Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
The Tomorrow War - A holnap háborúja


Részben Yvonne miatt néztem meg, de úgy általában egészen jól esett.

Van benne egy elég erős Alien utánérzés is.

Nem egy filmtörténeti mérföldkő, de egy jól megcsinált mozi. Legyen mondjuk 7/10.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
The Tomorrow War - A holnap háborúja


Részben Yvonne miatt néztem meg, de úgy általában egészen jól esett.

Van benne egy elég erős Alien utánérzés is.

Nem egy filmtörténeti mérföldkő, de egy jól megcsinált mozi. Legyen mondjuk 7/10.
Kőkemény 5/10-et adtam neki ... mert nagylelkű vagyok. Elegem van a PC-ből, a BLM-ből, az LMBT-ből, az nők egyenjgúságának eröltetéséből, ami már ácsap felsőbbrendűségbe.
A jövőből megérkező katonai alakulatot természetesen egy néger nő vezette, ez meg is adta az egésznek az alaphangulatot és lehetett tudni, hogy innen csak elszabadulni tud a fos. A főszereplő egy fehér férfi, de csak azért, mert mást jófórmán nem lehet megismerni a filmből, értsd B és C kat színészek, és meg kellett magyarázni Bezos bácsinak h hova b*sztak el ennyi pénzt. Az órán levő diákok nagyrésze néger, a maradék fehérnek meg nincsenek gondolatai meg szavai. A visszajáró veterán alien-terminátor is néger, ő meg a másik néger csaj áldozzák fel magukat a végén, az alapján az infó alapján amit egy négertől kaptak, hogy megtalálják az alien űrhajót. Van még benne egy kis globális felmelegedés és annak következményeivel ijesztgetés. Mondanom sem kell, hogy a jovőben az egész ellenállás szupervezetője is egy nő, aki megtalálja mindenre az ellenszert. A történet maga egy nagy szar, a fegyverekből nem fogy ki a lőszer, de legalább a kaliber kicsi amivel lőnek. Gyorstalpalón tanítanak civileket, aztán szarúl felszerelve és kiképezve, mindenféle fegyverrel küldik őket harcba, mintha jelenleg nem lenne szarásig fegyver a Földön. Mondtam már, hogy a lövész kiképző is nő volt? Másfél órán át nem jut eszébe senkinek, hogy egy szétlőtt dögöt visszaküldjenek, hogy a világ tudósainak legyen 30 éve kikísérletezni a megoldást ellene, inkább egy ezreléknyi infrastruktúrával, erőforrással és emberrel baszódnak a megolodáson a jövőben, mikor már csak annyian vannak a bolygón, mint egy nagyobb városban.
Kb ennyi ami most hirtelen eszembe jutott, de ha izgultok a PC szarságokra, akkor ajánlom a Bodyguard c. sorozatot, az még ezt is alulmúlja.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Kőkemény 5/10-et adtam neki ... mert nagylelkű vagyok. Elegem van a PC-ből, a BLM-ből, az LMBT-ből, az nők egyenjgúságának eröltetéséből, ami már ácsap felsőbbrendűségbe.
A jövőből megérkező katonai alakulatot természetesen egy néger nő vezette, ez meg is adta az egésznek az alaphangulatot és lehetett tudni, hogy innen csak elszabadulni tud a fos. A főszereplő egy fehér férfi, de csak azért, mert mást jófórmán nem lehet megismerni a filmből, értsd B és C kat színészek, és meg kellett magyarázni Bezos bácsinak h hova b*sztak el ennyi pénzt. Az órán levő diákok nagyrésze néger, a maradék fehérnek meg nincsenek gondolatai meg szavai. A visszajáró veterán alien-terminátor is néger, ő meg a másik néger csaj áldozzák fel magukat a végén, az alapján az infó alapján amit egy négertől kaptak, hogy megtalálják az alien űrhajót. Van még benne egy kis globális felmelegedés és annak következményeivel ijesztgetés. Mondanom sem kell, hogy a jovőben az egész ellenállás szupervezetője is egy nő, aki megtalálja mindenre az ellenszert. A történet maga egy nagy szar, a fegyverekből nem fogy ki a lőszer, de legalább a kaliber kicsi amivel lőnek. Gyorstalpalón tanítanak civileket, aztán szarúl felszerelve és kiképezve, mindenféle fegyverrel küldik őket harcba, mintha jelenleg nem lenne szarásig fegyver a Földön. Mondtam már, hogy a lövész kiképző is nő volt? Másfél órán át nem jut eszébe senkinek, hogy egy szétlőtt dögöt visszaküldjenek, hogy a világ tudósainak legyen 30 éve kikísérletezni a megoldást ellene, inkább egy ezreléknyi infrastruktúrával, erőforrással és emberrel baszódnak a megolodáson a jövőben, mikor már csak annyian vannak a bolygón, mint egy nagyobb városban.
Kb ennyi ami most hirtelen eszembe jutott, de ha izgultok a PC szarságokra, akkor ajánlom a Bodyguard c. sorozatot, az még ezt is alulmúlja.

