• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Ez csak egy éles szituációban derülne ki. De isten mentsen minket meg ettől....
Hát az mindenképp kijelenthető, hogy pl a jenki haderőtől eltérően ők elég sok harckocsit elég rég modernizáltak komolyabban...
Az eredeti orosz cikk 50% elavultról ír, közben én is lefordítottam google-val.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter
W

Wilson

Guest
Hát az mindenképp kijelenthető, hogy pl a jenki haderőtől eltérően ők elég sok harckocsit elég rég modernizáltak komolyabban...
Az eredeti orosz cikk 50% elavultról ír, közben én is lefordítottam google-val.
A Google fordítót inkább hanyagold:)
Hát az mindenképp kijelenthető, hogy pl a jenki haderőtől eltérően ők elég sok harckocsit elég rég modernizáltak komolyabban...
Az eredeti orosz cikk 50% elavultról ír, közben én is lefordítottam google-val.
Ha ebben az ütemben folytatják az oroszok akkor kb 5-6 éven belül modernizálják illetve új harrckocsikra cserélik a fennmaradó 50%-t...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Az ARMY-nak több vagy gyakorlatilag ugyanannyi harckocsija van mint az oroszoknak...
Aminek több mint fele M1A2sepv2 még mindig 100asával rohangásznak az Se-k és alig egy maroknyi sep v3 van. Csak valahogy itt a fórumon alapvetés lett, hogy ha nyugaton felpattintanak valamit egy harcjárműre, az onnantól mindegyiken rajta lesz.
A leopardokból is, tök jó, hogy az A7. Csak a leopardok elhanyagolható része A7, a többség korábbi. De ez itt erősen off.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
A Google fordítót inkább hanyagold:)

Ha ebben az ütemben folytatják az oroszok akkor kb 5-6 éven belül modernizálják illetve új harrckocsikra cserélik a fennmaradó 50%-t...
Azért elég egyértelműen volt az leírva. Szerintem a google ezt nem rontotta el...

"A fent felsorolt harci egységek teljes száma 2609 harckocsi. További tizenkét zászlóalj alakult. A harci egységekben az új és korszerűsített (2000 -ben és később gyártott) harckocsik száma összesen körülbelül 1340 egység, vagyis a teljes mennyiség mintegy 51 százaléka. Folytatódik a tankflotta megújítása. Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma szerint 2021-ben több mint 240 modern és modernizált T-72B3M, T-80BVM és T-90M Proryv harckocsit fogadnak az orosz hadsereg szárazföldi erői."


Amúgy ha modernizálják is T-72B3M-re, meg T-80BVM-re, meg hozzájön a beígért 500 T-90M és 400 T-14 2028-ig (ugye ez az ígéret most?) , akkor ez kb azt jelenti, hogy mai sztenderddel 2028-ban az eszközpark harmada lesz elsővonalbeli. Vagy elszámoltam valamit?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Aminek több mint fele M1A2sepv2 még mindig 100asával rohangásznak az Se-k és alig egy maroknyi sep v3 van. Csak valahogy itt a fórumon alapvetés lett, hogy ha nyugaton felpattintanak valamit egy harcjárműre, az onnantól mindegyiken rajta lesz.
A leopardokból is, tök jó, hogy az A7. Csak a leopardok elhanyagolható része A7, a többség korábbi. De ez itt erősen off.
Miért az M1A2 sepv2 az nincs beleértve abba, amit @dudi mondott?

Igen, jelenleg a Leclerc, Leopard 2A6 és A7, M1A2 Abrams de még a Challanger 2 is jobb minden orosz harckocsinál a T-90M-et és a T-14-et leszámítva.
 
W

Wilson

Guest
Azért elég egyértelműen volt az leírva. Szerintem a google ezt nem rontotta el...

"A fent felsorolt harci egységek teljes száma 2609 harckocsi. További tizenkét zászlóalj alakult. A harci egységekben az új és korszerűsített (2000 -ben és később gyártott) harckocsik száma összesen körülbelül 1340 egység, vagyis a teljes mennyiség mintegy 51 százaléka. Folytatódik a tankflotta megújítása. Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma szerint 2021-ben több mint 240 modern és modernizált T-72B3M, T-80BVM és T-90M Proryv harckocsit fogadnak az orosz hadsereg szárazföldi erői."


