[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ezzel nem ertek egyet. Akarsz kinai kommunista egyetemet Budapestre? Ez kulonbozteti meg a hazafit a kommunistatol, semmi mas.
Nem akarok kínai egyetemet, mint ahogyan nem akartam a CEU-t sem. Az a nevetséges, hogy akik most bőszen protestálnak a Fudan ellen, azok védelmezték a libsi káderképző CEU-t. Az egyetemre szánt pénzt inkább költség a haderőre és a hadiiparra.

Rosszul tudod, a nemzethez való hozzáállás a valódi törésvonal. A magyar baloldal internacionalista-kozmopolita és több, mint 100 éve a haza és a nemzet felszámolásán dolgozik. Semmi közük a hazafiassághoz és a nemzethez. Idegen érdekek kiszolgálói.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 264
113
Nem akarok kínai egyetemet, mint ahogyan nem akartam a CEU-t sem. Az a nevetséges, hogy akik most bőszen protestálnak a Fudan ellen, azok védelmezték a libsi káderképző CEU-t. Az egyetemre szánt pénzt inkább költség a haderőre és a hadiiparra.

Rosszul tudod, a nemzethez való hozzáállás a valódi törésvonal. A magyar baloldal internacionalista-kozmopolita és több, mint 100 éve a haza és a nemzet felszámolásán dolgozik. Semmi közük a hazafiassághoz és a nemzethez. Idegen érdekek kiszolgálói.
Pedig egy rendes egyetem nem ártana az országba a futottak még kategóriás intézmények mellé amik most vannak.