Mind igaz, viszont szórakoztató.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Kőkemény 5/10-et adtam neki ... mert nagylelkű vagyok. Elegem van a PC-ből, a BLM-ből, az LMBT-ből, az nők egyenjgúságának eröltetéséből, ami már ácsap felsőbbrendűségbe.
A jövőből megérkező katonai alakulatot természetesen egy néger nő vezette, ez meg is adta az egésznek az alaphangulatot és lehetett tudni, hogy innen csak elszabadulni tud a fos. A főszereplő egy fehér férfi, de csak azért, mert mást jófórmán nem lehet megismerni a filmből, értsd B és C kat színészek, és meg kellett magyarázni Bezos bácsinak h hova b*sztak el ennyi pénzt. Az órán levő diákok nagyrésze néger, a maradék fehérnek meg nincsenek gondolatai meg szavai. A visszajáró veterán alien-terminátor is néger, ő meg a másik néger csaj áldozzák fel magukat a végén, az alapján az infó alapján amit egy négertől kaptak, hogy megtalálják az alien űrhajót. Van még benne egy kis globális felmelegedés és annak következményeivel ijesztgetés. Mondanom sem kell, hogy a jovőben az egész ellenállás szupervezetője is egy nő, aki megtalálja mindenre az ellenszert. A történet maga egy nagy szar, a fegyverekből nem fogy ki a lőszer, de legalább a kaliber kicsi amivel lőnek. Gyorstalpalón tanítanak civileket, aztán szarúl felszerelve és kiképezve, mindenféle fegyverrel küldik őket harcba, mintha jelenleg nem lenne szarásig fegyver a Földön. Mondtam már, hogy a lövész kiképző is nő volt? Másfél órán át nem jut eszébe senkinek, hogy egy szétlőtt dögöt visszaküldjenek, hogy a világ tudósainak legyen 30 éve kikísérletezni a megoldást ellene, inkább egy ezreléknyi infrastruktúrával, erőforrással és emberrel baszódnak a megolodáson a jövőben, mikor már csak annyian vannak a bolygón, mint egy nagyobb városban.
Kb ennyi ami most hirtelen eszembe jutott, de ha izgultok a PC szarságokra, akkor ajánlom a Bodyguard c. sorozatot, az még ezt is alulmúlja.
Ez a Netflixes Bodyguard?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Kőkemény 5/10-et adtam neki ... mert nagylelkű vagyok. Elegem van a PC-ből, a BLM-ből, az LMBT-ből, az nők egyenjgúságának eröltetéséből, ami már ácsap felsőbbrendűségbe.
A jövőből megérkező katonai alakulatot természetesen egy néger nő vezette, ez meg is adta az egésznek az alaphangulatot és lehetett tudni, hogy innen csak elszabadulni tud a fos. A főszereplő egy fehér férfi, de csak azért, mert mást jófórmán nem lehet megismerni a filmből, értsd B és C kat színészek, és meg kellett magyarázni Bezos bácsinak h hova b*sztak el ennyi pénzt. Az órán levő diákok nagyrésze néger, a maradék fehérnek meg nincsenek gondolatai meg szavai. A visszajáró veterán alien-terminátor is néger, ő meg a másik néger csaj áldozzák fel magukat a végén, az alapján az infó alapján amit egy négertől kaptak, hogy megtalálják az alien űrhajót. Van még benne egy kis globális felmelegedés és annak következményeivel ijesztgetés. Mondanom sem kell, hogy a jovőben az egész ellenállás szupervezetője is egy nő, aki megtalálja mindenre az ellenszert. A történet maga egy nagy szar, a fegyverekből nem fogy ki a lőszer, de legalább a kaliber kicsi amivel lőnek. Gyorstalpalón tanítanak civileket, aztán szarúl felszerelve és kiképezve, mindenféle fegyverrel küldik őket harcba, mintha jelenleg nem lenne szarásig fegyver a Földön. Mondtam már, hogy a lövész kiképző is nő volt? Másfél órán át nem jut eszébe senkinek, hogy egy szétlőtt dögöt visszaküldjenek, hogy a világ tudósainak legyen 30 éve kikísérletezni a megoldást ellene, inkább egy ezreléknyi infrastruktúrával, erőforrással és emberrel baszódnak a megolodáson a jövőben, mikor már csak annyian vannak a bolygón, mint egy nagyobb városban.
Kb ennyi ami most hirtelen eszembe jutott, de ha izgultok a PC szarságokra, akkor ajánlom a Bodyguard c. sorozatot, az még ezt is alulmúlja.
Igen, már az a feltételezés is teljesen elcseszett, hogy bár tudnak valamennyire az időben utazni, mégis csak élőerőt toborozni jönnek, és semmiféle megelőző ötletük nincs -- ahogy senkinek az egész kicseszett bolygón :).
 
