[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ezt érdemes olvasni szerintem ha török hirek érdekelnek.


Azt olvasom, hogy ma 324 állampolgárt (török) hoztak ki és, hogy már elő volt készítve az akció erre az esetre, amit tegnap elkezdtek.
Tehát ha akcióznak, akkor biztosan vannak is ott.
Kifejezetten a képre kerestem rá Google lens-l és csak a török találatokat néztem át, de ez az oldal jónak tűnik rá is pillantok..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Tadzsikisztánba egy újabb ismeretlen repülőgép megérkezett. kulob repülőtere felett tartózkodik (afgánból ment)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na úgy néz ki,hogy azok ott a képen török katonák,kutakodtam a török médiában és ezt találtam...

https://www.ortadogugazetesi.com/gu...iklamasi-turk-askeri-ile-birlikte-h43126.html

Nem tudok törökül,úgy hogy ezt a google fordítója magyarította,de a lényeg azért érthető a Pentagon közleménye szerint a török katonák ott vannak a kabuli reptéren.

A kabuli repülőtér közleménye az USA -tól: Együtt dolgozunk a török hadsereggel​


Míg az Afganisztánból történő nagy menekülés folytatódik, a Pentagon nyilatkozatot tett a kabuli repülőtér sűrűségéről.


A kabuli repülőtér közleménye az USA -tól: Együtt dolgozunk a török hadsereggel

A tálibok, amelyek rövid időn belül elfoglalták a tartományi központokat Afganisztánban, tegnap beléptek Kabulba. Miután a szervezet átvette az elnöki palota irányítását, megkezdődött a menekülés Kabulból. Tegnap este több ezer ember hagyta el az országot a kabuli repülőtéren.

A SÍKOK TELJEK, VÉGEN CSILLAGOLNAK


Annak ellenére, hogy a gépek kapacitásukat meghaladóan vitték az utasokat, néhány afgán kijelentette, hogy a gépen fog utazni, és felmászott a gépek tetejére. Még arról is beszámoltak, hogy a térségből a gépre felkapaszkodó afgánok felszállás közben elestek.

TÖRÖK KATONAI NYILATKOZAT PENTAGONBÓL


Végül a Pentagon nyilatkozatot tett a kabuli repülőtérről, ahol Törökország fontos helyzetben van biztonságának biztosításában. "Az Egyesült Államok, a török katonák és a nemzetközi partnerek együtt dolgoznak a tömeg eltakarításán a kabuli repülőtéren" - mondta Kirby, a Pentagon szóvivője.


A LÉGI MŰVELETEK ÚJRA KEZDŐDNEK


Másfelől arról számoltak be, hogy az amerikai hatóságok, amelyek ideiglenesen felfüggesztették a légi műveleteket, miután 2 afgán amerikai katonát öltek meg, valamint a kábi repülőtéren uralkodó káosz, az események ellenőrzés alá helyezése után folytatják légi műveleteiket.