Ami azt illeti a Fudan kb. top 50-es helyezés körül jár globális ranglétrákon, míg a legjobb hazai egyetemek top 500-as szintet ütnek csak meg. Akinek volt szerencséje a Magyarországon világhírű egyetemeinket belülről is látni, az talán tudja miért lenne jó némi kihívó, ami felkavarná az állóvizet... Középtávon valószínűleg a magyar állami egyetemek javulásához is vezetne ez.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 551
113
Qrvára nem láttál kamionparkolókat-még itthon se nagyon,nemhogy külföldön.Világbol meg lófaxt se.Amit otthon nyom az agitprop a nyugatrol,az qrvára fals.
Ahogy olyan nagyon mást se,csak ezt a mucsajröcsögei balkáni állapotban tartott szerencsétlen országot.
És de,drágalátos nemzetkirabló kormányod folyamatosan telepiti be a migránsokat.Pénzért akármilyen terrorista bűnöző megkapja a letelepedési engedélyt.Munkaerőt is folyamatosan hozzák be,mert csak nem akarják megfizetni a magyart-akik most el is mennek.
Sokadszorra.Aki ennek a rabló nemzetgyilkos hatalomnak a végét kivánja,az nem baloldali.Spec manapság értelme sincs a jobb-bal felosztásnak.Idióta agitprop az egész-fa,amitől nem látod az erdőt.De gyanitom,hogy nem is akarod.Mert neked jó ez a rendszer,azt meg leszarod,hogy a nemzet beledöglik.Ennyi az egész-az érdek határozza meg a nézőpontot.
Érthető emberi dolog ez.Az érdek határozza meg az álláspontot.Viszont egy szűk csoport érdekét nemzeti érdeknek hazudni,az ordénálé pofátlan hazugság.A fikusz nem a nemzet,OV meg úgy váltogatja az ideológiai magyarázatokat mint más a gatyáját-mert nincs semmiféle elve,csak a hatalomvágy és a telhetetlen vagyonéhség.
De lattam, az egyik kamionos lengyel az ulesbol kifprdulva hugyozott ki a kinyitott ajton. A xar meg megteritve mindenfele, meg olajos halkonzervbe es zacskoba is xartak. Ugyhogy hagyjuk, mert ugyanezek jarnak mindenfele.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 124
31 107
113
De lattam, az egyik kamionos lengyel az ulesbol kifprdulva hugyozott ki a kinyitott ajton. A xar meg megteritve mindenfele, meg olajos halkonzervbe es zacskoba is xartak. Ugyhogy hagyjuk, mert ugyanezek jarnak mindenfele.
Van ilyen is,Mo-on.Mert nincs kamionparkoló.Még egy szaros félreállót se tudnak csinálni-de kontrolplac,meg kurvadrága útdij,az van.
Ha meg bemennél mondjuk a regensburgi EuroRastParkba,azt hinnéd a vendéglőben,valami elithelyen vagy-aztán csak egy autohof.
Szóval a mucsajröcsögei világot nemlátott surmókat meg lehet etetni ezzel a hányadék agitproppal,de aki kicsit többet látott már a világbol,azokat nem.
Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 551
113
Mondjuk a pápa értékrendje és a magyar katolikus egyház értékrendje merőben különböző. Már ami a például a menekült vagy a melegekkel kapcsolatos kérdéskört illeti. Szerintem nem csak a Vatikánon belül, hanem az egyes országok egyházi vezetőinek álláspontjával is van baja a pápának.
Hagyd a melegeket, ma is lattam ket erosen fonnyadasnak indult viragszalat kezenfogva a szombathelyi metroban. Megrokonyedve visszanezek hogy jol lattam - e, erre faxan belerugtam strandpapucsban a kipakolt sorpadba... Ez is miattuk van... :hadonaszos:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 551
113
Van ilyen is,Mo-on.Mert nincs kamionparkoló.Még egy szaros félreállót se tudnak csinálni-de kontrolplac,meg kurvadrága útdij,az van.
Ha meg bemennél mondjuk a regensburgi EuroRastParkba,azt hinnéd a vendéglőben,valami elithelyen vagy-aztán csak egy autohof.
Szóval a mucsajröcsögei világot nemlátott surmókat meg lehet etetni ezzel a hányadék agitproppal,de aki kicsit többet látott már a világbol,azokat nem.
Ennyi.
Kamionparkolo volt, tusolasi es wc lehetoseg is volt. A halmokban allo szemetet es rakomanyrogzitoket mar kar is emliteni... Jah, kuka is volt.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 837
113
"Szóval a mucsajröcsögei világot nemlátott surmókat meg lehet etetni ezzel a hányadék agitproppal..."
Annyira de annyira irigyellek ezért a világlátásért, hogy reggel éjjel meg este mehetsz az autópályán betartva a követési távolságot, láthatod a híres ipari parkok hátsó bejáratát, hogy tarthatsz ice teás flakont pisáláshoz (most nagyvonalú voltam és magamból indultam ki ;)) közben hallgathatod az okosabbnál okosabb hangoskönyveket és két löncshúskonzerv közt, meg is írhatod nekünk, itthoni mucsaiaknak a tutifix államszervezeti reformjaidat.
Hála és köszönet ezért!:cool:
Nehogy abbahagyd!!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Pedig egy rendes egyetem nem ártana az országba a futottak még kategóriás intézmények mellé amik most vannak.

