Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez egy érthető dolog. De az én szakmámban meg kb fordított az arány, mégse ismerkednék nagyon egyik kolléganővel se. Ennyiben nem gondolom, hogy csak a munkahelyen múlik. Szerintem amúgy is kell teljesen mást is csinálni, ami nem a munkájához kötődik. Legalábbis én így gondolom.

Természetesen nem csak a munkahelyen múlik. Nem is állítottam ezt. De nagy szerepet játszik a lehetőségekben a munkahely is. Mondjuk, ha nem ismerkednél kolleganővel, annak még mindig vannak barátnői, akikkel találkozhatsz stb. szóval áttételesen a női kollegák hozzásegíthetnek nagyobb női ismerősi kör kialakításához. Na de ha nincsenek...
Add még hozzá azt, ha vidékről felvándorolsz Budapestre, ahol semmilyen ismerősi köröd nincs... azért így (munkahelyi női ismerősök hiányában) beleszakadni a budapesti nagy büdös éjszakába elég merész dolog lenne... na hagyjuk, mindegy. Szóval nem csak a munkahelyen múlik, de ha más sem stimmel, akkor ezen múlhat.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Visszatérve az eredeti hírhez, ezért különösen kártékony a magyar férfiak további ostorozása (ne menjenek a magyar nők magyar férfihoz), mert már így is elég nehéz a helyzetünk...
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
...sőt, még az is eszembejutott, hogy ezt a fene nagy LMBTQ-t esetleg ezért nyomatják ennyire ezek a multik, mert látják, hogy mennyire egyedül vagyunk. És úgy gondolják, hogy akkor 2 akármilyen nemű összeállhatna párba, hiszen ketten azért könnyebb az élet... igaz, gyerek így nem lesz, de ketten könnyebb mégis... ugye, ha ketten vagytok, akkor van aki megvakarja a hátadat :D vagy beadja a fülcseppet :D
 
G

Galthran

Guest
Természetesen nem csak a munkahelyen múlik. Nem is állítottam ezt. De nagy szerepet játszik a lehetőségekben a munkahely is. Mondjuk, ha nem ismerkednél kolleganővel, annak még mindig vannak barátnői, akikkel találkozhatsz stb. szóval áttételesen a női kollegák hozzásegíthetnek nagyobb női ismerősi kör kialakításához. Na de ha nincsenek...
Add még hozzá azt, ha vidékről felvándorolsz Budapestre, ahol semmilyen ismerősi köröd nincs... azért így (munkahelyi női ismerősök hiányában) beleszakadni a budapesti nagy büdös éjszakába elég merész dolog lenne... na hagyjuk, mindegy. Szóval nem csak a munkahelyen múlik, de ha más sem stimmel, akkor ezen múlhat.
látod mennyivel jobb nekem én már digital boy vagyok, itt a rondarandi meg mostmár a tinder :D
 
  • Vicces
Reactions: haubagoi

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Épp ezen gondolkoztam most. Azért az informatikusok helyzetének elképzeléséhez gondoljátok végig:

90-es években kezdtem a műszaki egyetemet, 297 fős évfolyamunk volt, ebből 2 lány. Kettő.
Most jelenleg egy 250 fős fejlesztői részlegen dolgozom, ebből kb. 15 nő.
Tehát az informatikai munkahelyeken 20:1 -hez a férfiak/nők aránya. 20 férfira jut 1 nő.
20 év alatt ennyi javulást sikerült elérniük az egyetemeknek, multiknak együttesen.
És ebben az a borzasztó, hogy akárhová váltasz munkahelyet, ugyanez az arány fogad, mert nem munkahely, hanem szakmafüggő.
Megchallenge-elném, hogy még lehet, hogy a hadseregben is több a nők aránya?
És így azért nehéz ismerkedni... 20 éven ilyen arányú közösségben élned le az életed 1/3-át.
Ami érthetetlen, hogy az informatikában vajon mi a férfiszakma? Mert hogy villamos- és gépészmérnöknek nem mennek nők, merthogy fogaskerék meg áram, ezt még értem, na dehogy informatikai pályára miért nem mennek, amikor az tiszta matematika és programozás, na ezt nem értem.
És ezen, mondom, 25 év alatt nem tudtak változtatni sem az egyetemek, sem a multicégek. Pedig már külön tartanak nyílt napot csak nőknek, de így sem...
szóval el sem tudom képzelni, hogy milyen lett volna az életem kb. 50%:50% férfi/nő arányú egyetemen/munkahelyeken.
Na jó, már a 70% vs. 30% is álom lett volna... a 95% vs. 5%-hoz képest.
A reáltudományokban általában több a férfi, az agyunk úgy van kódolva, hogy ebben jobbak vagyunk általánosságban nézve. Ha meg átlagosan több affinitása van egy férfinak egy munkatípushoz, ott az átlag férfi felűl fogja múlni az átlag nőt, de még lehet az átlag alatti férfi is, így a nők kisebb eséllyel tudnak befutni. Evvan.
A másik az érdeklődés, igaz ez nem programozás, de pl nézd meg mennyi gamer van férfi és női oldalon, hány van aki ebből él a két (és nem több, mert nincs több) nemből.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mellesleg egyébként én ezek szerint az Örs vezér téri cikksorozatban lévő galeri tagjait ordítottam le amikor nem hagytak jegyet venni. A cikkeket olvasva lehet merész voltam. De elküldtem őket a jó b. k. anyjukba, jó hangosan. Még oda sem néztem, hogy hogy reagálnak rá. De nem is mertek megtámadni. Az olvasói hozzászólásokat olvasva, ezek szerint azért elég kemény/vakmerő voltam (értelmezés kérdése) :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Kimész a céges konyhába és megmerítkezel a PR\HR\Saleses sunákban kávé közben. :)
Ott meg ők vannak többen és ha 1 db pasi betoppan az ajtón egymás torkának ugranak.
Kérdezz körbe pár lányt aki full női osztályon dolgozik, milyen ott az élet :D

Hahá! Azt hiszed ez olyan egyszerű? Informatikusok 3. emelet, HR 5. emelet - mindenkinek külön kávézó/konyha! Belépőkártyát nézik ám hol húzod le és van-e rá business reason!
 
  • Hűha
Reactions: enzo and phaidros

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A full női osztály is nagyon rossz... mondom, lehet ezért nyomatják ezek a multik ennyire az LMBTQ-t, mert azok a nők meg pasit találnak nehezen... és mivel például a pénzügy-számvitel osztályt elférfiasítani éppoly nehéz, mint az informatikait elnőiesíteni, látván a sok magányos csajt és pasit, ezek a multik annyit bírnak kitalálni, hogy álljatok párba nemtől függetlenül akárhogy, pénzügyes csajok lány-lány, informatikus pasik fiú-fiú párba, mindegy, csak ne legyetek magányosak.... mert úgy nehéz az élet... lehet, hogy ennyi a multik fene nagy LMBTQ mániájának az oka.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A reáltudományokban általában több a férfi, az agyunk úgy van kódolva, hogy ebben jobbak vagyunk általánosságban nézve. Ha meg átlagosan több affinitása van egy férfinak egy munkatípushoz, ott az átlag férfi felűl fogja múlni az átlag nőt, de még lehet az átlag alatti férfi is, így a nők kisebb eséllyel tudnak befutni. Evvan.
A másik az érdeklődés, igaz ez nem programozás, de pl nézd meg mennyi gamer van férfi és női oldalon, hány van aki ebből él a két (és nem több, mert nincs több) nemből.

Igen, de az informatika nem olyan szakma, amiben a nők ne lennének nagyon jók. Nagyon közel áll a matematikához, amihez a nőknek nagyon jó agyuk van.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez meg a cég hülyesége. Egy emeletre kell tenni a full női/ffi osztályokat és akkor az ember szívesebben jár be.

Bizony, ez nagyon jó lenne. Egyszer élveztem ennek az előnyét, amikor a mi informatikai részlegünket áttették a pénzügyes csajok szintjére. Istenem azt a női feromon-áradatot és női parfümszagot, meg az édes kis "csivitelésüket" hallgatni - túl szép is volt ez ahhoz, hogy 4 hónapnál tovább tartson. Utána átraktak minket külün ÉPÜLETBE!