Az amerikai katonák két embert lőttek le a repülőtéren


Megjegyezve, hogy miután az amerikai katonák lelőttek két afgánt, akik állítólag fegyveresek voltak, és a káoszt, amely a repülőtéren tört ki, az amerikai hatóságok ideiglenesen leállították az összes légi hadműveletet, hangsúlyozva, hogy nem tudni, hogy a szóban forgó emberek tagjai voltak -e Tálibok.
Én telefonról vagyok és nehezen tudnék kutakodni. Inkább csak követem a témát késéssel, nemigazán szólok hozzá. Azért néhány esetben igen, meg ha nagyon nem látok ésszerű hozzászólást, pld. néhányak szerint most milyen nagy csapásmérés lesz a jenkiktől. Felkészültek erre is, de az esélye egy konfliktusnak szinte nulla. Ugye már a forró vonalaik is megvannak egymással, hogy ezt kiszűrjék. A reptérre pedig jön sok erősítés, de szerintem eszközöket is hoznak. Azokat meg össze kell szedni, meg kell egy rakás tolmács is, hogy üzemeltetni tudják a légihidakat. Meg persze kellenek tranzit repterek, átmeneti táborok is, mert addig csak azokat vihetik akiknek már megoldott mindez. Szóval lehet hogy sokan ezt mem látják át, de ez egy bazinagy logisztikai feladat. Ja, és még az ellátásuk, ruházat ha kell, a tömegszállások és azoknak is személyzet dögivel, az átmeneti táborokban alapos felmérés / kikérdezésük... Rengeteg embert kell teljesen felmérni, orvosi vizsgálat, oltások... Ez egy logisztikai rémálom a mostani helyzetben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Ahhoz, hogy az EU hatékonyabban tudjon működni, ahhoz több jogosultság kéne Brüsszelnek.
Ahoz az kellene, hogy mindenbe Brüsszelből ne pofázzanak bele, mert a legtöbb probléma onnan nem látszik vagy ha látszik is vagy nem érdekli eléggé azt, aki onnan meg kellene oldja, vagy nem látja jól annak az okait és a lépései következményeit. A nagy dolgokban és nagy közös vállalásokban együtt kellene döntsön az EU, a többit meg haggya a tagokra, mert megoldják maguk. De ezek mint Kim Dzsong Un, inkább fentről mindenkinek meg akarják mondani, hogy mit és hogyan csináljon.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Na végre akkor valaki Vlad mellett direktbe le tudja fordítani a török szövegeket:).Amúgy nagyon jó látni,hogy a török katonák mellett nem látok magyar katonákat a kabuli reptéren:)
3 éve nem is találkoztam török szóval, most legalább gyakorlok.
A képen amit betettél, azok török katonák, ők biztosítják az a részt, vannak még ott katonák, csak a videót nem engedi másolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Leonidas
W

Wilson

Guest
Én telefonról vagyok és nehezen tudnék kutakodni. Inkább csak követem a témát késéssel, nemigazán szólok hozzá. Azért néhány esetben igen, meg ha nagyon nem látok ésszerű hozzászólást, pld. néhányak szerint most milyen nagy csapásmérés lesz a jenkiktől. Felkészültek erre is, de az esélye egy konfliktusnak szinte nulla. Ugye már a forró vonalaik is megvannak egymással, hogy ezt kiszűrjék. A reptérre pedig jön sok erősítés, de szerintem eszközöket is hoznak. Azokat meg össze kell szedni, meg kell egy rakás tolmács is, hogy üzemeltetni tudják a légihidakat. Meg persze kellenek tranzit repterek, átmeneti táborok is, mert addig csak azokat vihetik akiknek már megoldott mindez. Szóval lehet hogy sokan ezt mem látják át, de ez egy bazinagy logisztikai feladat. Ja, és még az ellátásuk, ruházat ha kell, a tömegszállások és azoknak is személyzet dögivel, az átmeneti táborokban alapos felmérés / kikérdezésük... Rengeteg embert kell teljesen felmérni, orvosi vizsgálat, oltások... Ez egy logisztikai rémálom a mostani helyzetben.
Én is így látom :)
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 246
67 214
113
Afgán katonák százai érkeztek Üzbegisztánba repülőgépek és helikopterek tucatjaival
Forrás: https://kuruc.info/r/4/232433/

A német külügyér beismerte, nem gondolták, hogy ennyire gyávák lesznek az általuk kiképzett afgán katonák
Forrás: https://kuruc.info/r/4/232432/

Jansa: az afgán káosz a NATO történetének legnagyobb veresége
Forrás: https://kuruc.info/r/4/232431/

Kína "baráti kapcsolatra" törekszik a tálibokkal
Forrás: https://kuruc.info/r/4/232423/

A Hamász gratulált a táliboknak az Egyesült Államok legyőzéséhez
Forrás: https://kuruc.info/r/4/232428/

Az üzbég légvédelem lelőtt egy afgán harci repülőgépet
Forrás: https://kuruc.info/r/4/232430/

A kormány nem akar "korlátlanul" befogadni afgánokat, de vizsgálják, hogyan segíthetnek a magyar csapatoknak dolgozókon
Forrás: https://kuruc.info/r/2/232429/
 
W

Wilson

Guest
Nem látunk közvetlen fenyegetést szövetségeseinkre Közép-Ázsiában.