M

molnibalage

Guest
Igen, már az a feltételezés is teljesen elcseszett, hogy bár tudnak valamennyire az időben utazni, mégis csak élőerőt toborozni jönnek, és semmiféle megelőző ötletük nincs -- ahogy senkinek az egész kicseszett bolygón :).
Én csak bemutató kritikát láttam a filmről és a kezemet az arcomba temettem, hogy ennyire ostoba filmeket tudna ma összehozni AAA kategóriában.
Leülök egy rakás 90-es években készült film elé és keresem, hogy mikor és hol kezdtek lobotómiát végrehajtani az iparban dolgozókon...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Én csak bemutató kritikát láttam a filmről és a kezemet az arcomba temettem, hogy ennyire ostoba filmeket tudna ma összehozni AAA kategóriában.
Leülök egy rakás 90-es években készült film elé és keresem, hogy mikor és hol kezdtek lobotómiát végrehajtani az iparban dolgozókon...

~ 2 hónapja láttam életemben először a 21 Jump Street-et.
Teljesen ledöbbentem, hogy manapság ennyire jó vígjáték készülhet.
Aztán rákerestem, 2012...

Amúgy folytatásával együtt 9/10, qrvára ajánlom annak akinek esetleg kimaradt, hosszú évek után ezek voltak az első filmek amiken röhögtem, nem csak 1-1 gyenge mosolyra futotta.
Első film kicsit gyengébben indít, elvégre be kell mutatni az összes fontosabb szereplőt, de a második felében beindul :)
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and fip7
M

molnibalage

Guest
~ 2 hónapja láttam életemben először a 21 Jump Street-et.
Teljesen ledöbbentem, hogy manapság ennyire jó vígjáték készülhet.
Aztán rákerestem, 2012...

