[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Nem vagyok tévedésben. Szerintem, te vagy, de szólj, ha nem volt csalódás a Jobbik! És a MH A Jobbik, csak most más a neve, de ua politikusok alkotják. Ugyanazon ok miatt létezhettek, mert a hálózatnak ez az érdeke. Ha nem lenne érdeke, hogy létezzetek, Sneider vezeti a Lyobbikot is vagy a Toroczkai. De mindkettőt - ugyanazon tagszervezetes megszüntetéssel és beléptetéssel - intézték el. De majd térjünk erre vissza 2034ben, 12 év moslékos kormányzás után, egy forradalom előtt, hogy megérte-e!

Tippem: nem juttok be, a Fidesz-KDNP meg veszít! Pont az MH miatt elment egyénik okán.

Most árulja a szomszéd a házát. Hallva az árát, nem vettük meg, felmérte mennyi, sokat kért érte, nem fogja tudni eladni, de legalább tudom mennyiért menne el hirtelen egy hónap alatt az enyém, ha jönne a moslék. Mi itt tartunk. Látva mit csinál a két bohóc a ringen, látva mit nyomul a sok multi, itt nem lesz elég, hogy jól megy az országnak, meg enyhébb lesz a 4. hullám, mint nyugaton. Én nem bohóckodom végig ismét az elkövetkezendő 12+ évet, bízva benne, hogy legalább ne hányjam el magam naponta, ha ballib kormányzás van, az tuti! Végig csináltam 8+4et, tudnék mesélni ..., de szerintem mindenki, alattuk két gyereket vállaltam, de a buzikultiban, bolsevizmusban ami jön(ne), kopogtat, nem vagyok hajlandó egy percig se maradni.

Én itt tartok. Hely kinézve. 8 év múlva úgyis odaköltöznék, max. előrehozom.
Hat figyelj, en is huzom a szamat ha a sok lud legyozi a disznot de remelem en leszek az utolso aki elmegy innen. lnnet nem lehet elmenni, mert nincs hova, elviseltunk 40+4+8 evet, tonkrementunk parszor de kibirtuk. Valami okos ember azt irta regen hogy a haza nem xaros gatya hogy lepten nyomon eldobalja az ember. Majd ha mas nem lesz lopunk csalunk lemegyunk ciganyba de nem megyunk sehova, nem vagyok en migrans. Itt elned halnod kell ahogy a szozatban irjak. Meg amugy is, nem szeretnek a vilag tuloldalarol hazajonni ha lesz egy kis revolucio, harmadszor mar csak nem engedjuk el oket elve.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Pont ma beszéltem egy "határőrrel", hogy valóban megnőtt e migránsok száma a határon -mert ugye vannak akik csak riogatásnak gondolják; azt mondta, hogy érdekes, de valóban ahogy csökkent a covid, úgy elkezdett nőni a számuk is.
Szezon is van am, itt a jo ido, elindoltak 3000 km-rol, nyar kozepen ideernek es meg mielott vege a jo idonek befeszkelik magukat a celorszagban. A masik hullam ami kesebb az a karacsonyi unnepek, ev vege elott, kornyeken van, az afganok is kb arra ernek ide. De amugy alapjaraton meg mindig...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Hat figyelj, en is huzom a szamat ha a sok lud legyozi a disznot de remelem en leszek az utolso aki elmegy innen. lnnet nem lehet elmenni, mert nincs hova, elviseltunk 40+4+8 evet, tonkrementunk parszor de kibirtuk. Valami okos ember azt irta regen hogy a haza nem xaros gatya hogy lepten nyomon eldobalja az ember. Majd ha mas nem lesz lopunk csalunk lemegyunk ciganyba de nem megyunk sehova, nem vagyok en migrans. Itt elned halnod kell ahogy a szozatban irjak. Meg amugy is, nem szeretnek a vilag tuloldalarol hazajonni ha lesz egy kis revolucio, harmadszor mar csak nem engedjuk el oket elve.
Én ezt többször végiggondoltam, más és más megközelítésből, moslékot figyelembe se véve, és el lehet menni. Sajnos ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Más.