Az orosz elnök afganisztáni különmegbízottja, az orosz külügyminisztérium második ázsiai főosztályának igazgatója, Z.N. Kabulov az afganisztáni helyzetről az orosz médiának adott interjúban.

Főbb tézisek:

Ott [Kabulban] most már biztonságos. Mindenfajta biztonság relatív fogalom, de most már biztonság van. Kezdjük azzal, hogy még tegnap a tálib vezetés egy képviselője "megváltoztatta" az orosz nagykövetség biztonságát, átvette, biztosította a biztonságot. Holnap nagykövetünk találkozik a meghatalmazott képviselőjükkel, és megvitatja diplomáciai képviseletünk működésének további módozatait.

Ha összehasonlítjuk a kollégák és partnerek kapacitását, a tálibok már régóta sokkal előzékenyebbnek tűnnek számomra, mint a kabuli bábkormány. A mi előfeltevésünk az, hogy a megállapodásokat végre kell hajtani. Ami nagykövetségünk és közép-ázsiai szövetségeseink biztonságát illeti, a tálibok betartják a megállapodásokat.

Azt hiszem, annak a fikciónak a szerzői, hogy az afganisztáni hatalom átadása a táliboknak az USA-val kötött valamiféle megállapodás eredménye volt, megpróbálják valahogy igazolni az amerikaiak afganisztáni kudarcát, és azt állítják, hogy ez egy tervezett akció volt. Úgy vélem, ez teljesen megalapozatlan. És úgy történt, ahogy történt.

Az amerikaiaknak ötezer tengerészgyalogost kellett küldeniük, hogy evakuálják a személyzetük egy részét. Nyilvánvalóan kénytelenek voltak átmenetileg leállítani a polgári járatok érkezését és leszállását. Ez káoszt és alapvetően zűrzavart okozott, tehát semmi köze a kabuli helyzethez. Nemcsak az afgán fővárosban nincsenek zavargások, hanem egyetlen más város sincs, amelyet a tálibok elfoglaltak volna.

Először is, a Biztonsági Tanács minden tagjának meg kell győződnie arról, hogy az új kormány hajlandó-e konvencionálisan, ahogy mi mondjuk, civilizált módon viselkedni. Amikor ez az álláspont mindenki számára közös lesz, akkor kezdődik meg az eljárás [a tálibok törlése a terrorista szervezetek listájáról]. Csak előbb a Biztonsági Tanács határozata, amely ilyen döntést hoz, és akkor ez egy technikai kérdés.

Nem véletlen, hogy az elmúlt 7 évben kapcsolatban álltunk a tálibokkal, sok mindent megbeszéltünk. És láttuk, hogy igen, ez az erő végül, ha nem is teljesen, de mindenképpen vezető szerepet fog játszani a jövőben Afganisztánban. Mindezek a tényezők együttesen, valamint természetesen a tálibok legfelsőbb vezetése által adott biztosítékok okot adtak arra, hogy nyugodtak legyünk, de továbbra is éberen figyeljük a fejleményeket.

Nagykövetünk kapcsolatban áll a tálib vezetéssel. Holnap találkozik a tálib vezetés biztonsági főszereplőjével, beleértve a mi nagykövetségünket is. Beszélni fog vele minden részletről, hogy hogyan fogják biztosítani a külső biztonságot és a diplomáciai képviseletünk biztonságát.

Régóta vannak kapcsolataink, kapcsolataink a tálib mozgalommal. Az a tény, hogy előre előkészítettük a terepet az új afganisztáni hatóságokkal folytatott megbeszélésekhez, az orosz külpolitika előnye, amelyet teljes mértékben ki fogunk használni az Orosz Föderáció hosszú távú érdekei érdekében.

