagért fizetsz, minimálcsomagot kapsz.

Keveslik a bért az oktatók, de a legtöbbjük (~75%-uk) semmi bért nem érdemelne, mert melegedni és szívózni járnak be.
Nekem nem volt (még az am katasztrófális ELTEn se világhír alatti oktató profom. Bocs, de innentől mondjuk több pénzt érdemelnének mint egy utcaseprő.

De vidéki egyetemen oktató barátom a kollégáiról szintén hasonló horror sztorikkal számol be.)
Nekem meg arról számolnak be, hogy hogy adatták el még az automata pipettákat is, me drága.
mint az ELTE-n amit
Kb a nyregyházi fősuli szintje. Nem kellene komoly szinten emlegetni. Csak nálunk él meg a nevéből.
Az alapítványok tulajdonába kerülő eszközök/részvények jövedelméből fogják az alapítványok finanszírozni az egyetemet.
És ebből ugyan hogy lesz mondjuk egy UPLC-Singlequad ms rendszer, vagy egy nmr?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113
Most ezt úgy elképzelem, főleg, hogy a választások után kb. még egy hónapig van a régi kormány ...
No de mit fog szolni mutti a kontrollhoz? Nesze neked hatarok atjarhatosaga. Bar lehet hogy szarnyas kapuk lesznek.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
És ebből ugyan hogy lesz mondjuk egy UPLC-Singlequad ms rendszer, vagy egy nmr?
Most megfogtál (nem tudom milyen laborszökevények ezek)..de az un. egyetemi támogatók, jórész olyan cégek, akik az évfolyamelsőket akarják maguknak "stipistopizni" adnak ilyet "inygyé".
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Most megfogtál (nem tudom milyen laborszökevények ezek)..de az un. egyetemi támogatók, jórész olyan cégek, akik az évfolyamelsőket akarják maguknak "stipistopizni" adnak ilyet "inygyé".
Már ha nem az lesz, mint volt a számítógép laborokkal is...
Ugyanis szponzorált dolgok eddig is voltak.

Csak éppen nem hiányzik az akarat. Legalábbis ttkn. Legfeljebb bénázás van, mint az ELTÉn, de az akaratot ott is nehéz vitatni.
Másik ELTÉT láttunk... (TTK)

Kb a nyregyházi fősuli szintje. Nem kellene komoly szinten emlegetni. Csak nálunk él meg a nevéből.
Akkor még egy érv, hogy komolyabb versenyt hozzanak a témában, akár a kínaiak!

Nekem meg arról számolnak be, hogy hogy adatták el még az automata pipettákat is, me drága.
Amikor nem írták meg a pályázatokat, mert leszarták, és nem kaptam miatta pénzt... ilyenekről számolt be a kollégám. Többet előkészített, vérrel, verítékkel, mert nincs pályázatíró a "cégnél", és aztán betették a fiókba a felettesei... Sok dologra eddig is lett volna pénz.

Az ELTE TTK-n láttam pro és kontra. Volt olyan ember, aki nagyon jó volt pályázásban, hozta is a pénzt a tanszéknek, de papíron kellett órákat is tartania, és azokba szart bele, amit mondjuk nem vettünk jó névvel, mert egy órát se adott le rendesen, tankönyv nem volt, mert réteg-téma, és volt fejlődés az elmúlt évtizedekben, alapvetően táblánál levezetős meg egyenletmegoldós lett volna az óra, pár cikket kiadott, hogy ezekből kell vizsgázni, és szarrá szopatott mindenkit a vizsgán (kivéve pár személyes kedvencét, de őket is megizzasztotta azért) Ez se normális, hogy elnézik, mert pénzt hoz. Akkor legyen olyan munkakör, amiben azt csinálja, amit ért és szeret, és hasznos szervezetnek, és legyen más feladata azt csinálni, amit most csak a bértáblás egyetemi munkahelyes muszáj miatt ráosztottak.