Hamiltont kifütyülték mert gci volt:
"Akik pedig így nyilvánulnak meg, nincsenek tisztában a munkával, amit végzünk, mégpedig azért, mert nem ők ülnek a volánnál” – bizonygatta igazát a hétszeres világbajnoki címvédő."

Na, Hamilton, aranyapám, akkor te mifaszért is pofázol bele olyan dolgokba, amihez nulla közöd van és még a tvt se olvastad el?


Ugye milyen szar amikor olyanról nyilvánít az ember véleményt, amiről fogalma sincs, köze meg pláne nem sok!?
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 915
113
Pont ma beszéltem egy "határőrrel", hogy valóban megnőtt e migránsok száma a határon -mert ugye vannak akik csak riogatásnak gondolják; azt mondta, hogy érdekes, de valóban ahogy csökkent a covid, úgy elkezdett nőni a számuk is.
A számuk sokkal gyorsabban nő.
Amit a közmédia ez ügyben előad az egy sima, önfényező hazudozás.

Magyarországot bírálta az osztrák belügyminiszter, aki szerint nem elég erős a magyar határvédelem

És mellébeszélés itt azt mondani, hogy "telex". Aki vitatja a dolgot az cáfolja az osztrák belügyminisztert.

"A tartományi rendőrség szerint Burgenlandban az idén eddig 5400 menekültet tartóztattak fel. "
Ez pedig ugye az akiket elkaptak. Hányan voltak akiket nem?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Más.

Hamiltont kifütyülték mert gci volt:
"Akik pedig így nyilvánulnak meg, nincsenek tisztában a munkával, amit végzünk, mégpedig azért, mert nem ők ülnek a volánnál” – bizonygatta igazát a hétszeres világbajnoki címvédő."

Na, Hamilton, aranyapám, akkor te mifaszért is pofázol bele olyan dolgokba, amihez nulla közöd van és még a tvt se olvastad el?


Ugye milyen szar amikor olyanról nyilvánít az ember véleményt, amiről fogalma sincs, köze meg pláne nem sok!?

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
A számuk sokkal gyorsabban nő.
Amit a közmédia ez ügyben előad az egy sima, önfényező hazudozás.

Magyarországot bírálta az osztrák belügyminiszter, aki szerint nem elég erős a magyar határvédelem

És mellébeszélés itt azt mondani, hogy "telex". Aki vitatja a dolgot az cáfolja az osztrák belügyminisztert.

"A tartományi rendőrség szerint Burgenlandban az idén eddig 5400 menekültet tartóztattak fel. "
Ez pedig ugye az akiket elkaptak. Hányan voltak akiket nem?

Nézd meg mi mennyit!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
A számuk sokkal gyorsabban nő.
Amit a közmédia ez ügyben előad az egy sima, önfényező hazudozás.

Magyarországot bírálta az osztrák belügyminiszter, aki szerint nem elég erős a magyar határvédelem

És mellébeszélés itt azt mondani, hogy "telex". Aki vitatja a dolgot az cáfolja az osztrák belügyminisztert.

"A tartományi rendőrség szerint Burgenlandban az idén eddig 5400 menekültet tartóztattak fel. "
Ez pedig ugye az akiket elkaptak. Hányan voltak akiket nem?
Ha eros a magyar hatarvedelem az a baj, ha nem eros az is baj. En bedobnam Orban helyeben Brusszelben hogy lebontjuk a keritest, es mindenki mehet amerre lat. Vajon mekkora visitas lenne?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
ez kurvaszép meg minden amit leírtál de ezért tenni is kéne. mert fideszék belesülllyednek az arrogancia és tévedhetetlenség mocsarába.