Amúgy folytatásával együtt 9/10, qrvára ajánlom annak akinek esetleg kimaradt, hosszú évek után ezek voltak az első filmek amiken röhögtem, nem csak 1-1 gyenge mosolyra futotta.
Első film kicsit gyengébben indít, elvégre be kell mutatni az összes fontosabb szereplőt, de a második felében beindul :)
Mármint a film első fele?
Melyik a folytatást, ha két film van?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Kőkemény 5/10-et adtam neki ... mert nagylelkű vagyok. Elegem van a PC-ből, a BLM-ből, az LMBT-ből, az nők egyenjgúságának eröltetéséből, ami már ácsap felsőbbrendűségbe.
A jövőből megérkező katonai alakulatot természetesen egy néger nő vezette, ez meg is adta az egésznek az alaphangulatot és lehetett tudni, hogy innen csak elszabadulni tud a fos. A főszereplő egy fehér férfi, de csak azért, mert mást jófórmán nem lehet megismerni a filmből, értsd B és C kat színészek, és meg kellett magyarázni Bezos bácsinak h hova b*sztak el ennyi pénzt. Az órán levő diákok nagyrésze néger, a maradék fehérnek meg nincsenek gondolatai meg szavai. A visszajáró veterán alien-terminátor is néger, ő meg a másik néger csaj áldozzák fel magukat a végén, az alapján az infó alapján amit egy négertől kaptak, hogy megtalálják az alien űrhajót. Van még benne egy kis globális felmelegedés és annak következményeivel ijesztgetés. Mondanom sem kell, hogy a jovőben az egész ellenállás szupervezetője is egy nő, aki megtalálja mindenre az ellenszert. A történet maga egy nagy szar, a fegyverekből nem fogy ki a lőszer, de legalább a kaliber kicsi amivel lőnek. Gyorstalpalón tanítanak civileket, aztán szarúl felszerelve és kiképezve, mindenféle fegyverrel küldik őket harcba, mintha jelenleg nem lenne szarásig fegyver a Földön. Mondtam már, hogy a lövész kiképző is nő volt? Másfél órán át nem jut eszébe senkinek, hogy egy szétlőtt dögöt visszaküldjenek, hogy a világ tudósainak legyen 30 éve kikísérletezni a megoldást ellene, inkább egy ezreléknyi infrastruktúrával, erőforrással és emberrel baszódnak a megolodáson a jövőben, mikor már csak annyian vannak a bolygón, mint egy nagyobb városban.
Kb ennyi ami most hirtelen eszembe jutott, de ha izgultok a PC szarságokra, akkor ajánlom a Bodyguard c. sorozatot, az még ezt is alulmúlja.
Az ilyen időutazós filmek általában tele vannak logikai bukfencel. De ez tényleg egy kiemelkedően idióta film lett.
Nekem az volt a kedvencem, hogy csak bevetés közben mondja el az egyik csóka, hogy hol van a lények sebezhető pontja. Minek is az ilyen lényegtelen infót előre megosztani...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Kőkemény 5/10-et adtam neki ... mert nagylelkű vagyok. Elegem van a PC-ből, a BLM-ből, az LMBT-ből, az nők egyenjgúságának eröltetéséből, ami már ácsap felsőbbrendűségbe.
A jövőből megérkező katonai alakulatot természetesen egy néger nő vezette, ez meg is adta az egésznek az alaphangulatot és lehetett tudni, hogy innen csak elszabadulni tud a fos. A főszereplő egy fehér férfi, de csak azért, mert mást jófórmán nem lehet megismerni a filmből, értsd B és C kat színészek, és meg kellett magyarázni Bezos bácsinak h hova b*sztak el ennyi pénzt. Az órán levő diákok nagyrésze néger, a maradék fehérnek meg nincsenek gondolatai meg szavai. A visszajáró veterán alien-terminátor is néger, ő meg a másik néger csaj áldozzák fel magukat a végén, az alapján az infó alapján amit egy négertől kaptak, hogy megtalálják az alien űrhajót. Van még benne egy kis globális felmelegedés és annak következményeivel ijesztgetés. Mondanom sem kell, hogy a jovőben az egész ellenállás szupervezetője is egy nő, aki megtalálja mindenre az ellenszert. A történet maga egy nagy szar, a fegyverekből nem fogy ki a lőszer, de legalább a kaliber kicsi amivel lőnek. Gyorstalpalón tanítanak civileket, aztán szarúl felszerelve és kiképezve, mindenféle fegyverrel küldik őket harcba, mintha jelenleg nem lenne szarásig fegyver a Földön. Mondtam már, hogy a lövész kiképző is nő volt? Másfél órán át nem jut eszébe senkinek, hogy egy szétlőtt dögöt visszaküldjenek, hogy a világ tudósainak legyen 30 éve kikísérletezni a megoldást ellene, inkább egy ezreléknyi infrastruktúrával, erőforrással és emberrel baszódnak a megolodáson a jövőben, mikor már csak annyian vannak a bolygón, mint egy nagyobb városban.
Kb ennyi ami most hirtelen eszembe jutott, de ha izgultok a PC szarságokra, akkor ajánlom a Bodyguard c. sorozatot, az még ezt is alulmúlja.