Remek, ez nagyjából egy proteomika labor ára/kopf. Ez van, a természettudomány drága.
Lehet, nem tudom az mi a fene, és mennyibe kerül. Nem csak olyan számítógépek vannak olyan áron, mint amit a edigital katalógusában látsz ;) Ettől még lehet, hogy sokkal drágább egy olyan kémia(?) labor felszerelése. (kérdés milyen gyorsan avul el? hogy aránylik a költsége a használatának a bekerülésihez, sok különbség lehet)

Egyrészt azért váltottunk a klasszisokkal jobb etrről neptunra, mer az olcsóbb, másrészt, ha minimálcsomagért fizetsz, minimálcsomagot kapsz.
Az ETR valóban jobb, faierebb volt diák szemszögből. Mindegy, hogy minimálcsomag, hibajavításokat akkor is kellene csinálni. Ráadásul azt sem értem, hogy ha a Rábát lehetett államosítani, meg a MOL-t, és minden egyetem a Neptun-t használja, azt miért nem államosították? Nem lehet, hogy pár év alatt megtérült volna?

Nekem nem volt (még az am katasztrófális ELTEn se világhír alatti oktató profom. Bocs, de innentől mondjuk több pénzt érdemelnének mint egy utcaseprő.
Majd a piac eldönti. Mit értesz világhírű prof alatt? Ez nekem a Magyarországon világhírű mémre hajaz. Nekemis voltak a témájukban világhírű profjaim, csakhogy a témájuk irreleváns volt, és itthon azt tolták régóta, mert lehetett a cikkeket kiizzadni belőle zsinórban. Voltak olyan doktoranduszok(!) a tanszéken, akik több releváns felfedezést tettek mint ezek a világhírű profok egy élet alatt...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Igen, nekem is ez a bajom... Hogy pároméknál nincs pénz vegyszerre, és az egyetlen automata pipettájuk javítására (BME) de 540 mrd van a Fudanra...
eleve a hallgatószám alapú finanszírozás miatt is van ez. Nem az állam nem ad pénzt pipettára. Hiába adna több pénzt, közel se biztos, hogy pipetta lenne belőle. Az egyetem belső stuktúrái is elnyelik, és nagyberuházásokkal előbb lehet látványosat villantani, mint fillérekből pipettát javítani/venni,meg wc papírt és szappant tenni a budiba... Ebből nem lesz cikk, úgyhogy ha pasz további pármilliárdot, akkor inkább építtetsz egy új kollégiumot, vagy épületszárnyat, labort, ahol fél évvel az átadás után ugyanúgy nincs papír meg szappan a mosdóban. A vezetés mégis sikeres.

Ez az ingyen oktatás miatt is van így. Mert nincs az, hogy anyu/apu aki fizet ezért, bemegy, meglátja, hogy nincs slozipapír, és ír az igazgatónak, hogy ugyan a sokmilliós tandíjból erre se futja? oldják meg, mert viszem a gyereket máshova!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113
Nagyot megy ma a moslék. Aztán csodálkoznak a Fidszes kétharmadokon ...

En megkerdeznem tole mit szol a Feri kurvazasahoz, mert Feri szerint mindenki lecserelheti az oregecskedo feleseget egy fiatalabbra. :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Nem valóban nem. De ha arra sincs, hogy pH puffert vegyen a tanszék, akkor azért erősen felvetődik a kérdés, hogy mi a fő baj?
Az is baj, hogy nem átlátható a gazdálkodása az intézménynek a hallgatók felé se, illetve a kis butus hallgatókat mindig lehet egy kis diákönkormányzatos (lol) hecceléssel vagy mi vagyunk a fej fej fej énekléssel hangulatba hozni, aztán mindig lehet mutogatni, hogy a O1G miatt nincs ez/az, holott ... ki tudja miért nincs? Miért épp ott spóroltak?

Miért nincs pénz pipettára? Mert elment karbantartásra. Milyen karbantartásra? Amire azért volt szükség, mert beköltöztették a TÁTK-t a TTK épületébe, és utána a mosdók és bútorok rongálása szemmel láthatóan nagyságrendileg gyarapodott... Csak, hogy mondjak egy példát.

De vicces volt, hogy a mi laborunkban kukázott ősi UltraSpark gépek voltak, és a folyosón ott volt egy gépterem, amit soha senki nem használt... Mellette a rézplakett, hogy a CISCO (nem biztos) adománya...