Oroszországot nem az uniós országok véleménye vezérli az afganisztáni helyzettel kapcsolatos álláspontjának kialakításakor. Az [uniós országok] sajátos vonása, hogy külpolitikai hibákat követnek el. Már megtették, és ennek az afgán nép fizeti meg az árát. Tehát ők nem, ahogy mondják, példát mutatnak nekünk.

Nem látunk közvetlen fenyegetést szövetségeseinkre Közép-Ázsiában. Nincs egyetlen olyan tény sem, amely ennek ellenkezőjét mondaná.

Valójában Kabulov már évek óta folytatja ezeket a tárgyalásokat a tálibokkal.
Az elkövetkező hónapokban a gyakorlatban is látni fogjuk e konzultációk eredményeit.

"Kabul ellenőrzésének első 24 órája alapján ítélem meg. A benyomások jók. Kabulban most jobb a helyzet, mint Ashraf Ghani alatt. Ez jobb a tálib terroristák alatt, mint Ghani alatt" (c) Dmitrij Zsirnov, Oroszország afganisztáni nagykövete.


https://t.me/boris_rozhin/16383 -
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
A tálibok is biztos értékelni fogják, ha egy nő majd férfinak vallja magát, hogy "többletjogokhoz" jusson.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 921
22 498
113
bazz írtatok 30 oldalt :D létezik még afganisztán nevű állam?
Nemtom, még csak ott tartok, hogy:
Az amerikai katonák két embert lőttek le a repülőtéren
Bár @waterloo szerint lehetetlen, hogy jenki katonák embert öljenek, mert ők profik.
Meg a van-e török nincs-e török a reptéren szál, szintén érdekes, @PavolR látni véli az afgán flag-ot, mert nagyon akarja...lehet oda tudja szugerálni...
Mit hagytam ki...
Ja, van pár C-17-en lovagló bátor afgán, na, azt tényleg érdemes látni...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 121
13 564
113
Na úgy néz ki,hogy azok ott a képen török katonák,kutakodtam a török médiában és ezt találtam...

https://www.ortadogugazetesi.com/gu...iklamasi-turk-askeri-ile-birlikte-h43126.html

Nem tudok törökül,úgy hogy ezt a google fordítója magyarította,de a lényeg azért érthető a Pentagon közleménye szerint a török katonák ott vannak a kabuli reptéren.

A kabuli repülőtér közleménye az USA -tól: Együtt dolgozunk a török hadsereggel​


Míg az Afganisztánból történő nagy menekülés folytatódik, a Pentagon nyilatkozatot tett a kabuli repülőtér sűrűségéről.


A kabuli repülőtér közleménye az USA -tól: Együtt dolgozunk a török hadsereggel

A tálibok, amelyek rövid időn belül elfoglalták a tartományi központokat Afganisztánban, tegnap beléptek Kabulba. Miután a szervezet átvette az elnöki palota irányítását, megkezdődött a menekülés Kabulból. Tegnap este több ezer ember hagyta el az országot a kabuli repülőtéren.

A SÍKOK TELJEK, VÉGEN CSILLAGOLNAK


Annak ellenére, hogy a gépek kapacitásukat meghaladóan vitték az utasokat, néhány afgán kijelentette, hogy a gépen fog utazni, és felmászott a gépek tetejére. Még arról is beszámoltak, hogy a térségből a gépre felkapaszkodó afgánok felszállás közben elestek.

TÖRÖK KATONAI NYILATKOZAT PENTAGONBÓL


Végül a Pentagon nyilatkozatot tett a kabuli repülőtérről, ahol Törökország fontos helyzetben van biztonságának biztosításában. "Az Egyesült Államok, a török katonák és a nemzetközi partnerek együtt dolgoznak a tömeg eltakarításán a kabuli repülőtéren" - mondta Kirby, a Pentagon szóvivője.