1/10-et sem ér, egy értékelhetetlen, gigantikus rakás szar.
Igazából felsorolni sem érdemes miért hulladék, több oldal sem lenne elég, ezt a filmet konkrétan jelenetről-jelenetre kéne és lehetne darabokra szedni.
Egy dolog, hogy a filmet nézve az USA lakosságának 70%-a fekete. Ez a Blackfix filmeknél már a standard, hogy a fehér főhőssel eladják a filmet (vagy politikában a Demokrata Pártot...), hogy aztán a fekákat nézzed orrvérzéséig. Félreértés ne essék, nem gond a fekete színész, Bad Boys vagy bármi hasonló filmek jöhetnek – de ez simám már a beetetés kategória. Én fehér emberként nem akarom ezeket nézni állandóan, nem tudok azonosulni velük, ez van. Kedvencem lett, mikor a feka okosgyerek az osztályban előadja a vulkántudását, már vártam, hogy egy szőke kékszemű fehér kislány mikor fekszik el neki a padon „tégy magadévá” felkiáltással.

A legrosszabb, hogy maga az alapötlet nem lenne rossz, a fix idejű előreugrás a haladó időben egy jó íróval egy nagyon potens keret lehetett volna. Emellett a dögök kinézete is teljesen jó – persze egy Xenomorf alapötlet az egész, csak ezekben nincs sav. De nagyjából ennyi is a pozitívum – innentől kezdve mintha egy ötéves álmai szolgáltak volna a forgatókönyv alapjaihoz. Felsorolhatatlan az a katonai impotencia mennyiség, ami a filmben szerepel, de konkrétan annyi, hogy aki egy hangyányit is ért hozzá, egyszerűen nem képes befogadni ezt a katyvaszt. Ez már az élvezhetőség rovására megy, egy random FPS-ben több a realitás, mint ebben.

Blackfix filmet amúgy is az nézzen manapság, aki bírja a propagandafilmeket, de ez valami új mélység volt nekem is. Bocsánatot is kértem a gépemtől, hogy ilyen szart kellett a merevlemezre írnia...
Iszonyatos csalódás, egy Ashlyum film minőségibb szórakoztatást nyújt.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Blackfix filmet amúgy is az nézzen manapság, aki bírja a propagandafilmeket, de ez valami új mélység volt nekem is. Bocsánatot is kértem a gépemtől, hogy ilyen szart kellett a merevlemezre írnia...

Szerintem sokat elmond, hogy már ennek az undorító lénynek is saját műsora van netflix-en.
A műsor 90%-a abból áll, hogy közelről mutatja ahogy telepofára zabál (netflix-en még olyankor rá is zoom-olnak a testnyílására), majd fél centiről mutogatja a megcsócsált kaját, ha az evéstől nem lett volna hányingered.


Ok, de akkor mi az első film?

Banyek.
21 Jump Street az első
22 Jump street a második

Sajnos a színészek már eléggé megöregedtek, így kizárt a harmadik rész (pedig a rajongók lobbiztak érte), de hollywood feltalálta a spanyolviaszt, reboot-olnák a filmeket ... dobpergés ... női szereplőkkel.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113

Rick and Morty

Jútúb egyszercsak feldobta, aztán ajánlgatott még rövid videókat a részekből, rakásat röhögtem és most leszedtem az első évadot. IMDB-n 9.2-t kapott a sorozat, de van több hosszabb (rajz)film is belőle.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113

Rick and Morty

Jútúb egyszercsak feldobta, aztán ajánlgatott még rövid videókat a részekből, rakásat röhögtem és most leszedtem az első évadot. IMDB-n 9.2-t kapott a sorozat, de van több hosszabb (rajz)film is belőle.

HBO GO-n fönn van az egész. Valóban parádés sorozat!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113

Rick and Morty

Jútúb egyszercsak feldobta, aztán ajánlgatott még rövid videókat a részekből, rakásat röhögtem és most leszedtem az első évadot. IMDB-n 9.2-t kapott a sorozat, de van több hosszabb (rajz)film is belőle.