Vagy másik egyetemen ugyanez a "VmWare labor" esete volt, amiben egyetlen egy speckoll óráit tartották csak, benne bekerüléskor, a virtualizáció elterjedésének hajnalán, elég combos azt jó sebességgel támogató gépekkel... De nincs pénzt <X>-re. Rosszul gazdálkodnak sajnos ezek az intézmények.

Én ezek miatt remélem, hogy most a felsőoktatás revitalizálódik. Szívesen tanítanék, van 1-2 téma amiben ha világhírű nem is vagyok, de megugrom a világszínvonalat, de úgy, hogy mondjuk meg is érje nekem (legalább a rezsim fedezze), és lehessen meló mellett is. Erre láttam példát, egyik kiváló programozás tanárom így tolta, de az ELTE-n pl. nem sok ilyen volt. (Más kérdés, hogy adott első kiváló órája végén egy irodalomjegyzéket, amit pár hét alatt feldogloztam, és kiderült, hogy ezt 3 félév alatt fogjuk venni, úgyhogy onnantól elég uncsi lett a dolog, főleg, hogy a hallgatók többsége finoman szólva nem ért fel lelkesedésében az a témá által megkívánt szinthez. Az volt csak igazán izgi, amikor helyettesítettem :p (full illegálban persze))

Szóval a több pénz tuti segítene, de szerintem ha nincs verseny (valamilyen formában), akkor az nem elég. Kell mindkettő.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 494
113
En megkerdeznem tole mit szol a Feri kurvazasahoz, mert Feri szerint mindenki lecserelheti az oregecskedo feleseget egy fiatalabbra. :D
Valami azt súgja, hogy erre korábban meg volt fogalmazva a mosolygós vállasza, mint hogy elkezdodott volna a csámcsogás. Mert persze pont most jon ez elo, amikor segíthet neki az elovállasztáson. No persze, pont most. ;):oops:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113
Valami azt súgja, hogy erre korábban meg volt fogalmazva a mosolygós vállasza, mint hogy elkezdodott volna a csámcsogás. Mert persze pont most jon ez elo, amikor segéthet neki az elovállasztáson. No persze, pont most. ;):oops:
Borkaival sajnos kiengedtek egy szellemet a palackbol politikusek. Addig nem volt kiteregetve az ilyen jellegu maganugye senkinek.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 494
113
Borkaival sajnos kiengedtek egy szellemet a palackbol politikusek. Addig nem volt kiteregetve az ilyen jellegu maganugye senkinek.
Nagyon más a ketto, mert míg a Borkai ugy súlyosan ártot egy politikusnak, ez plusz pontokat hozhat nem csak Dobrevnek, de még magának Gyurcsánynak is. Dobrev esetében nyilvánvalóan "Hillari Clinton efektus" johet és hozhat neki szavazatokat, Gyurcsány esetében pedig ez sokaknál (amíg nem látszik a segge - mert az már azért viszataszító lenne :D ) sokkal inkább bejon, mind a fozogetés. Politikai marketing, kérem szépen, politikai marketing. Sokat fejlodott az oszodi beszéd kiszivárogtatása óta. :cool:
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 684
113
Nem hiányzik nekünk ide északra az a nagy kamionforgalom az M3 felé.

Tehát menjen még több délen?
Bocsi, de ez olyan önző hozzáállásnak tűnik. (Amúgy nem tudom hol vagy te ott északon pontosan, de nem hiszem, hogy a kerted végében menne.)

Ha valamire, akkor az M0 ÉNy-i bezárására nagyon nagy a szükség. Azért mert eleve nagyon kevés a létező út a hegyek miatt. Ha a Pilis előterének térségéből akarsz kijutni az M1/M7 felé, akkor vagy a budai belváros marad (ami szintén úttal kevésbé ellátott a domborzat miatt mint a pesti oldal), vagy a Szépjuhászné-Budakeszi tengely. Ez utóbbi így is baromira túlterhelt...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 863
113
Láttam előadásokat amiket a modern jó hangosítású csudaelőadóban könyvből fotózott képek kivetítésével és orra alatt motyogással tudott le az oktató, aki 40 éve ott van már. Ezen a pénz nem segít, mert a vezetés nem vált meg tőle se.
Ez melyik egyetem volt, mert ilyet én is láttam. :)
 
Status
Not open for further replies.