• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 372
113
Fip nekem az az érzésem,hogy te otthon azzal töltöd az időd,hogy hülyeségeket találsz ki a Leopard 2-ről. Csak merem remélni,hogy ezt pénzért csinálod!
Lófasz van elforgatva nem az a lőszertároló!!!

Leo-MAINT-2.jpg

EYXRasr-X0-AAn-Lw-S-1.png


Ti meg ne higgyetek már neki el minden hülyeséget amit össze hadovál.! Német harckocsitzervező mérnökök tervezték a Leopard 2-t nem elvakult dilettánsok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 322
113
Értem. Tehát ha megpróbálja kihúzni a lőszert amikor a torony előre néz, akkor nem fog sikerülni, mivel a lőszer vége neki ütközik a löveg oldalának így akadályozva, hogy azt kihúzza a tárolóból. Vajon a szemből balra-lent lévő lőszerre is igaz ez?

Én inkább "kereszt" irányú problémának érzem a dolgot. De a lényeg az, hogy amit betettem angol nyelvű idézet, az elvileg pontos infó erről.
A testben lévő tároló inkább szállításra való. A toronyban lévő a tűzkész lőszerkészlet.

Erre valakik azt mondják, hogy ami a küzdőtérbe bejut és robban ill. tárolt lőszert robbant, az az esetek nagy többségében így is, úgy is megöli a legénységet és elpusztítja a tankot.

A HEAT (kumulatív sugaras) fegyverek esetén sok esetben nem okoz különösebb gondot a sugár behatolása. Persze vannak olyan ATGM-ek amiknek ha bejut a sugara akkor komolyan kiégetik belülről a tankot, de rengeteg olyan való életben megtörtént eset volt (M1-el is) ahol bement a sugár és semmit sem talált el. Se embert, se lőszert, se üzemanyagot, se hidraulikát. Ennek megfelelően nem sérült szinte senki.
Az M1 szeparációja nagyon sokszor megmentette a tankot a pusztulástól. Szerintem jó megoldás.

Az oroszok sem foglalkoztak ezzel, hiába gúnyolták őket a torony reptetések miatt. Nyilván nem jó a propaganda értéke egy messze szálló toronynak a személyzet testrészeivel, de ez huszadrangú kérdés lehet a tervezés során úgy látszik.

Az oroszok sokat foglalkoztak a kérdéssel. Arra jutottak, hogy a T-72 esetén nagyon ritka az automata töltőben lévő lőszer robbanása. Általában a tartalék lőszer szokott berobbani, mert az szanaszét van a tankban. Ha csak a forgótár mögötti részen van tartalék lőszer, de a többi helyre nem raknak, akkor elég kicsi eséllye robban föl a harckocsi.
(Persze láttam én is videón olyan találatott ahol pont a lőszert találták el. Instat halál volt.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 372
113
Én inkább "kereszt" irányú problémának érzem a dolgot. De a lényeg az, hogy amit betettem angol nyelvű idézet, az elvileg pontos infó erről.
A testben lévő tároló inkább szállításra való. A toronyban lévő a tűzkész lőszerkészlet.



A HEAT (kumulatív sugaras) fegyverek esetén sok esetben nem okoz különösebb gondot a sugár behatolása. Persze vannak olyan ATGM-ek amiknek ha bejut a sugara akkor komolyan kiégetik belülről a tankot, de rengeteg olyan való életben megtörtént eset volt (M1-el is) ahol bement a sugár és semmit sem talált el. Se embert, se lőszert, se üzemanyagot, se hidraulikát. Ennek megfelelően nem sérült szinte senki.
Az M1 szeparációja nagyon sokszor megmentette a tankot a pusztulástól. Szerintem jó megoldás.



Az oroszok sokat foglalkoztak a kérdéssel. Arra jutottak, hogy a T-72 esetén nagyon ritka az automata töltőben lévő lőszer robbanása. Általában a tartalék lőszer szokott berobbani, mert az szanaszét van a tankban. Ha csak a forgótár mögötti részen van tartalék lőszer, de a többi helyre nem raknak, akkor elég kicsi eséllye robban föl a harckocsi.
(Persze láttam én is videón olyan találatott ahol pont a lőszert találták el. Instat halál volt.)
Fejezd már be ezt a keresztbe/félig keresztbe vana lőszer marhaságot!!! Könyörgöm! Tényleg nincs benned annyi gerinc, hogy ábrák helyett képeket nézzegess? Mindjárt letiltalak a fenébe, mert az már szánalmas amit művelsz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 322
113
Lófasz van elforgatva nem az a lőszertároló!!!

Ne legyél már vakegér! Nem párhuzamos a teknővel, hanem befelé van forgatva!
Itt talán jobban látszik:
508447d1367704763-leopard-2-drivers-periscope-leopard-2.jpg

main-qimg-7e77f298cb95bf1ede9826f97ed5fb36


400px-Ammorack_Leopard_2A5_%28April_Fools%29.jpg



Ti meg ne higgyetek már neki el minden hülyeséget amit össze hadovál.! Német harckocsitzervező mérnökök tervezték a Leopard 2-t nem elvakult dilettánsok.