Amúgy ha modernizálják is T-72B3M-re, meg T-80BVM-re, meg hozzájön a beígért 500 T-90M és 400 T-14 2028-ig (ugye ez az ígéret most?) , akkor ez kb azt jelenti, hogy mai sztenderddel 2028-ban az eszközpark harmada lesz elsővonalbeli. Vagy elszámoltam valamit?
El mert a cikkben felsorolt orosz egységeknél 2609 harckocsi van amiből 1340 egység számít az oroszoknál elsővonalasnak.Ha évi 240 modernizált vagy új modern harckocsit tudnak az orosz leszállítani a csapatokhoz akkor 5-6 év alatt modernizálják a harckocsiállományukat...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 644
77 627
113
Aminek több mint fele M1A2sepv2 még mindig 100asával rohangásznak az Se-k és alig egy maroknyi sep v3 van. Csak valahogy itt a fórumon alapvetés lett, hogy ha nyugaton felpattintanak valamit egy harcjárműre, az onnantól mindegyiken rajta lesz.
A leopardokból is, tök jó, hogy az A7. Csak a leopardok elhanyagolható része A7, a többség korábbi. De ez itt erősen off.
A sima M1A2 is jobb harckocsi mint ami az oroszoknak van a T-14-et leszámítva, viszont az még nincs a csapatoknál. De ne legyen kétséged afelől, hogy egy B3-nál meg az M1A1 is jobb harckocsi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 644
77 627
113
Azért elég egyértelműen volt az leírva. Szerintem a google ezt nem rontotta el...

"A fent felsorolt harci egységek teljes száma 2609 harckocsi. További tizenkét zászlóalj alakult. A harci egységekben az új és korszerűsített (2000 -ben és később gyártott) harckocsik száma összesen körülbelül 1340 egység, vagyis a teljes mennyiség mintegy 51 százaléka. Folytatódik a tankflotta megújítása. Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma szerint 2021-ben több mint 240 modern és modernizált T-72B3M, T-80BVM és T-90M Proryv harckocsit fogadnak az orosz hadsereg szárazföldi erői."


Amúgy ha modernizálják is T-72B3M-re, meg T-80BVM-re, meg hozzájön a beígért 500 T-90M és 400 T-14 2028-ig (ugye ez az ígéret most?) , akkor ez kb azt jelenti, hogy mai sztenderddel 2028-ban az eszközpark harmada lesz elsővonalbeli. Vagy elszámoltam valamit?
2028-ban a T-14-et mrg a T-90M-et leszamítva nem lesz elsővonalas harckocsijuk.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A sima M1A2 is jobb harckocsi mint ami az oroszoknak van a T-14-et leszámítva, viszont az még nincs a csapatoknál. De ne legyen kétséged afelől, hogy egy B3-nál meg az M1A1 is sokkal harckocsi.
Oszt ezt megint mégis mi a nyeszlett szájú szőröstalpú marsi pillangó alapján jelented ki?
De csak úgy már nem hangzik olyan jól amit mond...
Már csak azért is, mert ha az 1990 előtti M1A1 is simán ver ma mindent ami orosz, akkor mégis mi a francért reszelgetik azoknak a védelmét is folyamatosan?
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
2028-ban a T-14-et mrg a T-90M-et leszamítva nem lesz elsővonalas harckocsijuk.
Ha megfigyeled én pontosan azt írtam, hogy MAI sztenderddel lesz 7 év múlva 900 elsővonalas hk-juk. Szóval még azt is nyitva hagytam, hogy pl egy M1A2D vagy M1A3 esetleg (nem, én nem értek hozzá, csak találgatok) a T-90M-et másodvonalassá teheti.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 644
77 627
113
Oszt ezt megint mégis mi a nyeszlett szájú szőröstalpú marsi pillangó alapján jelented ki?

Már csak azért is, mert ha az 1990 előtti M1A1 is simán ver ma mindent ami orosz, akkor mégis mi a francért reszelgetik azoknak a védelmét is folyamatosan?
Azért mert a B3 nem ellenfele egy M1A1-nek sem. AB3 parancsnoka gyakorlatilag vak, elektrooptikai rendszet nélkül csupán egy hagyományos optikája van és ezen a SOSNA U sem segít, mert azt az irányzó kezeli.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 644
77 627
113
Oszt ezt megint mégis mi a nyeszlett szájú szőröstalpú marsi pillangó alapján jelented ki?

Már csak azért is, mert ha az 1990 előtti M1A1 is simán ver ma mindent ami orosz, akkor mégis mi a francért reszelgetik azoknak a védelmét is folyamatosan?
Miért fejlesztenek folyamatosan?
Ezt nem komolyan kérdezed ugye?
Neked miért nem 3310-esed van?
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Azért mert a B3 nem ellenfele egy M1A1-nek sem. AB3 parancsnoka gyakorlatilag vak, elektrooptikai rendszet nélkül csupán egy hagyományos optikája van és ezen a SOSNA U sem segít, mert azt az irányzó kezeli.
Amúgy nem sima M1A1-úk van a jenkiknek.
Én ezt találtam:
2021 eleje:
154 M1A2C
1605 M1A2 sep v2
750 M1A1 SA

Kérdésem szakértőkhöz: M1A1 SA miben rosszabb a két újabb verziótól?