Ami azt illeti a Fudan kb. top 50-es helyezés körül jár globális ranglétrákon, míg a legjobb hazai egyetemek top 500-as szintet ütnek csak meg. Akinek volt szerencséje a Magyarországon világhírű egyetemeinket belülről is látni, az talán tudja miért lenne jó némi kihívó, ami felkavarná az állóvizet... Középtávon valószínűleg a magyar állami egyetemek javulásához is vezetne ez.
Ha elköltjük a pénzt egy kínai egyetemre, ami kellene ahhoz, hogy legyen pénz a magyar egyetemeknek, az miért is emeli a magyar egyetemek szinvonalát?
Btw ezekre a rangsorokra annyian ugranak. Pedig még mindig 100 1es impaktu publikáció előrébb repít a rangsoron, mint 2 40es. Pedig 1es impakt kb a blikknek van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 124
31 107
113
Kamionparkolo volt, tusolasi es wc lehetoseg is volt. A halmokban allo szemetet es rakomanyrogzitoket mar kar is emliteni... Jah, kuka is volt.
Szombathely körül speciel egy szál kamionparkoló van,Vépen.Idén ugyan még nem voltam ott,de tavaly még baromira nem úgy nézett ki.
Különben a balkáni népségek elég mocskosak tudnak lenni,ha nincs rájuk ügyelve.De olyanok nem mennek parkolóba,pláne nem fizetősbe.Különben viszont a balkáni hofok (fizetőparkolók) kifejezetten igényesek tudnak lenni.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Ma kiderült, hogy drága ballib testvéreink egy lengyel baloldali portállal együtt gyártották a FAKE NEWS-t, hogy a pápa így meg úgy....
Kb. ennyit érnek. A hazug embert előbb utólérik, mint a sánta kutyát.... Az előbbi kommentemet folytatva... a baloldali pápa IS pápa... Úgyhogy rettegjetek! Lesznek még Keresztes Harcosok! Ámen.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 264
113
Ha elköltjük a pénzt egy kínai egyetemre, ami kellene ahhoz, hogy legyen pénz a magyar egyetemeknek, az miért is emeli a magyar egyetemek szinvonalát?
Btw ezekre a rangsorokra annyian ugranak. Pedig még mindig 100 1es impaktu publikáció előrébb repít a rangsoron, mint 2 40es. Pedig 1es impakt kb a blikknek van.
Mert ez nem csak pénz kérdés. Több pénzt is el lehet süllyeszteni a felsőoktatásban, de amíg az akarat is hiányzik, addig nem lesz belőle haladás. Az akarathoz kényszer is kell, ami motivál, verseny, nem elég a pénzt odaadni.

Láttam a legmodernebb számítógép labort is kulcsra zárva állni az egyetemen éveken át, míg reménytelenül el nem avult. Addig se diák, se kutató nem használta. De a pénzt elköltötték rá. Láttam előadásokat amiket a modern jó hangosítású csudaelőadóban könyvből fotózott képek kivetítésével és orra alatt motyogással tudott le az oktató, aki 40 éve ott van már. Ezen a pénz nem segít, mert a vezetés nem vált meg tőle se. A Neptun továbbra is szar marad, hiába lesz több a pénz, mert ha meg akarták volna javítani már a gyengéit, megcsinálták volna. Egyszerűbb a hallgatókat szívatni és azokat kényszeríteni megszoksz vagy megszoksz hozzáállással a béka lenyelésére, mint a beszállítónak szólni, hogy figyuka, a pénzedért légyszi ezt-azt csinálj már meg.

A hazai egyetemek nagyrészt a bújtatott munkanélküliség egy formája. Az alapítványi működési forma, és az azzal járó reformok ellen is ezért is sivalkodnak. Keveslik a bért az oktatók, de a legtöbbjük (~75%-uk) semmi bért nem érdemelne, mert melegedni és szívózni járnak be. Nekem ez a tapasztalatom két budapesti egyetem alapján (egyikük Magyarországon világhírű). A maradék 25%-a az oktatóknak kiemelkedő munkát végez, ők végzik el mások munkáját is, főleg a jó példa mutatásban téve le azt a pluszt, ami a tananyaguk jó minőségben leadásán és konzultációk tartásán, értelmes konstruktív számonkérésen túl (hisz ezek alapból elvártak kéne legyenek minden oktatótól). Miattuk van némi értelme ezeket az intézményeket látogatni. (De vidéki egyetemen oktató barátom a kollégáiról szintén hasonló horror sztorikkal számol be.)

Matematikában amúgy a CEU is nagyon jó volt, egyik mentoráltam (egy matematikus) egy munkahelyen beszámolt róla, mennyivel jobb tapasztalata van és szakamilag mennyire jobb volt mint az ELTE-n amit tapasztalt. A CEU többi részéért én nem nagyon sok könynet hullatok, de azzal, hogy piacibb alapon intézték az oktatást a nem-CIA részük köröket vert az állami lábvíz intézményekre.
 
Status
Not open for further replies.