a humánpolitikájuk borzasztó, a szájer és borkai ügyet is benézték mint egy elsőáldozó pedig minimális erőfeszítéssel kilehetett vna védeni, a vírusjárvány(és egyben gazdasági válság) kellős közepén hergelikaz embereket faszságokkal(közjószágozás, asszonyságozás), pénzszórás(lásd aranyszarvas a metróalagúzban, stadionok...kérlek ne vezesd le hogy mennyire töjkjó meg hasznos ötlet mert már nevettem eleget ezen), stbstb

egy idő után nem lesz elég az hogy "mindegy csak ne gyúrcsányék", mert ezt egyelrőe az átlagember is látja de ha elkezd felgyűlni a szar és már a nyakunknál lesz akkor borulni fog minden és az még rosszabb lesz mint ami 2002től volt
Csak finoman a kritikával, vagy tedd mellé a jó dolgokat is. Szerencsére itt hosszú a lista, nem úgy mint pl. az elődeiknél. Azoknál direkt figyeltem, és a rombolás meg a hazudozás mellett 8 év alatt kettő(!) pozitív intézkedést találtam. Az egyik, hogy egy csomagban eltöröltek egy rakás régi haszontalan jogszabályt, a másikra már nem is emlékszem pontosan, de asszem az is valami hasonló apróság lehetett... Minden más intézkedésük vagy hülyeség volt, vagy szándékosan ártott a családoknak, egészségügynek, honvédelemnek, stb. Hihetetlen nagy a kontraszt.

A politikusok megítélésénél is ki kell szűrni az ellenzéki pletykákat. 11 éve megy folyamatosan a lejárató kampány ellenük. Megállás nélkül azon dolgoznak, hogy hiteltelenítsék ezeket az embereket (és az országot, de ez most mindegy...) Nyilván unalmas már az ezredik kötözködő hazug kérdésre válaszolni, de ha néha nem megy bele a játékba a főni, és csak azt mondja, hogy "nem", akkor arrogáns?...Ne már!

Engem egy hét alatt simán szétszednének. Te talán kettőig is kihúzhatnád, de csak mert a fekete bőrű csajok rosszul látszódnak az olcsó gombkamerán - a szokásos jachton tartott partin persze. :)

Gondolj a 10 legnormálisabb ismerősödre, mondjuk akiknek nincs semmi kompromittáló a múltjában, és nem szoktak hülyeségeket beszélni! Vajon meddig bírnák a politikusi munkát?
Ezek közül kettőt valószínűleg én is meg tudnék bőgetni, pedig csúnyán beszélni sem szoktam. Hármat seperc alatt szétszedne a média. Még egy hamar elbukna a korrupción, egy a magánéletén, egy a múltjáról kiderült dolgok miatt, lenne aki átállna a másik oldalra és talán maradna egy, akiről mindezek leperegnének, ...de csak mert annál sokkal jobban élvezné a hatalmat. ("gonosz nevetéééés") Na, most egész nap azon fogsz agyalni, hogy vajon melyik ismerősöd lehet ő. :D

Nem szabad felülni a hamis hőbörgésnek (asszonyság...), sőt, ha valaki ellen ilyen hülyeségekkel mennek, akkor az inkább jót jelent. Helyén kell kezelni minden kritikákat, mert érdekből teszik, de csak ritkán építőleg. Ehelyett azt kell nézni, hogy ki az akinél a pozitív oldalra billen a mérleg, mert olyan soha nem lesz, hogy ne legyen valami negatív is.

...
Á, eszembe jutott mi volt a másik jó dolog! A Petőfi rádió stílusváltása. :cool:
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Ha eros a magyar hatarvedelem az a baj, ha nem eros az is baj. En bedobnam Orban helyeben Brusszelben hogy lebontjuk a keritest, es mindenki mehet amerre lat. Vajon mekkora visitas lenne?