Erre most had ne mondjak semmit.....
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Fejezd már be ezt a keresztbe/félig keresztbe vana lőszer marhaságot!!! Könyörgöm! Tényleg nincs benned annyi gerinc, hogy ábrák helyett képeket nézzegess? Mindjárt letiltalak a fenébe, mert az már szánalmas amit művelsz.
Tök jó, hogy ránézel a tároló tubusok végére és ebből ilyen hisztit versz le, de nem elvágólag egyenesen vannak azok a tubusok ám.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 372
113
Ne legyél már vakegér! Nem párhuzamos a teknővel, hanem befelé van forgatva!
Itt talán jobban látszik:
508447d1367704763-leopard-2-drivers-periscope-leopard-2.jpg

main-qimg-7e77f298cb95bf1ede9826f97ed5fb36


400px-Ammorack_Leopard_2A5_%28April_Fools%29.jpg





Erre most had ne mondjak semmit.....
Nézd meg a képeket,ne ábrákkal érvelj. Erre már tényleg nem tudok mit mondani. Pofátlanul, szemrebbenés nélkül hazudsz. Hány fokkal lehet az a lőszertároló elforgatva?? 5? Bármikor kiveszi onnan a lőszert ha előre néz a torony.
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 322
113
Bármikor kiveszi onnan a lőszert ha előre néz a torony.

Ki mondta, hogy nem tud belőle kivenni ha egyenesen néz a torony?
Az volt, hogy problémás, mert nem mindegyikhez fér hozzá megfelelően.
Ezt nem én találtam ki:
""The Leopard 2 stores most of it's ammunition in the hull, and is very vulnerable during the transfer of rounds from the secondary storage into the ready racks, as the turret must be rotated to the right rear and the vehicle cannot observe or fight. This is quicker than the M1 system of semi-ready rack and ready rack side by side in the turret bustle, but leaves the vehicle exposed and vulnerable if it is observed during the process.""
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 372
113
Mégiscsak el van forgatva? :rolleyes:
De mindhez hozzáfér. Mert nem úgy állnak a lőszerek ahogyan te a hülye ábrák alapján megálmodtad (mert a pontatlan ábráidon valóban szinte keresztben állnak). Már ott tartasz,hogy "mégis el van forgatva", mert rájöttél,hogy a vágyaiddal ellentétben semmilyen befolyással nincs a hozzáférhetőségre az a pár fok. Csak megint ott tartunk,hogy hülyeséget beszélsz és ragaszkodsz hozzá,
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993 and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 427
55 322
113

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Egy videóban egy Abrams harckocsizó mondta, hogy szinte sosem használják a testbe lévő tárolót, mert robbanás veszélyes (nincs blow-out panel) és baromi nehezen elérhető.
Az is igaz hogy intenzív harckocsi ütközetek sem voltak az ő idejében: bőven elég volt a toronyban lévő készlet Irakban..
Az M1A1-ben már a testben lévő 2db 3-as tároló is el van szeparálva, és hasadó-nyíló felülettel van ellátva kifelé. A parancsnok mögött jobra hátul van az a két tároló. Az M1-ben még nem volt szeparált valóban.
Az Abrams megoldásával az a probléma, hogy ahhoz a 16 lőszerhez ami a parncsnok háta mögött van nem fér hozzá a töltő. A testben lévő hathoz is csak akkor, ha hátra van fordítva a torony.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 372
113
Erőlködhetsz még egy kicsit, még 1 órát ráérek...
amúgy itt vna ugyanez más szögből:

e6xrv-1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 372
113
Úgy látom, ennek van valami logikája, hogy milyen sorrendben tudja kiveni a lőszert. A szélsők csak akkor jönnek ki, ha a belsők már kimentek.
Arról sem vagyok meggyőződve 100%-ig (de nagy rá az esély, hogy az), hogy Leopard 2 vana képen.
Ez viszont tuti az:
v8.png
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 268
73 980
113
Ez a szép összehasonlító válogatás legyen meg itt is...

Leopard 2A6M


27484755845_81552aacd1_b.jpg


Leopard 2A6MA2
jo7-s8fNsIbUtZPWkbSv2WgktEMmRiJUNpThpox-E3HQ6jbqA82fnv3lNyPYGLhffHSg9J8uzcFdHrAp2TOA_34t0d26Pyxu8tolfnLZjdp2wZ7nbQnZ8zX6lrLStg

Van MA3 és MA4 is, mily meglepő, kívülről ugyanez, sőt

Leopard 2A7
Leopard-2-A7-KMW-001.jpg


Leopard 2A7A1
1586308_74313_LEOPARD2A7A1KMW.jpg


Leopard 2A7V
40-jahre-leopard-2.jpg

modernizált járművek

Leopard 2A7DNK
c6ff5bf2d61e709abef215a95dd5eda4.jpg


Leopard 2A7+ prototípusok a kétféle páncélcsomaggal, városi harcra vagy tankcsatára
D6oANuxW0AA7Er-.jpg

Leopard-2-A7-14.jpg

megfigyelhető az RCWS

Leopard 2A7+(Q) Katar
Meng+35th+scale+Leopard+2A7+build+review+%285%29.jpg

Megfigyelhető a tető páncélozása

Akna ellen az összesen megfigyelhető a páncélozás.

A németek modernizált gépeket használnak, A6MA3-4, A7, A7A1, A7V variációkban, amikből az A7V megkapja az ATTICA hőképalkotót is. Az A7+, amire az épülő harckocsiink épülnek, fentebb említve, mit kapnak még.


Bundeswehr fotógyűjtemény