Best evör. És stabilan magas szinten marad végig telitalálat poénokkal.

Keep Summer safe. Just go with the flow. Get schwifty. Summer I wanna * ur dad.
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Man in the High Castle

Utoljára az Andromédában csalódtam ekkorát, az is jól indított aztán a végére átment full debilbe.

Ez is zseniálisan indult, Philip K. Dick írását átdolgozva az első évad még maga elé szegezett.
Juliana Crane és Joe Blake duója szerethető (és utálható) a történet remekül bemutatja a bizarr világot, ahol Roosevelt 1933-as halála miatt USA a gazdasági válságból nem kilábalt, hanem egyre mélyebbre süllyedt, míg a 2. világháború kirobbanása egy anarchiába süllyedt éhező államot semmisített meg.
Japánok fölényesen győztek a Csendes óceánon, lend lease nélkül a Szovjetunió összeroppant, végül 1946-ban a Németek atomot dobtak Washington-ra az invázió nyitányaként, végül felosztották egymás között a világot.
2. évadban még sikerült tartaniuk az iramot, 3.-ban megindult a lejtmenet, aztán a 4... na az nagyon szar.

Elején még odafigyeltek olyan apró részletekre, hogy pl. az atombombát Heisenberg bombaként ismeri a köznép (a kutatásokat valóságban is vezető német tudós után), a japán és német katonák a valódi ~60-as évekbeli egyenruhákban és fegyverekkel mászkáltak stb.
Mondjuk már itt is voltak furcsaságok, pl. a németek lerohanták a baráti Spanyol és Olaszországot, megszállták Afrikát, de Mexikót meghagyták független államként.
Bár az olajban gazdag Mexikó független a Japánok mégis a Német közel-keleti olajtól függenek.
Bár eltelt 16 év a háború vége óta a Japánok alig fejlődtek technológiailag, az első évadok központi motívuma, hogy nekik nincs atomfegyverük és még mindig hajókkal szelik át az óceánt, később meg hirtelen helikopterekkel repkednek, miközben a Németek rakétahajtóműves Concorde-dal mászkálnak körbe a világon és a későbbi évadokban a katonaságnak már helyből felszálló sugárhajtóműves szállítógépei vannak.

Aztán jött a 4. évad.
Első részben Németek összezúzzák az Ellenállás maradékát a Sziklás hegységben levő Semleges Zónában, ezért annak vezetői úgy döntenek az újjászervezéshez jobb fegyverekre van szükségük, mint az addig használt 2. világháborús amerikai raktárkészlet, így dobpergés elmennek a FKL-hez.
Igen, a Fekete Kommunista Lázadáshoz.
Mert bár a németek kiirtottak a saját területükön minden zsidót és feketét, a Japán Zónában pedig többször tanúságát adták az első évadban, hogy együtt működnek a németekkel, ráadásul olyan szinten, hogy a felfedezett zsidókat ciklon-b-vel ölik meg, valamiért mégis vannak fekete gettók és azokban szerveződik A LÁZADÁS.
Mert a csöves fehérekkel ellentétben ők bátrak, jól szervezettek és dobpergés a kínai kommunisták ellátják őket fegyverekkel.
Na, de milyenekkel...
AKM, Dragunov, RPG-7...
Szovjetunió '43-ban megsemmisült, de a ki sem fejlesztett fegyvereket még így is lemásolták a Japán megszállás alatt álló Kínában... és utána ezeket átjuttatták a Császári Flotta által ellenőrzött tengereken és óceánon...
Mikor a(z eredeti) főszereplők fel akarták robbantani a Kempeitai főhadiszállását ők egy ősrégi japán bombát fúrtak meg és szedték ki a robbanóanyagot, hamis iratokra és japán dezertőrre volt szükségük a bejutáshoz, de a feketék tucatszám gyártják a plasztikbombákat, meg a japánok is elfelejtették, hogy éjszaka még a fehérek se hagyhatják el a házaikat, a beléptetőkapuval elzárt gettóból a fekák lazán eljutnak minden fontos pontra, többek között a kikötőben horgonyzó tankerhez amitől alig pár száz méterre horgonyzik a Yamato, a hercegi palotáról és hasonlókról nem is beszélve...
Aztán a kaliforniai olajvezeték és tanker felrobbantása után a Japán császár elrendeli az azonnali kivonulást és a FKL átveszi az országrész irányítását, sikeresen visszaverve a meginduló Német támadást...
Közben a fehérek egyszerű lincselő tömeggé silányulnak, akiktől a feketéknek kell megvédeniük a hátramaradt Japánokat.
John Smith karaktergyilkossága meg külön regényt érdemelne... A karakter amelyik megmentette a világot a 3. világháborútól, a náci birodalom 2. legnagyobb hatalmú ura, egyben legmagasabb tisztséget betöltő nem-német, kiderül, hogy csak azért jutott idáig, mert nem mert nemet mondani... Még a zsidó bajtársait is hagyta meghalni. Pfujj.