A LÉGI MŰVELETEK ÚJRA KEZDŐDNEK


Másfelől arról számoltak be, hogy az amerikai hatóságok, amelyek ideiglenesen felfüggesztették a légi műveleteket, miután 2 afgán amerikai katonát öltek meg, valamint a kábi repülőtéren uralkodó káosz, az események ellenőrzés alá helyezése után folytatják légi műveleteiket.

Az amerikai katonák két embert lőttek le a repülőtéren


Megjegyezve, hogy miután az amerikai katonák lelőttek két afgánt, akik állítólag fegyveresek voltak, és a káoszt, amely a repülőtéren tört ki, az amerikai hatóságok ideiglenesen leállították az összes légi hadműveletet, hangsúlyozva, hogy nem tudni, hogy a szóban forgó emberek tagjai voltak -e Tálibok.
Rendben, én viszont továbra is hiányolom a torok jelzést, mert ahol kellene lennie, ot nyilvánvaloan nincsen ... pedig a fotókon (kettot is találtam) elég szépen látni a hátsó ajtót.
full
Másik dolog - mi van rászerelve a hátulján?
 
W

Wilson

Guest
Rendben, én viszont továbra is hiányolom a torok jelzést, mert ahol kellene lennie, ot nyilvánvaloan nincsen ... pedig a fotókon (kettot találtam) elég szépen látni a hátsó ajtót.
full
Másik dolog - mi van rászerelve a hátulján?
A hiányzó török felségjelzéseken én is elgondolkodtam,meg vallom nem találok rá logikus magyarázatot miért nem látni,rajtuk török felségjelzést.Az biztos,hogy az afgán hadsereg hivatalosan nem vett,kapott Cobrat ,Pakisztán szerzett be 500 darabot....

Hogy mi van rászerelve az jó kérdés,azt már én is kiszúrtam annak mindenképpen utána járok:)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 472
25 309
113

" Magyarország egyetlen esetben mégis kivételt tesz a menekültekkel: vizsgálják azt, hogy miként tudnak segíteni azokon, akik az elmúlt húsz évben tolmácsként vagy más minőségben dolgoztak a magyar csapatoknak. Mint mondta, kapcsolatban vannak ezekkel az emberekkel, és folyik annak a felmérése, hogyan tudnának segíteni nekik. Ehhez hasonlóan jártak el például egyébként a lengyelek is, csak ők családjukkal együtt befogadták azt a 45 afgán embert hétfőn, akik segítették őket. Hasonlóan döntött az a Csehország is, ahová Jakub Kulhánek külügyminiszter tweetje szerint meg is érkezett az első repülőgép az evakuált csehekkel és afgánokkal. "
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Wilson

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 466
8 762
113
Nagy lóf....
Éppen a túl sok jogosultság az EU problemàja.

Jelenleg az EU egy közös külügyi nyilatkozatot nem tud kiadni közös megegyezés nélkül. Hol lenne itt bármiféle jogosítvány? A hatékonysághoz az kéne, hogy lennének emberek, hivatalok feljogosítva a döntésre.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A hiányzó török felségjelzéseken én is elgondolkodtam,meg vallom nem találok rá logikus magyarázatot miért nem látni,rajtuk török felségjelzést.Az biztos,hogy az afgán hadsereg hivatalosan nem vett,kapott Cobrat ,Pakisztán szerzett be 500 darabot....

Hogy mi van rászerelve az jó kérdés,azt már én is kiszúrtam annak mindenképpen utána járok:)
Felesleges ezen pörögni, azok törökök, a címer le van ragasztva valamivel a négy sarokban látni a ragasztószalagot. Gondolom van valami gyorsan megálmodott egységes jelzés.

Most olvasom még, hogy az USA további 1000 katonát küld a reptér biztositására.
Lehet logisztikázni. A portálon azt írjak, hogy most kb. 6000 katona biztosítja a repteret és továbbiak érkeznek, ezenkívül biztos lesz olyan aki átjut a falon mint a Berlini Falon is, szóval lesz még ott káosz a napokban.