Lezàrnàk az osztràk szlovàk szlovén határt és mi úgy jàrnànk mint most a szerbek. Itt tanyaznànak és probàlnanak àtjutni. Vidàm lenne ...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A számuk sokkal gyorsabban nő.
Mihez képest nő gyorsabban? Nem írtam, hogy ennyi vagy annyi százalékkal nőtt volna. Akkor mihez viszonyítunk?
Nem szeretném az orsztákok politikáját minősíteni, de ez csak sima retorika és kampányfogás; meg megint csak a másra mutogatás, mintha ők nem lettek volna ugyan úgy részesei a migránsok Európába vonzásának. Mind a magyar, mind más országok .még Oláhország határrendészeti szervei is -teszik a dolgukat. De hiú ábránd azt képzelni, hogy le lehet hermetikusan zárni a határt.




 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Mihez képest nő gyorsabban? Nem írtam, hogy ennyi vagy annyi százalékkal nőtt volna. Akkor mihez viszonyítunk?
Nem szeretném az orsztákok politikáját minősíteni, de ez csak sima retorika és kampányfogás; meg megint csak a másra mutogatás, mintha ők nem lettek volna ugyan úgy részesei a migránsok Európába vonzásának. Mind a magyar, mind más országok .még Oláhország határrendészeti szervei is -teszik a dolgukat. De hiú ábránd azt képzelni, hogy le lehet hermetikusan zárni a határt.




Kenik a kakit másra.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
A számuk sokkal gyorsabban nő.
Amit a közmédia ez ügyben előad az egy sima, önfényező hazudozás.

Magyarországot bírálta az osztrák belügyminiszter, aki szerint nem elég erős a magyar határvédelem

És mellébeszélés itt azt mondani, hogy "telex". Aki vitatja a dolgot az cáfolja az osztrák belügyminisztert.

"A tartományi rendőrség szerint Burgenlandban az idén eddig 5400 menekültet tartóztattak fel. "
Ez pedig ugye az akiket elkaptak. Hányan voltak akiket nem?
Én az osztrák határhoz a kis zug átkelőkig buszoztatnám a migránsokat majd átlökném őket a nyitott szárnyas kapukon.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Én az osztrák határhoz a kis zug átkelőkig buszoztatnám a migránsokat majd átlökném őket a nyitott szárnyas kapukon.

Hát, anno mikor pár évvel ezelőtt Körmenden volt egy kis menekülttábor, szerencsére rövid ideig, akkor esténként, indultak gyalog, a hátizsákos kreolbőrű emberek nyugat felé. :) A városon túl, a megfelelő helyeken, tudták merre forduljanak, melyik az a fasor, ami már Ausztria. :) A megfelelő emberek tudatták velük, mi merre van. :) Erről az egész város beszélt pletyka szinten. Az biztos a táborba hetente érkeztek busszal újabbak, de a tábor mérete nem nőtt. Ugyanakkor nem vittek el senkit innen szintén busszal. Tehát valami módon mindig fogyott a létszám, hogy a pótlásként érkezőknek nem kellettek újabb sátrak. :)
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Hát, anno mikor pár évvel ezelőtt Körmenden volt egy kis menekülttábor, szerencsére rövid ideig, akkor esténként, indultak gyalog, a hátizsákos kreolbőrű emberek nyugat felé. :) A városon túl, a megfelelő helyeken, tudták merre forduljanak, melyik az a fasor, ami már Ausztria. :) A megfelelő emberek tudatták velük, mi merre van. :) Erről az egész város beszélt pletyka szinten. Az biztos a táborba hetente érkeztek busszal újabbak, de a tábor mérete nem nőtt. Ugyanakkor nem vittek el senkit innen szintén busszal. Tehát valami módon mindig fogyott a létszám, hogy a pótlásként érkezőknek nem kellettek újabb sátrak. :)


Szerintem számoltak ezzel amikor Körmendre telepítették a menekülttàbort. Sejtették hogy a kapu oldalszarnyakkal oda már nem ér el.

Szerintem tökéletes válasz volt az osztràkok beszólasaira.