2/10, Ha érdekel a 2. évad végén hagyd abba és könyveld el, hogy az amerikaiak sikeres fellázadtak és győztek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Man in the High Castle

Utoljára az Andromédában csalódtam ekkorát, az is jól indított aztán a végére átment full debilbe.

Ez is zseniálisan indult, Philip K. Dick írását átdolgozva az első évad még maga elé szegezett.
Juliana Crane és Joe Blake duója szerethető (és utálható) a történet remekül bemutatja a bizarr világot, ahol Roosevelt 1933-as halála miatt USA a gazdasági válságból nem kilábalt, hanem egyre mélyebbre süllyedt, míg a 2. világháború kirobbanása egy anarchiába süllyedt éhező államot semmisített meg.
Japánok fölényesen győztek a Csendes óceánon, lend lease nélkül a Szovjetunió összeroppant, végül 1946-ban a Németek atomot dobtak Washington-ra az invázió nyitányaként, végül felosztották egymás között a világot.
2. évadban még sikerült tartaniuk az iramot, 3.-ban megindult a lejtmenet, aztán a 4... na az nagyon szar.

Elején még odafigyeltek olyan apró részletekre, hogy pl. az atombombát Heisenberg bombaként ismeri a köznép (a kutatásokat valóságban is vezető német tudós után), a japán és német katonák a valódi ~60-as évekbeli egyenruhákban és fegyverekkel mászkáltak stb.
Mondjuk már itt is voltak furcsaságok, pl. a németek lerohanták a baráti Spanyol és Olaszországot, megszállták Afrikát, de Mexikót meghagyták független államként.
Bár az olajban gazdag Mexikó független a Japánok mégis a Német közel-keleti olajtól függenek.
Bár eltelt 16 év a háború vége óta a Japánok alig fejlődtek technológiailag, az első évadok központi motívuma, hogy nekik nincs atomfegyverük és még mindig hajókkal szelik át az óceánt, később meg hirtelen helikopterekkel repkednek, miközben a Németek rakétahajtóműves Concorde-dal mászkálnak körbe a világon és a későbbi évadokban a katonaságnak már helyből felszálló sugárhajtóműves szállítógépei vannak.