Mondjuk ez is hozzájárult ahhoz, hogy eljöttem onnan. A mostani munkahelyemen a változatosság kedvéért 20:1 -hez az arány. A csapatunkban volt 1 lány, ő is elment. A cég ahová átment, annyira örül, hogy nő ment közéjük, hogy azóta az ő arcával reklámozzák a céget.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Igen, de az informatika nem olyan szakma, amiben a nők ne lennének nagyon jók. Nagyon közel áll a matematikához, amihez a nőknek nagyon jó agyuk van.
Elég sok matek versenyen voltam, főleg gyerekkoromban, kisebb-nagyobb sikerekkel. A felhozatalon látszott, hogy a fiúk inkább reprezentáltak a jelentkezők között, a díjátadókon meg méginkább szembejött ez. Persze ez nem jelenti azt, hogy nincsenek nők akik jók matekből vagy sokkal jobbak nálam, mert én is ismerek olyant, de általánosságban véve jobb evolúciós / genetikai esélyed van matematikusnak, fizikusnak, informatikusnak stb lenni férfiként, mint nőként. Egyszerűen jobban rááll az agyad, jobban érdekel. Van egy rakás másik szakma, amiben meg a nők felűlreprezentáltak, mert a férfiak számára nem vonzó vagy nem elég jók benne. Ebben én nem látom a problémát, pl olajfúró tornyokon sincs női dolgozó, pedig jobban keresnek, mint parlamenti képviselőként hivatalosan amennyi jár valakinek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Elég sok matek versenyen voltam, főleg gyerekkoromban, kisebb-nagyobb sikerekkel. A felhozatalon látszott, hogy a fiúk inkább reprezentáltak a jelentkezők között, a díjátadókon meg méginkább szembejött ez. Persze ez nem jelenti azt, hogy nincsenek nők akik jók matekből vagy sokkal jobbak nálam, mert én is ismerek olyant, de általánosságban véve jobb evolúciós / genetikai esélyed van matematikusnak, fizikusnak, informatikusnak stb lenni férfiként, mint nőként. Egyszerűen jobban rááll az agyad, jobban érdekel. Van egy rakás másik szakma, amiben meg a nők felűlreprezentáltak, mert a férfiak számára nem vonzó vagy nem elég jók benne. Ebben én nem látom a problémát, pl olajfúró tornyokon sincs női dolgozó, pedig jobban keresnek, mint parlamenti képviselőként hivatalosan amennyi jár valakinek.

Értem amit mondasz, de azért az informatika - olajfúró torony nagyon rossz példa. Semmi olyan nincs az informatikában, amiben a nők ne lennének nagyon jók. Összes női kollegám nagyon kiváló informatikus volt. És hidd el nekem, jópáran azok lennének még, ha jönnének a szakmába...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Értem amit mondasz, de azért az informatika - olajfúró torony nagyon rossz példa. Semmi olyan nincs az informatikában, amiben a nők ne lennének nagyon jók. Összes női kollegám nagyon kiváló informatikus volt. És hidd el nekem, jópáran azok lennének még, ha jönnének a szakmába...
Nem azt mondom, hogy nem jók a női programozók, hanem azt, hogy kevés kerűl ki belőlük a fent említett okok miatt.

Bizony, ez nagyon jó lenne. Egyszer élveztem ennek az előnyét, amikor a mi informatikai részlegünket áttették a pénzügyes csajok szintjére. Istenem azt a női feromon-áradatot és női parfümszagot, meg az édes kis "csivitelésüket" hallgatni - túl szép is volt ez ahhoz, hogy 4 hónapnál tovább tartson. Utána átraktak minket külün ÉPÜLETBE!
Mint a kecskebaszók, ahol a férfiak s a nők nem keveredhetnek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Női adottságok és a matematika/informatika témájához:
Emlékszem amikor Algoritmuselmélet tantárgyból ott voltunk gyakorlaton, 30 "buta" fiú, és a tanárnőnk (Szabó Réka) pedig olyan dolgokat magyarázott, hogy alig bírtuk feldolgozni. Sokkoló egy élmény volt :) Nagyon butának éreztük magunkat :D

Azóta már csak az sokkolt le, amikor megtudtam, hogy a Réka otthagyta a matematikusi pályát és színházrendező lett belőle :D Ez ám a váltás!
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Női adottságok és a matematika/informatika témájához:
Emlékszem amikor Algoritmuselmélet tantárgyból ott voltunk gyakorlaton, 30 "buta" fiú, és a tanárnőnk (Szabó Réka) pedig olyan dolgokat magyarázott, hogy alig bírtuk feldolgozni. Sokkoló egy élmény volt :) Nagyon butának éreztük magunkat :D

Azóta már csak az sokkolt le, amikor megtudtam, hogy a Réka otthagyta a matematikusi pályát és színházrendező lett belőle :D Ez ám a váltás!


 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80
Status
Not open for further replies.