Aztán jött a 4. évad.
Első részben Németek összezúzzák az Ellenállás maradékát a Sziklás hegységben levő Semleges Zónában, ezért annak vezetői úgy döntenek az újjászervezéshez jobb fegyverekre van szükségük, mint az addig használt 2. világháborús amerikai raktárkészlet, így dobpergés elmennek a FKL-hez.
Igen, a Fekete Kommunista Lázadáshoz.
Mert bár a németek kiirtottak a saját területükön minden zsidót és feketét, a Japán Zónában pedig többször tanúságát adták az első évadban, hogy együtt működnek a németekkel, ráadásul olyan szinten, hogy a felfedezett zsidókat ciklon-b-vel ölik meg, valamiért mégis vannak fekete gettók és azokban szerveződik A LÁZADÁS.
Mert a csöves fehérekkel ellentétben ők bátrak, jól szervezettek és dobpergés a kínai kommunisták ellátják őket fegyverekkel.
Na, de milyenekkel...
AKM, Dragunov, RPG-7...
Szovjetunió '43-ban megsemmisült, de a ki sem fejlesztett fegyvereket még így is lemásolták a Japán megszállás alatt álló Kínában... és utána ezeket átjuttatták a Császári Flotta által ellenőrzött tengereken és óceánon...
Mikor a(z eredeti) főszereplők fel akarták robbantani a Kempeitai főhadiszállását ők egy ősrégi japán bombát fúrtak meg és szedték ki a robbanóanyagot, hamis iratokra és japán dezertőrre volt szükségük a bejutáshoz, de a feketék tucatszám gyártják a plasztikbombákat, meg a japánok is elfelejtették, hogy éjszaka még a fehérek se hagyhatják el a házaikat, a beléptetőkapuval elzárt gettóból a fekák lazán eljutnak minden fontos pontra, többek között a kikötőben horgonyzó tankerhez amitől alig pár száz méterre horgonyzik a Yamato, a hercegi palotáról és hasonlókról nem is beszélve...
Aztán a kaliforniai olajvezeték és tanker felrobbantása után a Japán császár elrendeli az azonnali kivonulást és a FKL átveszi az országrész irányítását, sikeresen visszaverve a meginduló Német támadást...
Közben a fehérek egyszerű lincselő tömeggé silányulnak, akiktől a feketéknek kell megvédeniük a hátramaradt Japánokat.
John Smith karaktergyilkossága meg külön regényt érdemelne... A karakter amelyik megmentette a világot a 3. világháborútól, a náci birodalom 2. legnagyobb hatalmú ura, egyben legmagasabb tisztséget betöltő nem-német, kiderül, hogy csak azért jutott idáig, mert nem mert nemet mondani... Még a zsidó bajtársait is hagyta meghalni. Pfujj.

2/10, Ha érdekel a 2. évad végén hagyd abba és könyveld el, hogy az amerikaiak sikeres fellázadtak és győztek.
A negyedik után írtad a véleményt, azért ilyen durva. A FKL totális baromság volt. Tény. A 3. évad során tényleg kezdett összeomlani a történet. Ha elolvasod a könyvet, akkor ahhoz képest elképesztő amit kihoztak a sorozatból. Pont a könyv baszta el a hangulatot, túldimenzionálva a kémtörténetnek indult történéseket, hülye faji alapokra helyezve utána az egész sztorit. Olyan ez, mint a Trónok harca. Ott is a fele remek évad, a vége pedig katasztrófális, de mégis amennyire szar, annyira jó, mert hiánypótló. Összességében nézd, és akkor nem annyira durván szar a sorozat. 5 évadot akartak, nem lett annyi. Tény, hogy sokszor rossz irányba indultak el a szálak, de a "mi lett volna há"-t akarták bemutatni. Szerintem, semmiképpen nem 2/10. A Rutger Haueres Harmadik Birodalom kivételével nincs értelmes hasonló témában játszódó történet. 2/10 az a Barátok közt, meg az RTL/TV2 szutykok. Ebben azért volt sok olyan dolog és téma, ami máshol még soha. Sajnos, polkorrekt faszságnak kell az USAban megfelelni, de pont azok hánynak tőle, akik nézik, viszont a készítők a BLM / FKL baromsággal elmondhatták, hogy látjátok, benne van. Olyan ez, mint hogy lehet jó néger filmet készíteni, de annyira távol áll tőlem a világuk, a gondjaik, hogy baromira nem én vagyok a célközönség. Ezt a sorozatot nem FEKETÉKNEK készítették, de ezt nem fogták fel, és beleraktak olyan témákat, ami pont a nézőket taszította el a sorozattól, amit ha nem lépnek meg, a NÉZŐIK számára kb. 6-7 évadot össze lehetett volna belőle rakni, és nem fajult volna érdektelenségbe. De mégis, amikor a japók kivonulnak San Franciscoból, vagy amikor leszámolnak a régi nácikkal, vagy az egész kísérlet, a párhuzamos világok, ahogy megmentik Japánt, a miniszter profilja, az ötletek, a hangulat, a főcímzene, mind, mind egyedülálló és remek. Már csak a főcím minimum 3/10! :)